Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα τυχαίνει να γνωρίζει καμία πότε θα ανοίξει αυτό το νοσοκομείο Ρέα στη λ.συγγρου απεναντι απο το Ωνασειο?ο γιατρος μου θα παει εκει μολις ανοιξει ,τωρα ειναι ακομα στο μητερα οπου γεννησα και το πρωτο μου παιδακι.Τωρα πια οπως εχουν γινει οικονομικα τα πραγματα δεν μας περνει να γεννησω παλι στο μητερα και θελουμε πολυ να κανουμε δευτερο παιδακι.δεν το συζηταω φυσικα για το ελενα γιατι γεννησα με καισαρικη το πρωτο μου παιδακι και δεν θελω να το φανταστω να τραβηξω παλι ολο αυτον τον πονο με ενα μωρακι διπλα μου που θα πρεπει να σηκωνομαι.θα μπορουσα να ρωτησω τον γιατρο μου αλλα ντρεπομαι να τον παρω τηλ μονο και μονο να τον ρωτησω αυτο.ευχαριστω εκ των προτερων Ρανια

αγαπάω εσένα μαμά..................

Διαφημίσεις

Ρανια καλησπερα...

εχω κανει αιτηση για δουλεια στο Ρεα και μου ειπανε οτι θα ανοιξει απο Σεπτεμβριο...

σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ Ελιζα να εισαι καλα.Συγγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα που εκανες αιτηση για δουλεια στο Ρεα?μ'ενδιαφερει πολυ να εργαστω σε ενα μαιευτηριο σ'ευχαριστω πολυ και συγγνωμη και παλι αν σε ζαλιζω

αγαπάω εσένα μαμά..................

καλημερα κι απο μενα.γενναω ιουνιο και υποτιθεται οτι θα γεννουσα εκει (θα ανοιγε 10 μαρτιου)αλλα απο οτι λεει η γιατρος μου πριν τα χριστουγεννα χλωμο να ανοιξει.

μπορειτε να μου πειτε κι εμενα κοριτσια για να κανω αιτηση στο Ρεα που πρεπει να απευθυνθω;με ενδιαφερει να δουλεψω εκει

κοριτσια καλησπερα. ο γιατρος μου ειναι ενας απο τους μετοχους του ρεα. αναμενεται να ανοιξει γυρω στο νοεμβριο

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

καλησπέρα κορίτσια!Η ώρα η καλή σε εσάς που περιμένετε παιδάκι....θα ήθελα να μαθω που μπορώ να στείλω βιογραφικό για το ρέα...

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Μπορείτε να μου στείλετε και μένα πληροφορίες για το πού μπορώ να στείλω βιογραφικό για το ρέα.

Κορίτσια μπείτε στην ιστοσελίδα του ρέα. reahospital αν γράψετε θα βγεί πρώτη πρώτη και εκεί εξηγεί αν θυμάμαι καλά για θέσεις εργασίας. Έχει και τηλέφωνα επικοινωνίας, εγώ που πήρα γιατί ενδιαφερόμουν για τιμές δεν βρήκα κάποιον προς το παρόν να μου απαντήσει. Ελπίζω να βοήθησα.

Kαλησπέρα κορίτσια!!Έχω στείλει και εγώ βιογραφικό στο μαιευτήριο Ρέα και θα ήθελα να μάθω εάν σας έχουν καλέσει για συνέντευξη. Ευχαριστώ.

Για να δείτε τις διαθέσιμες θέσεις εργασίας στο Ρέα πατήστε εδώ και επιλέξτε τη θέση που σας ενδιαφέρει.

Εναλλακτικά πατήστε εδώ για να εισάγετε τα στοιχεία σας.

Καλή επιτυχία!

Κορίτσια γεια σας....έχω την ίδια απορία με την polineta..επειδή είναι "θεωρητικά πάντα" πολλές οι θέσεις και αφορούν πολλές ειδικότητες δεν θα έπρεπε να έχουν αρχίσει οι συνεντεύξεις ?? ....με δεδομένο ότι θα ανοίξει Σεπτέμβριο..

Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.

Το ξέρετε ότι το φθινόπωρο ανοίγει ένα καινούργιο μαιευτήριο επ' ονόματι Ρέα στη Συγγρού (κοντά στο Ωνάσειο)?

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο Μητέρα, όπου βρίσκεται ο γυναικολόγος μου, Σάββατο πρωί και το τμήμα των υπερήχων ΑΔΕΙΟ!! Εκφράζω στο γιατρό μου την απορία μου γι'αυτό και μου λέει ότι έχουν φύγει πόσοι γυναικολόγοι και έχουν πάει στο Γαία και θα ακολουθήσουν και άλλοι που θα πάνε στο Ρέα.

Λέτε έτσι να πέσουν αρκετά οι τιμές του "ξενοδοχείου"???? που στην πρώτη γέννα για δίκλινο με καισαρική μας πήγε περίπου 8 χιλιάρικα... (συν βλαστοκύτταρα!)

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

νομιζω θα ανοιξει σεπτεμβρη!!!το εχουν οι γιατροι απο ιατρικο!λενε οτι θα ειναι πολυτελειασ σε πολυ καλεσ τιμεσ!!:oτουσ γιατρουσ των νοτιων προαστιων θα τουσ παρει κατα μεγαλο ποσοστο!!γιατι φαντασου τη διαδρομη γλυφαδα με μητερα!!!και να γενναει καποια εκτακτωσ πρωι!!

Άντε να δούμε... Γιατί πολύ το έχουν ξηλώσει το θέμα με το κόστος της γέννας!

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Στο μαιευτήριο ρέα σταμάτησαν να δέχονται βιογραφικά εκτός της ειδικότητας της μαίας.

Μαλλον δεν ισχυει αυτο που λες,γιατι μια φιλη Νοσηλευτρια αφησε βιογραφικο και μαλιστα την καλεσαν και για συνεντευξη.

Οσο για την αποστολη βιογραφικων μεσω mail,πλεον δεν εμπιστευομαι αυτη τη μεθοδο,προτιμω ν'αφησω η ιδια το cv μου στο γραφειο προσωπικου ετσι ωστε να ειμαι σιγουρη οτι θα το δουν και γενικα υπαρχει μια πιο αμμεση επαφη.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Στο μαιευτήριο ρέα σταμάτησαν να δέχονται βιογραφικά εκτός της ειδικότητας της μαίας.

Ειχες δικιο τελικα...ΜΟλις το ειδα στην ιστοσελιδα του μαιευτηριου.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

καλησπερα, εχετε κανενα νεοτερο για το αν ανοιξε ή ποτε θα ανοιξει το μαιευτήριο και αν εχει ανοιξει εχει κανενας καμια εμπειρια να μας πει;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Επειδη ο γιατρος μου εγινε μετοχος σε αυτο το νοσοκομειο και επειδη μενουμε και Πειραια εριξα μια ματια στο γουγλη γι'αυτη την κλινικη και επεσα πανω σε αυτο το αρθρο

http://www.iatrikostypos.com/content/epixeirein/anatropes-ston-antagonismo-tha-epidioksei-maieytirio-rea

Υποστηριζει οτι θα εχει πολυ χαμηλες τιμες. Παντως η αυξηση των μαιευτηριων οπως επισης και η αυξηση των γεννων σε δημοσια μαιευτηρια εχει ριξει λιγο τις τιμες.

εισαι εγκυος; θα γεννησεις εκει; ψαχνω μηπως ξερει κανεις ποτε θα ανοιξει. σου εχει πει κατι ο γιατρος σου;μπορεις να τον ρωτησεις οταν τον δεις και να μας πεις;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Δεν ειμαι εγγυος, απλα περασα ενα αρκετα σοβαρο (γυναικολογικο )προβλημα υγειας και εκανα τεσσερις επεμβασεις ολες στο Λητω. Τελευταια φορα που πηγα για ελεγχο στο γιατρο μου ηταν πριν το Πασχα. Τοτε μου ειπε οτι εγινε μετοχος στο Ρεα και οτι μετα το Σεπτεμβρη θα μπορω να πηγαινω εκει επειδη σαφεστατα απο Πειραια το Ρεα μου πεφτει πιο κοντα απ'οτι το Λητω. Στο Λητω εκεινος θα ξαναπηγαινει αλλα θα αποχωρησει απο το Μητερα (γιατι ηταν και εκει)

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα