Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δημοσκόπηση για πάνες;;; σας έχουν κάνει;;;


beba09

Recommended Posts

Το τελευταίο διάστημα, λιγότερο από ένα μήνα με έχουν καλέσει για να μου κάνουν δημοσκόπηση για πάνες, ποιες χρησιμοποιώ κλπ. Στην πρώτη δημοσκόπηση απάντηση και μάλιστα μου είπαν να μου στείλουν και κουπόνια και μου ζήτησαν και την διεύθυνση καθώς και άλλα στοιχεία όπως όνομα πατέρα κλπ. Μου έκανε όμως κάπως εντύπωση και ειδικά αυτές οι τελευτείες ερωτήσεις. Μετά όμως με ξανακαλέσαν άλλες δυο φορές, πάλι για δημοσκόπηση και εκεί μου φάνηκε περίεργο και δεν δέχθηκα να συμμετάσχω. Είμαι μέλος στα pampers και διάφορα άλλα που στέλνουν κουπόνια και φαντάστικα ότι από αυτούς θα είναι τα τηλεφωνήματα. Όμως τώρα δεν είμαι πλέον τόσο σίγουρη και θα ήθελα να μάθω αν έχει τύχει και σε άλλες μανούλες να δεχθούν κλήση για δημοσκόπηση για πάνες, και αν τους ρώτησαν προσωπικά στοιχείαγ για αποστολή κουπονιών; ευχαριστώ για την απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμενα μου εκανε εντυπωση γιατι εκανε παραξενες ερωτησεις , οπως ημερομηνια γεννησης μου, δουλεια πατερα, (σε αυτα ποντε δεν απαντω συγκεκριμενα , λεω μονο ιδιοτικος υπαλληλος, ) εντομεταξυ με ρωτησαν και ποσα περνει!! ,, στο τελος μου ειπαν αν χρησιμοποιω πανε λιντλ , απαντησα, και τελος , το εκλεισαν!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχουν κάνει δημοσκοπήση, απλά θέλω να σας πω να προσέχετε παρά πολύ και να μην δίνεται τα στοιχεία σας σε οποίον να ναι.

Φυσικά όλο το κακό ξέρετε από πού ξεκινάει ε;

Από τις κλινικές....πηγαίνετε τους τα στάζετε και αυτοί μοιράζουν τα στοιχεία σας από δω και από κει.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με πηραν τηλ για δημοσκοπηση για πανες. Δεν μου εκαναν περιεργες ερωτησεις μονο ποιες πανες χρησιμοποιω κτλ.Φυσικα ρωτησαν διευθυνση για να μου στειλουν κουπονια. Δεν μου φανηκε οτι ειναι κατι υποπτο.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου εκανε εντυπωση γιατι εκανε παραξενες ερωτησεις , οπως ημερομηνια γεννησης μου, δουλεια πατερα, (σε αυτα ποντε δεν απαντω συγκεκριμενα , λεω μονο ιδιοτικος υπαλληλος, ) εντομεταξυ με ρωτησαν και ποσα περνει!! ,, στο τελος μου ειπαν αν χρησιμοποιω πανε λιντλ , απαντησα, και τελος , το εκλεισαν!

 

το ιδιο ακριβως στην αδερφη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα με πήραν τηλέφωνο (χωρίς να φαίνεται νούμερο στην αναγνώριση) και μου είπαν ότι κάνουν κάποια έρευνα για την υπογεννητικότητα, χωρίς να πει περίσσότερα στοιχεία ποιοι κάνουν την έρευνα κλπ. Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει να συμμετάσχω και μου απάντησε ότι θέλει μόνο να μάθει αν υπάρχουν παιδιά στο σπίτι. Της επανέλαβα ότι δεν πρόκειται να συμμετάσχω στην έρευνα και της το έκλεισα. Αγχώθηκα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου εκανε εντυπωση γιατι εκανε παραξενες ερωτησεις , οπως ημερομηνια γεννησης μου, δουλεια πατερα, (σε αυτα ποντε δεν απαντω συγκεκριμενα , λεω μονο ιδιοτικος υπαλληλος, ) εντομεταξυ με ρωτησαν και ποσα περνει!! ,, στο τελος μου ειπαν αν χρησιμοποιω πανε λιντλ , απαντησα, και τελος , το εκλεισαν!

 

και εμένα με ρώτησε αν χρησιμοποιώ πάνες Lidl, αλλά επειδή με κάλεσαν 3 διαφορετικές φορές μέσα σε ένα μήνα .....απλά μου φάνηκε ψάρεμα....

 

Από το μαιευτήριο όντως δίνουν τα στοιχεία και μάλιστα είχε έρθει μια κυρία και μου είπε αν θέλω να τα δώσω και μου έφερε και δώρο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί λάμβανα και κουπονάκια κλπ αλλά τώρα έχω γίνει δύσπιστη

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με εχουν καλεσει καποιες φορες. Παντως θα σας πω το εξης επειδη εχω εργαστει σε εταιρεια δημοσκοπισεων. Πχ η παμπερς η η λιμπερο πηγαινει στην εταιρεια δημοσκοποισεως και λεει θελω να μου κανεις μια ερευνα. Για να ειναι ομως αντικειμενικα τα αποτελεσματα δε σου λενε κανω ερευνα για την παμπερς. Ετσι μεσω του ερωτηματολογιου θα δουν σε τι υστερει η παμπερσ αμο την λιμπερο. Αν βεβαια το ξερεις το συστημα θα το καταλαβεις απο τις τελευταιες ερωτησεις για ποια εταιρεια γινετε η δημοσκοπιση.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με εχουν καλεσει καποιες φορες. Παντως θα σας πω το εξης επειδη εχω εργαστει σε εταιρεια δημοσκοπισεων. Πχ η παμπερς η η λιμπερο πηγαινει στην εταιρεια δημοσκοποισεως και λεει θελω να μου κανεις μια ερευνα. Για να ειναι ομως αντικειμενικα τα αποτελεσματα δε σου λενε κανω ερευνα για την παμπερς. Ετσι μεσω του ερωτηματολογιου θα δουν σε τι υστερει η παμπερσ αμο την λιμπερο. Αν βεβαια το ξερεις το συστημα θα το καταλαβεις απο τις τελευταιες ερωτησεις για ποια εταιρεια γινετε η δημοσκοπιση.

 

 

 

δεν νομίζω όμως να σε ρωτάνε το όνομα του πατέρα του παιδιόύ;;; ούτε το πόσα βγάζεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα υπηρχαν φορες που το ερωτηματολογιο ρωτουσε αν θελουμε να δωσουμε καποιο ονομα για να διασφαλισουμε οτι καναμε τη συνεντευξη με το ατομο που εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνικο νουμερο. Τωρα για το νομα του πατερα ειναι οντως περιεργο. Οσο για το εισοδημα, παλι υπηρχαν καποια ερωτηματολογια που ρωτουσαν υψος εισοδηματος (σε κλιμακες) πχ 0-10,000 κτλ. Αυτο το κανουν για να βγαλουν στατιστικα των απαντησεων με το βιωτικο επιπεδο του ερωτηθεντος. Αν βεβαια σε ρωτησαν ονομα πατερα και ακριβες εισοδημα κανει περιεργο. Απλα ειπα οτι λογο του οτι εργαστικα σε τετοια εταιρεια υπαρχουν τετοιες ερωτησεις σε καποια ερωτηματολογια.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και οπως εχει αναφερθει και σε αλλο θεματακι τα μαιευτηρια δινουν στοιχεια και σε καποιους που σου λενε οτι ειναι απο εταιρεια συμβουλευτικη για την και καλα ψυχολογια του γονεα και του παιδιου, και μετα ερχονται να πλασαρουν βιβλια. για τα ιδιωτικα το ηξερα, τωρα εγω που και τα δυο μου παιδια σε δημοσιο τα γεννησα απορω το που με βρηκαν.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες έκανε το Πανεπιστήμιο Αθηνών κάποια έρευνα για το εμβόλιο της νέας γρίπης, αν το κάναμε, αν κάναμε του πνευμονιόκοκου κλπ προς το τέλος μου κάνει την εξής απίστευτη ερώτηση ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ (λες και είμαστε αγέλη και έχουμε αρχηγό που τον ακολουθούμε). Τον ρώτησα τη εννοεί λέγοντας αρχηγός και μου διευκρίνισε αυτός που βγάζει τα περισσότερα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες έκανε το Πανεπιστήμιο Αθηνών κάποια έρευνα για το εμβόλιο της νέας γρίπης, αν το κάναμε, αν κάναμε του πνευμονιόκοκου κλπ προς το τέλος μου κάνει την εξής απίστευτη ερώτηση ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ (λες και είμαστε αγέλη και έχουμε αρχηγό που τον ακολουθούμε). Τον ρώτησα τη εννοεί λέγοντας αρχηγός και μου διευκρίνισε αυτός που βγάζει τα περισσότερα χρήματα.

Ακριβως αυτη ηταν η ερωτηση που μας δινανε στα ερωτηματολογια. Μορφωτικο επιπεδο του αρχηγου της οικογενειας. Και μετα το επαγγελμα του αρχηγου της οικογενειας. Ξερεις αυτη η ερευνα μπορει να μην ηταν καν απο το πανεπηστημιο αλλα απο φαρμακευτικες εταιρειες. Ετσι λενε και καλα να μην δωσουν στοχο.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγος της οικογενειας;;;;!!!!!!! Συγγνωμη μου ακουγεται πολυ αστειο. Θα επρεπε οι εταιρειες δημοσκοπησης να σκεφτουν εναν πιο κομψο τροπο για μια τετοια ερωτηση!!!Αν ειναι δυνατον!!!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με έχουν καλέσει πολλές φορές και μάλιστα και με τα δύο επώνυμα (το πατρικό μου και του συζύγου). Προφανώς στην πρώτη φορά θα ήταν από κουπόνι που συμπλήρωσα μόνη μου, ενώ το άλλο μάλλον το βρήκαν από το μαιευτήριο. Στις παράξενες ερωτήσεις που όντως υπάρχουν και αφορούν προσωπικά δεδομένα, δεν απαντάω (σε όσες δε θέλω). Και όσες αφορούν το σύζυγο τους λέω αν θέλετε θα πρέπει να μιλήσετε στον ίδιο και ΑΝ θέλει ας σας απαντήσει. Συνήθως μου λένε, πως δεν υπάρχει πρόβλημα και πως δεν είναι υποχρεωτικές οι ερωτήσεις αυτές.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

και μενα με πηρανε 2 φορες τη μια απογευμα και την αλλη μερα μια αλλη κοπελα το πρωι (και της ειπα οτι τη πρηγουμενη μερα ειχα απαντησει αλλα ηθελε και αυτη εαν μπορουσα φυσικα)...παντως δε ρωτησανε προσωπικα στοιχεια καθολου ουτε για λεφτα ουτε τιποτα...επισης το τηλεφωνο δεν ητανε απορρητο και μαλιστα ητανε πολυ γνωστη εταιρεια (το τσεκαρα γιατι τη πρωτη φορα δεν το προλαβα και τους πηρα πισω να δω ποιος ητανε)...για πανες ρωταγανε αλλα ολες ....ποιες εχουμε χρησιμοποιησει το τελευταιο διαστημα,εαν εχουμε ακουστα και ποιες γενικα και κατι τετοια...δε ρωτησανε τιποτα για ονοματα,λεφτα κλπ.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου εκανε εντυπωση γιατι εκανε παραξενες ερωτησεις , οπως ημερομηνια γεννησης μου, δουλεια πατερα, (σε αυτα ποντε δεν απαντω συγκεκριμενα , λεω μονο ιδιοτικος υπαλληλος, ) εντομεταξυ με ρωτησαν και ποσα περνει!! ,, στο τελος μου ειπαν αν χρησιμοποιω πανε λιντλ , απαντησα, και τελος , το εκλεισαν!

Και σεμενα αυτο ακριβως...3 φορες ή και 4 αν θυμαμαι καλα...και μενα περιεργο μου φανηκε!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηραν πριν κααν δυο βδομαδες.

Το μονο που μου φανηκε περιεργο ηταν που ρωτησαν ποσα ατομα μενουν στο σπιτι και το ονοματεπωνυμο μου.

Αν δεν ειναι για δημοσκοπησεις παει το μυαλο σας?

Παντως ειναι [πολυ ευκολο να μαθεις πληροφοριες για τον αλλον απο το τηλεφωνο

Μια καλη μου φιλη ειχε βρει στο τηλ του αντρα της ενα κινητο που ειχαν μιλησει πολυ ωρα πολλες φορες και μνμ που ολα εδειχναν οτι υπαρχει 3ο προσωπο.

Εκανα εγω την απατεωνια και πηρα τηλεφωνο λεφωντας οτι ειμαι απο την βονταφον και κανω μια ενημερωση.Εμαθα ποσα ατομα μενουν μαζι της ηλικια ονομα και επιθετο και διευθυνση.Διαπυστωσε η φιλη μου μετα απο ολα αυτα οτι πραγματι προκειτε για καποια γνωστη τους που δεν ειχε μονο φιλικες σχεσεις με τον αντρα της.

Εγω δεν ξαναδινω ονομα τιποτα αν εμ παρουν απο δημοσκοπησεις.

Α και μια φορα με πηρα για το εμβολιο της νεας γριπης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...