Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΣΑΣ


Recommended Posts

Θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο γιατρο μου κυριο Γιαννη Σταθοπουλο,στη μαια μου κυρια Φωτεινη Οικονομου και στη βοηθο του γιατρου μου τη Σοφια (Σοφια μου,δεν ξερω το επωνυμο σου και ντρεπομαι να σε παρω να σε ρωτησω!!!) για την τεραστια και ανεκτιμητη βοηθεια τους στη γεννα μου αλλα και στην πορεια της εγκυμοσυνης μου. Ενω εκανα εισαγωγη στο μαιευτηριο για προγραμματισμενη καισαρικη λογω ισχιακης προβολης πριν 2 εβδομαδες,λιγο πριν το χειρουργειο ο γιατρος μου,μου εκανε εναν τελευταιο υπερηχο στον οποιο διαπιστωσαμε οτι το μωρο ειχε γυρισει κανονικα-πραγμα απιθανο για το βαρος του αλλα και για την ηλικια κυησης που βρισκομουν. Απο την εμπειρια που εχω απο αλλους γιατρους,κανενας αλλος δε θα μου εδινε εξιτηριο αναβαλλοντας το προγραμματισμενο χειρουργειο και περιμενοντας να ερθει το μωρο απο μονο του. Κανενας αλλος γιατρος-τουλαχιστον απ' αυτους που εγω γνωριζω-δεν εχει τοσο σεβασμο προς τη γυναικα,κανενας τους δε μου ειχε φερθει ποτε τοσο στοργικα και πραγματικα μακαρι ολες οι γυναικες να εχουν τετοιους γιατρους σαν τον δικο μου. Μακαρι ολες οι μαιες να ειναι σαν την κυρια Φωτεινη,που κρατησε τα ηνια μεχρι τελους παρ' ολο που εγω δε νομιζω οτι ημουν και τοσο συνεργασιμη,που καταφερε να ερθει αυτο το μωρακι στον κοσμο φυσιολογικα,παρ΄ολο που ακομη κι οταν γυρισε σε κεφαλικη προβολη ηταν αρκετα ψηλα και οι πιθανοτητες για καισαρικη ηταν πολυ μεγαλες.Κι ομως με την καθοδηγηση,την υπομονη και τις γνωσεις της καταφεραμε και το γεννησαμε με φυσιολογικο τοκετο.Ενα μεγαλο ευχαριστω και στη βοηθο του γιατρου μου,τη μικρη μαια Σοφια που καθισε 12 ωρες στο πλευρο μου και με εμψυχωνε στους πονους και καθε φορα που τα εχανα-κι ηταν πολλες αυτες οι φορες.

Σοφια,ειμαι σιγουρη οτι θα γινεις μια πολυ καλη μαια και μια πολυ καλη μαμα!!!

Κυρια Φωτεινη,αν δεν ησασταν εσεις δε θα την ειχα γλυτωσει την καισαρικη και σας ειμαι ειλικρινα ευγνωμων.

Κυριε Σταθοπουλε,δε θα ξεχασω ποτε τα λογια σας οταν τραβηξατε εξω το μωρο μου και το φερατε στο φως: "Καλως το,καλο να 'χει"!!! Ευχομαι να ειστε παντα καλα,κι ελπιζω το κοριτσακι μου να εχει την τυχη να το ξεγεννησετε εσεις οταν θα ερθει η ωρα του να φερει στον κοσμο το εγγονι μου!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


joe να σου ζήσει η κορούλα σου ,και να απολαμβάνετε κάθε μέρα τη ζωή σας ευτυχισμένες :D:D:D:D:D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

joe να σου ζήσει η κορούλα σου ,και να απολαμβάνεται κάθε μέρα τη ζωή σας ευτυχισμένες :D:D:D:D:D:D

 

Να σας ζήσει joe , να είναι πάντα γερή ! και όπως είπε ο γιατρός :" καλό να έχει " !!!

Πάντως ομολογώ πως είσαι "διαφορετική" σαν να σε γλυκανε ο τοκετός !!!

ε ???? ή ειναι ιδέα μου ???? :lol::lol::lol:

Τελικά ορμονικό ήταν ! είχες δίκαιο !!! :D

Πολλα φιλιά και πάλι να σου ζησει η κόρη σου! Πάντα ευτηχισμένη !!! :D:D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ολα τα καλα του κοσμου να εχει το μωρο σου υγεια και τυχη με τους γονεις αγαπημενους και παντα διπλα του. μπραβο στο γιατρο σου και σε οσους σε βοηθησαν

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο βρε joe!!!

Eπιτέλους έφερες στον κόσμο την κοράκλα σου!!! Συγχαρητήρια και να σου ζήσει!!

Όποτε βρεις χρόνο πες μας περισσότερες λεπτομέρειες!!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Joe!!

 

Eίδες που στεναχωριώσουν με την καισαρική; Να που πήγαν όλα καλά και κρατάς την κορούλα σου στα χέρια σου και με φυσιολογικό τοκετό!

 

Μπράβο σου, να την χαίρεσαι! Καλότυχη και με υγεία!

 

Όποτε μπορείς περιμένουμε λεπττομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο joeeeeeee συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!

 

Να σας ζήσει η μικρούλα σου.. ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ!!

 

Τις καλύτερες ευχές μας!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Joe να σου ζήσει κούκλα μου η κοράκλα σου! Και... μήπως είναι και μένα ιδέα μου ή γλύκανες με τον τοκετό???

Να σου ζήσει και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Joe να σου ζήσει κούκλα μου η κοράκλα σου! Και... μήπως είναι και μένα ιδέα μου ή γλύκανες με τον τοκετό???

Να σου ζήσει και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!!

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισε το μωράκι??Μπράβο του,δεν ήθελε να στεναχωρήσει τη μαμάκα,ε??? :lol::lol:

 

Ακριβώς!Από τώρα σε αγάπησε η μικρούλα σου!Να σου ζήσει,πάντα γερή κι ευτυχισμένη!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!!! :D Ειχατε τοσο δικιο οταν μου λεγατε οτι μολις την εφερνα στον κοσμο θα αλλαζαν τα συναισθηματα μου!!! Εχω παθει πλακα,την εχω ηδη αγαπησει τοσο πολυ που δεν μπορω να καταλαβω πώς ζουσα πριν την αποκτησω!!! Σας τα γραφω αυτα και δακρυζω,σας ευχαριστω και για οσα μου με συμβουλευατε τοσον καιρο που περναγα τις συναισθηματικες εναλλαγες που με ειχαν τρελλανει ψυχολογικα.Δακρυζω κι οταν θυμαμαι το χαμογελο του γιατρου μου και τα λογια του οταν την επιασε στα χερια του.Θελω παρα πολυ να σας γραψω τα παντα για τον τοκετο και θα το κανω μολις ξεκλεψω λιγο χρονο,γιατι προς το παρον περναμε τη λεγομενη περιοδο της προσαρμογης!!! Θα σας τα γραψω ομως ολα αναλυτικα συντομα!!! Καλο υπολοιπο στις μελλουσες μανουλες και στις ηδη μανουλες ευχομαι να δουνε ολες τα παιδακια τους οπως επιθυμουν!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μανούλα joe να σου ζήσει και να τη δεις όπως επιθυμείς...!!!!!!!!!!

δεν μπορω να καταλαβω πώς ζουσα πριν την αποκτησω!!! Σας τα γραφω αυτα και δακρυζω

πριν την αποκτήσεις είμαι σίγουρη πως ζούσες με τη γλυκιά προσμονή της αλλά οι ορμόνες δε σ' αφηναν να το καταλάβεις!!!!

τώρα μπορείς να σκουπίσεις τα δάκρυα... αν και είναι δάκρυα χαράς, θολώνουν τα μάτια και χάνεις την όμορφη εικόνα που έχεις εκεί μπροστά, την κορούλα σου!

 

και πάλι να σου ζήσει

 

περιμένω με αγωνία να μάθω τα νέα σας! για την ώρα δώστης πολλά φιλιά :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσει Ζωή, να 'στε πάντα τόσο ευτυχισμένοι μαζί και να'ναι καλά ο γιατρός και οι μαίες σου!

Ένα μπράβο κι από μας, αφού με τόσα που ακούμε έχουμε αρχίσει να χάνουμε την εμπιστοσύνη στο επάγγελμα ολόκληρο...

.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο joe! Χαίρομαι που τελικά ήρθε κανονικά η κορούλα και γέννησες φυσιολογικά! Να σας ζήσει, να είναι πάντα υγιής και να σας δίνει πολλές πολλές χαρές!

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια joe,να χαιρεστε την κορουλα σας!!!

Να ειναι γερη και καλοτυχη και εσεις ευτυχισμενοι οπως την στιγμη που την πρωτοαντικρυσατε!

Μπραβο και στον γιατρο και στις μαιες που σε βοηθησαν τοσο και γεννησες φυσιολογικα !!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...