Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΑ


Recommended Posts

Πρώτα απ'όλα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλο το forum για τη συμπαράσταση. Ας ευχηθούμε να μη ξανακούσουμε άσχημα νέα!

 

Θα ήθελα όμως να εκφράσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο παιδικό σταθμό που πάω τα παιδιά μου και ιδιαίτερα στην ιδιοκτήτρια. Τη Δευτέρα το πρωί με ψυχραιμία ενημέρωσα το παιδικό για το συμβάν και ότι από το Μάρτη θα σταματήσω τα μικρά λόγω μη οικονομικής δυνατότητας. Μετά από λίγες ώρες έφτασε στο σπίτι μου η ιδιοκτήτρια του σταθμού και με ενημέρωσε ότι τα παιδιά δεν πρέπει να αλλάξουν συνήθειες. Της είπα ότι εκτιμώ την επισκεψη της και το ενδιαφέρον αλλά δυστηχώς με ένα μισθό δεν θα μπορέσω όσο και να θέλω να ανταποκριθω. Άμεσα μου εξήγησε ότι τα παιδιά μου θα συνεχισουν κανονικά το παιδικό εώς και το νήπιο χωρίς οικονομικές εκρεμμότητες. Αρνήθηκα μια και δεν ήθελα να εκμεταλλευθώ το γεγονός αλλά με έπεισε ότι η ίδια θα αισθανόταν λιγότερο άνθρωπος αν με άφηνε να πάρω τα παιδιά μόνο και μονο για οικονομικούς λόγους!

 

Δυστηχώς μέσα από ένα τραγικό γεγονός διαπίστωσα ότι υπάρχουν φίλοι και άνθρωποι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pam,ομολογω οτι δακρυσα με αυτη τη χειρονομια της ιδιοκτητριας!!!

που να βρεις τετοιους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ σημερα?

σου ευχομαι οτι καλυτερο και υπομονη!!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευγενική η χειρονομία της ιδιοκτήτριας .Και βέβαια υπάρχουνε Άνθρωποι με ανθρωπιά κι εύχομαι και πιστέυω ότι θα συναντήσεις πολλούς pam κι εσύ και τα παιδάκια σου.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pam,ομολογω οτι δακρυσα με αυτη τη χειρονομια της ιδιοκτητριας!!!

που να βρεις τετοιους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ σημερα?

σου ευχομαι οτι καλυτερο και υπομονη!!!!

 

και εγώ το ίδιο ακριβώς έπαθα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μπράβο είναι λίγο στην περίπτωση αυτή.

Βρε Μαράκι μήπως να΄λεγες το όνομα το σταθμού δημοσίως να ξέρουμε και μεις ποιοί άνθρωποι με φιλότιμο και "ανθρωπιά" έχουνε μείνει στην κοινωνία μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ νομίζω ότι πρεπει να αναφερεις το ονομα του σταθμού τιμής ένεκεν!!! και πάλι μπράβο της!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κ ΕΓΩ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΟΥ PAM ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙΣ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ νομίζω ότι πρεπει να αναφερεις το ονομα του σταθμού τιμής ένεκεν!!! και πάλι μπράβο της!!

:):):)

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ νομίζω ότι πρεπει να αναφερεις το ονομα του σταθμού τιμής ένεκεν!!! και πάλι μπράβο της!!

 

 

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

pam γνωρίζεις ότι τώρα είσαι πια πολύτεκνη;

Έχεις όλα τα διακαιώματα. Ψάξε το θέμα. Αν έχεις πτυχίο μπορείς να διοριστείς ως καθηγήτρια. Ως προς την ανθρωπιά.. υπάρχει σαν το διαμάντι μεσα στη λάσπη και είναι σπάνια αυτά.

Κουράγιο και δύναμη όλα θα βρούνε το δρόμο τους.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα γινεται και κατι καλο εκει που δεν το περιμενεις.

Αυτα τα απροοπτα ειναι που μας δινουν κουραγιο σε δυσκολες στιγμες.

Ακομα και στις μερες μας που κυριαρχει το χρημα υπαρχουν ανθρωποι που αξιζουν συγχαρητηρια για την ευαισθησια τους.

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...