Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση στην Καντζα


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα την βοηθεια σας για την βαφτιση του γιου μου.Αν και μενω στα νοτια, σκεφτομαστε να γινει στην εκκλησια Παλαιοπαναγια στην Καντζα μετα το Πασχα γιατι μας αρεσει η εκκλησια. Θα ηθελα τις εμπειριες σας οσες εχετε βαφτισει η παρεβρεθει σε βαφτιση σε αυτην την εκκλησια, και επισης αν ξερετε καποιο χωρο οικονομικο για τραπεζι για λιγα ατομα στις γυρω περιοχες.Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω παει σε γαμο.

 

Λες την εκκλησια που ειναι στο αγαλμα του Λεονταριου στην Καντζα??

 

αν λεμε την ιδια νομιζω οτι δεν εχει και πολυ χωρο μεσα. Εξω γινονται τα μυστηρια.

 

εκει κοντα ειναι και οι αιθουσες του Μεντη. http://www.mentis.com.gr/v2/index.html

 

νομιζω οτι ειναι σε καλη τιμη. Ρωτα κιολας. Ειναι κοντα στην εφορια παλληνης. Περιπου 10' απο Κατζα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει πολλές φορές στην Παλαιοπαναγιά. Ωραίο εκκλησάκι, αλλά μικρό. Δεν ξέρω πόσους καλεσμένους θα έχεις, απλά πρέπει να σκεφτείς ότι έρχεται χειμώνας και αν έχεις πολύ κόσμο, δε θα χωράνε όλοι μέσα.

Υπάρχουν πολλά μαγαζιά στη γύρω περιοχή, πες μου τι ακριβώς ψάχνεις για να σε βοηθήσω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα την βοηθεια σας για την βαφτιση του γιου μου.Αν και μενω στα νοτια, σκεφτομαστε να γινει στην εκκλησια Παλαιοπαναγια στην Καντζα μετα το Πασχα γιατι μας αρεσει η εκκλησια. Θα ηθελα τις εμπειριες σας οσες εχετε βαφτισει η παρεβρεθει σε βαφτιση σε αυτην την εκκλησια, και επισης αν ξερετε καποιο χωρο οικονομικο για τραπεζι για λιγα ατομα στις γυρω περιοχες.Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!

 

ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ 15-6-2007 ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ

27-06-2009

 

ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ Ο ΤΟΤΕ ΠΑΠΑΣ ΠΑΤΕΡ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ Ο ΓΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ,ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ

ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ Ο ΠΑΤΕΡ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΛΙΤΟ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα την βοηθεια σας για την βαφτιση του γιου μου.Αν και μενω στα νοτια, σκεφτομαστε να γινει στην εκκλησια Παλαιοπαναγια στην Καντζα μετα το Πασχα γιατι μας αρεσει η εκκλησια.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.Ο ΠΑΤΕΡ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΕΝΑΝ ΛΙΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΚΑΙ ΑΝΘΟΣΤΗΛΕΣ.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΩΝ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα την βοηθεια σας για την βαφτιση του γιου μου.Αν και μενω στα νοτια, σκεφτομαστε να γινει στην εκκλησια Παλαιοπαναγια στην Καντζα μετα το Πασχα γιατι μας αρεσει η εκκλησια. Θα ηθελα τις εμπειριες σας οσες εχετε βαφτισει η παρεβρεθει σε βαφτιση σε αυτην την εκκλησια, και επισης αν ξερετε καποιο χωρο οικονομικο για τραπεζι για λιγα ατομα στις γυρω περιοχες.Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!

 

 

εαν εννοεις το εκκλησακι στο λιοντάρι είναι πολύ μικρό, θα πρέπει να το κάνεις εξω και δεν ξέρεις τι καιρό θα κάνει τότε. εαν εννοεις την Παλαιοπανταγια δηλ την εκκλησία που είναι πανω στον λόφο της Καντζας, είναι υπέροχη! Βαφτισα εκεί την κόρη μου περυσι τον Σεπτεμβριο και ήταν τέλεια.Απλά δεν επιτρέπει το catering στην προαυλειο αν εχεις κάτι τέτοιο κατα νου! εχει και πολύ πράσινο για φωτογραφίες κλπ! ειναι ωραια περιοχη και ύσηχη! Οσων αφορά το κέντρο τι έχεις κατά νου? ταβέρνα, κτήμα..? δώσε κανενα στοιχειο μένω στην περιοχή και ξέρω διάφορα!

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΤΖΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΛΟΦΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΕ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ CATERING,KATEBAINEIΣ ΚΑΜΜΙΑ 20 ΣΚΑΛΙΑ.Η ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΟΦΟ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Η Παλαιοπαναγιά δεν είναι στο λόφο της Κάντζας. Είναι το εκκλησάκι που περιγράφει η TXARA, και είναι κοντά στη στάση μετρό Παιανία-Κάντζα.

Τα 20 σκαλιά όμως δε μου λένε κάτι.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΑΚΙΑ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ 10.ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΑΚΙΑ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ 10.ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ.

 

 

Μπορω να σας στειλω φωτογραφιες εαν θελετε

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΑΚΙΑ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ 10.ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ.

 

 

5-6 ΠΛΑΤΙΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ

ΕΧΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Εγώ παντρεύτηκα στη Παλαιοπαναγιά το προηγούμενο Σεπτέμβριο και είναι ονειρικό εκκλησάκι. Κάναμε τη δεξίωση στο κτήμα Ποταμίδα. Είναι ένα μικρό κτήμα, βασικά είναι σπίτι με πολύ μεγάλο κήπο με γκαζόν, πισίνα πολλά δέντρα και λιμνούλα με ψαράκια.Οι ιδιοκτήτες εκεί είναι πολύ καλοί και εξυπηρετικοί. Όλοι περάσαμε τέλεια και πάνω απ'όλα είναι το πιο φθηνό που είχα βρεί σε σχέση με άλλα και είναι πάρα πολύ κοντά στην εκκλησία. Το κακό είναι οτι δεν έχει κλειστό χώρο σε περίπτωση βροχής αλλά μπορείς να νοικιάσεις τέντες σε τέτοια περίπτωση. Θα σου στείλω το χάρτη της πρόσκλησης μου απο εκκλησία στο κτήμα. Μπές στο www.ktimapotamida.gr για να το δείς.

Πολύ κοντά επίσης είναι το κτήμα Αργιθέα αλλά δεν έχει καμία σχέση με το ποταμίδα. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.Ο ΠΑΤΕΡ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΕΝΑΝ ΛΙΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΚΑΙ ΑΝΘΟΣΤΗΛΕΣ.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΩΝ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ.

 

Αχα ξέρω για ποιον μιλάς :) Ο συγκεκριμένος παπάς θα βαφτίσει τον Νικόλα μας τον Ιούνιο.

Μας ζήτησε πολύ ευγενικά να μην είναι πολύχρωμος ο στολισμός (μπαλόνια κλπ.) στο οποίο με βρήκε πολύ σύμφωνη. Μας ζήτησε επίσης αν είναι δυνατόν τα ρούχα του μωρού να μην είναι χρωματιστά και ιδανικά λευκά, τηρώντας τον συμβολισμό ότι ένας ακόμα άγγελος εισέρχεται στην βασιλεία του θεού, κάτι το οποίο το είδα πολύ θετικά!!!

 

Παλαιοπαναγιά Παιανίας είναι το βυζαντινό εκκλησάκι δίπλα στην ιερά μονή αγ. τριάδος στην έξοδο κάντζα της αττικής οδού. Πάνω στον λόφο είναι η Κοίμηση της Θεοτόκου Κάντζας.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μας ζήτησε επίσης αν είναι δυνατόν τα ρούχα του μωρού να μην είναι χρωματιστά και ιδανικά λευκά, τηρώντας τον συμβολισμό ότι ένας ακόμα άγγελος εισέρχεται στην βασιλεία του θεού,.

 

 

Συγγνωμη για το οφ τοπικ αλλα ειναι νομιζω η μοναδικη φορα που συγκινηθηκα τοσο πολυ ....με κατι που αφορα την θρησκεια εκκλησια κτλ...

Πολυ ομορφο αυτο...Απλα ηθελα να το πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνωμη για το οφ τοπικ αλλα ειναι νομιζω η μοναδικη φορα που συγκινηθηκα τοσο πολυ ....με κατι που αφορα την θρησκεια εκκλησια κτλ...

Πολυ ομορφο αυτο...Απλα ηθελα να το πω.

 

έχεις δίκιο...ούτε στο γάμο μου δεν με άγγιξε η εκκλησία...αλλά το μυστήριο της βάφτισης του μωρού μου θέλω να είναι ιδιαίτερο...και η παράκληση του παπά με ευχαρίστησε πολύ...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις εκεί βαφτιζουμε τον Ιούλιο τον μπέμπη μας.Μου άρεσε τόσο πολυ η εκκλησία που την έκλεισα από το Δεκέμβρη.Και εμας ο παπούλης τα ίδια μας είπε και θα στολίσω μόνο την κολυμπήθρα με λουλούδια.Τα υπόλοιπα στη δεξίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλησπέρα, ε'ιμαι καινούργια στο forum αλλά όχι καινουργια μαμά.

Θα κάνω την βάφτιση του μικρού γιού μου τον Σεπτέμβριο στην Παλαιοπαναγιά και ψάχνω να βρώ κάποιο όμορφο μαγαζί εκεί κοντά για να πάμε μετά την βάφτιση. Έχετε να προτείνετε κάτι. Ψάχνω έναν όμορφο χώρο, με καλή διακόσμηση και καλό φαγητό.

Επίσης μπορείτε να μου πείτε αν ο παπάς στην Παλαιοπαναγία είναι καλός?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα, ε'ιμαι καινούργια στο forum αλλά όχι καινουργια μαμά.

Θα κάνω την βάφτιση του μικρού γιού μου τον Σεπτέμβριο στην Παλαιοπαναγιά και ψάχνω να βρώ κάποιο όμορφο μαγαζί εκεί κοντά για να πάμε μετά την βάφτιση. Έχετε να προτείνετε κάτι. Ψάχνω έναν όμορφο χώρο, με καλή διακόσμηση και καλό φαγητό.

Επίσης μπορείτε να μου πείτε αν ο παπάς στην Παλαιοπαναγία είναι καλός?

 

Dee μου καλώς ήρθες! Όσον αφορά σε μαγαζί, δεν έχουμε κινητοποιηθεί ακόμα, θα σου πω από βδομάδα. Σχετικά με τον παπά, η πρώτη κουβέντα μαζί του μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, θα μπορώ να σου πω περισσότερα μετά την βάφτιση τον Ιούνιο. Εσύ δεν τον συνάντησες; Πως σου φάνηκε;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έυχαριστώ Τον συνάντησα Μ. Παρασκευή λίγο πριν την λειτουργία αλλά δεν μπορούσαμε να πουμε πολλά γιατι ειχε αργήσει. Θα κανονίσω συνάντηση μαζί του για τις λεπτομέρειες. Μου φάνηκε αρκετά καλός. Απλά επειδη έχω δει περιπτώσεις παπαδών που βουτάνε τα παιδιά με το κεφάλι μέσα στην κολυμπήθρα που αν ηταν δικό μου παιδί θα σταμάταγα το μυστήριο, για αυτό ρωτάω.

Θα κοιτάξω και εγώ και θα σε ενημερώσω αν μάθω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου όμορφα που θα βαφτίσετε στην παλαιοπαναγιά, έχετε ασχοληθεί με τον στολισμό ή όχι ακόμα; Σκέφτομαι να ξεκινήσω αυτή την εβδομάδα να παίρνω προσφορές από ανθοπωλεία. Στην αρχή έλεγα να στολίσω μόνο την κολυμβήθρα αλλά τώρα σκέφτομαι να βάλω και δυο δεντράκια σε γλαστράκια στολισμένα (ξέρετε αυτά με τον ψηλό κορμό και το φουντωτό κεφάλι - πως τα λένε άραγε;) στην είσοδο του προαύλιου εκεί που ξεκινούν τα σκαλοπάτια; Εσείς που ξέρετε την εκκλησία, πως σας φαίνεται;

Αν έχετε ήδη καταλήξει σε ανθοπωλείο μου λέτε και μένα; Ευχαριστώ! φιλιά!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και εγω για δενδράκια σκεφτόμουνα. Ελιές ή κάτι σε κυπαρισοειδές (Μπορείς να βρείς σε μεγάλα φυτώρια). Σκεφτόμουν να τα βάλω στην είσοδο της εκκλησίας ή στην είσοδο του προαύλιου χώρου. Στην κολυμπήθρα θα βάλω γυψοφίλη. Στην Βαφτιση του μεγάλου μου γιού είχα φτιαξει πάλι στεφάνι απο γυψοφίλη και είχα καρφώσει ενδιάμεσα ανεμόμυλους (όμοιους με τις μπουμπουνιέρες) ήταν πολύ όμορφο, απλό και χαρούμενο. Τωρα δεν ξέρω ακόμα με τι θα στολίσω το στεφάνι. Επίσης σκεφτόμουνα μερικά γλαστράκια με βασιλικό επάνω στα σκαλιά που είναι μπροστά στην καμπάνα. Γενικά τα ελληνικά φυτά ταιριάζουν με το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...