Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΝΕΙΡΟΥΠΟΛΗ ΔΡΑΜΑΣ


giorgopap

Recommended Posts

Mama-lia ελπίζω να είναι τόσο όμορφα στην Ονειρούπολη όσο τα περιγράφεις! Κλείσαμε 2 διανυκτερεύσεις στη Δράμα ώστε τα παιδιά να τη χορτάσουν. Ήθελα όμως να σε ρωτήσω ισχύει αυτό που μου είπε σήμερα μια φίλη μας που πήγε πέρσι ότι την πρώτη φορά δεν πληρώνουμε είσοδο αλλά τη δεύτερη φορά που θα την επισκεφθεί κανείς υπάρχει είσοδος 10 ευρώ για τους μεγάλους και 7 για τα μικρά;

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είσοδος στην Ονειρούπολη δεν υπάρχει... όσες φορές κι αν την επισκεφθείς!!!!!

Πληρώνεις στα τρενάκια και τα καρουζέλ των ιδιωτών, όπως και στο νέο πάρκο των δεινοσαύρων, που ήρθε από Θεσ/νίκη και στην ταινία με τα αεροπλάνα.

 

Οι δραστηριότητες, τα σπιτάκια και το τρενάκι της πόλης είναι όλα δωρεάν, πάντα!!!

 

zunix, παρουσιάζω ό,τι βλέπω και σας μεταφέρω τις εντυπώσεις των παιδιών μου! Νομίζω ότι είμαι αντικειμενική!

Σου στέλνω και π.μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε και φέτος, αυτή τη φορά με την μπεμπουλίτσα μας και ήταν πάρα πολύ ωραία! Οι τιμές πολύ χαμηλές, το Καρουσέλ για παράδειγμα έκανε 2 το άτομο (ο συνοδός του παιδιού δωρεάν)! Μας έκανε και καλό καιρό και το καταφχαριστηθήκαμε! Και του χρόνου με υγεία! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το Πρόγραμμα της φετινής Ονειρούπολης 2011-2012!

Τα Χριστούγεννα έρχονται! Μια βόλτα στην Ονειρούπολη όλοι θα την κάνουμε!

Δωρεάν στο... όνειρο που μας κλέβουν!

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο αρχίζει η Ονειρούπολη

και οι Δραμινοί ρίχνουν τα καραβάκια τους στη λίμνη της Αγίας Βαρβάρας.

 

Όσοι είστε κοντά μην τη χάσετε τη βραδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο αρχίζει η Ονειρούπολη

και οι Δραμινοί ρίχνουν τα καραβάκια τους στη λίμνη της Αγίας Βαρβάρας.

 

Όσοι είστε κοντά μην τη χάσετε τη βραδιά!!!

 

Να και η ιστορία του όμορφου έθιμου με τα καραβάκια.

Γέμισε ξανά όοολη η Αγία Βαρβάρα καραβάκια και κεράκια.

Και του χρόνου! :D:D:D

Ανυπομονούμε για την αυριανή έναρξη της Ονειρούπολης!!!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η λιμνούλα της Αγίας Βαρβάρας γέμισε καραβάκια με κεράκια και τις ευχές των Δραμινών και η Ονειρούπολη είναι έτοιμη και πανέμορφη! Και του χρόνου!!!

Μεγαλύτερη, ομορφότερη η Ονειρούπολη.... όπως κάθε χρόνο!

Να την επισκεφθείτε!

 

Φέτος, υπάρχουν πολλά καινούρια παιχνίδια, το καράβι, ένα ασανσέρ, τσουλήθρα με έλκηθρα, παγοδρόμιο με αληθινό πάγο!

 

Φυσικά, υπάρχουν και όλες οι δωρεάν δράσεις! Να βαφτείτε όλοι στο πρόσωπο χριστουγεννιάτικα! Θα το λατρέψουν τα παιδάκια σας κι εσείς θα νιώσετε παιδιά!

Να πάτε στο σπιτάκι του Αη Βασίλη, να κάνετε δωρεάν βόλτα στην πόλη με το τρενάκι, να αφήσετε τα παιδάκια σας να ακούσουν παραμύθι και να δημιουργήσουν, να τα βάλετε στο σπιτάκι του Περιβαλλοντικού Κέντρου Παρανεστίου και τόσα άλλα!

 

Θα υπάρχει και το φορητό Πλανητάριο και μια δραστηριότητα από το Γκαίτε, για όσους αγαπούν τα γερμανικά!:lol:

 

Έναρξη Ονειρούπολης με τους Stavento Κυριακή 4/12/2011 στις 7:30 το απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η φετινή Ονειρούπολη είναι ακόμη πιο όμορφη, ακόμη πιο μαγική!

Δε χορταίνεται!

 

Όσοι μπορείτε να πάρετε τα παιδάκια σας και να πάτε! Να βάψετε τα προσωπάκια στο σπιτάκι δωρεάν, να κάνετε βόλτα με το τρενάκι δωρεάν, να φωτογραφηθείτε με τον Άγιο Βασίλη... να κάνετε στολίδια στο αντίστοιχο σπιτάκι, γλυκάκια και πολλά πολλά άλλα, όλα δωρεάν.

Αν θέλετε περνάτε και από το εμπορικό κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

Η φετινή Ονειρούπολη είναι ακόμη πιο όμορφη, ακόμη πιο μαγική!

Δε χορταίνεται!

 

Όσοι μπορείτε να πάρετε τα παιδάκια σας και να πάτε! Να βάψετε τα προσωπάκια στο σπιτάκι δωρεάν, να κάνετε βόλτα με το τρενάκι δωρεάν, να φωτογραφηθείτε με τον Άγιο Βασίλη... να κάνετε στολίδια στο αντίστοιχο σπιτάκι, γλυκάκια και πολλά πολλά άλλα, όλα δωρεάν.

Αν θέλετε περνάτε και από το εμπορικό κομμάτι...

 

Επειδη προκειται να παμε συντομα η φωτογραφια με τον Αγιο Βασιλη ποσο κοστιζει? Γιατι στην εκθεση στη Θεσσαλονικη στοιχιζει 4 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη, αν και υπάρχει φωτογράφος, οι περισσότεροι έχουν δική τους μηχανή! Εγώ φωτογραφίζω μόνη μου τα παιδάκια μου κάθε χρόνο!

Όλα είναι δωρεάν, εκτός από τα παιχνίδια τύπου λουνα-παρκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ πανέμορφη πόλη μου πόσο μου έχει λείψει!!! Σε 2 -3 μέρες σου 'ρχομαι!!! Ονειρούπολη τέλεια και πάνω απ'όλα δωρεάν! Όσοι είστε από άλλες πόλεις αναζητήστε ταβερνάκια στα στενά γύρω από την ονειρούπολη και πιστέψτε με θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένοι!! Α και για τους λάτρεις του σκι, φέτος μετά απο 2 χρόνια επαναλειτουργεί το χιονοδρομικό στο Φαλακρό!!! (Πάρτε όμως και ένα τηλεφωνάκι καλού- κακού)!!!

Καλές γιορτές με υγεία πάνω απ'όλα!!!

[

Link to comment
Share on other sites

Εμεις προσωπικα παμε στον "Παστουρμα"(φατε κοτοπουλο με πατσουρμα γιαμι γιαμι ), βρισκετε πισω απο το γηπεδο της Δοξας!!! Επισης μπορειτε να πατε στον Νουσδιλη ή στον Γιουρα οι οποιες ειναι στον δρομο προς Προσοτσανη!! Απο εκει και μετα αν εχετε αυτοκινητο γιατι να μεινετε στην Δραμα;; Μπορειτε να πατε σε καποιο χωριο εξω απο την Δραμα οπως το Κεφαλαρι που εχει τελειες ταβερνες και παμφθηνες!!

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παμε στη Δραμα τρωμε στα εξης:

Καλλιγευστον, κοντα στο σταθμο, Εθν. Αμυνης 113 (Ανατολιτικες γευσεις),

4 εποχες (κλασσικη, Ελληνικη κουζινα), Ευξ, Ποντου 5 &

στο Ροδοσταμο (της ωρας & μαγειρευτα), στην Αγ. Βαρβαρα, Αμυντα 64.

Εγγυηση!!!:mrgreen:

Αν πατε μονο Ονειρουπολη και θελετε σουβλακι, να πατε στον "Στεφανο".

Και τις πετρες να ρωτησετε τον ξερουν. :-D

Η Ονειρουπολη φετος ειναι πιο ωραια απο ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Το Πρόγραμμα της φετινής Ονειρούπολης 2011-2012!

Τα Χριστούγεννα έρχονται! Μια βόλτα στην Ονειρούπολη όλοι θα την κάνουμε!

Δωρεάν στο... όνειρο που μας κλέβουν!

 

Αχ, ακομη να παω αν και το θελουμε ολοι τοσο πολυ...Ελπιζω φετος να το κατορθωσουμε. Παντως, ευχαριστουμε πολυ μαμα-Λια για την ετησια ενημερωση και που υποδαυλιζεις την επιθυμια μας να μενει ακορεστη μεχρι να την ικανοποιησουμε! Να εισαι καλα!

 

Και στις υπολοιπες ενα ευχαριστω γιατι και αυτες συνεβαλλαν στην ευρεια ενημερωση μας! Ετσι ωστε οχι μονο να παμε, αλλα και φαμε και να πιουμε σωστα και καλα! :)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χθες γυρισαμε απο την ονειρουπολη κ ηταν ΤΕΛΕΙΑ..Καμια σχεση με το χριστουγεννιατικο χωριο στην εκθεση. Καταρχην ειναι πιο οικονομικο αλλα εχει κ πιο πολλα πραγματα. Τα παιδια μου ενθουσιαστηκα οποιος θελει να του πω οτιδηποτε μπορει να με ρωτησει.

Υ.Γ. Ακομα κ η φωτογραφια με τον Αγιο Βασιλη ειναι δωρεαν (εννοω με δικη σου μηχανη) ασε που μπορεις να τραβηξεις κ καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κορίτσια μου αλλά από όσα ταβερνάκια αναφέρθηκαν παραπάνω όλα έχουν πολύ καλό φαγητό αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανήκουν στα φθηνά της Δράμας . Τα συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα ως προς την γεύση και την ποιότητα. Τώρα πολύ καλές τιμές έχει το Μεζέ- Μεζέ (ψαρικά π.χ γαριδομακαρονάδα 6€!!!) "Μπες και πιες" (κρεατικά) "Τα τρία γουρουνάκια"(Ψητά σε λαδόκολλα) !!!

 

Καλή διασκέδαση!:-P

[

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω περασει μια βολτα απο Δραμα και φυσικα εφαγα στο Ροδοσταμο! ΦΟΒΕΡΟ!!!!! Οι τιμες πολυ καλες, ο χωρος υπεροχος, και οι ποσοτητες ικανοποιητικοτατες! Θα παω και τωρα τα Χριστουγεννα στην ονειρουπολη. Θα σας παω εντυπωσεις μολισ γυρισω!

Link to comment
Share on other sites

efffffiiiii στο σαιτ που εχει στην ονειρουπολη δεν τις γραφει τις ταβερνες που αναφερες... γιατι ?

http://www.oneiroupoli2011.gr/index.php?option=com_content&view=category&id=128:2011-11-04-18-08-26&layout=blog&Itemid=248

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...