Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειμαι μια απεριποιητη και απαισια....


Recommended Posts

:-(

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θέμα. Αλλα δεν ειδα να υπαρχει θεμα για την ψυχολογια της γυναικας και ειπα να το γραψω εδω..:cry:

 

δεν μου αρεσει καθολου ο εαυτος μου. :mad: Πριν πολλα χρονια, με ελεγα ομορφη.. τωρα ουτε να με φτυσω... και φταιω εγω γιαυτο...

δεν μου φτανουν οι χρονοι, δεν μου φτανουν τα λεφτά, δεν εχω την ορεξη ....

και ειμαι μια απεριποιητη μανα, κορη, συζυγος, γυναικα, εργαζομενη και νοικοκυρα! Ειμαι όλα αυτα αλλα ειμαι και απεριποιητη...:mad:

καποτε ... εκανα αποτριχωση σε ποδια και μπικινι με κερι καθε 2 μηνες σχεδον. Τωρα το τσιγκουνευομαι... Καποτε εκανα μανικιουρ και πεντικιουρ καθε τοσο. Τωρα το τσιγκουνευομαι. (εχω να κανω απο περισυ που θα πηγαινα μαιευτηριο) . Καποτε πηγαινα που και που κομμωτηριο. Και παλι το τσιγκουνευομαι...

Αλλα δεν ειναι μονο αυτα που χρειαζονται χρηματα...

Εχω να βγαλω τα φρυδια μου 3 εβδομαδες (και καποτε τα εκανα καθε 2η μερα), εχω να βαλω τακουνια απο τη βαφτιση... οχι οχι ψεμματα.. εβαλα μια μερα στη δουλεια γιατι ηταν μακρυ το παντελονι.. Αα.. τωρα που ειπα παντελονι.. Ελαχιστα απο τα ρουχα μου , μου χωρανε πια . Αλλα σαν απο μ*λ*κι* δεν λεω να το ραψω... Η κοιλια μου δεν ηταν τοση ουτε οταν ημουν 5 μηνων και... Ειχα πει να κανω κοιλιακους και ειναι στην ιδια μοιρα με τα φρυδια..

Εχω φτασει σε τετοιο σημειο που βαριεμαι ακομα και να λουστω... Μαζευω συνεχως τα μαλλια μου στη δουλεια. (μια μερα που πηγα λουσμενη μια συναδερφος με ρωτησε αν τα μαλλια μου ειναι καστανα..)

παω βολτες και καφεδες με τη μικρη και τον αντρα μου και βαριεμαι να βαφτω... Βαφομαι μονο οταν θα παω καπου καλα...

 

σημερα το πρωι ντυθηκα για να ερθω στη δουλεια. Εβαλα ενα μαυρο κολαν και μια ασπρη ριχτη μπλουζα και μαυρα σανδαλια. Σαν απο παλια επιφοιτηση ανοιξα το συρταρι και εβγαλα ενα καφε κολιε με φιλντισι.. Το περασα στο λαιμο και η μικρη με κοιταζε με απορια. :shock: Δεν ξερω αν το ληγουρευοταν για να το φαει (αυτο εκανε οταν την πηρα αγκαλια) ή αν με κοιταζε γιατι δεν με ειχε ξαναδει ποτε στη ζωη της με κολιέ...

 

πραγματικα δεν εχω δικαιολογιες. Πραγματικα δεν εχω την ανεση να πληρωνω πια τα χρηματα που πληρωνα πριν για καλλωπισμό. Αυτο δεν με δικαιολογει ομως.. Αν ειχα την ορεξη θα εκανα μονη μου καποια απο αυτα.

 

δεν ξερω τι άλλο να γραψω. Πραγματικα ευχομαι να βρω τον εαυτο μου. Και ξερετε γιατι? Θυμαμαι οταν ημουν στο σχολειο και ερχοταν οι γονεις για ενημερωση ή βαθμους, εβλεπα τις άλλες μαμαδες που ηταν χοντρες, αβαφες και απεριποιητες . Και χαιρομουν την μαμα μου που ερχοταν παντα ντυμενη κομψα, με τα νυχια παντα βαμμενα κοκκινα, τα μαλλια της χτενισμενα , και μυριζε κρεμα προσωπου...

(:cool:καλα.. μολις θυμηθηκα οτι εχω να βαλω απο πριν μεινω εγκυος..)

θα ηθελα η μαριελα να με θυμαται σαν εντυπωσιακη μαμα...

για να δουμε... θα φτιαξω..? θα σουλουπωθω ποτε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

ειναι όλα μαζι νταλια μου.. αλλα ουσιαστικα ειναι γιατι δεν εχω ορεξη. για να περιοιηθω τον εαυτο μου...

 

ισχύει και εδώ πάντως ότι τρώγοντας σου έρχεται η όρεξη...πίστεψε με...

ισχύει...

αν το ξεκινήσεις μετά θα σου κακοφανεί το αντίθετο..

 

εγώ ας πούμε χειμώνα δεν θα με δεις ποτέ με μαλλί που δεν είναι από κομμωτήριο...σε ανεβάζει κατευθείαν αυτό..

φρύδια βγάζω σχεδόν κάθε μέρα την ώρα του μπάνιου μου ( αφού κοιμηθεί ο μικρός και μετά )

 

Αποτρίχωση σιλκ ε πιλ με έσωσε από το καθημερινό ξύρισμα.

Και σούπερ να πάω ε το κατιτίς μου από μακιγιάζ θα κάνω και ο μικρός ενθουσιασμένος μου λέει " τι όμοφη μαμούλα που έχω εγώ " και αυτό μου δίνει κίνητρα να συνεχίσω να το κάνω

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

... Εβαλα ενα μαυρο κολαν και μια ασπρη ριχτη μπλουζα και μαυρα σανδαλια. Σαν απο παλια επιφοιτηση ανοιξα το συρταρι και εβγαλα ενα καφε κολιε με φιλντισι...

 

Λευκό κολάν με εμπριμέ πορτοκαλί-λευκό φορεματάκι από πάνω και ο Ευριπίδης μου είπε "ωραία ρούχα μαμά".

 

...θα ηθελα η μαριελα να με θυμαται σαν εντυπωσιακη μαμα...

για να δουμε... θα φτιαξω..? θα σουλουπωθω ποτε?????

 

Έτσι θέλω και γω να με βλέπει ο γιος μου.

 

Για να σε παρηγορήσω πάντως, όσο περισσότερο αυτονομείται το παιδί (περπατάει άνετα, τρώει μόνο του κλπ.) βρίσκεις περισσότερο χρόνο και διάθεση για να περιποιηθείς τον εαυτό σου. Δηλαδή από τότε που Ευριπίδης ήταν δέκα μηνών, έχω βελτιωθεί.

Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι δεν ήμουν που δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα κοκέτα, μετά το παιδί αφήνομαι ακόμα πιο εύκολα.:oops:

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

...θα φορέσεις και τακούνια και ανοιχτόχρωμα ή ευαίσθητα ρούχα. :)

 

Από τότε που μπορεί ο Ευριπίδης και μιλάει, όταν είναι να βγούμε έξω ρωτάει "μαμά είσαι βαμένη;" για να ξέρει αν μπορεί να αγγίξει το πρόσωπό μου ή θα λερωθεί και για να μη με πασαλίψει.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι όλα μαζι νταλια μου.. αλλα ουσιαστικα ειναι γιατι δεν εχω ορεξη. για να περιοιηθω τον εαυτο μου...

 

κατα τα αλλα πως τα πας? Με τον αντρα σου? Με το παιδί σου? Ρωταω γιατι ετσι ακριβως ήμουν κι'εγω όταν γεννησα τον γιο μου, αλλα εγω ήμουν καταστροφή σε όλους τους τομείς όχι μονο στην εμφανιση. Οσο μεγαλώνει το παιδί θα αλλαξει η ψυχολογία σου θα το δεις, εκτος και αν κανεις καπάκι ακόμα ενα...τοτε φτου κι'απ'την αρχη :)

Link to comment
Share on other sites

α καλα μια απο τα ιδια ετσι ημουν και εγω μεχρι που σιχαθηκα να με βλεπω,μεχρι να αρχιση να αυτονομειτε ημουν για κλαμματα κομμωτηριο καθε 4 με 5 μηνες μην σου πω καλα για νυχια δεν το συζηταμε,τωρα τα πραγμετα ειναι καλυτερα βεβαια δεν μου περισσευουν για να κανω αυτα που εκανα προ παιδιου αλλα κατι κουτσοκαταφερνω

 

πιστεψε με ξεκινωντας να κανεις εστω κατι ελαχιστο για καλοπισμο θα σου ερθει και η ορεξη.

 

ενα θα σου πω οταν ενα βραδυ τον ειχα αφηση στην πεθερα μου και ανεβηκα σπιτι μου για να ετοιμαστω γιατι καπου θα πειγαιναμε με τον αντρα μου και μετα κατεβηκα για να τον φιλησω οταν με ειδε εται βαμμενη και περιποιημενη με κοιταγε με το στομα ανοιχτο και χαμογελαγε ε απο εκει πηρα μπρος και ειπα τερμα ειμαι και γυναικα...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βαφομουν γιατι απλα με κηνυγουσε η μικρη...

αλλα σε καποια στιγμη ειπα ΤΕΡΜΑ. δεν γινεται, εγω μια που περιποιουμουν τον εαυτο μου και ντυνομουν και βαφομουν και τα μαλλια κτλ...να μην κανω παρα τα απαραιτητα.

να σου πω, δεν ημουν και ετσι, προσεχω το προσωπο μου, εβαφα μαλλι, φρυδια απλα τιποτα πλεον εξω. Δεν εχουμε λεφτα για τετοια αλλα ξερεις κατι, μπορεις και μονη σου να κανεις πολλα πραγματα.

μια μερα το βραδι ή μεσημερι που θα κοιμηθει η μικρη κανε μανικουρ-πετικιουρ με ενα χρωμα που σου αρεσει, βαλε τα ποδια σε λεκανη, κανε απολεπιση, χαλαρωσε, θα σου παρει καμια ωρα αλλα θα αισθανθεις καλυτερα.

την αλλη μερα βγαλε φρυδι, την επομενη, λουσου και χτενισου, ενα ισιωμα απλο δεν παιρνει συνηθως πανω απο μιση ωρα και μπορεις να πεταχτεις και σε ενα συνοικιακο κομμωτηριο ή να κανεις μια συμφωνια για ολο το μηνα

για αποτριχωση υπαρχουν κερια στο εμποριο, σε καταστηματα με ειδη κομμωτηριου εννοω οχι τα ευρεως γνωστα που μπορεις να βρεις ακρη μονη σου

σε παρακαλω μην αφηνεσαι, γινε οπως ησουν, θα αισθανθεις τελεια, στο υποσχομαι, και μετα ολα θα ειναι καλυτερα.

παρε ενα ωραιο φορεμα τωρα με τις εκπτωσεις.

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οτι κυρίως τον πρώτο χρόνο του παιδιού οι περισσότερες σε αυτη την κατάσταση είμαστε,απλά είναι στο χέρι μας να μας πάρει η κατηφόρα ή να ξαναβρούμε τον εαυτό μας πριν να είναι αργά. υπάρχουν πολλοι τρόποι να ανακάμψουμε χωρίς να ξοδεψουμε τα τρελά λεφτά.πχ

  • θέλουμε να βάψουμε τα μαλλιά μας αλλα δεν έχουμε τον χρόνο και το χρήμα να το κάνουμε στο κομμωτήριο; μπορούμε να πάρουμε μια βαφή και να τα κάνουμε στο σπίτι.
  • θέλουμε περιποιημένα νύχιά;δεν είναι ανάγκη να πάμε για μανικιούρ,μπορούμε να τα βάψουμε με ωραία έντονα χρώματα(το καλοκαίρι άλλωστε το επιβάλλει)και αμέσως η διαθεσή μας θα αλλάξει.
  • επίσης για όμορφα πόδια μπορούμε να ρίξουμε μια ματιά εδώhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43020&highlight=%F6%F4%DD%F1%ED%E5%F2
  • και γενικώς φτηνές και έξυπνες ιδέες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20966&highlight=%EC%DC%F3%EA%E1+%E1%F3%F0%E9%F1%DF%ED%E7%F2

θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται:wink::wink::wink::wink:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτή τη φάση είμαι και εγώ Βίκυ τα τελευταία 2,5 χρόνια. Από τότε δηλαδή που γέννησα το πρώτο μου παιδί. Τώρα το δεύτερο παιδί μου είναι 9 μηνών και έχω αρχίσει να "βγαίνω" σιγά σιγά αλλά σταθερά από τη φάση αυτή της απεριποίητης και ατημέλητης γιατί απλά τη βαρέθηκα! Βαρέθηκα να βλέπω τον εαυτό μου με παλιά 6ετίας ρούχα, με άβγαλτα φρύδια, διαλυμένα γυαλιά μυωπίας, με απεριποίητα νύχια, διαρκώς άβαφη κ.λ.π. Ο άντρας μου δε μου έχει πει ποτέ τίποτα αλλά κάποιες φορές έμμεσα μου λέει:"Πάρε 150 ευρώ και πήγαινε ένα κομμωτήριο ή πήγαινε να αγοράσεις κάτι για τον εαυτό σου κ.λ.π." Εγώ μέχρι τώρα αρνιόμουν και έβαζα άλλες ανάγκες μπροστά γιατί όπως είπες και εσύ δε μου περίσσευαν και δε μου περισσεύουν. Ρούχα για τα παιδιά, ένα καινούριο παιχνιδάκι, βιβλία, καινούριος υπολογιστής κ.λ.π. Η αλήθεια βίκυ είναι πως οι ανάγκες αυτές δεν τελειώνουν ποτέ....Και εγώ έχω αρχίσει να θέλω να ομορφύνω.Όπως σου είπα βαρέθηκα και θέλω να ξανααγαπήσω τον εαυτό μου. Φυσικά και αγαπώ τον άντρα και τα παιδιά μου και θέλω να τους ευχαριστήσω αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να νιώθω και εγώ ευχαριστημένη με τον ίδιο μου τον εαυτό. Η αποκορύφωση (και το σημείο όπου συνειδητοποίησα πως έπιασα πάτο) ήρθε πριν από 2 μήνες που κατέβηκα κάτω στη μάνα μου. Σε κάποια φάση γύρισε και μου είπε: "Ε, το βλέπω, έχεις εγκαταλείψει εντελώς τον εαυτό σου, αλλά προς Θεού, δεν είναι μεγάλο θέμα να βγάλεις λίγο τα φρύδια σου!" Ντόινγκ!! Και να σκεφτείς ότι η συγκεκριμένη μαμά δε φημίζεται ιδιαίτερα για το πόσο περιποιημένη κυκλοφορεί. Τέλοσπάντων να το ξέρεις φάση είναι και θα περάσει. Περαστικά μας λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Λοιπόν, και για μένα ισχύουν τα ίδια. Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνουμε και μόλις γεννάμε γινόμαστε έτσι. Σαν να γεννιέται ένας άλλος μας εαυτός, ο οποίος όσο πιο γρήγορα μας εγκαταλείψει τόσο το καλύτερο. Και μάλλον η αφύπνιση έρχεται από τα ίδια τα μικρά μας.

Προσωπικά, ετοιμαζόμουν για ένα γάμο, περίπου επτά οκτώ μήνες μετά τη γέννα κι αν κι είχα γυρίσει στη δουλειά, κυκλοφορούσα σαν την άδικη καταρά. Κυριολεκτώ. Εκείνο το απόγευμα, ντύθηκα καλά, μακιγιάζ, μαλλί, νύχι στην εντέλεια. Το κοριτσάκι μου στην κούνια και μόλις ντύνομαι, του λέω: "εντάξει, η μαμά;;;" και το παιδάκι μου με αγκάλιασε και ψέλλισε κάτι σαν μαμά. Τι να πει το μωράκι;;; Βρε, κορίτσια ήταν η αφύπνιση. Σκέφθηκα ότι και μόνο για το παιδί μου πρέπει κάπως να σουλουπωθώ.

Και κάνω πάνω κάτω ό,τι λέει η ΤΙΤΗ, βαφή περίπου δύο με τρεις μήνες, έχω διαλέξει σκούρα χρώματα με ανοιχτές ανταύγιες οπότε κρατάνε, αποτρίχωση μόνη με ταινίες από τα καταστήματα καλλυντικών, κάνω μπάνιο τις βραδινές ώρες που η φύσις ησυχάζει, οπότε φτιάχνω μόνη μου νύχια, φρύδια, μαλλιά. Εντάξει, στην αρχή δυσκολεύτηκα. Αλλά ακολούθησα κάποιες οδηγίες που δίνουν εδώ τα κορίτσια, είδα πώς τα κάνουν στο κομμωτήριο και να η περιποίηση. Μην φανταστείτε ολική επαναφορά, αλλά ναι αισθάνομαι καλύτερα εγώ, το παιδί μου κι ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μες στα καλά και όμορφα νιάτα μας και να βαριόμαστε να περιποιηθούμε? Τί θα γίνει μετά από μερικά χρόνια? Πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με το οικονομικό, εννοείται ότι όταν είσαι με μωρά παιδιά και κλεισμένη όλη μέρα στο σπίτι δεν θα βάλεις ούτε τακούνι ούτε make-up, προέχουν οι υποχρεώσεις μας ως μανούλες, αλλά είμαστε και γυναίκες και δεν είναι και τόσο χρονοβόρο και δύσκολο να φοράς μια όμορφη φόρμα στο σπίτι και να έχεις χτενίσει τα μαλλιά σου. Εμένα προσωπικά μου αρέσει να είμαι περιποιημένη πρώτα απ΄όλα για τον εαυτό μου και μετά για όλους τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μηνες πηγα μαζι με τον μικρο σε ενα μαγαζι να αγορασω κανα παντελονι με λαστιχο στη μεση μιας και αυτα που ειχα ειχαν αρχισει να με στενευουν (να βγαλουμε και ολη την εγκυμοσυνη..

Ο Χαρης επιασε ενα φορεμα στα χερια του και δεν το αφηνε με τιποτα.. και τσιριζε.. Οχι παντελονι.. Παρε επιτελους ενα φορεμα μαμα.. Η πωλητρια ειχε ξεραθει στο γελιο.. τελικα πηρα παντελονι αλλα πηρα και 2 μπλουζες ολο φρου φρου και 2 φορεματα που διαλεξε το παιδι μου.. Δε οταν φορεσω τακουνι κανει παρτι..

Μου λεει "μαμα τι ομορφη που εισαι.. εισαι πριγκηπισσα"

Τα παιδια μας θελουν περιποιημενες.. Το χειμωνα στανταρ και γω με μαλλι κομμωτηριου κυκλοφορω. Προτειμω να δωσω 15 ευρω καθε 5 μερες παρα να τρενενομαι στο πιστολακι καθε μερα για να παω στη δουλεια.. Τωρα το καλοκαιρι αναγκαστικα λουζεσαι καθε μερα (και δυο φορες αμα πεσει πολυ ζεστη ) οποτε δεν συμφερει..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις σε πρόγραμμα θα το πετύχεις στάνταρ.....!!!!!!!!!!

 

Θα σου πω μια σειρά να ακολουθήσεις που πιστεύω ότι θα βοηθήσει....

 

1ον. Μείνε κάποιες ώρες χωρίς την μικρή στο σπίτι, μόνη εντελώς..(αν είναι εφικτό)

 

2ον. Κάνε ένα απολαυστικό μπάνιο ( αφρόλουτρα, πηλινγκ,ξυρισμα κτλ )

 

3ον. Βγάλε φρύδια τελειοποιησε τα και κάθε μέρα που θα κάνεις μπάνιο θα το έχεις ρουτίνα να τα διορθώνεις.

 

4ον. Πήγαινε κομμωτήριο κάνε ένα βολικό και ωραίο κούρεμα ωστε να μπορείς να τα φτιάχνεις μόνη σου.

 

5ον. Αφου έχεις καιρό να κάνεις χερια και πόδια πήγαινε σε μια ειδικό και μετά προσπάθησε να τα συντηρείς όσο το δυνατον καλύτερα μπορείς.

 

6ον. Ανανέωσε όσο μπορεις τα καλλύντικά σου.. και βάλε πρόγραμμα ότι κάθε πρωι πρέπει να βάφεσαι (δεν θα νυστάζεις και ευκολα, παρατηρησέ το), να βάζεις άρωμα και να φεύγεις για την δουλειά.

 

7ον. Πάρε 5-6 καινούρια σύνολα οικονομικά (θα βρεις.....) 2 φορέματακια, 2 παντελονάκια, 2 μπλουζίτσες κανα 2 αξεσουάρκαι θα είσαι super.. μαζευουμε μαζευουμε ρούχα και όλο τα ίδια και τα ίδια φοράμε.

 

Αυτά δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω... λίγο πρόγραμμα και όλα θα γίνουν!!!!

 

Ξέρω ότι όλα αυτά απαιτούν χρόνο και χρήμα αλλά αν θέλεις μπορεις να τα καταφέρεις!!!!

 

Σκέψου ότι εχεις και εναν αντρούλη που θα σε θαυμάζει έτσι...!!! και σιγά σιγά που θα καταλαβαίνει και η μικρή θα νιώθεις ακόμα πιο όμορφα!!!!

 

Για μένα όλα αυτά ειναι ιερά δεν έχω αφήσει ποτέ τον ευατό μου, θα αρρωστήσω..

Με βοηθάει πάρα πολύ στην ψυχολογία η εμφάνιση μου!!!!

Να φανταστείς οτι πήγα και γέννησα χτενισμένη και βαμμένη!!!! (παρατραβηγμένο αλλά δεν μπορώ). Στη δε κλινική τις επόμενες μέρες στην πένα!!!!! είχαν να λένε οι μαιες!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να βγω με τον μικρό και να μην είμαι ντυμένη και βαμμένη, μην φανταστεις τίποτα υπερπαραγωγή ακόμα και φορμες να βάλω θα έχουν το κάτιτις τους!!!!

και στη δουλειά μου πάντα περιποιημένη απο την κορυφή μέχρι τα νύχια που λένε!!!

 

Λίγη προσπάθεια και θα γίνεις τέλεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτή την κατάσταση ήμουν μέχρι που η μικρή έγινε 5 μηνών. Από τότε κάτι σαν να άλλαξε μέσα μου. Θυμήθηκα πόσο ωραία ήμουν παλιά και είπα όχι πια. Αυτό ήταν. Βγήκα και πήρα καλοκαιρινά φορέματα,πέδιλα κτλ, έβγαλα φρύδι, έκανα γενική αποτρίχωση, έβαλα κρέμες σώματος και φυσικά πήγα για μανικιούρ πεντικιούρ. Έφτιαξα και μαλλί και επειδή το αποτέλεσμα μου άρεσε από τότε είμαι πάντα περιποιημένη και μου έχει ανέβει η διάθεση πολύ. Πριν βαριόμουνα κι εγώ, αλλά είναι μέχρι να το πάρεις απόφαση.Τώρα κάθε 2 βδομάδες μανικιούρ πεντικιούρ και ρίζα κάθε μήνα όπως παλιά. Το μαλλί το φτιάχνω μόνη μου ξέρω. Σιγά μην κάτσω να φάω τα νιάτα μου στην ασχήμια,και μετά να τρέχω σαν κάτι γριές να κερδίσω τον χαμένο χρόνο. Πάρτο απόφαση, θα το μετανιώσεις κάποτε

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ θα κινδυνέψω να φανώ χαιρέκακη αλλα "χάρηκα" που δεν είμαι η μόνη...:oops:

Δεν είναι τόσο τα χρήματα (τα οποία φυσικά δεν περισεύουν κιόλας) όσο το οτι είναι πολλοί οι ρόλοι πλέον που καλούμαι να παίξω στη ζωή μου, βοήθεια δυστυχώς δεν έχω απο πουθενά εκτός απο λίγες στιγμές του άντρα μου. Είμαι 29 χρονών και φαίνομαι πολύ μεγαλύτερη, χοντρή κι απεριποίητη.... Ένα χάλι!:oops:

Αυτό πάντως για το "τρώγοντας έρχεται η όρεξη" σε μένα τουλάχιστον δεν πιάνει. Ξεκινάω μια δυο μέρες και μετά πάλι στα ίδια.

Εύχομαι να μου περάσει γιατί σε λίγο εκτός απο τον εαυτό μου (που τον έχω χάσει..) θα ψάχνω και τον άντρα μου!!!:-(

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που μέσα σ όλα αυτά τα καλά που προσφέρει το φόρουμ, προσφέρει και ελπίδα. Πρώτον δεν είμαστε μόνες, δεύτερον δεν είμαστε οι μόνες και τρίτον πως αν το θες, όλα αλλάζουν και γίνονται όπως παλιά. Λίγο η εγκυμοσύνη, λίγο η γέννα, λίγο η καισαρική, λίγο η κύστη που ήθελε θεραπεία και η αιμοραγία που έφερνε η θεραπεία, λίγο ένα πρώτο μωράκι, λίγο που κάθομαι μες το σπίτι ενώ ήμουν κανα 12ωρο την ημέρα έξω απ αυτό, λίγο που το σπίτι κάποτε ήταν στην πένα και το φαγητό κάθε μέρα σούπερ και τωρα σκόνη παντού και delivery, λίγο που δεν μπορώ να βγώ όποτε θέλω, λίγο οι χειρότερες διακοπές της ζωής μου (όχι λόγω παιδιού φυσικα), λίγο οι 24ωρες που δε φτάνουν... Λίγο στο λίγο και γίνεται πολύ. Το μαλλί δεν πρόλαβα να το βάψω, το 1ο "δε βαριέσαι". Οι σκασμένες φτέρνες που δεν τρίφτηκαν ακόμα, το 2ο "δε βαριέσαι". Τα φρύδια που χάσανε το σχήμα τους και μόνη μου δε μπορώ να το ξαναπετύχω, το 3ο "δε βαριέσαι". Τουλάχιστον μπάνιο σχεδόν κάθε μέρα, αποτρίχωση ταυτόχρονα και βαμένα τα νύχια των ποδιών τουλάχιστον τα τηρώ κατά γράμμα. Πολλά μου τη δίνουν στον εαυτό μου τελευταία... Και η ζήλια στο ζενίθ. Σκέψου να μου έδινε και δικαιώματα ο γλυκός μου. Αν δεν είχα αυτόν τον άνδρα μάλλον θα με είχε πάρει πολύ από κάτω

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...