Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΑΠΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Σημερα το πρωι που ξύπνησε η μικρή και την ετοίμαζα για τον παιδικό, είδα κάτι σαν μαύρη ελιά ψηλά στον μηρό. Κοιτόντας καλύτερα με μεγενθυτικό φακό είδα πως ηταν τσιμπούρι. Μίλησα με τον θείο μου που είνα κτηνίατρος και μου είπε και της έβαλα βαζελίνη και κρέμα fucicort από πάνω. Μου είπε να μην το τραβήξω - γιατί μπορεί να μείνει το κεφάλι μέσα - αυριο που 8α παμε στην παιδίατρο θα το βγάλει εκείνη. Μου είπε να ΄μιλησω με την παιδίατρο και να της δώσω αντιβίωση - αλλά η παιδίατρος λέει οτι δεν δίνουμε προληπτικά αντιβίωση σε παιδι. Τι να κανω? Εγώ ξέρω ότι αυτά ειναι μολυσμένα - σιγουρα θα της κάνω εξετάσεις αίματος, αλλά μήπως πρέπει να πάρει αντιβίωση?

Στο σπίτι να κάνω απολύμανση? Ζώα δεν εχουμε...

Περιμένω νέα σας!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα Χριστέ και Παναγία! μα που βρέθηκε; καλά και θα μείνει το τσιμπούρι πάνω στο παιδί μέχρι αύριο; πάρε και κάνεναν άλλο παιδίατρο να σου πεί τι να κάνεις. τουλάχιστον να το βγάλετε από πάνω της. Σε κοντινό φαρμακείο αν πήγαινες μήπως και βοηθούσε κάπως;

Καλύτερα να ψεκάσεις με κάτι μήπως έχει μπεί και κανένας άλλος στο σπίτι. Μήπως από κανένα πτηνό που έκατσε σε κανένα μπαλκόνι εκτός από ζώα μπορεί να προήλθε.

Link to comment
Share on other sites

εχουν δικιο για ότι σου ειπαν...μην κάνεις τιποτα για να το βγαλεις μονη σου...ειναι βασικος κανονας καθως υπάρχουν κάποια επικινδυνα τσιμπουρια που αν τα τραβήξεις και μείνει το κεφάλι μεταφεροθν ένα μικρόβιο αρκετα επιφοβο για την υγεια.

Link to comment
Share on other sites

Να πας το παιδί γρήγορα σε γιατρό και να κάνεις οπωσδήποτε εξετάσεις αίματος.

Δεν θέλω να σε τρομάξω άλλα δεν είναι τόσο απλό, άντε βάλαμε κάτι επάνω δώσαμε μια αντιβίωση και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Σημερα το πρωι που ξύπνησε η μικρή και την ετοίμαζα για τον παιδικό, είδα κάτι σαν μαύρη ελιά ψηλά στον μηρό. Κοιτόντας καλύτερα με μεγενθυτικό φακό είδα πως ηταν τσιμπούρι. Μίλησα με τον θείο μου που είνα κτηνίατρος και μου είπε και της έβαλα βαζελίνη και κρέμα fucicort από πάνω. Μου είπε να μην το τραβήξω - γιατί μπορεί να μείνει το κεφάλι μέσα - αυριο που 8α παμε στην παιδίατρο θα το βγάλει εκείνη. Μου είπε να ΄μιλησω με την παιδίατρο και να της δώσω αντιβίωση - αλλά η παιδίατρος λέει οτι δεν δίνουμε προληπτικά αντιβίωση σε παιδι. Τι να κανω? Εγώ ξέρω ότι αυτά ειναι μολυσμένα - σιγουρα θα της κάνω εξετάσεις αίματος, αλλά μήπως πρέπει να πάρει αντιβίωση?

Στο σπίτι να κάνω απολύμανση? Ζώα δεν εχουμε...

Περιμένω νέα σας!!!:confused:

 

Kαλημερα και εγω με την σειρα μου χωρις να θελω να σε τρομαξω σου λεω να μην το αφησεις μεχρι αυριο....πηγαινε σε αλλη παιδιατρο , σε νοσοκομειο ,,,,,,,,κανε κατι

Οταν ημουν 5 ( τωρα ειμαι 36 ) ειχα παρομοια δραματικη εμπειρια που παραλιγο να μου στοιχιζε την ζωη μου

Δεν ξερανε τοτε και μου τραβηξαμε το τσιμπουρι ( απο το κεφαλι μεσα στα μαλλια )με αποτελεσμα να μεινουν μεσα τα ποδαρακια του να μου τραβαει το αιμα εγω να εχω πυρετο να πρηζονται οι αδενες μου ,,,,και να μην μπορουν να καταλαβουν απο που,,,,,,,,,,,,,μεχρι που πηγαμε σε μια παιδιατρος καλη της ωρα και με πηγε σε χειρουργο μου εκανε επεμβαση γιατι τα ποδαρακια απο το τσιμπουρι ειχαν προχορησει παρα πολυ μεσα και ρουφουσανε το αιμα ( πολυ ταλαιπωρια τοτε , αλλαγες , αντιβιωση αλλα δοξα το θεο ολα καλα )

Εχω ακουσε ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΡΙΞΕΙΣ ΛΑΔΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΞΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ

 

Πες μας νεα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πέρσι το καλοκαίρι κόλλησε και η μικρή μου όχι ένα, όχι δυο αλλά τρία τσιμπούρια από την θάλασσα. (στην παραλία μάλλον ) και εγώ επίσης.

Επειδή το είδα βράδυ και τρομοκρατήθηκα τα τράβηξα (ήταν επιφανειακά ευτυχώς ). Την επόμενη το πρωί πήγαμε στο γιατρό και μας είπε ότι έκανα λάθος να το τραβήξω (πρέπει να το πιάσεις κανονικά με λαβίδα και να το στριφογυρίζεις ανάποδα από τους δείκτες του ρολογιού, γιατί τραβώντας το μπορεί να μείνει κομματάκι μέσα και να κάνει λοίμωξη).

Άλλη λύση είναι: ρίχνουμε ελαιόλαδο ή πετρέλαιο (μου το είπε η πεθερά) και αυτό για να μην σκάσει βγαίνει μόνο του.

Όπως και να έχει με μια μέρα δεν θα αλλάξει κάτι καλύτερα να μην το πειράξετε. Για αντιβίωση δεν μας είχαν πει τίποτα. Καλό είναι πάντως να ψάξεις πολύ καλά το παιδί μήπως υπάρχει και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την παιδιατρο και θα δει την μικρη αυριο. Και εγς πιστευω οτι δεν ειναι κατι τοσο απλο. Θα το βγαλει η παιδιατρος το τσιμπουρι αυριο με λαβιδα,και σιγουρα θα πρεπει να της κανω εξετασεις αιματος. Εχω πελαγωσει....

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την παιδιατρο και θα δει την μικρη αυριο. Και εγς πιστευω οτι δεν ειναι κατι τοσο απλο. Θα το βγαλει η παιδιατρος το τσιμπουρι αυριο με λαβιδα,και σιγουρα θα πρεπει να της κανω εξετασεις αιματος. Εχω πελαγωσει....

 

ΑΝΝΑ 74 εχεις ζωα ή το παιδι εχει ερθει σε επεφη με ζωα , εχεις γκαζον, εχετε παει σε θαλασσα απο που το κολλησε ?

Γιατι ομως αυριο ? ειναι πολλες οι ωρες ( ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ )

Link to comment
Share on other sites

Είχε κολλήσει μια ξαδέρφη μου (ενήλικας) τσιμπούρι και της το τράβηξε ο σύζυγος της (παιδίατρος στο επάγγελμα). Τελικά του έμεινε ένα ποδαράκι μέσα και πήγαν στο νοσοκομείο 2 ράμματα!!!!για να βγει το ποδαράκι!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην πανικοβάλεσε, και ο δικός μου κόλλησε πέρσι το καλοκαίρι τσιμπούρι. Θα συμφωνήσω με τον θείο σου ότι πρέπει να πάρει αντιβίωση μετά. Καλύτερα πάλι θα ήταν να βγεί το τσιμπούρι αμέσως, οπότε μην το αφήνεις μέχρι αύριο βρες άλλον παιδίατρο ή παιδοχειρούργο (εμείς πήγαμε στο Παίδων για να μας το βγάλουμε και η παιδίατρος μας έδωσε αντιβίωση μετά). Το τσιμπούρια μένουν και πάνω στο χώμα, οπότε μπορεί να το κόλλησε και σε καμιά παιδική χαρά αν έπαιζε με τα χώματα ή στην παραλία. Μην αγχώνεσε, συμβαίνουν και αυτά.

 

Επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις απολύμανση, αφού δεν έχεις ζώα δεν το κόλλησε μέσα στο σπίτι αλλά έξω και οι εξετάσεις αίματος δεν είναι οπωσδήποτε απαραίτητες.

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε παει στην θαλασσα το Σαββατο, αλλα μετα που γυρισαμε και την εκανα μπανιο δεν ειδα τιποτα - το ειδα σημερα το πρωι. Απλο ζωα έχουμε μια γάτα η οποία όμως ζει στο γκαραζ, όχι στο σπιτι μαζι μας. Τωρα γιατι δεν κανω κατι σημερα..η παιδιατρος εχει σημερα μονο πρωι ιατρειο, και εγς θα ειμαι σπιτι στισ 7 το απογευμα απο την δουλεια μου...Δεν μπορω να παρω αδεια, δυστυχως! γι αυτο το λογο ειπε η παιδιατρος και βαζουμε κρεμα fucicort.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μικρή είχα τσιμπούρι στο μηρό και για πολύ καιρό μάλιστα γιατί δεν ήξερα τί ήταν και δεν έδινα σημασία.Το είπα στον πατέρα μου όταν πλέον είχε φουσκώσει τριγύρω σαν σπυράκι,κι εκείνος απλά το τράβηξε...

Δεν ήξερα (ούτε κι εκείνος προφανώς),δεν είχα ακούσει ποτέ ότι μπορεί να αποβεί τόσο επικίνδυνη αυτή η απλή αντιμετώπιση...

Πολύ χρήσιμη ενημέρωση.

 

ΑΝΝΑ74 περαστικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

μπορείτε να δείτε επίσης κι εδώ

ΠΡΟΣΟΧΗ! τσίμπημα τσιμπουριού!

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Μολις επικοινωνησα με τον παιδικο σταθμο που παει η μικρη και μου ειπαν οτι κατοπιν επικοινωνιας με τον παιδιατρο του σχολειου, εβαλαν ξυδι στο τσιμπουρι και επεσε μονο του. Θα την κανω μπανιο το βραδυ και θα της βαλω κομπρεσα με λαδι και χαμομηλι στο σημειο που ειναι το σημαδι, και αφου το στεγνωσω καλα, κρεμα fucicort. Και αυριο θα την δει και η παιδιατρος!

 

Ευχαριστω όλους σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχείς κι ο δικός μου έπαθε το ίδιο, βάλαμε βαζελίνη κι έφυγε μόνο του. Το θέμα είναι ότι μετά από ένα χρόνο είναι ακόμα πρησμένο, επειδή κάνει αλλεργία βραδείας αντίδρασης (αν θυμάμαι καλά) και αργεί να συνέλθει το δέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Στο σχολειο βαλανε ξυδι - καθ υποδειξη του παιδιατρου - και επεσε μονο του. Δεν εχει αφησει κανενα σημαδι,και βαζουμε ακομα fucicort. Σημερα θα παμε και στην παιδιατρο να την δει. Φανταζομαι οτι ολα περασαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Επαναφερω το θεμα..

Πριν λιγες μερες αγορασε ο αντρας μου ενα καναρινι.. Πριν λιγο λοιπον το καθαρισα, το τακτοποιησα και οταν πηγα να το βαλω στη θεση του, παρατηρησα πως ειχε μεινει στο σημειο που το καθαριζα μια πολυ πολυ πολυ πολυ μικρη κουκιδιτσα. Πηγα να την καθαρισω με το χαρτι και συνηδητοποιησα πως πηδουσε! :shock::shock:

Ψεκασα το καναρινι με ενα σπρευ που ειχαν δωσει προληπτικα στον αντρα μου στο pet shop που το αγορασε και κοιταξα προσεκτικα το κλουβι.. Δεν ειδα κατι.. Τωρα αν κρυβεται κατι αναμεσα στα φτερα του..... Ο Θεος κι η ψυχη του.. :roll:

 

Το βραδυ (οπως καθε μα καθε βραδυ), εψαξα εξονυχυστικα το παιδι (παρολο που δεν ειχα ανακαλυψει το τσιμπουρι ακομα) και δεν βρηκα κατι.. Το κοιταξα ακομα και αναμεσα στα δαχτυλα των ποδιων και των χεριων, στην πλατη, στις μασχαλες, στα γεννητικα της οργανα, πισω απο τα γονατα, ΠΑΝΤΟΥ.. Δεν ειχε κατι.. Ομως δεν εψαξα στο κεφαλακι της και μαλιστα με εχει φαει η αγωνια γιατι εχουμε πολυ πυκνο μαλλι, οποτε και να υπηρχε κατι δεν θα το εβρισκα..

Καλα εννοειται πως θα την παω προληπτικα στον παιδιατρο, να την κοιταξει και μεσα στα αυτια.. Τοσα ακουγονται αλλωστε! Αλλα μεχρι τοτε τι κανουμε??

Εχετε ξανακουσει για τσιμπουρι σε καναρινι? :confused: Να κανω απολυμανση? Σε περιπτωση που ανακαλυψω καποιο το πρωι που θα κοιταξω και το κεφαλι της τι κανω?

 

Τι αγχος Χριστε μου! :?

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαίη τα τσιμπούρια δεν είναι τόσο μικρά. Μήπως έχει καμιά ψείρα το καναρίνι, ρώτα σε petshop μήπως βάλεις φάρμακο στο καναρίνι. Αν το παιδί είχε κάτι θα το είχες δει και έχω την εντύπωση ότι στους ανθρώπους προτιμούνε τις πτυχές του δέρματος και όχι τα μαλλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.κοίτα εγώ έχω μεγαλώσει σε σπίτι με πολλά,πάρα πολλά καναρίνια και από όσο ξέρω απο τον παππού μου αυτά συνήθως μαζεύουν ψείρες.για τσιμπούρια δεν έχω ακούσει ποτέ.ίσως βέβαια και να έχουν αλλά εμείς πάντα τα ψεκάζαμε για ψείρες!και πάλι απ όσο ξέρω είναι ακίνδυνες.

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Ψείρες και ψύλλους πιάνουν τα καναρίνια όχι τσιμπούρια! Τα τσιμπούρια δεν είναι μικρά σαν κουκίδες. Είναι στρογγυλά με ποδαράκια και το μικρότερο που έχω δει είναι στο μέγεθος κόκκου πιπεριού (άτριφτου). Για να κολλήσει η μικρή θα πρέπει να έρχεται σε πολύ κοντινή επαφή με το καναρίνι... να βάζει πχ το κεφαλάκι της πάνω στο κλουβί.

 

Νομίζω άδικα ανησυχείς (και μ' έπιασε και φαγούρα!)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω οτι δεν πρέπει να είναι τσιμπούρι.

Θα σας πω την δική μου δυσάρεστη εμπειρία και θα ξεκινήσω με κάτι που το χω ξαναπεί "ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΣΑΣ ΕΝΣΤΙΚΤΟ" και ΜΗΝ αφήνετε ΚΑΝΕΝΑΝ να σας αλλάζει γνώμη.

Πρίν 4 χρόνια λοιπόν, καλοκαίρι, στο εξοχικό μας στο Λαγονήσι, πάμε για μπάνιο. Δίπλα στις ξαπλώστρες μας κάθεται ένας σκύλος ο οποίος έχει κάνει μια λακούβα στην άμμο και έχει μπει ο μισός μέσα. Κάποια στιγμή φεύγει δεν δίνουμε σημασία, ο γιός μου παίζει με τα κουβαδάκια του, μια χαρά. Φεύγουμε πάμε σπίτι τον κάνω μπάνιο. Σκουπίζοντας τον, παρατηρώ μια κοκκινίλα στην μασχάλη του και άλλη μια στους όρχεις. Υποθέτω πως είναι από κουνούπι, που να φανταστώ? Τους βάζω fenistil το κοιτάω λίγο αργότερα όλα καλά, η κοκκινίλα είχε φύγει. Το ξέχασα. Δύο μέρες αργότερα, βλέπω τα σημεία διογκωμένα και κόκκινα, λέω μολύνθηκε. Τον βουτάμε πάμε στον δερματολόγο, μας δίνει αλοιφές διάφορες, υποχωρεί μετά από μερικές μέρες. Ύστερα από 3 μέρες πάλι τα ίδια. Πέρνω τηλέφωνο την δερματολόγο. Αντιβίωση μου λέει. Παίρνουμε αντιβίωση, τίποτα!

Να ναι καλά, μια κοπέλα μου είπε για το νοσοκομείο Ανδρέας Συγγρός, έχει παιδιατρικό τμήμα καθημερινά, πάω το παιδί εκεί το εξετάζουν και μου λένε οτι είναι τσιμπίματα από τσιμπούρια. Τα τσιμπούρια ήταν ΜΕΣΑ, κάτω από το δέρμα του παιδιού!!!

Του έκαναν ειδικές αιματολογικές εξετάσεις, πήραμε 2 ειδών αντιβιώσεις ΚΑΙ κάναμε χειρουργείο! Ναι αφαιρέθηκαν χειρουργικά με ολική νάρκωση, δεν γινόταν αλλιώς. Και όχι μόνο αυτό! Έπρεπε να περάσουν 3 μήνες για να επαναλλάβουμε τις αιματολογικές εξετάσεις να βεβαιωθούμε οτι η μόλυνση είχε περάσει, διαφορετικά, θα έπρεπε να αρχίσουμε να ψάχνουμε σε πιο όργανο του παιδιού είχε εγκατασταθεί το βακτηρίδιο και να το καταπολεμήσουμε!

Και όλοι, ακόμα και ο παιδίατρος και η δερματολόγος μου έλεγαν οτι είμαι υπερβολική και δεν είναι τίποτα και να μην τρέχω άδικα το παιδί και να μην το φορτώνω με φάρμακα!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Την ελεγξα τη μικρη και στο κεφαλι αλλα και στο κορμι ξανα τωρα υπο το φως του ηλιου, μηπως μου ειχε ξεφυγει τιποτα εχθες. Δεν βρηκα τιποτα, ουτε κοκκινιλα, ουτε καποιο σημαδακι να μοιαζει με σπυρακι ή ελια, τιποτα απολυτως.. Το δερμα της και το τριχωτο ηταν οπως παντοτε, χωρις καμμια διαφορα. Πηρα και τον παιδιατρο τηλ. και μου ειπε πως δεν εχει ακουσει ξανα για τσιμπουρι σε καναρινι, αλλα κι αυτος δεν το ειδε απο κοντα, οποτε δεν το αποκλειει κιολας. Μου ειπε πως αφου την εψαξα και δεν βρηκα κατι, να μην ανησυχω, απλα να συνεχισω να την ψαχνω (καλα ετσι κι αλλιως την ξεψαχνιζω καθε μα καθε βραδυ, οποτε μια η αλλη μου ηρθε) και αν βρω κατι να παω να τη δει. Τον ρωτησα για μεσα στα αυτια και μου ειπε πως αν ειχε μπει κατι εκει, θα τη φαγουριζε και θα την ενοχλουσε, οποτε θα ετριβε το αυτι της. Ειπε να το παρακολουθησω κι αυτο κι αν δω πως τριβει το αυτακι της να τσεκαρω ανα τακτα χρονικα διαστηματα θερμοκρασια και να του την παω. Μεχρι στιγμης παντως δεν το εχει πειραξει το αυτι της καθολου.. Απλα θα το εχουμε κι αυτο στο νου μας.

Μου μενει τωρα να στειλω το καναρι στην κτηνιατρο και να μας πει κι εκεινη περι τινος προκειται. Σημερα δεν νομιζω να τη βρω εκει αλλα την Παρασκευη θα το παω σιγουρα, ο,τι κι αν εχει το ζωντανο ειναι κριμα να ταλαιπωρειται.

Ζεττα ευχαριστω για την απαντηση. Κι εγω ετσι ηξερα, αλλα ακουσα και για περιστατικα που βρηκαν τσιμπουρι στο κεφαλι (το ενα κιολας το διαβασα εδω, στο parents) και καταλαβαινεις τι με επιασε..

Συννονοματη Φαιη σε ευχαριστω για την καθησυχαση. Ξερεις μηπως κι απο που τις κολλανε αυτες τα καναρινια? Το εχω σχεδον μια εβδομαδα και μαλιστα επειδη εχει πολυ κρυο, το βγαζω στο μπαλκονι μας ελαχιστα (για να μην πω σχεδον καθολου). Στο μπαλκονι, οπως και μεσα στο σπιτι δεν εχουμε φυτα, οποτε απορω που τις βρηκε? Αν ειναι θεμα του pet shop θα ηθελα να το ξερω!

Αερικουλι κι εκεινο στρογγυλο ηταν αλλα ηταν παρα παρα πολυ μικρο, σαν κουκιδιτσα. Εγω δεν εχω ξαναδει τσιμπουρι, οποτε δεν ξερω πως ειναι. Διαβασα και στο ιντερνετ πως ειναι -λεει- τοσο μικρα οσο το κεφαλι μιας καρφιτσας και με επιασε συγκρυο.. Οσο για τη φαγουρα, εγω να δεις πως ξυνομαι απο εχθες... Πληγες κοντευω να ανοιξω στο κεφαλι μου ειδικα. :?

Βικυ την ειχα διαβασει την ιστορια σου και ειχα εξοργιστει με τις μακακιες των ιατρων.. Οσο για το μητρικο ενστικτο, θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.. Ειναι παντοτε αλανθαστο.. Ευχομαι να ειστε μια χαρα τωρα! :)

Και παλι σας ευχαριστω πολυ ολες! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...