Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμοκατάλογος Διαβαλκανικό/Γέννεσις


nnm004

Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει να βρω γιατρό που να συνεργάζεται με το Γενεσις. Η ιστορία μου είναι για γέλια για αυτό,καταρχήν είμαι σαλονικιά που μένει αθήνα απο τον ιούνιο 07 αλλά μένω έγγυος με παρακολουθεί αθηναίος γιατρός,βέβαια λόγω κόστους εδώ στην αθήνα θα ανέβω θεσσαλονίκη να γεννήσω και εδώ αρχίζει το κουφό ο γιατρός που έχω 12 χρόνια στην Θεσσαλονίκη φετος θέλει να πάει διακοπές με το σκάφος του και δεν μπορεί να με αναλάβει αφού έχω ΠΗΤ 09/08/08!!! Συγνώμμη για το μεγάλο ποστ αλλά έχω ανάγκη τα φώτα σας

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει να βρω γιατρό που να συνεργάζεται με το Γενεσις. Η ιστορία μου είναι για γέλια για αυτό,καταρχήν είμαι σαλονικιά που μένει αθήνα απο τον ιούνιο 07 αλλά μένω έγγυος με παρακολουθεί αθηναίος γιατρός,βέβαια λόγω κόστους εδώ στην αθήνα θα ανέβω θεσσαλονίκη να γεννήσω και εδώ αρχίζει το κουφό ο γιατρός που έχω 12 χρόνια στην Θεσσαλονίκη φετος θέλει να πάει διακοπές με το σκάφος του και δεν μπορεί να με αναλάβει αφού έχω ΠΗΤ 09/08/08!!! Συγνώμμη για το μεγάλο ποστ αλλά έχω ανάγκη τα φώτα σας

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλαμαράκι έχω γιατρό που συνεργάζεται με το Γένεσις...εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του. Ό,τι πληροφορίες θέλεις στείλε μου πμ και θα σε βοηθήσω όσο μπορώ.

 

Αααααααααααααχ τί κάνει μιά Σαλονικιά στην Αθήνα;;; :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου από τη Θεσσαλονίκη αφού θα λείπει να σου συστήσει εκείνος κάποιον συνάδελφο που εμπιστεύεται να σε αναλάβει και να κάνει γέννες στο Γέννεσις.Πάντως δε θα δυσκολευτείς να βρεις,οι περισσότεροι γιατροί πάνε στο Γέννεσις και το Διαβαλκανικό.

Καλό ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα...

χθες ήμουν στον γιατρό μου για την μηνιαία εξέταση και είδα το μικρό μου αντράκι :wink:

Μου έδωσε έναν τιμοκατάλογο του Γένεσις ο γιατρός που ισχύει για τις εισαγωγές απο τη Δευτέρα 03/03/2008...σας τα γράφω αναλυτικά για όποια ενδιαφέρεται :wink:

 

3κλινο:

Φυσ. Τοκετός :arrow: 1.300?

Καισ. Τομή :arrow: 1.700?

 

2κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 1.490?

Κ.Τ. :arrow: 1.890?

 

2κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 1.680?

Κ.Τ. :arrow: 2.080?

 

2κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 1.850?

Κ.Τ. :arrow: 2.250?

 

1κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 2.350?

Κ.Τ. :arrow: 2.750?

 

1κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 2.750?

Κ.Τ. :arrow: 3.200?

 

1κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 3.050?

Κ.Τ. :arrow: 3.500?

 

Σουίτα:

Φ.Τ. :arrow: 3.900?

Κ.Τ. :arrow: 4.400?

 

Περιλαμβάνονται:

Νοσήλια, Αναλώσιμα τοκετού-νεογνού-νοσηλείας, Καρδιοτοκογράφημα

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ:

Ομάδα αίματος Rhesus, G6PD, ειδικά Screening

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ:

ΗΚΓ, Ομάδα αίματος, Αιματοκρίτης, Αιμοσφαιρίνη, Λευκά τύπος, Ερυθρά, Αιμοπετάλια, Σάκχαρο, Χρόνος Ροής - Πήξης, Χρόνος Προθρομβίνης, Ψευδοχοληνεστεράση.

Επιπρόσθετως για Κ.Τ. γενική ούρων και HBsAG.

 

Δεν περιλαμβάνονται:

Αμοιβή γιατρού - Αναισθησιολόγου

Παιδιατρική παρακολούθηση από Νεογνολόγο (140?)

Αναλώσιμα - φάρμακα αναισθησίας (100?)

Πρόσθετα αναλώσιμα χειρουργείου (Κ.Τ.)

Λοιπές εξετάσεις....

 

Αυτά κορίτσια μου...σας έγραψα λέξη προς λέξη ότι λέει το χαρτί που είναι το πιο πρόσφατο...φρέσκο φρέσκο :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω μου είχε πει η γιατρός οτι θα αλλάξουν οι τιμές αλλά αυτές έχουν μεγάλη διαφορά από τον παλιό τιμοκατάλογο!!!

Αμάν ρε κορίτσια τι θα κάνουμε..Τόσα λεφτά για 5 μέρες..Σε κάνουν να το ξανασκέφτεσαι για κλινική...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πωωω μου είχε πει η γιατρός οτι θα αλλάξουν οι τιμές αλλά αυτές έχουν μεγάλη διαφορά από τον παλιό τιμοκατάλογο!!!

Αμάν ρε κορίτσια τι θα κάνουμε..Τόσα λεφτά για 5 μέρες..Σε κάνουν να το ξανασκέφτεσαι για κλινική...

 

έχεις παλαιότερο τιμοκατάλογο; Κι είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές;

Μόλις έχω αναλυτικό τιμοκατάλογο του διαβαλκανικού θα τα γράψω κι αυτά εδώ.

Εμένα ο γιατρός μου από την αρχή μου είπε να υπολογίζω γύρω στα 2.500? με την αμοιβή γιατρού!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το μονόκλινο Α που είχα κοιτάξει ήταν 2.450 ενώ τώρα είναι 2.750 απ'οτι βλέπω.Ε 300 ευρώ είναι μια διαφορά..

Μωρέ από μονόκλινο Α σε ιδιωτικό με βλέπω σε τετράκλινο Ω σε δημόσιο στο τέλος και με τα λεφτά στο λογαριασμό του μωρού! :D:D

 

Μη σου πω είναι και καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το μονόκλινο Α που είχα κοιτάξει ήταν 2.450 ενώ τώρα είναι 2.750 απ'οτι βλέπω.Ε 300 ευρώ είναι μια διαφορά..

Μωρέ από μονόκλινο Α σε ιδιωτικό με βλέπω σε τετράκλινο Ω σε δημόσιο στο τέλος και με τα λεφτά στο λογαριασμό του μωρού! :D:D

 

Μη σου πω είναι και καλύτερα..

 

Κι εγώ στην αρχή για δημόσιο έλεγα αλλά όσο περνούσε ο καιρός άλλαζα γνώμη γιατι θέλω να έχω τον γιατρό μου στον τοκετό!

 

Πάντως η διαφορά είναι μεγάλη θα έλεγα...εγώ για τρίκλινο πάω πάντως! Γιατί θα τα πληρώσω όλα από την τσεπούλα μου εκτός τα 881? που θα πάρω από το ΙΚΑ

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε να δειτε..προσφατα γεννησε με καισαρικη μια φιλη στο παπαγεωργιου και εμεινε ευχαριστημενη...το πρωτο παιδι το γεννησε στο γενεσις ...ΑΛΛΑ επειδη μειναμε 1 μερα ολοκληρη εκει ειδαμε πραγματα που δεν μας αρεσαν και τι εννοω...γεννουσαν οι κοπελες φυσιολογικα της αφηναν να τσιριζουν χωρις επισκληριδιο και γενικα ηταν φρικη ο φυσιολογικος τοκετος..οι κοπελες φωναζαν μονες τους χωρις κανεναν δικο τους μεσα ,χωρις καμια μαια η οποια ερχοταν μονο για να δουνε την διαστολη..και εφευγαν και της ελεγαν κιολας ..μην φωναζεις δεν σε ακουει κανεις και δεν κανουμε επισκληριδιο παρα μονο στην καισαρικη...

προσωπικα αν κανω 2 παιδι επειδη ειναι καισαρικη δεν θα ειχα προβλημα να παω στο νοσοκομειο αλλα με φυσιολογικο τοκετο δεν θα πηγαινα με τιποτα...ουτε και αν με πληρωναν δηλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιταξτε να δειτε..προσφατα γεννησε με καισαρικη μια φιλη στο παπαγεωργιου και εμεινε ευχαριστημενη...το πρωτο παιδι το γεννησε στο γενεσις ...ΑΛΛΑ επειδη μειναμε 1 μερα ολοκληρη εκει ειδαμε πραγματα που δεν μας αρεσαν και τι εννοω...γεννουσαν οι κοπελες φυσιολογικα της αφηναν να τσιριζουν χωρις επισκληριδιο και γενικα ηταν φρικη ο φυσιολογικος τοκετος..οι κοπελες φωναζαν μονες τους χωρις κανεναν δικο τους μεσα ,χωρις καμια μαια η οποια ερχοταν μονο για να δουνε την διαστολη..και εφευγαν και της ελεγαν κιολας ..μην φωναζεις δεν σε ακουει κανεις και δεν κανουμε επισκληριδιο παρα μονο στην καισαρικη...

προσωπικα αν κανω 2 παιδι επειδη ειναι καισαρικη δεν θα ειχα προβλημα να παω στο νοσοκομειο αλλα με φυσιολογικο τοκετο δεν θα πηγαινα με τιποτα...ουτε και αν με πληρωναν δηλ.

 

Στο Παπαγεωργίου έγινε αυτό το φρικτό γεγονός;

Τί βλάκες θεέ μου! Αν η κοπέλα ήθελε επισκληρίδιο νομίζω πως ήταν υποχρεωμένοι να το κάνουν :shock::shock::shock:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μας κάψανε.... Πολύ μεγάλη αλλαγή. Καλά πάμε. Δεν πιστεύω μέχρι τον Ιούνιο να αλλάξει πάλι κάτι στις τιμές. Δεν θα το αντέξω....

 

Κι εσύ κούκλα μου τον Ιούνιο γεννάς ε; Λες να βρεθούμε;;; χε χε Για Γένεσις λές;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι υποχρεωμενοι να στο κανουν...σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο δεν δικαιολογουν επισκληριδιο σε φυσιολογικο τοκετο...

αυτες ειναι οι αηδιες τους και πληρωνουμε τις ιδιωτικες κλινικες σαν να πηγαιναμε στο 4 seasons στο παρισι.,.

απαραδεκτες καταστασεις οπως παντα στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα demi μου.

Και τί δεν θα έδινα να ήμουν ακόμη Γερμανία και να γεννούσα εκεί :cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάντως αυτό που μ'έκνευρίζει αφάνταστα είναι η εκμετάλλευση, είτε είναι γάμος, είτε γέννα. Τι ξαφνικές ανατιμήσεις είναι αυτές; Εμάς καμία ανατίμηση στην τσεπούλα μας δεν μας κάνει κανείς.

 

Αυτό πάλι με το Παπαγεωργίου τι είναι; Ανθρώπινος παράγοντας πλέον δεν υπάρχει; Αφήνεις την κοπέλα να σφαδάζει από τους πόνους; Ανθρωπιά μηδέν.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mammyblue μου δεν ξέρω ακόμη...ή γένεσις ή διαβαλκανικό. Θα πάω μια μέρα να τα δω και τα δυο κι όπου μου αρέσει καλύτερα εκεί θα καταλήξω :wink:

 

Άντε βρε...μπορεί και να βρεθούμε εκεί :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το Γένεσις έχουν και 4κλινο με ταμείο ΙΚΑ το οποίο βγαίνει για Κ.Τ. 980 δωμάτιο +100 επισκληρίδιος+160 αναισθησιολόγος+140 παιδίατρος Σύνολο 1380ευρώ

Ελπίζω να βοήθησα κάποια από εμάς γιατί εγώ για 4κλινο με βλέπω, τα θεωρώ πεταμένα χρήματα τα υπόλοιπα,για αυτό και θα ανέβω Θεσσαλονίκη να γεννήσω για να αποφύγω τα 2800ευρώ του ΙΑΣΩ σε 4κλινο!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα...

χθες ήμουν στον γιατρό μου για την μηνιαία εξέταση και είδα το μικρό μου αντράκι :wink:

Μου έδωσε έναν τιμοκατάλογο του Γένεσις ο γιατρός που ισχύει για τις εισαγωγές απο τη Δευτέρα 03/03/2008...σας τα γράφω αναλυτικά για όποια ενδιαφέρεται :wink:

 

3κλινο:

Φυσ. Τοκετός :arrow: 1.300?

Καισ. Τομή :arrow: 1.700?

 

2κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 1.490?

Κ.Τ. :arrow: 1.890?

 

2κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 1.680?

Κ.Τ. :arrow: 2.080?

 

2κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 1.850?

Κ.Τ. :arrow: 2.250?

 

1κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 2.350?

Κ.Τ. :arrow: 2.750?

 

1κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 2.750?

Κ.Τ. :arrow: 3.200?

 

1κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 3.050?

Κ.Τ. :arrow: 3.500?

 

Σουίτα:

Φ.Τ. :arrow: 3.900?

Κ.Τ. :arrow: 4.400?

 

Περιλαμβάνονται:

Νοσήλια, Αναλώσιμα τοκετού-νεογνού-νοσηλείας, Καρδιοτοκογράφημα

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ:

Ομάδα αίματος Rhesus, G6PD, ειδικά Screening

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ:

ΗΚΓ, Ομάδα αίματος, Αιματοκρίτης, Αιμοσφαιρίνη, Λευκά τύπος, Ερυθρά, Αιμοπετάλια, Σάκχαρο, Χρόνος Ροής - Πήξης, Χρόνος Προθρομβίνης, Ψευδοχοληνεστεράση.

Επιπρόσθετως για Κ.Τ. γενική ούρων και HBsAG.

 

Δεν περιλαμβάνονται:

Αμοιβή γιατρού - Αναισθησιολόγου

Παιδιατρική παρακολούθηση από Νεογνολόγο (140?)

Αναλώσιμα - φάρμακα αναισθησίας (100?)

Πρόσθετα αναλώσιμα χειρουργείου (Κ.Τ.)

Λοιπές εξετάσεις....

 

Αυτά κορίτσια μου...σας έγραψα λέξη προς λέξη ότι λέει το χαρτί που είναι το πιο πρόσφατο...φρέσκο φρέσκο :wink:

 

Sardelaki μόλις μίλησα με το Γέννεσις η τιμές της καισαρικής που σου έδωσε ο γυναικολόγος σου από τον τιμοκατάλογο, είναι χωρίς το ΙΚΑ.

 

το τρίκλινο εάν διαθέτεις ικα είναι 1400 ? σε Κ.Τ και το δίκλινο Β' 1590 ?

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Mammyblue μου ξέρω...θα σας γράψω αναλυτικά και τις τιμές με το ΙΚΑ.

Εγώ όμως αυτό με το ΙΚΑ δεν το κατάλαβα. Δηλαδή αν είσαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ έχεις και κάποιο προταίρημα στην Κ.Τ.;;;

Εγώ είμαι έμμεσα ασφαλισμένη...υπάρχει κάποια διαφορά;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τιμές Γένεσις Κ.Τ. ΙΚΑ (εως 5 ημέρες)

 

4κλινο: :arrow: 980?

3κλινο: :arrow: 1400?

2κλινο Β΄ :arrow: 1590?

2κλινο Α΄ :arrow: 1830?

2Λούξ :arrow: 2000?

 

1κλινο Β΄ :arrow: 2500?

1κλινο Α΄ :arrow: 2950?

1Λούξ :arrow: 3250?

Σουίτα :arrow: 4150?

 

:wink: ελπίζω να σας βοήθησα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι μπορείς να κερδίσεις κάτι με το ΙΚΑ.. :oops:

Δηλαδή τι ακριβώς γίνεται?

Έχει δει καμιά σας τα δωμάτια?Τον άλλο μήνα λέω να κάνω καμιά Κυριακάτικη επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δεν το ήξερα αλλά βάση του τιμοκατάλογου έτσι φαίνεται...αλλά μόνο για καισαρική τομή!

Κι εγώ θα πάω να τα δω...θα κάνω καμιά τσάρκα....

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι μπορείς να κερδίσεις κάτι με το ΙΚΑ.. :oops:

Δηλαδή τι ακριβώς γίνεται?

Έχει δει καμιά σας τα δωμάτια?Τον άλλο μήνα λέω να κάνω καμιά Κυριακάτικη επίσκεψη.

 

Gerakina υποθέτω χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρη, οτι έχει σχέση με το επίδομα(ή όπως αλλιώς το λένε) καισαρικής που δίνει το ικα και είναι περίπου 300 ?. Το γέννεσις έχει υπάλληλο του ικα που προφανώς εγκρίνει αυτό το "βοήθημα"

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...