Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτησεις για αριθμο,φρεσκαδα, καλη τιμη κουφετων


DaF

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης γιατι με τα εθιμοτυπικα δεν τα παω καλα:

1. γινεται να βαλω 3 μονο κουφετα ,ξεχωριστα το καθενα, σε κρεμαστη μπομπονιερα (που εχει κορδελιτσες δλδ)

2. αν 'πρεπει' να εχω 5 κουφετα τουλαχιστον, μπορω να βαλω 2 στο ενα τουλακι και 3 στο αλλο; ή πρεπει να ειναι μονος αριθμος οπωσδηποτε;

3. αν βαλω σμαρτις στις παιδικες, πειραζει;

 

επισης...που θα βρω εγγυημενα καλα κ φρεσκα κουφετα χατζηγιαννακη, σε καλη τιμη; στην αθηνα ή ακομα κ σε καποιο σαιτ;

 

και κατι ασχετο, που τωρα το θυμηθηκα....ποσο καιρο πριν τη βαφτιση δινουμε τις προσκλησεις;:confused:

 

ευχαριστω πολυυυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε φιλεναδα μου..κατσε να σου απαντησω!!! Εκτος απο το που θα βρεις τα κουφετα Χατζηγιαννακη μπορω να σου λυσω τις υπολοιπες αποριες σου.

 

Λοιπον..προτενω να βαλεις πεντε κουφετα στην μπομπονιερα, αν θυμασαι και εγω ειχα κρεμαστη και το καθε κουφετο κρεμοταν απο μια κορδελιτσα, ετσι φαινεται πιο πλουσια η μπομπονιερα και γενικα εμενα μου αρεσε περισσοτερο. Αυτο με τα περισσοτερα απο ενα κουφετα δεν ξερω πως θα φαινεται τελικα..

 

Στις παιδικες συνηθως βαζουν η μικρα κουφετακια με σοκολατα ή σμαρτις οπως λες και εσυ ή ζαχαρωτα αν ειναι π.χ. χωνακι (τετοια εκανα εγω)

 

Και τελος δυο με τρεις βδοαμδες πριν τη βαφτιση ειναι καλο να δωσεις τα προσκλητηρια και μην ξεχνας τυχον ατομα που ισως χρειαστει να στειλεις το προσκλητηριο οποτε πρεπει να τα στειλεις λιγο πιο νωρις..

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα παραγγείλαμε από elxisdoro που είχε την καλύτερη τιμή της αγοράς. Πήραμε τα γεμιστά με σοκολάτα και κάποιες άλλες γεύσεις με 10,8 ευρώ το κιλό ενώ στα μαγαζιά που πουλάνε μπομπονιέρες μας τα πούλαγαν με 25 ευρώ το κιλό! Δεν τα είχε στοκ το κατάστημα, τα παρήγγειλε από το εργοστάσιο και ο σύζυγος τα πήρε κατευθείαν από τους υπαλλήλους, οπότε τα κουφέτα ήταν φρεσκότατα! Δεν είναι εγγυημένο ότι θα είναι φρέσκα αν τα έχει στην αποθήκη του, εκτός αν δεν τα έχει στοκ και τα παραγγείλει μετά τη δική σου παραγγελία. Όμως ήταν λίγο αφερέγγυος ο μαγαζάτορας όσον αφορά το χρόνο παράδοσης. Από 2-3 μέρες που μας έλεγε στην αρχή έκανε 10 μέρες και πήγε 3 φορές ο σύζυγος να τα πάρει. Ευτυχώς ήταν στο δρόμο του και δεν μας πείραξε πολύ.

 

Πιστεύω ότι για να είσαι απόλυτα σίγουρη ότι είναι φρέσκα είναι καλύτερα να τα πάρεις από το εργοστάσιο. Όμως δεν πουλάνε λιανικής, οπότε αυτό που είχαμε σκεφτεί εμείς ήταν να τα παραγγείλει κάποιος γνωστός μας με ψιλικατζίδικο, ή κάποιος άλλος με κάβα. Αλλά αφού τα βρήκαμε στο elxisdoro δεν ασχοληθήκαμε με αυτό το σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις 5 κουφετα.. οι περισσοτερες κρεμαστες που εχω δει (ετοιμες απο μαγαζια) 3 κουφετα εχουν.εκτος αν δες εσυ να βαλεις περισσοτερα. Αλλα πρεπει να ειναι μονος αριθμος.

Στις παιδικες κ εγω σμαρτις ειχα βαλει.. τα τρωνε καλυτερα τα παιδακια.. οχι ομως τα απλα, τα μεγαλα του χατζηγιαννακη. και τωρα αυτα θα βαλω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!:D τελικα θα βαλω 3 κουφετα, χωριστα το καθενα κ θα ψαξω κ τα 'σμαρτις' του χατηζηγιαννακη!!

 

Εμείς όταν βάφτισε μία φίλη μου το μωρό της και φτιάξαμε τις μπομπό πήραμε κατευθείαν από το εργοστάσιο, λιανική. Δεν ξέρω τώρα αν δεν δίνει λιανική και δίνει μόνο χονδρική. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις στο 210 4205162 - 4203824. Το εργοστάσιο είναι Θηβών 55-59, στον Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο της Αθήνας και συγκεκριμένα στον πεζόδρομο της Αγίου Μάρκου θα βρεις κουφέτα Χατζηγιαννάκη κ.α. καθώς και τούλια, κορδέλες, κουτάκια, πουγκάκια κλπ, γενικά υπάρχουν τα πάντα για την περισταση εκεί τριγύρω...θυμάμαι για το γάμο μου είχα παρει κουφέτα χατζηγιαννάκη για να κεράσω στο σπίτι από ένα υπόγειο μαγαζί που δεν το έπιανε το μάτι σου και τα κουφέτα ήταν καταπληκτικά και φρεσκότατα σε πολλές γεύσεις!! Εννοέιται ότι δοκιμάζεις πρώτα!! Καλή επιτυχία και με το καλό η βάπτισή σας!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς όταν βάφτισε μία φίλη μου το μωρό της και φτιάξαμε τις μπομπό πήραμε κατευθείαν από το εργοστάσιο, λιανική. Δεν ξέρω τώρα αν δεν δίνει λιανική και δίνει μόνο χονδρική. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις στο 210 4205162 - 4203824. Το εργοστάσιο είναι Θηβών 55-59, στον Πειραιά.

Τον Ιούνιο 2009 που φτιάχναμε τις μπομπονιέρες για τη βάφτιση της μπουμπούς μας είχαν απαντήσει ότι δεν πούλαγαν λιανική, μας ρώτησαν ποια περιοχή είμαστε και μας έδωσαν 2-3 τηλέφωνα από μαγαζιά που τα εμπορεύονταν. Τα μαγαζιά όμως αυτά τα είχαν πανάκριβα και δεν έφερναν και όλα τα είδη. Μακάρι να πουλάνε λιανική τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
θα ηθελα να ρωτησω τα εξης γιατι με τα εθιμοτυπικα δεν τα παω καλα:

1. γινεται να βαλω 3 μονο κουφετα ,ξεχωριστα το καθενα, σε κρεμαστη μπομπονιερα (που εχει κορδελιτσες δλδ)

2. αν 'πρεπει' να εχω 5 κουφετα τουλαχιστον, μπορω να βαλω 2 στο ενα τουλακι και 3 στο αλλο; ή πρεπει να ειναι μονος αριθμος οπωσδηποτε;

3. αν βαλω σμαρτις στις παιδικες, πειραζει;

 

!!!

 

εγω εβαλα 3 κ οχι κουφετα αλλα φρουτακια,τα πηρα 8.5 το κιλο.

τα 2 ηταν φρουτα κ το αλλο ενα τουλι ειχε 3 μικρα σμαρτις

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ιδεα κ αυτη, κατερινα!

τελικα εβαλα 3 κουφετα σε ξεχωριστο τουλακι, κ διαφορετικων γευσεων! τα πηρα απο ρομβης και ηταν φρεσκοτατα, ειναι κ η εποχη τετοια που 'φευγουν' ευκολα τα κουφετα! στις παιδικες εβαλα γλυφιτζουρακι, 3 καραμελιτσες και σμαρτις σε τουλινο πουγκακι...!αντε να δουμε, θα αρεσουν;:rolleyes::mrgreen:

ευχαριστω για ολες τις απαντησεις!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω στην βαπτιση της μικρης ειχα παρει ολα τα υλικα απο ελχις(τοτε δεν ηξερα για το σιτε αυτο) και πηγα απο εκει να τα παρω και επειδη μεσα ειναι αχουρι και πολυ βρομικα και τα κουτια με τα κουφετα τα εχουν πεταμενα παντου δεν πηρα σιχαθηκα πολυ...ομως βρηκα ενα εργοστασιο στην μανδρα http://www.nikoscollection.com/index.php?lang=gr εκει πηρα μπομπο και κουφετα πολυ φρεσκα... α...εκει προμηθευονται τα πιο πολλα μαγαζια τα υλικα... εγω 2008 εκει τα πηρα ομως φετος που ξανα πηγα δεν μου εδωσαν ειπαν να παω περιστερι...αλλα παρτ ενα τηλ να δειτε που ξερετε ισως να επεσα σε καμια παραξενη... εχει και σετ βαπτισης και γαμου αποτι ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, ετοιμάζουμε κι εμείς τη βάφτιση για το μωρό της φίλης μου. Το θέμα είναι αυτοκινητάκι. Προσπάθησα να δω τα προϊόντα από τη σελίδα http://www.nikoscollection.com και μου ζητάει να συμπληρώσω μία φορμα δίνοντας ακόμα και τη ΔΟΥ μου. Δέν είναι υπερβολικό ή εμένα μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...