Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tσάντες μεταφοράς


Recommended Posts

Μπωρειτε να μου προτεινετε τι τσαντα-αλλαξιερα πηρατε για τα παιδακια σας.

Οσες εχω δει μου φαινονται πολυ ντεμοντε και πολυ μικρες.Αν εχετε να μου προτεινετε και σιτε απ'οπου μπορω να τη παραγγειλω ή απο που τις πηρατε να παω να ρειξω μια ματια....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηρα τελικα απο τα mothercare....εχει πολλες θηκες,ειναι μοντερνα και πανω απ'ολα ευρυχωρη!!!!

Κοιταξτε αν θελετε στο www.bimbomarket.it , www.mytoys.de, www.babyartikel.de

Link to comment
Share on other sites

παντως στα μαιευτηρια (σιγουρα στα ιδιωτικα) δινουν δωρα τσαντες καποιες εταιρειες βρεφικων (πχ chicco, pampers) για διαφημιστικους λογους. εγω τις βρηκα καλες. αλλωστε ειναι για 1 χρονο το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εγω μετά απο δυο άχρηστες που μου πηρε δωρο η πεθερα γιατι ηταν μικρες

Κατέληξα σε αυτην και ειναι τεράστια ομορφη και την κουβαλουσα σαν τσάντα μου οπωτε ημουν με την μπεμπα. Την βρηκα τυχαια , οταν πηγα να αλλάξω ενα δωρο που μας έκαναν....στα 80ευρω ηταν αλλα η ποιότητα της ειναι αθάνατη!Εγω πηρα την χρωματιστή

Εννοείτε οτι στο εξωτερικο ειναι πολυ φθηνότερη ε!!

Ειναι η Messenger Changer SAM013

http://www.baby-travel.com/messenger.html

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα μια ωραία 60 ευρώ,ναι,δε λέω,πολύ καλή ποιότητα,με θήκες,ευρύχωρη κλπ κλπ,αλλά μου είναι άχρηστη μιας και η μπέμπα μου θηλάζει και τα λιγοστά πραγματάκια της τα βάζω μέσα στη δική μου τσάντα...

Δεν ξέρω βέβαια,αν θα τη χρησιμοποιήσω όταν αρχίσουμε κρέμες κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικος μου θηλάζει, αλλά αν βγω για πάνω από μισή ώρα παίρνω μαζί και 2 αλλαξιές ρούχα και πάνες και μωρομάντηλα και κρέμα και χαρτομάντηλα και πετσετούλα και καλτσάκια και σελτεδάκι και μετά γίνεται ασήκωτη! Έχω πάρει μια από το Λητώ που είναι σαν σακίδιο, γύρω στα 30 ? είχε, αλλά ξηλώθηκε λίγο στις ραφές και μου τη δίνει. Τελικά ό,τι πληρώσεις παίρνεις!

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικος μου θηλάζει, αλλά αν βγω για πάνω από μισή ώρα παίρνω μαζί και 2 αλλαξιές ρούχα και πάνες και μωρομάντηλα και κρέμα και χαρτομάντηλα και πετσετούλα και καλτσάκια και σελτεδάκι και μετά γίνεται ασήκωτη! Έχω πάρει μια από το Λητώ που είναι σαν σακίδιο, γύρω στα 30 ? είχε, αλλά ξηλώθηκε λίγο στις ραφές και μου τη δίνει. Τελικά ό,τι πληρώσεις παίρνεις!

 

Ακριβώς!!!

 

Γιατι μονο ενα χρονο να τη χρησιμοποιησεις?

Εμενα η ξεδερφες μου εχουν παιδια 3 και 4 αντιστοιχα και ακομα εκει βαζουν τα πραγματακια των παιδιων τους οταν πανε βολτουλα ή τα "παρκαρουν στη πεθερα ή τη μαμα τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Από πού την αγόρασες, αν επιτρέπεται? :)

 

Απο την Ποδηλατούπολη Μπεμπε στην Καραμανλή (Νεα Εγνατια) Θεσσαλονικης.

Και εγω αρχισα να την χρησιμοποιώ στο φουλ οταν αρχισαμε τις κρεμες και χωραει μιλαμε μεχρι και το μωρο μεσα... Εχει μεγάλο λουρι για να την φοράς και σαν ταχυδρομου, και πιαστρακια για το καρότσι συν ενα σελτεδακι πλαστικο απο την μια υφασματινο απο την αλλη για να ακουμπας το μωρο σου. Εβαζα δυο αλλαξιες , τρια παμπερς , κρεμα συγκαματος μωρομαντιλα, ενα μικρο φαρμακειο κιτ, μια δοση γαλα σκονη με μπιμπερο , το θερμος , ενα ταπερακι με δοση κρέμας, κασκολ, γαντια , αντιλιακες Γενικα χωρουσε πολλα και ειχε και ενα μικρο που κρεμιεται για την εξτρα πιπιλα συν μια θηκη ισοθερμικη στα πλαγια, και μια θηκη με φερμουαρ που εκει εβαζα το πορτοφολι μου και το κινητο μου.....Α επισης κατι που μου αρεσε εχει κατω στον πατω τεσσερα μεταλλικα στοπακια που οταν την αφηνεις κατω να μην ακουμπαει το υφασμα στο πατωμα για να μην λερώνεται! Την επλυνα οσο την κουβαλουσε 5 φορες στο πλυντήριο στους 30 βαθμους.

Για να καταλαβεις...εγω ημουν και ειμαι σουρτουκα...εβγαινα με την μικρη απο 15 ημερων το πρωι για δουλεις και διαφορα και γυρνουσα το απογευμα....Για αυτο και με βολεψε , ηθελα μια τσαντα να χωραει πολλα για πολλες ωρες εξω!

Δεν χαλασε στο παραμικρο και την ειχα λιωσει....

Τωρα την εχω αποθηκευσει και την κραταω για το επομενο!

Τωρα κουβαλαω μια σαμσοναιτ παλι , την πασχαλιτσα σε σακιδιο πλατης μικρο γιατι δεν χρειαζομαστε πολλα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Γιατι μονο ενα χρονο να τη χρησιμοποιησεις?

 

αν η ερωτηση ηταν προς εμενα, απαντω οτι μετα το χρονο, ενα σακιδιο πλατης που χωρουσε τα παντα (ρουχα, σεντονακια του, μπιμπερο και οτι αλλο) ηταν οτι πρεπει για τις εκδρομες ή τη γιαγια. για βολτα αυθημερον ή σε φιλους, όπου κουβαλαω μονο 2 πανες, μωρομαντηλα δειγματα, παλιοτερα επαιρνα και κρεμα δειγμα, μια ποδιτσα για το φαγητο, αντε και κανενα μισκοτακι, μου φτανει ενα ευρυχωρο τσαντακι-μπανανα. καλα σε αυτο ειχα χωρεσει και πετσετα μικρη και παντελονακι σε περιπτωση που λερωνοταν. αλλά ειπα να ξεφορτωσω το τσαντακι του σπορτ μπιλυ για να μην σκιστει.

θελω να πω οτι σιγουρα ολες εχουμε διαφορα πραγματα στο σπιτι που μπορει να βολεψουν και να μην χρειαστει να αγορασουμε, αν βεβαια καποιος σκεφτεται και την οικονομια.

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μήπως πρέπει να σου δώσω τη δική μου???!!

Εγώ πάντα κρατούσα μεγάλες τσάντες,οπότε τώρα βάζω 2 πάνες-μωρομάντηλα-κρέμα συγκάματος-1 κορμάκι-1 σελτεδάκι-2 πανάκια-2 παιχνιδάκια σε μια μικρούλα κοριτσίστικη κ τσουπ! στην τσάντα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

doraki να σου πω την αλήθεια κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ... οι τσάντες μου γενικώς είναι μεγάλες οπότε με 2 νεσεσερακια με τα πραγματα του μωρού θα είμαστε οκ πιστεύω!!!!! τουλαχιστον όσο θα είναι μικρούλικο... μετά βλέπουμε!!!

επίσης εχω και του καροτσιού την τσαντούλα που μας έκαναν δώρο...

r1iFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας !!!!

Θελω τη βοηθεια σας για επιλογη και αγορα τσαντας για τα πραγματα του μωρου

Εχω αγορασει μια απο τα τζαμπο , μαυρη σαν βαλιτσακι αλλα δεν με εχει βολεψει καθολου..Εσεις ποια εχετε??

Δεν βαζω πολλα πραγματα ..ενα θερμο,ενα μπουκαλι ,μωρομαντηλα,παμπερς,μια πανα,ενα φαννελακι....

Εκανα λιγο μια ερευνα αλλα δεν μου αρεσε κατι..και αυτες που μου αρεσαν ειναι πολυ ακριβες...

Θα με βοηθησετε???:D

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω δει μια τελεια στο premaman που εκτος απο αλλαξιερα ειναι και κρεβατακι για το μωρο, μιας και μπαινει ολοκληρο μεσα και εχει και λεπτο στρωματακι. μπορεις να την ακουμπησεις οπουδηποτε. την εχει η συνυφαδα μου και τη χρησιμοποιει ακομα και τωρα που ο μικρος ειναι 2 χρονων! κι εμεις αυτη θα παρουμε σιγουρα. εχει βεβαια γυρω στα 65?.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εψαξα αρκετα και ηταν ολες πανακριβες... και η αληθεια δεν αξιζει...

τελικα κατεληξα σε μια τσαντα-αλλαγης απο το mothercare 25 Ευρω... η οποια εχει μια θηκη για να διατηρειται η θερμοκρασια του μπιμπερο (πολυ σημαντικο!) και επισης εχει ειδικο στρωματακι που θα αλλαζεις το μωρο. εχει μια μεγαλη θηκη για να βαλεις ολα τα απαραιτητα και επισης μια εξωτερικη θηκη για τα περι... "εκτακτης αναγκης"!!!

ειναι απλη και τελεια!

ασε που την πηρε εντελως απλη στην εμφανιση ωστε να την κραταει κι ο αντρας μου αλλα τελικα δεν χρειαζεται, την κρεμαζω στο καροτσι!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς έχουμε μία απο τα mothercare που μου αρεσει γιατί δεν φαίνεται οτι είναι μπεμπε, και γιατί είναι σαν τα σακίδια που παιρναμε σχολείο με πολλές θήκες βέβαια και την απαραίτητη αλαξιέρα. Το χρώμα της είναι μαύρο με πορτοκαλί εσωτερικό. Νομίζω κάνει κάπου στα 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτή που είδα στο mothercare, γιατί μια είχαν, έκανε 55 €!!

να ρωτήσω κάτι χαζό.... γιατί πρέπει να αγοράσουμε ειδική τσαντα για τα πράγματα του μωρού????

έχω μια longchamp σε ροζ χρώμα που ταιριάζει και με το καρότσι μου μεγαλούτσικη και καταπληκτική, πειράζει αν θα βάλω τα πράγματά της μπέμπας εκεί ??

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εψαχνα για τσαντα που να μην φαινεται οτι ειναι για πραγματα μωρου,να ειναι δηλαδη μεγαλη γυναικεια τσαντα με οργανωση για μωρο ΑΛΛΑ να χωραει και τα δικα μου πραγματα.και πηρα αυτη

 

 

http://www.amazon.co.uk/Tiny-Tillia-Tulip-Changing-Shoulder/dp/B002GWVZPO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby&qid=1274905333&sr=1-2

 

με εχει βολεψει απιστευτα,μου αρεσει που εχει 5 εξωτερικα τσεπακια,μεσα εχει ειδικη ισοθερμικη θεση για το μπουκαλι,πτυσσομενη αλλαξιερα,4 εσωτερικα τσεπακια και φοριεται και χιαστι σαν ταχυδρομου(και οτι αλλο δειχνει η φωτο).εχει τελικη τιμη με τα μεταφορικα 57 ευρω και βγαινει και σε αλλα 2 χρωματα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπάς στα jumbo και θα πάρεις μια με πολλές θήκες .

είναι οικονομικές και βολικές .

(απλά το βαλιτσάκι στυλ δεν βολεύει )

κοιτά να εχει μια κύρια θήκη για τον θερμό και το μπουκάλι, μια θήκη μπρος για τα μωρομάντιλα και τα παμπερ και αλαξιέρα και μια θήκη πίσω για φανελάκι.

στις μικρές θήκες πέτα και καμιά πιπιλιτσα να βρίσκεται .

είχα παρει μια ροζ τέλεια !!!!! και το ύφασμα και το στυλ όλα . απίθανη.

νομίζω την έχει και σε αγορίστικο στυλ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε μία της Inglesina η οποία χωράει πάρα πολλά πράγματα! Να φανταστείς όταν ήταν μωράκι και φεύγαμε για ΣΚ έβαζα και τα ρουχάκια της εκεί μέσα... έκανε 40 ευρώ νομίζω και με έχει βολέψει πολύ γιατί έχει πολλές θήκες και ισοθερμική θήκη που λένε πιο πάνω τα κορίτσια.Ειδικά πέρισυ το καλοκαίρι που έπρεπε να έχω και μια κουβερτούλα μαζί για το βράδυ τα έβαζα όλα μέσα, την κρέμαγα στο καρότσι και τελείωσε!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα παω ξανα τζαμπο και μαδερκερ και θα το ψαξω γιατι αυτο το βαλιτσακι δεν ειναι καθολου πρακτικο.....:(

Και παλι ευχαριστω...

 

Α!!! Μαριτα... Inglesina τι ειναι ?μαρκα?καταστημα?:roll:

Φιλακια

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Inglesina είναι μάρκα...το καρότσι μας είναι Inglesina και πήραμε και την αντίστοιχη τσάντα...

Μπορείς να το βρεις σε όλα τα μαγαζιά με βρεφικά είδη φαντάζομαι...

Καλά ψώνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι ανάγκη να είναι ειδική αλλαξιέρα. Το μόνο πραγματικά έξτρα που μπορεί να έχουν είναι η ειδική θήκη για το μπιμπερό. Οι πολλές θήκες/τσέπες είναι επίσης προσόν, αλλά μπορείς να τις βρεις και σε κοινές τσάντες. Αυτό που θεωρώ εγώ πραγματικό προσόν στη δική μας τσάντα είναι ότι έχει δύο κλιπ και κρεμιέται από το καρότσι. Αυτό μου έχει λύσει τα χέρια, γιατί την έχω μονίμως πάνω στο καρότσι και δεν την κουβαλάω. Εχω μέσα πάντοτε μία πετσετούλα, μία πάνα, μαντηλάκια και ότι άλλο απολύτως απαραίτητο χρειάζεται ανά πάσα στιγμή και εάν πρέπει να λείψω για αρκετές ώρες απλώς προσθέτω κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...