Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προβληματα με νονα


MELYDIA

Recommended Posts

:-(γεια σας κοριτσια,γραφω παλι για το ιδιο θεμα,λοιπον¨΄προκειται να βαφτισω τα δυο κοριτσια μου,τελη ιουλιου μαζι.εχουν βεβαια διαφορα ηλικιας,το ενα ειναι 3,5 χρονων και το αλλο 10 μηνων.για το μωρο διαλεξαμε μια παιδικη μου φιλη,με την οποια συννεοουμαστε μια χαρα.για την μεγαλη ειχαμε ατυχια με τους νονους που ειχαμε διαλεξει,οι ανθρωποι δεν μπορουσαν,οποτε ρωτησαμε...την καλυτερη φιλη της πεθερας μου.32 χρονων,χωρισμενη με μια μοναχοκορη 10 χρονων.οταν της το προτειναμε,μας ειπε οτι νονα θα γινει η κορη της και οχι η ιδια.εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα,φανταζομασταν,πως θα βοηθησει η μαμα την κορη,θα συνεργαστουνε μαζι,και νονα θα φωναζουμε την μκρη.οταν εκλεισα την εκκλησια,και ρωτησα τον παπα,μου ειπε πως μονο ενηλκες μπορουν να γινουν νονοι.δεν σκεφτηκαμε κατι κακο.οταν ομως το ανεφερα στην πεθερα μου.ξεσπασε χαμος!δεν γινεται,η μικρη θελει να βαφτισει μονη της,χωρις την μαμα της,θα ξεσπασει χαμος,δεν θα το δεχτουν,δεν θα βαφτισουν την μικρη...προφανως η μικρη εχει τρομερη ανταγωνιστικοτητα με την μητερα της,και αν δεν περασει το δικο της,εχει εκρηξεις θυμου!με αποτελεσμα να μην της χαλουν χατηρι.η συμβουλη της πεθερας ηταν να βρουμε αλλη εκκλησια.μαλιστα μας εβαλε προθεσμια ληξεως.για να δειξουμε καλη θεληση,ψαξαμε,ρωτησαμε,αλλα στην πλειοψηφεια ολοι λενε,πως το μικρο θα πρεπει να παρει βοηθεια,γιατι θα ειναι δυσκολα για αυτην.κατεβηκε ο αντρας μου στην λαρισα λοιπον(εκει μενουν νονα και πεθερα-εμεις θεσσαλονικη)για να μιλησει με την μικρη και την μαμα της.η μαμα της δεν την εφερε μαζι,λεγοντας,πως δεν θελει να την στεναχωρησουν και να της προκαλεσουν ψυχικα τραυματα.δεν συζητησαν καθολου,μαλιστα η πεθερα μου κρατουσε την μικρη την νονα για να βρεθει ο αντρας μου με την φιλη της.το κλιμα ηταν ψυχρο,και τεταμενο.καναν κομμα η πεθερα με την φιλη ενεντιον μας λεγοντας,πως η θα το κανουμε οπως θελουν,η καθολου.η πεθερα μου,εχει μπερδεψει τα μπουτια της,ουτε τηλεφωνο μας παιρνει,να δει,τι κανουν τα εγγονια,εμεις,κραταει μουτρα,και συμπεριφερεται,λες και ειναι η γιαγια της μικρης νονας.εχουμε ερθει σε πολυ περιεργη θεση,ειδικα ο αντρας μου,απο την μια θελει να βρει αλλον νονο και απο την αλλη σκεφτεται την μαμα του.περα απο αυτο,πριν λιγα χρονια ειχε παθει εγκεφαλικο απο μια τρυπουλα στην καρδια(ευτυχως δεν του αφησε τιποτα κουσουρια)αλλα

που να το λαβουν υποψην τους,οτι δεν ειναι σωστο να τον ταλαιπωρουν και να τον στεναχωρουν ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η' θα πρέπει να πάτε ενάντια στην εκκλησία (λίγο δύσκολο) ή που θα πρέπει να βρείτε άλλον νονο. Καλά η πεθερά σου τι το πήρε προσωπικά; Ε, αν θύμωσαν ξυδι. Αφού αυτό το αποφάσισε η εκκλησία και όχι εσεις. Αν θέλουν ας το βαφτίσουν μαζί μάνα και κόρη, αλλιώς καθόλου. Ο άντρας σου ας τους συνδέσει με Κάιρο και να μη στενοχωριέται.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελα παναγια μου..ενοπειτε οτι αλαζεις νονα και βαζεις την πεθερα στη θεση της..πω πω ποσο νευριαζω που βρισκουν και τα κανουν...η νονα δεν ειναι χαβαλες πες της...:shock::shock::shock::evil:

Link to comment
Share on other sites

και εγω γνωριζω πως μονο ενηλικοι μπορουν να γινουν νονοι.

δεν καταλαβανω, μονο η "πεθερουλα" σου και η φιλη της δεν το ξερουν?

καλυτερα να αλλαξετε νονα, μου μυριζονται και μετεπειτα προβληματα..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήμαρτον...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βαφτισα παιδακι και ανηλικη που ημουνα..επισης και στα 2 μου παιδια οταν πηγαμε στην εκκλησια για τα διαδικαστικα χαρτια δε μας ρωτησαν αν ειναι ενηλικος ο νονος.μονο αν ειναι χριστιανος ορθοδοξος και το ονομα του πατερα του.αλλα γενικα στην ολη ιστορια θα πω κι εγω ημαρτον!!

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ημουν 15 βαφτισα ενα κοριτσακι μονη μου χωρις αλλον για βοηθεια. δε ξερω αλλα μου φαινεται κολλημα της συγκεκριμενης εκκλησιας του παπα, η ξερω γω ποιανου αλλου, και τελικα νομιζω πως κι εγω θα εψαχνα να βρω αλλη εκκλησια αν ηταν μονο αυτο το προβλημα. Εμενα ο παπας δε με βαφτιζε επειδη ελεγε πως το ονομα μου δεν ηταν χριστιανικο

(επειδη ειναι συνθετο και καλα)...οταν οι δικοι μου του ειπαν πως θα πανε αλλου να το βαφτισουν και τα χρηματα που θα παιρνε αυτος/η εκκλησια του θα πανε αλλου, ξαφνικα τα γυρισε! Υπαρχει ομως κι αλλο προβλημα, η κατασταση που δημιουργηθηκε! ναι ειναι δυσκολη. Μονο κ μονο απο το σκηνικο και το χαμο που εχει γινει, οι σχεσεις σας δε νομιζω να ειναι ποτε τελειες με μια τοσο κακομαθημενη οπως καταλαβαινω μικρη νονα και με τοσο πειραγμενους μεγαλους...μου φαινεται πως το κοριτσακι θελει να βαφτισει ετσι για να το λεει, και δε νομιζω κ να φερθει και τοσο σα νονα απο τη στιγμη που ειναι σε τετοια ηλικια. φοβαμαι πως μολις μπει στην εφηβεια θα τη ξεχαση τη μικρη, θα χει αλλα να σκεφτεται. Ε και στο κατω κατω αν βαλετε τελικα αλλη νονα τι χειροτερο μπορει να συμβει? ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΦΙΛΗ, η πεθερα σου ηδη δε σου μιλαει...η κολλητη της σε νοιαζει? καλα κι εσεις στη φιλη της πεθερας σου πως σας ηρθε? κανατε παρεα, γνωριζοσασταν, συμπαθιοσασταν εστω? ΘΑΛΑΣΣΑ συμφωνω πως δε θα λυθει τιποτα, αν καταλαβα καλα κι εσυ αυτο υποννοεις... Μπορει να τα λεω λιγο τσεκουρατα αλλα δε νομιζω να θελα να τους ξαναδω καν με τοσο προβλημα που θα μου χαν δημιουργησει, οχι να τους κανω κ νονους. Για την ιστορια εμας μας "διαλεξαν" οι νονες και οι 2 αφου μας το προτειναν αυτες, μια κολλητη μου απο το δημοτικο κ η αδερφη του αντρα μου. δεν το συζητησαμε-ζητησαμε απο κανεναν και περιμεναμε απλα να ερθει αν καποιος θελει μονος του να μας το προτεινει. ετσι ειναι πιο φυσικο μου φαινεται!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα προβλημα μου μυριζει η ολη υποθεση στο μελλον,αλλα ο αντρας μου δεν θελει να στεναχωρησει κανεναν,πραγμα δυσκολο,γιατι ηδη εμεις χαλαστηκαμε.τουλαχιστον αν εδειχναν λιγο ζηλο και προθυμια να μας βοηθησουν να βρουμε μια λυση,και οχι να μας χωρισουν σε δυο μετωπα!λιγο καλη θεληση να εδειχναν,και η πεθερα να μην επαιζε τετοιο ασχημο παιχνιδι....υποθεσεις,υποθεσεις.νομιζω το ποιο σωστο ειναι να μην γινουν νονοι,αλλα πως το θετεις αυτο κομψα,χωρις να παρεξηγηθουν και να κρατησει κακια η πεθερα (θα το κανει ετσι και αλλιως,αν ακυρωσουμε).το βασικο ερωτημα ειναι,αν εισαι διατεθημενος να πεταξεις ολες σου τις αρχες,τα πιστευω απο το παραθυρο,να 'θυσιασεις' το παιδι σου για τα καπριτσια ακομα και της μητερας σου.το παιχνιδι ειναι ηθικο΄-μητερα/φιλη η παιδι σου.τι λετε εσεις οτι εχει σημασια?μηπως το βλεπω λαθος απο αυτην την οπτικη γωνια?

Link to comment
Share on other sites

Βρες άλλη νονά, ξέχνα το, οι γυναίκες δεν είναι με τα καλά τους.

Ισως η εκκλησία έχει κάποιο δίκιο και δεν δέχεται μόνο του ένα 10χρονο, γιατί δεν μπορεί να καταλάβει τι κάνει και τι σημαίνει βάπτιση (αντίθετα ένα 15χρονο, επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω, μπορεί να καταλάβει τι γίνεται).

Παντως η κολλητή της πεθεράς δεν είναι με τα καλά της και μείνε μακρυά. Και η πεθερά δεν πάει πίσω, είναι απερίγραπτη

Link to comment
Share on other sites

αρχικα μας το ειχε προτεινει η ιδια η φιλη,αλλα εμεις δεν θελαμε,γιατι οι φιλιες της πεθερας μου,ποτε δεν κρατουν καιρο.και δεν θελαμε την φιλη της πεθερας!αλλα,οπως ανεφερα,ειχαμε προβλημα να βρουμε νονο για την μεγαλη,και ενω την ειχαμε απορριψει,η ιδια,οποτε πηγαιναμε στην λαρισα,φαινοταν να δειχνει ενδιαφερον για την μικρη,να της μιλαει γλυκα,δωρακια...περα απο αυτο σταθηκε και σε καποιες οικονομικες και οικογενειακες δυσκολιες στην πεθερα μου,και εμεις το εκτιμησαμε αυτο,για αυτο το προτειναμε,χωρις να την ξερουμε τοσο καλα,ουτε βεβαια την σχεση της με την κορη της.η πεθερα μου ειναι ολη μερα μαζι τους,και υποψιαζομαι,οτι με την βαφτιση,επειδη νιωθει υποχρεη απεναντι στην φιλη της,χρησιμοποιει την κορη μου σαν ειδος πληρωμης(δεν το βγαζω απο το μυαλο μου,και ο αντρας μου μου εξεφρασε την ιδια αποψη καποια στιγμη)

Link to comment
Share on other sites

βασικα δε θυσιαζεις την ευτυχια και τη προσμονη του παιδιου σου για τη νονα του κι αυτο ειναι ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ. Οταν η νονα της μιας κορης σου θα ερχεται να τη βλεπει και να της φερνει τη λαμπαδα της πχ. η αλλη πως θα νιωθει αν η δικια της ειναι απουσα? Κατα τα αλλα ας πιουνε λιγο ξυδι και ανακοινωσε τους πως δε θα ειναι νονοι, να το συνηθισουν.Ο τροπος ειναι επιλογη σας. Αν δε θελεις να τους πεις στα ισα πως μετα απο ολα αυτα δε τους θελετε πια και πως καλυτερα οι σχεσεις σας να μιενουνν ως εδω για να μη τους "κακοκαρδισεις",ισως μπορεις να τους πεις μια δικαιολογια, πχ πως οι νονοι που ειχατε διαλεξει στην αρχη τελικα αλλαξαν γνωμη (μηπως να μιλησετε μαζι τους κ να τους εξηγησετε το προβλημα ισως????? δε ξερω ποιος ο λογος που τελικα δε θα κουμπαριασετε αλλα ισως αν τους πειτε τα καθεκαστα να το ξανασκεφτουν. αν ας πουμε το θεμα ειναι οικονομικο, ας κανετε μια λιτη βαφτιση με λιγα εξοδα ή αφου θα ναι 2 οι νονοι μοιραζονται τα εξοδα.) υποθεσεις κανω γιατι πιο σημαντικο ειναι το παιδακι σου. η πεθερα σου το χει παρει εγωιστικα απο οτι καταλαβαινω, σαν να ταν να το βαφτισει εκεινη. τελοσπαντων και δικαιολογια να μη θελετε να τους πειτε γ, πειτε την αληθεια. Μεγαλοι ειμαστε κ δεν εξαρτομαστε απο κανεναν, εχουμε τις οικογενειες μας και το σπιτικο μας, δε χρειαζεται να δικαιολογουμε τις επιλογες μας! Στη τελικη αν εχετε αδερφο-αδερφη-αγαπημενα ξαδερφια ας το συζητησετε μαζι τους αν θελησουν να σας τη βαφτισουν...ξερω γω σκεφτομαι τι θακανα στη θεση σου.

 

α, κι απο οτι βλεπω ειναι και μακρια σε αλλη πολη, κι εχεις κι αυτες τις υποψιες πως το κοριτσακι σας ειναι το αντιτιμο!!!! απαπα εγω θα ψαχνα ηδη αλλον!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

η βαφτιση ειναι ηδη λιτη.εγω πληρωνω τα παντα!οι νονες μονο σταυρο,ενα ρουχο και μια λαμπαδα-τιποτε αλλο.δεν ηθελα να τους βαλω σε εξοδα,αισθανομουν τιμη που θα γινουν νονες και δεν μπερδευτηκα σε τιποτα!οτι θελουν,φτηνο,ακριβο,δεν με ενοιαζε!for the record,η ιδια εχει αγορασει ηδη τα φουστανια,τις μπομπονιερες,την λαμπαδα,...και προτιμα να τα πεταξει στον κουβα,να αθετησει τον λογο της σε μας,μονο και μονο γιατι δεν μπορει να επιβληθει στο παιδι της.αναρωτιεμαι τι ειδος μυνημα του περναει με αυτο που κανει."δινουμε τον λογο μας,οπου μας συμφερει"καλα μυαλα-απο την αλλη βεβαια δεν εχω το δικαιωμα να κανω εγω υποδειξεις πως να αναθρεψει καποιος το παιδι του,αλλα αν δεν μπορει να συνυπαρξει ενα δεκαχρονο με την ιδια του την μητερα,ε τοτε κατι δεν παει καλα,ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμπληρωσω πως καταλαβαινω πως κι εσυ δε τους θες. αρα ξερεις τι θες να κανεις. μην εχεις αμφιβολιες για το τι ειναι σωστο να κοιταξεις, το παιδι σου η μια αγνωστη... Ας μιλησει κ κανας αλλος ομως πολλα ειπα! οτι καλυτερο ευχομαι

;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαφτισει και εγω ενα παιδακι, κοντα στα 3 του χρονια. Δεν ξερω ποσο ζυγιζει το παιδακι σου, αλλα το βαφτιστηρι μου εκοψε τα χερια ενω ελεγα το πιστευω, και απο το σωματικο του βαρος και απο τις απελπιδες προσπαθειες για να ξεφυγει.

Δεν νομιζω οτι ενα παιδακι 10 ετων θα μπορεσει να ανταπεξελθει.

Σας μιλω ειλικρινα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάει σε βάπτιση όπου νονά ήταν ένα ανήλικο κορίτσι. Λίγο παραπάνω από 10 αλλά ανήλικο. Μόνη της βάπτισε μόνο που τα έκανε σαλάτα... Ούτε το Πιστεύω δεν μπορούσε να αναγνώσει και έλεγε άλλα αντί άλλων. Όπως και να'χει, εσείς αποφασίζετε και όχι η πεθερά. Σιγά μην πάθει και ψυχικά τραύματα το μικρό... Θα τρελαθούμε? Ή μαζί με τη μαμά της ή καθόλου.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αυτό το σκέφτηκε η πεθερούλα σου? Θα διαβάσει το δεκάχρονο το Πιστεύω που ενήλικες και δυσκολεύονται? Όσο για το βάρος του παιδιού, ε προφανώς 3,5 ετών δεν θα ναι αγκαλιά... Όπως και να χει φίλη μου, άποψή μου είναι πως κακώς έμπλεξες στα πόδια σας την πεθερά σου και τη φίλη της (και την κόρη της κ.ο.κ.)Στην ανάγκη ας τα βάφτιζε η φίλη σου και τα δυο και ας έκανες εσύ τα έξοδα του ενος παιδιού για να μη τίθεται οικονομικό ζήτημα. Και αυτή είναι και η λύση για μενα. Ακυρώνεις τη νονά (ο Θεός να την κάνει) και προτείνεις στην κολλητή σου να σε βγάλει απ το αδιέξοδο...

Υ.Γ. Και για την ιστορία, άπειρα παιδάκια έχουν γίνει νονοί. Οι παπάδες τα έχουν ισοπεδώσει όλα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου, αλλάξτε νονά γιατί θα'χετε προβλήματα. Και ξεκόψτε το θράσος της πεθεράς σου, γιατί αν της περάσει το δικό της θα'χετε προβλήματα μετά..Άν της αρέσει, αλλιώς να μην έρθει στη βάπτιση! Προτιμάει να στενοχωρεί το παιδί της με πρόβλημα υγείας, παρά το κακομαθημένο κοριτσάκι της φίλης της?

Link to comment
Share on other sites

Η νονα υποτιθεται πως θα ειναι εκει για το παιδι σου, σαν πνευματικη μαμα, να του συμπαραστεκεται κ να το βοηθαει κλτ κλτ... Τωρα ενα κακομαθημενο κοριτσακι να γινει νονα του παιδιου σου για να μην στεναχωρεθει η πεθερα που προφανως δεν εχει καταλαβει τι εστι βαπτιση, ή για να βγαλει καποια δικια της υποχρεωση, ή για να μην ερθει σε συγκρουση η φιλη της πεθερας με την κορη της, ολα αυτα δεν μου φαινονται καλοι λογοι για να βασισεις την επιλογη της νονας...

Ετσι κ εγω την νονα μου εχω να την δω απο τη βαφτιση μου πριν 33 χρονια! Αν κ που κ που ειχε στειλει και κανενα δωρακι, εγω δεν τη ξερω καθολου.. παντως οι γονεις μου εβγαλαν την υποχρεωση. Εγω πιστευω οτι ειναι πολυ κριμα να γινονται αυτα. Εγω θα ελεγα σκεψου τι θα σημαινει η λεξη "νονα" για το παιδι σου, και πραξε αναλογα.

 

(βεβαια δεν ξερω κ εγω τι θα κανω μολις ερθει η ωρα να βαφτισουμε τον μικρο, αλλα θελω να πιστευω πως θα μπορεσουμε να διαλεξουμε εναν αξιολογο ανθρωπο που θα μπορει να δωσει το καλο παραδειγμα περα απο εμας)

 

Επισης ξερω κ εγω φιλες μου που εχουν γινει νονες οσο ηταν μικρες ακομα, δεν ξερω τι παιζει με τις εκκλησιες πλεον....

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

:-(γεια σας κοριτσια,γραφω παλι για το ιδιο θεμα,λοιπον¨΄προκειται να βαφτισω τα δυο κοριτσια μου,τελη ιουλιου μαζι.εχουν βεβαια διαφορα ηλικιας,το ενα ειναι 3,5 χρονων και το αλλο 10 μηνων.για το μωρο διαλεξαμε μια παιδικη μου φιλη,με την οποια συννεοουμαστε μια χαρα.για την μεγαλη ειχαμε ατυχια με τους νονους που ειχαμε διαλεξει,οι ανθρωποι δεν μπορουσαν,οποτε ρωτησαμε...την καλυτερη φιλη της πεθερας μου.32 χρονων,χωρισμενη με μια μοναχοκορη 10 χρονων.οταν της το προτειναμε,μας ειπε οτι νονα θα γινει η κορη της και οχι η ιδια.εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα,φανταζομασταν,πως θα βοηθησει η μαμα την κορη,θα συνεργαστουνε μαζι,και νονα θα φωναζουμε την μκρη.οταν εκλεισα την εκκλησια,και ρωτησα τον παπα,μου ειπε πως μονο ενηλκες μπορουν να γινουν νονοι.δεν σκεφτηκαμε κατι κακο.οταν ομως το ανεφερα στην πεθερα μου.ξεσπασε χαμος!δεν γινεται,η μικρη θελει να βαφτισει μονη της,χωρις την μαμα της,θα ξεσπασει χαμος,δεν θα το δεχτουν,δεν θα βαφτισουν την μικρη...προφανως η μικρη εχει τρομερη ανταγωνιστικοτητα με την μητερα της,και αν δεν περασει το δικο της,εχει εκρηξεις θυμου!με αποτελεσμα να μην της χαλουν χατηρι.η συμβουλη της πεθερας ηταν να βρουμε αλλη εκκλησια.μαλιστα μας εβαλε προθεσμια ληξεως.για να δειξουμε καλη θεληση,ψαξαμε,ρωτησαμε,αλλα στην πλειοψηφεια ολοι λενε,πως το μικρο θα πρεπει να παρει βοηθεια,γιατι θα ειναι δυσκολα για αυτην.κατεβηκε ο αντρας μου στην λαρισα λοιπον(εκει μενουν νονα και πεθερα-εμεις θεσσαλονικη)για να μιλησει με την μικρη και την μαμα της.η μαμα της δεν την εφερε μαζι,λεγοντας,πως δεν θελει να την στεναχωρησουν και να της προκαλεσουν ψυχικα τραυματα.δεν συζητησαν καθολου,μαλιστα η πεθερα μου κρατουσε την μικρη την νονα για να βρεθει ο αντρας μου με την φιλη της.το κλιμα ηταν ψυχρο,και τεταμενο.καναν κομμα η πεθερα με την φιλη ενεντιον μας λεγοντας,πως η θα το κανουμε οπως θελουν,η καθολου.η πεθερα μου,εχει μπερδεψει τα μπουτια της,ουτε τηλεφωνο μας παιρνει,να δει,τι κανουν τα εγγονια,εμεις,κραταει μουτρα,και συμπεριφερεται,λες και ειναι η γιαγια της μικρης νονας.εχουμε ερθει σε πολυ περιεργη θεση,ειδικα ο αντρας μου,απο την μια θελει να βρει αλλον νονο και απο την αλλη σκεφτεται την μαμα του.περα απο αυτο,πριν λιγα χρονια ειχε παθει εγκεφαλικο απο μια τρυπουλα στην καρδια(ευτυχως δεν του αφησε τιποτα κουσουρια)αλλα

που να το λαβουν υποψην τους,οτι δεν ειναι σωστο να τον ταλαιπωρουν και να τον στεναχωρουν ετσι!

 

 

αααα.....πάει!!!! δεν παει καλα ο κόσμος!!!....θα πηδηχτουμε και απο το παραθυρο και απο τις πορτες και απο τα μπαλκονια...και δεν θα παθουμε ουτε γρατζουνια με αυτα που ακουμε!!!

 

ακου να δεις κούκλα μου...θα εγραφα πολλα....παρα πολλα΄....αλλά....θα τα γραψω ''αλλιώς'' και θα με κοψει η λογοκρισια ;)

 

βρειτε ενα δικο σας ανθρωπο φιλο/η , αδερφο/η που θα νοιαζονται για το παιδακι σας και για την ιεροτητα του μυστηριου και οχι για τα δικα τους τα καπριτσια!!!!!!!

 

οσο για την πεθερα ΞΥΔΙ ....τι δεν θα ερθει στα βαφτησια?????...μην τρελαθουμε!!!!!....ενα 10χρόνο κακομαθημενο κοριτσακι να υποστηριζεται απο μια μεγαλη γυναικα και την μαμα του και να γινεται τετοιος χαμός για τα καπριτσια του????????!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

 

βρειτε αλλον που θα σας αγαπαει και εσας και το παιδακι σας και θα ενδιαφερεται να ειναι ομορφη και ηρεμη η πιο ιερη στιγμη ενος παιδιου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...