Recommended Posts

Έχω ενα πρόβλημα. Η μικρούλα μου έχει κάνει χάλια τα ρούχα της απο τα φρούτα και τις κρέμες. Ειδικά τα φρούτα βάφουνε και δεν βγαίνουν. Τα πλένω σε 40 βαθμούς σε μαλακό πρόγραμμα. Εσείς πως βγάζετε τους λεκέδες,μήπως να βάλω Evrika ή τίποτα άλλο ??Κάνει όμως να το χρησιμοποιήσω??

Ευχαριστώ πολύ

Φιλιά Χαρούλα και Έλενα (7 μηνών)

Διαφημίσεις

καλημερα χαρουλα μου!! :lol:

δες σχετικα....

edit admin εξαιτίας συγχώνευσης

εμενα παντως μονο ετσι καθαριζουν τα ρουχαλακια τους !!!!και ειναι τελεια!!και δεν ξεβαφουν βεβαια ακομα κι αυτα που εχουν σχεδιακια και δαντελιτσες σε χρωματακια και αλλα τετοια...... :lol::lol:

καλη τυχη....

Το αυγό καθαρίζει στο πλυντήριο. Λεκέδες από φρούτα ή λαδιές, βάζω λίγο AVA τοπικά, μετά το ξεπλένω και μπαίνει στο πλυντήριο

Διαφημίσεις

:DΚαι εγώ έτσι κάνω πρώτα τα ξεπλένω και μετά τα βάζω πλυντήριο αν προλάβω αλλίως αν ξεμείνουν δεν βγάινουν :(Βέβαια έχει τύχει κάποια άσπρα να τα πλύνω με τα σεντόνια μας πχ.για να καθαρίσουν και μετά τα ξαναπλένω με το δικό της απορρυπάντικο για να μην ερεθιστεί.

[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/an1cCnENw360000MDUybHp8MTgzNDg2OGF8UHJlY2lvdXMgTmVmZWxpIGNhbWUgYmVmb3Jl.gif[/IMG][/URL]

εγω τα φρουτα τα βάζω σε ενα λεκανάκι με απορρυπαντικό να μουλιάσουν και να μαζευτουν μπολικα (κυριως σαλιάρες) και μετά στο πλυντήριο.

Εγώ τα πλένω πρώτα με τα άσπρα, τα δικά μας, και μετά με το παιδικό απορρυπαντικό!

Καθαρίζουν έτσι και τα λερωμένα με φρούτα και τα χεσ...α ρουχαλάκια:)!!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Εγώ τα πλένω πρώτα με τα άσπρα, τα δικά μας, και μετά με το παιδικό απορρυπαντικό!

Καθαρίζουν έτσι και τα λερωμένα με φρούτα και τα χεσ...α ρουχαλάκια:)!!

Συμφωνω:wink:

[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/an1cCnENw360000MDUybHp8MTgzNDg2OGF8UHJlY2lvdXMgTmVmZWxpIGNhbWUgYmVmb3Jl.gif[/IMG][/URL]

Διαφημίσεις

Στους λεκέδες από φρούτα όπως είναι βρεγμένο από το πλυντήριο απλωσέ το στον ήλιο αν δε φύγει βρέξτο πάλι και αφησέ το πάλι στον ήλιο. Πίστεψε με φέυγουν

Έχω ενα πρόβλημα. Η μικρούλα μου έχει κάνει χάλια τα ρούχα της απο τα φρούτα και τις κρέμες. Ειδικά τα φρούτα βάφουνε και δεν βγαίνουν. Τα πλένω σε 40 βαθμούς σε μαλακό πρόγραμμα. Εσείς πως βγάζετε τους λεκέδες,μήπως να βάλω Evrika ή τίποτα άλλο ??Κάνει όμως να το χρησιμοποιήσω??

Ευχαριστώ πολύ

Φιλιά Χαρούλα και Έλενα (7 μηνών)

Χαρουλα ο γιος μου ειναι 19 μηνών κ όλα τα φανελάκια του (τα φορούσαμε τωρα το καλοκαιρι) ήταν για πέταμα απο τα φρούτα.Αποφάσισα να βάλω χλωρινη αυτην που μπαινει στο πλυντηριο στους 60 κ φυγαν.μετα όμως τα επλυνα 2 φορες στο μεγαλυτερο πρόγραμμα γιατι φοβομουν το χλώριο.Εγιναν όλα σαν καινούργια.Μονο τα λευκα..ακ και αυτη η χλωρινη δεν ξεβάφει...

XcB2p3.png

καλημερα χαρουλα μου!! :lol:

δες σχετικα....

edit admin εξαιτίας συγχώνευσης

εμενα παντως μονο ετσι καθαριζουν τα ρουχαλακια τους !!!!και ειναι τελεια!!και δεν ξεβαφουν βεβαια ακομα κι αυτα που εχουν σχεδιακια και δαντελιτσες σε χρωματακια και αλλα τετοια...... :lol::lol:

καλη τυχη....

μηπως ο συνδεσμος ειναι λαθος??δεν βγαζει κατι....

Γειά σας,

ο προηγούμενος σύνδεσμος δεν ισχύει εξαιτίας της

συγχώνευσης των θεμάτων στο παρακάτω λινκ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20870&highlight=%CB%E5%EA%DD%E4%E5%F2

απο τον παραπάνω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τα ποστ

που αναφέρονται σε φρούτα

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης και της αναφοράς. Οδηγίες για το πως γίνεται η αναζήτηση δείτε εδώ  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ Ευχαριστούμε

Διαφημίσεις

Πώς βγαίνει η κόλλα UHO από βαμβακερό ύφασμα (μανίκι από ζακετάκι);

Έχει το πλαίσιο αφαιρετικό κόλλας uhu των 10γρ. μόνο με 3 ευρώ περίπου.Κάνει και για τα ρούχα.

Καλησπερα προσπαθω να βρω το link για τους λεκεδες αλλα δεν μπορω. Μπορει καποιος να με βοηθησει ?? Ευχαριστω

Συγνώμη αλλά μπορεί να μου πει κάποια πως αφαιρείται ο λεκές από φρούτα από τα φορμάκια; Δεν βάζω σαλιάρα γιατί την τρώει μαζί με την φρουτόκρεμα.

Πολύ δύσκολα! Ήταν πρόβλημα! Κάποια φίλη είπε να αφήσεις το ρούχο μέσα σε λεκανίτσα με νερό και απορρυπαντικό, έτσι ώστε τον λεκέ να τον βλέπει ο ήλιος, στο μπαλκόνι σου! Η σαλιάρα απαραίτητη! Πάρε μεγάλες που καλύπτουν μεγάλο μέρος και είναι πιο σταθερές στο σωματάκι!:wink:

εγώ την είχα βγάλει καθαρή με εκεινες τις σαλιέρες που έχουν και χέρια...γιατι η δικιά μου το απλωνε παντού!

εγώ την είχα βγάλει καθαρή με εκεινες τις σαλιέρες που έχουν και χέρια...γιατι η δικιά μου το απλωνε παντού!

χα χα χα το είδα και αυτό....έχω ένα φορμάκι που έγινε όλο φρουτόκρεμα....!

Μπορείτε να έχετε ένα συγκεκριμένο φορμάκι μόνο για τη φρουτόκρεμα!

Βέβαια είναι μπελάς να αλλάζεις το μωρό κάθε φορά που είναι να το ταίσεις....

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Μπορείτε να έχετε ένα συγκεκριμένο φορμάκι μόνο για τη φρουτόκρεμα!

Βέβαια είναι μπελάς να αλλάζεις το μωρό κάθε φορά που είναι να το ταίσεις....

Το έχω σκεφτεί αυτό αλλά η μικρή φωνάζει αρκετά. όταν την ντύνουμαι. Γενικά γκρινίαζει και προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ για να μην έχω φωνές. Στην αρχή δεν ήθελε σαλιάρα και έτσι έχουμε αρκετά φορμάκια που έχουν γίνει χάλια. Τώρα της την φοράω αλλά πάλι λερώνεται ο λαιμός.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα