Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την ιδια δουλεια λεει κανει...τι να πω..

πειραια ..η καπου που να βολεύει το μετρο.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα petalouditsa. Μην στενοχωριέσαι όλα θα πάνε καλά!!!!!!! Να ξαπλώσεις, να παίρνεις και τα φάρμακά σου και θα δείς που θα περάσουν όλα. Μόνο μην σηκωθείς και κάνεις τίποτα δουλειές και κουραστείς. Προσπάθησε να αράξεις και θα έχεις θετικά αποτελέσματα.

Όσο για τις τιμές της χοριακής, εγώ με μια εβδομάδα καθυστέρηση είχα 16.000 μονάδες, πάρα πολλές αλλά αποδείχτηκε τελικά ότι η σύλληψη έγινε στην αρχή του κύκλου (σχεδόν αμέσως μετά την περίοδο). Σάκο είδαμε και εμείς στο τέλος της 6ης εβδομάδας κύησης και ακούσαμε και καρδούλα. Ώς τότε δεν νομίζω ότι φαίνεται κάτι ιδιαίτερο, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς ιδιαίτερα. Και πάλι όταν πήγα για τον 1ο υπέρηχο είδαμε τον σάκο και κάτι σαν τριχούλα να το πώ μέσα σε αυτόν.

Το κυριότερο βέβαια είναι να βρείς κάποιον γυναικολόγο - άνθρωπο και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Καλή συνέχεια.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεταλουδιτσα καλημερα.... Εχω ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΤΑΣ!!!!! Γιατρο υπεροχο ανθρωπο που θυμαται τα παντα...! Ειναι στον Πειραια κ ειναι κ οικονομικος... Εγω ειχα 2 παλλινδ περυσι κ τωρα απ'οτι βλεπεις ειμαστε μια χαρα κ εγω κ το μπεμπακι μου που θα γεννηθει σε 2 μηνες περιπου... Κανω καθε μερα ηπαρηνες κ στην αρχη τις εγκυμοσυνης μου ημουν για 4 μηνες ξαπλα με αιμοραγια κ επαιρνα κ Utrogestan κ κορτιζονη την οποια μου την εδωσε η αιματολογος... Εξετασεις για τη θρομβοφιλια εκανα σε εξειδικευμενο διαγνωστικο κεντρο κ εκανα κ ελεγχο θυροειδους κ χαπι για τον θυροειδη.... Μην ανυσηχεις απλα φροντισε να δεις τι γινεται με την πυκτικοτητα του αιματος... Απευθυνσου σε ειδικο!!!! Σου στελνω pm με τα στοιχια του γιατρου μου κ οτι αλλο θελεις στειλε μου μην να μιλησουμε......ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ Κ ΞΕΡΩ!! Θα χαρω να σε βοηθησω με οποιον τροπο μπορω. φιλια...!

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα πμ για γιατρό στην Κηφισίας (κοντά στο υγεία).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!!!

κατέληξα πιστεύω.

απο εβδομαδα θα τον επισκεφτώ.

αν μπορω δηλ.γιατι το αιμα ξανάρχισε εχτές και ειναι κ αρκετο..μεχρι ενέσεις proluton depot έκανα..για να δουμε..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια..αιματακι και ξαπλα.ποναει η μεση μου απ την πολύ ξαπλα.

mar28 σου έστειλα pm , περιμένω νεα σου..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μόλις γύρισα απο τον καινούριο γιατρο. επέλεξα αυτόν που μου σύστησε μια φίλη μου ο οποίος ειναι ο ιδιος με της mar28..

μεγαλη η αποκολυση λεει.. πλήρη ακινησία για 8 μερες , salospir,utrogestan,filicine, 2 eνέσεις proluton depot την δευτερα(και πονανειιι...)

και θα παω να με ξαναδεί..

τουλάχιστον άκουσαμε καρδούλα..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!! Και εγώ αναγκάστηκα να μείνω στο κρεβάτι την 8η εβδομάδα κύησης και για ένα μήνα σχεδόν και πραγματικά δεν με πείραξε καθόλου. Και ακόμα να σκεφτείς μου έχει πεί ο γιατρός να ξεκουράζομαι κατά την διάρκεια της μέρας γιατί ο πλακούντας είναι χαμηλά και μπορεί ανά πάσα στιγμή να δώ αίμα. Δεν με πειράζει όμως να μείνω στο κρεβάτι ακόμα και σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, ειδικά τώρα που την έχω ακούσει την ζουζουνίτσα μου θα έκανα τα πάντα για να την κρατήσω και να γεννηθεί.

Να σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και θα δείς που θα περάσει. Και καμιά προσευχή στην Παναγίτσα, όπως είπε η Ιωάννα25, δεν βλάπτει. Να ξέρεις ότι θα σε ακούσει!!!!!!! Εύχομαι καλή συνέχεια και να μας λές συνέχεια τα νέα σου.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια πόσο κουράγιο μου δίνετε..

ώρες ώρες μου ερχετε τρέλα,και θελω να παρω τα βουνα(και εχω πολλά τριγύρω, χα :shock::shock:)

ο βασικός λογος νομίζω ειναι οτι ειμαι ολη μέρα μόνη μου. ο καλός μου δουλεύει ολη μερα.ολη ομως.

ετσι η μερα μου ειναι πολυ μεγάλη.ενταξει ερχετε η μανα μου που κ που και μια φιλεναδα αλλα τι να το κανεις..

εν το μεταξύ εγω δουλεύω τα καλοκαιρια κ τον χειμωνα κάθομαι.. φέτος λοιπόν πρόλαβα να δουλέψω 1 μήνα,και ξαπλώθηκα.αυτο που έκανα δηλαδη ολο το χειμωνα...

αχ..που να γκρινιάξω κι εγω ..τον καλο μου τον εχω πρήξει.

τον στελνω και για ψωνια και μου φερνει αλλα νταλον..πολυ γελιο:lol::lol::lol:

αχ αυτοί οι αντρες τιποτα δεν μπορουν να κανουν μονοι τους..

και να φανταστείτε οτι εχω ακομα τον γαιδαρο + την ουρα:confused::confused:

τα καλα νεα ειναι οτι δεν εχω ουτε σταγόνα αιμα.μου εχει ανεβεί ολο στο κεφάλι χαχαχαχα:lol::lol:

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια πόσο κουράγιο μου δίνετε..

ώρες ώρες μου ερχετε τρέλα,και θελω να παρω τα βουνα(και εχω πολλά τριγύρω, χα :shock::shock:)

ο βασικός λογος νομίζω ειναι οτι ειμαι ολη μέρα μόνη μου. ο καλός μου δουλεύει ολη μερα.ολη ομως.

ετσι η μερα μου ειναι πολυ μεγάλη.ενταξει ερχετε η μανα μου που κ που και μια φιλεναδα αλλα τι να το κανεις..

εν το μεταξύ εγω δουλεύω τα καλοκαιρια κ τον χειμωνα κάθομαι.. φέτος λοιπόν πρόλαβα να δουλέψω 1 μήνα,και ξαπλώθηκα.αυτο που έκανα δηλαδη ολο το χειμωνα...

αχ..που να γκρινιάξω κι εγω ..τον καλο μου τον εχω πρήξει.

τον στελνω και για ψωνια και μου φερνει αλλα νταλον..πολυ γελιο:lol::lol::lol:

αχ αυτοί οι αντρες τιποτα δεν μπορουν να κανουν μονοι τους..

και να φανταστείτε οτι εχω ακομα τον γαιδαρο + την ουρα:confused::confused:

τα καλα νεα ειναι οτι δεν εχω ουτε σταγόνα αιμα.μου εχει ανεβεί ολο στο κεφάλι χαχαχαχα:lol::lol:

 

Γλυκειά μου Petalouditsa εμείς οι δυο μοιάζουμε πολύ!!!!!!!!!!!!

Και εμένα ο αντρούλης μου δουλεύει από το πρωί στις 9.00 έως το βράδυ στις 11.00, καταλαβαίνεις δηλαδή ότι μόνη μου παρνάω την εγκυμοσύνη μου. Έρχεται μόνο λίγο το μεσημεράκι για κανά μισάωρο, τρώει και φεύγει πάλι. Το ίδιο ισχύει και για τα Σαββατοκύριακα. Και εμένα έρχεται η μητέρα μου αλλά δεν μπορεί να είναι και όλη μέρα εδώ, έχει και το δικό της σπίτι.

Όσο για την δουλειά που αναφέρεις, εγώ δυστυχώς έμεινα άνεργη από πέρυσι το χειμώνα και δυστυχώς εδώ στην επαρχία που μένω δεν υπάρχουν και πολλές δυνατότητες για να βρεθεί εργασία χωρίς βύσμα. Και εγώ δυστυχώς δεν έχω. Οπότε χειμώνα-καλοκαίρι είμαι στο σπίτι.

Στα ψώνια ο δικός μου τα καταφέρνει λίγο καλύτερα, αφού πρώτα με πάρει ένα σωρό τηλέφωνα από το σούπερ-μάρκετ, τελικά τα φέρνει όλα σωστά. Στην αρχή βέβαια είχε κάνει κανά δυο πατατιές αλλά δεν ήξερε και δεν ήθελα να τον πάρω από τα μούτρα.

Ειναι θετικό το το ότι δεν έχεις καθόλου αίμα, ξεκουράσου και θα δείς που όλα θα φτιάξουν. Και για να περνάς την ώρα σου μπορείς να μπαίνεις στο διαδίκτυο και να συνομιλείς με εμάς εδώ στο φόρουμ, είμαστε πολύ καλή παρέα και υποστηρίζουμε η μια την άλλη. Θα σου κάνει καλό, θα δείς.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πεταλουδίτσα :D! Πολύ καλό ότι δεν έχεις αίμα!!! Ξεκουράσου όμως και κατά τη γνώμη μου μην παίρνεις πολύ θάρρος και σηκώνεσαι, είναι πολύ νωρίς ακόμα. Έμεινα και εγω σχεδόν όλη την εγκυμοσύνη μου στο κρεβάτι. Ο πιό δύκολος μήνας είναι ο πρώτος στην ξάπλα.. μετά το συνηθίζεις :wink:. Κάνε ότι δεν θα μπορέσεις να κάνεις για καιρό μετά που θα έχεις το μωράκι σου... κοιμίσου, διάβασε βιβλία, δες ταινίες... παίξε παιχνίδια κλπ... Όλα καλά θα πάνε ....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι δεν θα μπορέσεις να κάνεις για καιρό μετά που θα έχεις το μωράκι σου... κοιμίσου, διάβασε βιβλία, δες ταινίες... παίξε παιχνίδια κλπ... Όλα καλά θα πάνε ....

 

 

κοπελια, κοιτα κοιμησου γιατι θα κανεις να ξανακοιμηθεις σαν ανθρωπος πολυυυυυυυυυυ καιρο... (αν, ξανακοιμηθεις ποτε, σαν ανθρωπος...)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες!!:-P:razz:

 

δεν εχω και υπνηλίες.μακαρι να ειχα να περναγε η ωρα...

 

τωτα κατεβαζω το greys anatomy τον 4 κ 5 κυκλο.γιατι αν δεν κανω λαθος χτες επεξε το τελευταιο επεισοδιο του 3ου στην tv.

δεν ξερω αν πρεpει να λεμε τετοια πραγματα εδω μεσα ,παντως αν καποια θελει να της στειλω pm, 2 πολύ καλα site να κατεβάζει ταινίες, παιδικά, μουσική μεσω rapidshare.;)

 

:arrow: επισης διαβαζω ενα πολυ ωραιο βιβλιο με τιτλο "το σπιτι διπλα στο ποταμι-λενα μαντα"

το συνιστώ..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πεταλουδίτσα, χαίρομαι που τα πας καλά! Κάνε κουράγιο για να περάσει αυτό το διάστημα και θα πάνε όλα πάρα πολύ καλά!

Το βιβλίο αυτό το διαβάζω τώρα και εγώ. Είμαι στο τέλος της ιστορίας της Ασπασίας. Βλέπεις που αν έχεις καλή διάθεση και ψυχολογία, όλα γίνονται πιο εύκολα;

Τις καλύτερες ευχές μου! Φιλάκια!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

πρεπει πια να αλλάξω τον τίτλο του θέματος(δεν έχω βρει τον τρόπο)

η μήπως πρέπει να ανοίξω καινούριο???

 

τι αλλο θα μου συμβεί σαυτη την εγκυμοσύνη???υπαρχει κι αλλο???

σήμερα έκανα τον 2ο υπέρηχο οπου ανακαλύψαμε οτι εχω

δικερο μήτρα!!!!

λιγο που το εψαξα στο διαδίκτυο απογοητευτικα.

πολλα τα προβληματα. πιθανή αποβολή καθ ολη την διάρκειά της εγκυμοσύνης, πρόωρος τοκετος, σίγουρη καισαρική...

ειμαι να σκασω..

και να φαντασειτε αν καποιος αχρηστος απ ολους αυτους τους γυναικολογους που με ειχαν δει μεχρι σημερα..το ειχε ανακαλύψει

μπορούσα να το διορθώσω.

τουλάχιστον βρηκα τον λογο των καθεξής αποβολών μου. κατι ειναι κ αυτο!

 

καμια ομοιοπαθουσα??

 

να το ανοιξω καινουριο θεμα??

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα petalouditsa :D Βλέπω και συ ξενυχτάς παρέα μου...

 

Μάλλον ο τίτλος δεν αλλάζει.. Ίσως πρέπει να ανοίξεις άλλο τοπικ.. θα σε βρούμε μην ανησυχείς :mrgreen:

 

Μου κάνει εντύπωση πως δεν στο είχαν ξαναπεί παλιότερα!!! Μήπως ο καινούριος είναι μάπα; Για ξαναδές το κι αυτό!!

 

Εμένα μου είχε πει κάτι παλιά ο γυναικολόγος μου, όταν ήμουν 20-22 σε κάποιο υπέρηχο ότι έχω καρδιόμορφη μήτρα. Δεν είναι ακριβώς σαν τη δίκερη αλλά έχει κι αυτή τα προβληματά της. Δεν με συμβούλευσε να κάνω κάτι τότε. Τελικά είχα δύο εγκυμοσύνες και τις δύο με τα προβληματά τους αλλά τελικά τα κατάφερα.. Και στις δύο περιπτώσεις τα μωρά μου δεν μπορούσαν να πάρουν τη σωστή θέση και είχαν μια περίεργη εγκάρσια ισχυακή θέση... Στη δεύτερη είχε περιτυλιχτεί κιόλας λόγω του ότι προσπάθούσε να γυρίσει αλλά δε γινόταν. Φυσικά την καισαρική δεν την γλίτωσα αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Μην απογοητεύεσαι... Πήγαινε και σε άλλον γιατρό... Πιστεύω ότι υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν γεννηθεί μωρά με δίκερη μήτρα... για ψάξτο λίγο...

 

Καλή συνέχεια :D

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφιβαλω για τον καινουριο..εξαλου φανηκε καθαρα στον υπερυχο.

μεχρι τωρα δεν ειχα παει σε κανεναν αξιολογο,για να μου κανει εντύπωση γιατι δεν το ειδαν.

ο καινουριος δεν με αποθάρρυνε.

ισα ισα μου ειπε οτι πολλες εγκυμοσυνες με δικερος μητρα εχουν γεννησει

αλλα μου εξηγησε κ τα πιθανα προβλήματα.

δεν βλεπω τωρα γιατι πρεπει να τρεχω σε αλλον.

οι εξετασεις που ειχα κανει (θρομβοφιλιας κ.α)βγηκαν καθαρες..

μεχρι τωρα δεν ειχε δηξει καποιο προβλημα.

 

:arrow:εχω και αυτο το παράδειγμα της κουμπαρας μας ,με το ιδιο προβλημα, που απέβαλε 5.5 μηνων...που με τρελενει

 

...και αναρωτιέμαι-Εγω ποτε θα χαρω για την εγκυμοσύνη μου??????

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...