Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμβουλες σας παρακαλω...αρρωστησε?


Recommended Posts

Ξερω οτι θα φανω υπερβολικη και οτι μαλλον δεν εινια τιποτα αλλα επειδη το μωρο μου ΠΟΤΕ δεν εχει αρρωστησει μεχρι σημερα ειμαι πολυ συγχισμενη φοβισμενη και αγχωμενη.

Ειναι σημερα η τριτη μερα που εχει λιγο βηχα.Χτες καταλαβα οτι κατι εχει πραγματικα γιατι ο μικρος παντα βηχει για να μας αποσπασει την προσοχη.Ειναι ενα ΄¨παιχνιδακι ¨του.

Αλλα χτες καταλαβα οτι βηχει στα αληθεια γιατι ο βηχας ακουγοντας απο το στηθος του.

ΤΟ βραδυ δεν μπορεσε να κοιμηθει καλα και ειχε μυξες και ανεπνεε με κοπο απο το στομα του.Πηρα γιατρο και μου ειπε να δωσω αερολιν με την μασκουλα.Η φαρμακοποιος μου ειπε οτι δεν υπαρχει αερολιν ΠΑΙΔΙΚΟ αλλα ενα που ειναι για μεγαλους και γαι παιδια.

Αυτο ειναι αληθεια?

του εδωσα το πρωι εκεινος πλανταζε δεν ηθελε την μασκα...

Ανυσηχω γιατι εχω ακουσει πολλα που ξεκινανε για κατι μικρο και στο τελος τα παιδια καταληγουν στα νοσοκομειο για να μην σκεφτω και τα χειροτερα μετα.

Δεν ξερω τι να κανω γιατι δεν μπορει να παρει φαρμακο ειναι 11 μιση μηνων.

Κλαιει μεσα στην ημερα αν τον βαλω πχ για υπνο η αν τον αφησω απο αγγαλια που βουλωνει χειροτερα η μυτη του.

Του βαζω φυσ.ορο στην μυτουλα να καθαρισει αλλα επειδη δεν θελει να τον ακουμπαω καθολυ στο προσωπο κλαιει κ γινετε χειροτερα...

Εχετε καμια συμβουλη????

αυριο θα παρω παιδιατρο να πω να περασω να τον "ακουσει"

Ξερω υπαρχουν πολλα χειροτερα και νιωθω λιγο οτι υπερβαλλω αλλα ...οπως εγραψα παραπανω.

τι μπορω να κανω να τον ανακουφισω ?για να του περασει?δεν εχω ξαναπερασει κατι τετοιο και ειναι το πρωτο μου παιδι.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικος μου στην αρχη εκλαιγε με το aerolin.

Με το που πηρε γραμμη το ποσο καλο του κανει ,

ανοιγε το στομα οταν το εβλεπε.:-D Ηξερε βεβαια οτι μετα θα τον αφησω να παιξει με την μασκα :lol::lol: και ηταν ενα +.

 

Τις μυξουλες τραβα της με αναροφητηρα μετα (ortisalin) τον ορο. Κανει δουλεια. Καλο ειναι να ειστε 2 οταν το κανετε. Ανασκελα γυρισμενο κεφαλι στο πλαι, μια και εξω τον ορο για να κανεις δουλεια και τον γυρνας μπρουμητα μετα και χτυπας ελαφρα την πλατουλα και ρουφας τις μυξουλες .

 

Δες και εδω και επισης http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55880

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51124

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39089

 

Ειναι φαρμακα. Πρεπει να τα παρει και ας κλαιει.

Κανε την καρδια σου πετρα και ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου.

Περαστικουλια ευχομαι.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μην αγχωνεσαι θα τα μαθεις για τι δεν επικοινωνεις τωρα με παιδιατρο?οι συμβουλη ειναι οτριβιν στην μυτουλα και αντιβηχικο αν ειναι κατι αλεργικο θα περασει με τις μασκες και με καποιο σπρευ ειδικο για αλλεργικες ρινιτιδες αλλα αν ειναι καποια ιωση αν εχει ερεθιστει ο λαιμος απο τον βηχα μαλλον θα σου δωσει αντιβιωση.περαστικα και μην στεναχωριεσαι αχ ξεχασα αερολιν σιροπι σου ειπε η σπρευ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω θα τα κοιταξω αμσως.

Το παιδι τωρα κοιματε πανω στον μπαμπα.

Κοιταζα και εβλεπε οτι ισως ειναι βροχιλιτιδα?ανειναι ετσι θα επιδεινωθει τις επομενες μερες...

ειναι και ζωηρος παρολα αυτα και δεν καταλαβαινει να κατσει πιο ησυχα η να φυσιξξει την μυτη...

θα παω να παρω αυτο που λες σε λιγο γιατις μυξες.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην μην αγχωνεσαι..ηρεμησε..ενα βηχαλακι εχει, μην παει στο μυαλο σου το νοσοκομειο..

μην λυπασαι που κλαιει, ο ορος ειναι απαραιτητος, δυστηχως, και βοηθαει πολυ στις μυξουλες..δεν μπορει να το αποφυγει..

για την μασκα, προσπαθησε να το κανεις σαν παιχνιδι..ενα παφ εσυ, ενα το αρκουδακι, ενα το σκυλακι, και γελια και χαρες, και ενα το παιδι..δεν θα πιασει απο την αρχη, αλλα οταν καταλαβει πως δεν ποναει θα κατσει..πρεπει να την κανει σωστα την μασκα για να παρει το φαρμακο, 5 δευτερολεπτα σιγουρα για να κανει 2-3 εισπνοες.

η μασκα ειναι η παιδικη ετσι?η κιτρινη η η κοκκινη? εμεις ειχαμε παρει την μπλε και ειχε παει τσαμπα ολη η θεραπεια..μετα με την κιτρινη βρηκαμε την υγεια μας.

φροντισε να εχει υγρασια το δωματιο, βοηθαει..

εγω εχω βρασει και ευκαλυπτο, να κανει εισπνοες, αλλοι λενε οχι, αλλοι ναι..εγω τις εκανα..

επισης στον υπνο, βαλε ενα μαξιλαρι, η ανασηκωσε λιγο το στρωμα..θα βοηθησει να αναπνεει καλυτερα..

το κυριοτερο ομως, ηρεμησε..και βρες τροπο να καταφερνεις τον ορο..εγω της εκανα κεφαλοκλειδωμα..τωρα πια καθεται μονη της οταν της πω ελα να βαλουμε ορο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.

εγω εχω βρασει και ευκαλυπτο, να κανει εισπνοες, αλλοι λενε οχι, αλλοι ναι..εγω τις εκανα..

.

Οχι εισπνοες με ευκαληπτο σε αυτη την ηληκια. Οχι κοντα στο προσωπο.

 

Αν θες να το χρησιμοποιησεις και δεν ειναι αλλεργικος γεμισε μπανιερα και ριξε μερικες σταγονες ελαιο ή βαλε μια πετσετα πανω στο καλοριφερ αφου την βρεξεις και βαλεις 2-3 σταγονες ελαιο ευκαληπτου πανω.

Αν δεις οτι σφυραει το παιδι απομακρυνε το ΑΜΕΣΩΣ .

 

Αν θες δοκιμασε και winterbalm της powerhealth (κατι σαν το παλιο βιξ) για εντριβη μετα το μπανιο.

 

Εχω ξαναπει ημουνα φαν του ευκαληπτου και με εσωσε στον ΒΑσιλη αλλα στον Γιαννη μου κανει.... σφυριχτη αναπνοη (δεν τον ανεχετε το παιδι).

Στον ενα χρησιμοποιω ευκαληπτο και στον αλλο winterbalm . Ιδια δουλεια κανουν.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ελενικ οταν λεω εισπνοες δεν εννοω να ειναι απο πανω το παιδι..δεν το εθεσα καλα..σορρυ...

ειτε σε βαμβακι στο καλοριφερ, ειτε σε ενα λεκανακι με βρασο νερο, μεσα στο χωρο που ειναι το παιδι, να κυκλοφορει ο ατμος..

 

οκ κασπερακι , αυτη εχουμε κι εμεις..οπλισου με υπομονη και καντη σαν παιχνιδι!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά θα πάνε...θα δεις έιναι η πρώτη σας φορά γιαυτό έχεις τετοιο πανικό...ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρου και τις συμβουλές που σου έδωσαν τα κορίτσια και κάνε υπομονή σε ένα δύο μερες θα είναι πολύ καλύτερα......

Εμεις σε μπουκωμένες μυτούλες χρησιμοποιούμε θαλασσινό νερό σε σπρέι... κανει καλή δουλεια επειδή μπαινει με πίεση το νερο στην μυτούλα την ξεβουλώνει αμέσως....είναι ακίνδυνο και είναι ιδανικο και για βρεφη.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω τον φυσ.ορο σε μπουκαλι με μια μκυτη μακρια που μαπινει στην μυτη του παιδιου της τζονσον.Μηπως υπαρχει κατι αλλο καλυτερ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρησιμοποιω τον φυσ.ορο σε μπουκαλι με μια μκυτη μακρια που μαπινει στην μυτη του παιδιου της τζονσον.Μηπως υπαρχει κατι αλλο καλυτερ?

Εμας ο φυσ.ορος δεν μας κάνει τίποτα.....πριν παμε για ύπνο γιατί το βράδυ έιναι το μαρτύριο όταν η μυτούλα έιναι βουλωμένη...την μέρα παλευεται το θέμα....τον ψεκάχω με σπρει θαλλασινου νερου της PHYSIOMER την εκδοδη για βρεφη και του βάζω μετα αφου τρεξουν οι μυξούλες εξω και τις σκουπίζω από 1 σταγόνα οντριβίν για παιδιά.....για να κοιμηθούμε καλα.....Τον ψεκάζω σε όρθια θεση ωστε να ξεβουλώσει και οι μυξούλες να τρεξουν έξω......Το εχω δοκιμάσει και σε εμένα για να δω την αίσθηση που αφήνει και όντως ξεβουλ΄ωνει την μύτη......

Το σπρει θαλασσινου νερου είναι 100% φυσικο θαλασσινο διάλυμα ακίνδυνο για τα βρεφη και κανει αυτό το κατι παραπάνω που κανει ο φυσ.ορος.....Ρώτα τον φαρμακοποιο σου.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ.

Να σας ρωτησω...το οτι γκρινιαζει και κλαιει περισσοτερο εινα ιαπο αυτο το πραγμα?και πως να συμπεριφερθω.?γιατι οταν κλαιει και γκρινιαζει τις καθημερινες μερες δεν του κανω παντα το χατηρι .Τωρα που ειναι ετσι και εχε ιπολυ γκρινια δεν καταλαβαινω αν απλα επειδη μεγαλωνει και καταλαβαινει περισσοτερα η επειδη δεν νιωθει καλα?

Τωρα τον εχω στο καρεκλακι και βλεπουμε γουινι και εχει ησυχασει καπως..αλλα καθε 5 λεπτα περιπου κλαιει και κανει τα χερια του να τον παρω αγγαλια......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μην αγχωνεσαι θα τα μαθεις για τι δεν επικοινωνεις τωρα με παιδιατρο?οι συμβουλη ειναι οτριβιν στην μυτουλα και αντιβηχικο αν ειναι κατι αλεργικο θα περασει με τις μασκες και με καποιο σπρευ ειδικο για αλλεργικες ρινιτιδες αλλα αν ειναι καποια ιωση αν εχει ερεθιστει ο λαιμος απο τον βηχα μαλλον θα σου δωσει αντιβιωση.περαστικα και μην στεναχωριεσαι αχ ξεχασα αερολιν σιροπι σου ειπε η σπρευ

 

Moy ειπε αερολιν σπρευ...και οτα ντο ακουσα σοκαριστηκα γιατι ηξερα αυτο ειναι για το ασθμα το επερνε η μαμα μου ανεκαθεν,...μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και να του το δωσω.ΜΑΛΛΟΝ για να με ηρεμησει μου ειπε οτι ειναι αλλο το αερολιν για παιδια.και αλλο γιατους μεγαλους.

Επισης μου ειπε απο το τηλ οτι πιθανον να ειναι καποια αλλεργια απο τον καιρο την γυρη κτλ.Αλλα κανεις μας δεν εχει αλλεργιες κια επειδη το παιδι δεν ειχε αρρωστησει μου φαινοταν ανθεκτικο.Δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι αλλεργια....ΝΟμιζα οτι κρυωσε.Γιατι μια μερα πριν αρχισει να βηχει ειχαμε παει στα πεθερικα και επειση ειχε ηλιο τον ειχαμε με την στρατα στην αυλη.Με μπουφανακι μεν αλλα .....νομιζα κρυωσε απλα...

ωχ θεε,,,,,αν ειναι να νιωθω ετσι με κατι τοσο απλο τι θα κανω στο μελλον???δεν μπορω ειναι πολυ αγχος....τι συναισθηματα ειναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι εισπνοες με ευκαληπτο σε αυτη την ηληκια. Οχι κοντα στο προσωπο.

 

Αν θες να το χρησιμοποιησεις και δεν ειναι αλλεργικος γεμισε μπανιερα και ριξε μερικες σταγονες ελαιο ή βαλε μια πετσετα πανω στο καλοριφερ αφου την βρεξεις και βαλεις 2-3 σταγονες ελαιο ευκαληπτου πανω.

Αν δεις οτι σφυραει το παιδι απομακρυνε το ΑΜΕΣΩΣ .

 

Αν θες δοκιμασε και winterbalm της powerhealth (κατι σαν το παλιο βιξ) για εντριβη μετα το μπανιο.

 

Εχω ξαναπει ημουνα φαν του ευκαληπτου και με εσωσε στον ΒΑσιλη αλλα στον Γιαννη μου κανει.... σφυριχτη αναπνοη (δεν τον ανεχετε το παιδι).

Στον ενα χρησιμοποιω ευκαληπτο και στον αλλο winterbalm . Ιδια δουλεια κανουν.

 

το winterbalm κανει να το βαλω στο μωρο?ειναι 11 μιση μηνων?και αν ναι ποτε?

ελεγα να μην τον κανω μπανιο το βραδυ μιας και ειναι ετσι.Μπορω να τον τριψω στο στηθος και την πλατη?σιγουρα δεν βλαπτει?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ.

Να σας ρωτησω...το οτι γκρινιαζει και κλαιει περισσοτερο εινα ιαπο αυτο το πραγμα?και πως να συμπεριφερθω.?γιατι οταν κλαιει και γκρινιαζει τις καθημερινες μερες δεν του κανω παντα το χατηρι .Τωρα που ειναι ετσι και εχε ιπολυ γκρινια δεν καταλαβαινω αν απλα επειδη μεγαλωνει και καταλαβαινει περισσοτερα η επειδη δεν νιωθει καλα?

Τωρα τον εχω στο καρεκλακι και βλεπουμε γουινι και εχει ησυχασει καπως..αλλα καθε 5 λεπτα περιπου κλαιει και κανει τα χερια του να τον παρω αγγαλια......

 

casperaki, είναι απόλυτα φυσιολογικό ότι το παιδί όταν είναι άρρωστο γκρινιάζει και θέλει τη μανούλα. Φυσικά και να του κάνεις τα χατήρια σ'αυτή τη φάση. Σκέψου όταν είσαι εσύ άρρωστη, δεν νοσταλγείς τη μαμά σου να σε περιποιηθεί λίγο?

Η αδερφή μου ήταν πολύ ανεξάρτητο παιδί. Μόλις πήγαινε και ξάπλωνε στην αγκαλιά της μαμάς μου, η μαμά μου καταλάβαινε ότι το παιδί ήταν άρρωστο.;)

 

Είναι χάλια τώρα, πονάει, ενοχλείται και σε χρειάζεται για παρηγοριά....

Θα του τα κάνεις όλα ακόμα και αν για λίγες μέρες φύγετε απο το πρόγραμμα και χρειαστεί μετά να ξαναπροσαρμοστείτε.;) Γρήγορα και περαστικά εύχομαι!

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nai πραγματι ετσι θα ειναι....ολο γκρινιαζει και μολις τον περνω αγγαλια λιγο ησυχαζει και γερνει το κεφαλακι του στον ωμο μου....Τωρα παλι κοιμαται στο κρεβατι του και θα παω φαρμακειο για την συσκευη για τις μυξες και εκεινο που προτινε η κοπελα πιο πανω για εντριβη.Μακαρι να γινει καλα γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Να προσέξεις να μη σου παρουσιάσει δύσπνοια , πρόσεχε όταν αναπνέει μήπως τεντόνονται τα πτερύγια της μυτούλας του , η κοιλίτσα όταν ανπνέει να μη μπαίνει μέσα . Στα γράφω γιατί ο δικός μου παρουσίασε μια φορά δύσπνοια και δεν το κατάλαβα αμέσως , επειδή τις 2 προηγούμενες μέρες είχε μύξες και νόμιζα ότι δυσκολεύεται λόγω μπουκώματος και αυτός τελικά είχε βρογχιολίτιδα , βέβαια το παιδί ήταν πολύ ανήσυχο και δεν κοιμόταν καθόλου καλά . Το πήγα αμέσως στο γιατρό μέσα στα μεσάνυχτα . Εαν ένα παιδί δεν δυσκολεύεται στην αναπνοή και γενικά είναι καλόκεφο , τότε δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας .

Περαστικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι ξυπνιος δεν δυσκολευετε στην αναπνοη.Οταν ομως κλαιει γεμιζει μυξες και τοτε ακουω που προσπαθει να αναπνευσει απο την μυτουλα και κανουν γουρ γουρ οι μυξουλες...και το βραδυ που παει να κοιμηθει και του δινω το γαλατακι του δυσκολευετε λιγο .Σαν να κομπιαζει καθως πινει και προσπαθει και να αναπνευσει.και αναπνεει απο το στομα γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτη....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ.

Να σας ρωτησω...το οτι γκρινιαζει και κλαιει περισσοτερο εινα ιαπο αυτο το πραγμα?και πως να συμπεριφερθω.?γιατι οταν κλαιει και γκρινιαζει τις καθημερινες μερες δεν του κανω παντα το χατηρι .Τωρα που ειναι ετσι και εχε ιπολυ γκρινια δεν καταλαβαινω αν απλα επειδη μεγαλωνει και καταλαβαινει περισσοτερα η επειδη δεν νιωθει καλα?

Τωρα τον εχω στο καρεκλακι και βλεπουμε γουινι και εχει ησυχασει καπως..αλλα καθε 5 λεπτα περιπου κλαιει και κανει τα χερια του να τον παρω αγγαλια......

 

Να ανταποκριθεις 100% στις αναγκες του παιδιου σου.

Ειναι αρωστουλικο , δεν ξερει τι ειναι αυτο που περναει και φοβαται. Η αγκαλια σου θα το κανει να νοιωσει ασφαλεια.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

το winterbalm κανει να το βαλω στο μωρο?ειναι 11 μιση μηνων?και αν ναι ποτε?

ελεγα να μην τον κανω μπανιο το βραδυ μιας και ειναι ετσι.Μπορω να τον τριψω στο στηθος και την πλατη?σιγουρα δεν βλαπτει?

Εγω το χρησιμοποιω πριν χρονισει και εχω και το οκ του παιδιατρου. Τι να σου πω ... ο καθε γιατρος εχει τα δικα του. Δεν τον ρωτας?

Μπανιο δεν εχει περασει μερα να μην τα κανω. Θεωρω οτι διευκολυνει και το αναπνευστικο οταν ειναι αρρωστα (και εμενα δλδ οταν ειμαι ο ατμος με ανακουφιζει). Αλλοι παλι λενε κρυωνει με την υγρασια μετα. Καθενας οπως νοιωθει. Δεν υπαρχουν στανταρ νομιζω οπως και στους μεγαλους. Ετσι εμαθα ετσι κανω.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι ξυπνιος δεν δυσκολευετε στην αναπνοη.Οταν ομως κλαιει γεμιζει μυξες και τοτε ακουω που προσπαθει να αναπνευσει απο την μυτουλα και κανουν γουρ γουρ οι μυξουλες...και το βραδυ που παει να κοιμηθει και του δινω το γαλατακι του δυσκολευετε λιγο .Σαν να κομπιαζει καθως πινει και προσπαθει και να αναπνευσει.και αναπνεει απο το στομα γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτη....

 

Το βραδυ και κυριως μεχρι τις 4-5 ειναι πιο δυσκολα ολα τα αναπνευστικα προβληματα. Επισης ξαπλα ολες οι μυξουλες πανε πισω και το εμποδιζουν. Προσπαθησε να το βαλεις μπρουμητα για υπνο και εχε λιγο το παραθυρο (ελαχιστα ανοικτο) να ανανεωνεται ο αερας.

Αν κλαψει για μυτη πολυ φυσιολ. ορο.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα φαρμακειο και πηρα το otrivisan μαλλν δεν λεγεται ετσι αλλα δεν θυμαμαι τωρα.Εκεινο για τις μυξες που προτεινατε σε καποιο αλλο τοπικ.Δεν ειχε την αλοιφη powerhealth.και επειδη ειναι εφημερεια δεν ειχα αλλο εδω κοντα.ουτε και στο φαληρο βρηκα που πηγα.Αυριο θα παρω σιγουρα που ειναι ολα ανοιχτα.Θα του βαλω.ΝΜου ειπε η φαρμακοποιος οτι στην γενια της βαζανε λιγο βιξ στα παιδια τους να μην το ακολουθησω εγω ομως.Απλα μου ειπε οτι δεν νομιζει να το πειραξει καποια αλοιφη για εντριβη.Οτι δηλαδη πολλες φορες υπερβαλλουμε....

 

 

Του εβαλα παλι αερολιν.Εφαγε κανονικα το μπροκολο κοτοπουλο του.Μια χαρα ηταν.Ευτυχως.και που κοιμηθηκε στο κρεβατακι του ξυπνησε δεκα το βραδυ απο 8 μιση!

οποτε πριν 5 λεπτα τον εβαλα παλι κατω.και τωρα παει να τον παρει ο υπνος.βηχει λιγο.

 

Σας ευχαριστω ολες παρα μα παρα πολυ που με βοηθατε!να στε καλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!! η μικρη μου καπου μας κρυωσε και χθες βραδυ ανεβασε πυρετο 38, ειναι μπουκωμενη και βηχει λιγο! δεν καθεται με τιποτα να της βαλω θερμομετρο η να τις ριξω ορο στη μυτη!!τι να κανω ανησυχω, μαλλον αν συνεχισει να εχει και σημερα πυρετο θα την παω στο γιατρο!! κ εγω μεχρι τωρα ελεγα οτι δεν μου αρρωστησε, την ματιαξαμε!

Link to comment
Share on other sites

Eleana ο βήχας μπορεί να είναι απο το μπούκωμα στη μύτη. Κάνε συχνά ορό. Κανένα μωρό δε θέλει, όλα αντιδρούν... υπομονή.

 

Εγώ μάλιστα του κάνω ορό καθημερινά το βράδυ μετά το μπάνιο. Νομίζω οτι ο ορός μας έχει γλιτώσει απο τα κρυώματα...

 

Casperaki, αν ο μικρός έχει βροχιολίτιδα (ο δικός μου την πέρασε 4 μηνών) θέλει λίγη προσοχή και είναι σημαντικό να κάνεις σωστά οι μάσκες ώστε να παιρνει το φάρμακο. Φαντάζομαι οτι χτυπιέται την ώρα της μάσκας αλλά μη τον λυπάσαι. Αν δε θεραπευτεί τελείως η βροχιολίτιδα μπορεί να τον ταλαιπωρήσει πάλι σε λίγους μήνες.

 

Στη θέση σου, θα τον ξαναπήγαινα στον γιατρό να τον ακροαστεί κατά την Πέμπτη... Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Περαστικά στα μωρουλίνια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...