Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμοκατάλογος Διαβαλκανικό/Γέννεσις


nnm004

Recommended Posts

Ναι Mammyblue μου ξέρω...θα σας γράψω αναλυτικά και τις τιμές με το ΙΚΑ.

Εγώ όμως αυτό με το ΙΚΑ δεν το κατάλαβα. Δηλαδή αν είσαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ έχεις και κάποιο προταίρημα στην Κ.Τ.;;;

Εγώ είμαι έμμεσα ασφαλισμένη...υπάρχει κάποια διαφορά;;;

 

Νομίζω οτι σε καλύπτει αφου είσαι έμμεσα ασφαλισμένη, κάνε μια ερώτηση για καλό και για κακό, οτι μπορείς να κερδίσεις καλό είναι.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ήξερα οτι μπορείς να κερδίσεις κάτι με το ΙΚΑ.. :oops:

Δηλαδή τι ακριβώς γίνεται?

Έχει δει καμιά σας τα δωμάτια?Τον άλλο μήνα λέω να κάνω καμιά Κυριακάτικη επίσκεψη.

 

Τα δωμάτια τα είδα τον προηγούμενο μήνα. Να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα κιόλας, θα μου πείτε "τι περίμενες να δείς".

 

http://www.euromedica.gr/genesis%20thess-gr.html

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μας είπε οτι τα τρίκλινα είναι πολύ ευρύχωρα και άνετα.Ισχύει?

Κι αν το σκέφτομαι για μονόκλινο (μέχρι τώρα ακόμη το σκέφτομαι...) αν και δε μου το προτείνει,να προσέξω γιατί έχει μονόκλινα καλά και μονόκλινα τρύπες.

Θα δω κι εγώ τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στην τιμη σε σχεση με το αν εισα με ΙΚΑ ή οχι οφειλονται στο οτι οταν πας με Δημοσιο ή ΤΕΒΕ π.χ. πληρωνεις κανονικα,δεν εχει καμια απολυτως συνεισφορα το ταμειο σου και αργοτερα σου δινει το ταμειο ενα ποσο το ταμειο στο χερι,ενω το ΙΚΑ συμμετεχει αμεσα στην πληρωμη των νοσηλείων. :wink: Δηλαδη παιρνουν ενα 25% απο εσενα και τα υπολοιπα απο το ΙΚΑ :wink:

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μας είπε οτι τα τρίκλινα είναι πολύ ευρύχωρα και άνετα.Ισχύει?

Κι αν το σκέφτομαι για μονόκλινο (μέχρι τώρα ακόμη το σκέφτομαι...) αν και δε μου το προτείνει,να προσέξω γιατί έχει μονόκλινα καλά και μονόκλινα τρύπες.

Θα δω κι εγώ τον άλλο μήνα.

 

gerakina μια χαρά ήταν απο άποψη χώρου. Είδα και το μονόκλινο. Προσωπικά χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω θεωρώ οτι είναι τζάμπα λεφτά το μονόκλινο, καλύτερα να τα κρατήσεις για το μωρό και για εσάς. Ούτως ή άλλως δεν θα έχεις καμιά διαφορετική μεταχείριση. Καλύτερα να πας σε δίκλινο β' που το επιλέγουν λιγότερα άτομα, και αν είσαι τυχερή μπορεί να είσαι και μόνη σου όπως θα ήσουν στο μονόκλινο.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mammyblue μέσα στο μυαλό μου είσαι!!

 

Και μου έδωσες και μια ιδέα..Άραγε πόσο να χρεώνουν ένα δίκλινο που θα το κλείσουμε ολόκληρο?Δηλαδή το κρεβάτι για το συνοδό??

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο να παραθεσω το εξης και το οποιο ειναι καλο να το ψαξετε λιγο παραπανω..Το διαβαλκανικο ειναι πολυκλινικη και μπορει να καλυψει και καποιες παραπανω αναγκες αν συμβει κατι (εξω και μακρια που λεει και ο λαος μας)ενω το ΓΕΝΝΕΣΙΣ ειναι καθαρα γυναικολογικο και ισως να μην μπορει να καλυψει καποια εκτακατα περιστατικα.Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν και τιποτα απλα πριν 2 μηνες που γεννησα εκει δυο κοπελες ειχαν επιπλοκες και ειπωθηκε οτι αν ηταν στο ΓΕΝΝΕΣΙΣ δεν θα προλαβαιναν να καλυψουν τις "αναγκες" τους καθως θαταν αναγκαια η μεταφορα τους. Κατα ταλλα δεν νομιζω να χουν και καμια σπουδαια διαφορα.Ισως καλο ειναι να ρωτησετε και την πολιτικη που ακολουθουν με τα μωρακια.Αποκλειστικος θηλασμος, νυχτα στο δωματιο κλπ.Τιμες απο τι βλεπω πανω κατω ιδιες.Εγω για δικλινο ικα καισαρικη 1970? με ολα μεσα παιδιατρους, φαρμακα κλπ.Αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο να παραθεσω το εξης και το οποιο ειναι καλο να το ψαξετε λιγο παραπανω..Το διαβαλκανικο ειναι πολυκλινικη και μπορει να καλυψει και καποιες παραπανω αναγκες αν συμβει κατι (εξω και μακρια που λεει και ο λαος μας)ενω το ΓΕΝΝΕΣΙΣ ειναι καθαρα γυναικολογικο και ισως να μην μπορει να καλυψει καποια εκτακατα περιστατικα.

 

Αυτό το έχω ακούσει κι εγώ...αλλά θα το κάνω βέβαια και μία συζήτηση με τον γιατρό μου για να μου πεί ξεκάθαρα τι και πως!

 

Εγώ πάντως το σκέφτομαι για τρίκλινο...και τα λεφτά για το δίκλινο τα θεωρώ πολλά, καλύτερα να τα κρατήσω για το νινί μου.

 

Mammyblue μου ισχύει όντως ότι το δίκλινο Β΄το διαλέγουν ελάχιστοι;;; Γιατί έτσι; Ξέρεις κάτι παραπάνω;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τιμές Γένεσις Κ.Τ. ΙΚΑ (εως 5 ημέρες)

 

4κλινο: :arrow: 980? +400 =1380

3κλινο: :arrow: 1400?+400 =1800

2κλινο Β΄ :arrow: 1590?+400 =1990

2κλινο Α΄ :arrow: 1830?+400 =2230

2Λούξ :arrow: 2000?+400 =2400

 

1κλινο Β΄ :arrow: 2500?+400 =2900

1κλινο Α΄ :arrow: 2950?+400 =3350

1Λούξ :arrow: 3250?+400 =3650

Σουίτα :arrow: 4150?+400 =4550

 

:wink: ελπίζω να σας βοήθησα!

 

Επειδή εγώ μπερδεύτηκα την πρώτη φορά που τους πήρα,τους ξαναπήρα και σας λέω τα εξής

Μην ξεχνάτε σε αυτές τις τιμές προσθέτετε

Διάφορα φάρμακα 100ευρώ

Αναισθισιολόγος 160 ευρώ

Παιδίατρος 140 ευρώ

σύνολο 400ευρώ συν σε όλες τις παραπάνω τιμές

 

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι έχω ένα post σ΄αυτό το θέμα που έχω γράψει αναλυτικά τις τιμές, τη συμπεριλαμβάνεται σ΄αυτά και τί όχι.

Τα αντέγραψα από τιμοκατάλογο που μου έδωσε ο γιατρός μου, ο οποίος ισχύει απο 3.3.2008 :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ξαναβάζω για να ξεμπερδέψουμε και το καλαμαράκι

 

Κορίτσια καλημέρα...

χθες ήμουν στον γιατρό μου για την μηνιαία εξέταση και είδα το μικρό μου αντράκι :wink:

Μου έδωσε έναν τιμοκατάλογο του Γένεσις ο γιατρός που ισχύει για τις εισαγωγές απο τη Δευτέρα 03/03/2008...σας τα γράφω αναλυτικά για όποια ενδιαφέρεται :wink:

 

3κλινο:

Φυσ. Τοκετός :arrow: 1.300?

Καισ. Τομή :arrow: 1.700?

 

2κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 1.490?

Κ.Τ. :arrow: 1.890?

 

2κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 1.680?

Κ.Τ. :arrow: 2.080?

 

2κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 1.850?

Κ.Τ. :arrow: 2.250?

 

1κλινο Β:

Φ.Τ. :arrow: 2.350?

Κ.Τ. :arrow: 2.750?

 

1κλινο Α:

Φ.Τ. :arrow: 2.750?

Κ.Τ. :arrow: 3.200?

 

1κλινο Λούξ:

Φ.Τ. :arrow: 3.050?

Κ.Τ. :arrow: 3.500?

 

Σουίτα:

Φ.Τ. :arrow: 3.900?

Κ.Τ. :arrow: 4.400?

 

Περιλαμβάνονται:

Νοσήλια, Αναλώσιμα τοκετού-νεογνού-νοσηλείας, Καρδιοτοκογράφημα

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ:

Ομάδα αίματος Rhesus, G6PD, ειδικά Screening

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ:

ΗΚΓ, Ομάδα αίματος, Αιματοκρίτης, Αιμοσφαιρίνη, Λευκά τύπος, Ερυθρά, Αιμοπετάλια, Σάκχαρο, Χρόνος Ροής - Πήξης, Χρόνος Προθρομβίνης, Ψευδοχοληνεστεράση.

Επιπρόσθετως για Κ.Τ. γενική ούρων και HBsAG.

 

Δεν περιλαμβάνονται:

Αμοιβή γιατρού - Αναισθησιολόγου

Παιδιατρική παρακολούθηση από Νεογνολόγο (140?)

Αναλώσιμα - φάρμακα αναισθησίας (100?)

Πρόσθετα αναλώσιμα χειρουργείου (Κ.Τ.)

Λοιπές εξετάσεις....

 

Αυτά κορίτσια μου...σας έγραψα λέξη προς λέξη ότι λέει το χαρτί που είναι το πιο πρόσφατο...φρέσκο φρέσκο :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο να παραθεσω το εξης και το οποιο ειναι καλο να το ψαξετε λιγο παραπανω..Το διαβαλκανικο ειναι πολυκλινικη και μπορει να καλυψει και καποιες παραπανω αναγκες αν συμβει κατι (εξω και μακρια που λεει και ο λαος μας)ενω το ΓΕΝΝΕΣΙΣ ειναι καθαρα γυναικολογικο και ισως να μην μπορει να καλυψει καποια εκτακατα περιστατικα.

 

Αυτό το έχω ακούσει κι εγώ...αλλά θα το κάνω βέβαια και μία συζήτηση με τον γιατρό μου για να μου πεί ξεκάθαρα τι και πως!

 

Εγώ πάντως το σκέφτομαι για τρίκλινο...και τα λεφτά για το δίκλινο τα θεωρώ πολλά, καλύτερα να τα κρατήσω για το νινί μου.

 

Mammyblue μου ισχύει όντως ότι το δίκλινο Β΄το διαλέγουν ελάχιστοι;;; Γιατί έτσι; Ξέρεις κάτι παραπάνω;;;

 

Απλά λόγω κόστους. Όταν πήγα να δω τους χώρους, δεν υπήρχε τρίκλινο άδειο, σε αντίθεση με τα δίκλινα που ήταν όλα άδεια, μπορεί βέβαια να ήταν και τυχαίο.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τιμές Γένεσις Κ.Τ. ΙΚΑ (εως 5 ημέρες)

 

4κλινο: :arrow: 980? +400 =1380

3κλινο: :arrow: 1400?+400 =1800

2κλινο Β΄ :arrow: 1590?+400 =1990

2κλινο Α΄ :arrow: 1830?+400 =2230

2Λούξ :arrow: 2000?+400 =2400

 

1κλινο Β΄ :arrow: 2500?+400 =2900

1κλινο Α΄ :arrow: 2950?+400 =3350

1Λούξ :arrow: 3250?+400 =3650

Σουίτα :arrow: 4150?+400 =4550

 

:wink: ελπίζω να σας βοήθησα!

 

Επειδή εγώ μπερδεύτηκα την πρώτη φορά που τους πήρα,τους ξαναπήρα και σας λέω τα εξής

Μην ξεχνάτε σε αυτές τις τιμές προσθέτετε

Διάφορα φάρμακα 100ευρώ

Αναισθισιολόγος 160 ευρώ

Παιδίατρος 140 ευρώ

σύνολο 400ευρώ συν σε όλες τις παραπάνω τιμές

 

Τα 100 ? είναι το κόστος της μιας δόσης επισκληριδίου(το τονίζω γιατί μπορεί να χρειαστούν κι άλλες), τα φάρμακα κλπ στα χρεώνουν έξτρα, τα οποία εξτρα κανείς δεν γνωρίζει πόσα χρήματα είναι. Γενικά πολύ εκμετάλλευση .

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο διαβαλκανικο αν δεν εχει τρικλινο την κρισιμη ωρα σε βαζουν σε δικλινο και μετα σε μεταφερουν αν θες(αλλο που δεν θελουν και αυτοι).Οποτε κατι γλιτωνεις.Ρωτηστε και στο Γενεσις αν ισχυει και εκει!Μαλλον λογικα ισχυει!

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ? είναι το κόστος της μιας δόσης επισκληριδίου(το τονίζω γιατί μπορεί να χρειαστούν κι άλλες), τα φάρμακα κλπ στα χρεώνουν έξτρα, τα οποία εξτρα κανείς δεν γνωρίζει πόσα χρήματα είναι. Γενικά πολύ εκμετάλλευση .

 

Καλά από εκμετάλλευση άλλο τίποτε...όσο για την επισκληρήδιο ισχύει αυτό...η δόση έχει 100?...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΓΕΝΕΣΙΣ (ισχύει για εισαγωγέςαπό 3/3/2008)

 

Φ/Τ Κ/Τ Κ/Τ (Ι.Κ.Α.)

4κλινο - - 980

3κλινο 1300 1700 1400

2 Β 1490 1890 1590

2Α 1680 2080 1830

2 LUX 1850 2250 2000

1 B 2350 2750 2500

1 A 2750 3200 2950

1 LUX 3050 3500 3250

SUITE 3900 4400 4150

 

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:

Νοσήλεια

Αναλώσιμα τοκετού-νοσηλείας-νεογνού

καρδιοτοκογράφημα

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ:

ομάδα αίματος - rhesus, , GGPD, Ειδικά screening

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ:

ΗΚΓ, Ομάδα αίματος - Rhesus, Αιματοκρίτης, Αιμοσφαιρίνη, Λευκά τύπος,

Ερυθρά, Αιμοπετάλια, Σάκχαρο, Χρόνος ροής - Πήξης, Χρόνος Προθρομβίνης, Ψευτοχοληνεστεράση

Επιπροσθέτος για Κ.Τ. γενική ούρων και HBsAg

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:

Αμοιβή Μαιευτήρα - Αναισθησιολόγου

Παιδιατρική παρακολούθηση από Νεογνολόγο (140ευρώ)

Αναλώσιμα - φάρμακα αναισθησίας(100ευρώ)

Πρόσθετα αναλώσιμα χειρουργείου (Κ.Τ.)

Φάρμακα (σε Κ.Τ. ΙΚΑ μόνο τα φάρμακα εκτός σύμβασης. Στο 4κλινο η χρέωση περιλαμβάνει και τα αναλώσιμα - φάρμακα αναισθησίας)

Λοιπές εξετάσεις

 

ΔΙΑΒΛΚΑΝΙΚΟ (έναρξη ισχύος 1/3/2008)

 

Φ.Τ. Κ.Τ. Κ.Τ. - ΙΚΑ

3κλινο 1430 1690 1310

2κλινο 1910 2310 1810

1 junior 2410 2710 2190

1κλινο 2900 3110 2560

1 LUX 3720 3900 3900

SUITE 4740 4800 4800

 

φ.τ. σε πισίνα (2 ημέρες παραμονής) 2560

 

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:

έξοδα αιθ. τοκετών

Νοσήλια

Υγ. υλικό

Εργ. Έλεγχος (Μητέρας): γεν. αίματος, HIV, Η.Κ.Γ., καδιοτοκογράφημα, ομάδα αίματος - Rhesus, APTT, PT, Ψευτοχοληνεστεράση

Εργ. Έλεγος (Νεογνού): ομάδα αίματος - Rhesus

έξοδα αναλώσιμων επισκληρειδίου Αναισθησίας

Προληπτικός έλεγχος νεογνών

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:Αμοιβή Μαιευτήρα - Αναισθησιολόγου

Αμοιβή Παιδιάτρου - Νεογνολόγου (60ευρώ)

Φάρμακα

Επιπλέον εξετάσεις

Δευτερεύουσα επέμβαση στην αίθουσα τοκετών (π.χ. θεραπευτική απόξεση)

Νοσηλεία στη Μ.Ε.Ν.Ν. & επιπλέον εξετάσεις για το νεογνό

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα μπορούσε κάποια κοπέλα που έχει δει τα δωμάτια στο Γενεσις να μου πει σε τι διαφέρει το 2κλινο β από το 2κλινο α και το δίκλινο λουξ;

Επίσης το μονόκλινο β από το α και το λουξ;

dogdogavi20081126_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποια κοπέλα που έχει δει τα δωμάτια στο Γενεσις να μου πει σε τι διαφέρει το 2κλινο β από το 2κλινο α και το δίκλινο λουξ;

Επίσης το μονόκλινο β από το α και το λουξ;

 

δεν θυμάμαι 100%...αλλά νομίζω πως το δίκλινο λουξ από τα άλλα δίκλινα διέφερε μόνο στο ότι τα κρεβάτια ήταν ξύλινα...κατά τ΄άλλα ήταν τα ίδια.

Για μονόκλινο δεν μπορώ καθόλου να σου πω γιατι δεν τα είδα καν...και τελικά έμεινα σε 4κλινο και μιά χαρά...τεράστια τα δωμάτια και δεν ένιωθες να παθαίνεις ασφηξία όπως στο 3κλινο!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα lolipop...

 

Το μονόκλινο β έχει πολυθρόνα, το μονόκλινο α' κρεβάτι για το συνοδό και το μονόκλινο λουξ κρεβάτι για το συνοδό συν θέα στη θάλασσα. Τα θυμάμαι γιατί ήθελα μονόκλινο α' αλλά δεν είχαν και έμεινα τελικά σε λουξ και αναρωτιόμουν ποια τελικά η διαφορά τους... :D Ελπίζω να βοήθησα.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Τα δίκλινα α και β έχουν μεσοτοιχία,ήταν δηλαδή τετράκλινα που τα χώρισαν σε δίκλινα και κατά συνέπεια δεν έχουν ηχομόνωση καλή.

Το δίκλινο lux έχει ατομική τηλεόραση(και με ακουστικά),ατομικό parking,επιλογή στο μενού για το μεσημεριανό,διαφορετική επίπλωση και θέα θάλασσα.

Σε κανένα δίκλινο δεν μπορείς να έχεις συνοδό για τη νύχτα.

 

Στο μονόκλινο μπορείς να κάνεις συγκατοίκηση,δηλαδή να έχεις μαζί σου το μωρό.Επίσης είναι λίγο πιο ελαστικοί στο επισκεπτήριο.Και στο Lux (ίσως και στο Ά) μπορεί να μείνει το βράδυ συνοδός μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
sardelaki η τιμη που σου είπα ειναι μονο για την κλινική. Με τον γιατρό μου είχαμε κάνει συμφωνία 1200 ευρώ για τοκετό + την παρακολούθηση όλης της εγκυμοσύνης (δηλ δεν πληρωνα επισκεψη)

 

ευχαριστώ για τις ευχές σου, κοριτσάκι γέννησα :P

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΙΖΟΥΔΑΚΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΕΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ Η ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ????

an1cEQ6--_B0010MzEyYnwyNjc0MzAxMGRhfHlvdXIgdGV4dA.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εχει καποιος προσφατο τιμοκαταλογο για το Διαβαλκανικό?εγω γέννησα εκει περυσι τον Οκτώβριο και έχω τον τιμοκαταλογο του 2008. Τωρα θα γεννήσει η αδερφή μου εκεί μάλλον και θελω να δω τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Φυσιολογικός τοκετός:

  • τρίκλινο 1650
  • δίκλινο 2260
  • μονόκλινο junior 2910
  • μονόκλινο 3390 - lux 4320 - suite 5500

Kαισαρική τομή:

  • τρίκλινο 1930 (ικα) 1530
  • δίκλινο 2630 ΄΄ 2110
  • μονόκλινο junior 3130 (ικα) 2560
  • μονόκλινο 3570 (ικα) 2960
  • lux +ika 4490
  • suite + ika =5720

Υπολογίζουμε περίπου σύν 350-400 ευρώ για τα λοιπά έξοδα.

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...