Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ωοληψία !


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω...αλήθεια....

Ενώ μου εφτιαξε μια χαρά ενδομήτριο που εχω πάντα πρόβλημα..δε δούλεψε στα ωάρια...

Τι να πω πια...

 

καλά το είχα το κακό προαισθημα από χθες....

Το ενδομήτριο είναι πολύ πολύ βασικό στην εμφύτευση οπότε κράτα αυτό... εύχομαι ό,τι γονιμοποιηθεί να ριζώσει κιόλας. Είναι δύσκολα τα πράγματα αλλα δεν έχει τελειώσει ακόμα τίποτα

ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

leuta μου μην αγχωνεσαι οντως οπως λενε και τα κοριτσια μπορει να γονιμοποιηθουν και τα δυο ωαριακια σου! μην αγχωνεσαι αδικα..ποτε θα εχεις απαντηση για την γονιμοποιηση?ευχομαι να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες! Μου ειπαν οτι ευτυχως γονιμοποιηθηκαν και τα 2, τωρα θα περιμενουμε να δουμε αν συνεχισουν οι διαιρεσεις...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα!σήμερα θα κάνω την pregnyl και Τριτη πρωι θα μου κάνουν την ωοληψία.Η τρίτη πιάνεται ως 1η μέρα για τα εμβρυα ?δηλ η εμβρυομεταφορά εφόσον δεν πάμε για βλαστοκύστες θα γινει Πέμπτη ή Παρασκευή?

Link to comment
Share on other sites

SIA η πρωτη μερα των εμβυων ειναι η Τεταρτη εφοσον γονιμοποιηθουν. Την Τρίτη θα σου παρουν απλά τα ωαρια. Την Τεταρτη θα ξερεις αν γονιμοποιηθηκαν και θα ειναι η πρωτη μερα τους. Συνήθως η ΕΤ γινεται την 3η μερα για να δουν αν διαιρεθούν τα γονιμοποιημενα έμβρυα και όσο μπορουν την ποιοτητα τους. Δηλ. κανονικά θα τα μεταφερεις την Παρασκευή. Υπαρχουν και καποιοι που τα μεταφερουν την 2η μερα γιατί ίσως δεν έχουν εμπιστοσυνη ειτε στα έμβρυα ειτε στο εργαστηριο. Επειδή εσυ κανεις σε δημοσιο και τα εργαστηρια ειναι αμφιβολα λογω οικονομικής κρίσης και έλλειψης καταλληλης υλικοτεχνικής υποδομής ίσως ειναι και καλυτερα να τα μεταφερεις την 2η μερα. Για να μεινουν όσο το δυνατό λιγοτερο εκει.

Καλή επιτυχια να εχεις κα να σου χαρισουν το πολυποθητο

Link to comment
Share on other sites

Sunty συμφωνω με τη sia. Ακομα και γω που δε θα παω σε δημοσιο φρικαρα με αυτο που διαβασα. Τουλαχιστον ας ελεγες μια βδομαδα μετα τη σκεψη σου αυτη και οχι 1 μερα πριν κανει η κοπελα τη ληψη κ την ΕΤ.. κριμα ειναι να τη βαζουμε τον αλλο σε τετοια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

SIA με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου. Είτε σε ιδιωτικό, είτε σε δημόσιο ο σκοπός είναι ίδιος, να κάνουμε ένα υγιές μωρακι. Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες. Σίγουρα χρειάζεται κ ο παράγων τύχη, οπότε ο, τι και αν επιλέξουμε, σίγουρα πρέπει να χουμε κ την καλή τύχη με το μέρος μας

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και την συμπαράσταση..δεν θέλω να τραβήξω άλλο το θέμα αλλά και δεν θέλω διπλα μου και άτομα με αρνητική ενέργεια,γκρίνια και γενικά αρνητική συμπεριφορά!το μόνο που θα πω κλείνοντας το θέμα εδώ είναι οτι λυπάμαι ειλικρινά που κάποια άτομα που οκ..έχουν βασανιστεί πολυ περισσοτερο από κάποιες άλλες για να αποκτήσουν ένα μωράκι,και κάποιες συνεχίζουν και βασανίζονται και περνουν αρνητικά αποτελέσματα ,είτε πάνε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό ,να κινούνται ενάντια στην προσπάθεια που κάνει κάποια άλλη κοπέλα!και στην τελική η καθε μία κουβαλάει τον δικό της Σταυρό και βάσανα και κόπους.Είμαι αμίληκτη σε αυτό το θέμα και φοβερα εξοργισμένη!!!Η συγκεκριμένη κοπέλα μου έκανε πόλεμο νεύρων από τα πρώτα μου μηνυματα εδω μέσα χωρις να της έχω κάνει κάτι..αυτό είναι ευκολο να το αναζητησετε !όλα όμως έχουν ένα όριο...Από εδώ και πέρα...απαξιώ και γυρίζω την πλάτη μου και ελπίζω οτι θα γνωρίσω και άλλες αδερφές ψυχές εδω μέσα και όχι άλλες χαιρέκακες!σας ευχαριστώ και πάλι και καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sia μου καλη επιτυχια αυριο! Θα πανε οοοολα τελειααα! Θα περιμενουμε νεα σου, η σκεψη μας μαζι σου!

Φιλια

 

 

Σ'ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου!να εισαι καλά!εσύ σε τι φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Sia καλή επιτυχία κορίτσι μου και μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι για τίποτα. Και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα, όλα ήταν πολύ καλά και εκεί θα ξαναπάω. Έχω πάει και σε ιδιωτικά και είδα πως είναι να σε κοιτάνε μόνο στην τσέπη.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sia καλή επιτυχία κορίτσι μου και μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι για τίποτα. Και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα, όλα ήταν πολύ καλά και εκεί θα ξαναπάω. Έχω πάει και σε ιδιωτικά και είδα πως είναι να σε κοιτάνε μόνο στην τσέπη.

 

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι!να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου!να εισαι καλά!εσύ σε τι φάση είσαι?

 

Οπου να ναι θα κανω και γω την ωοληψια και ανυπομονω! Εχω ραντεβου το πρωι για αιμα κ υπερηχο αντε να δουμε γιατι το πρηξημο και τα πονακια γινονται εντονα!

Πολλα φιλια κοιμηησου ακομα ξυπνια εισαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή επιτυχία στις ωοληψίες σας κορίτσια!!! ;););)

 

Δε νομίζω να το ειπε η Sunty με διάθεση να ρίξει τη διάθεση κανενός, εγώ το εξέλαβα οτι ήθελε να βοηθήσει αλλα όντως καλύτερα ειναι να ενθαρρυνουμε τις υπολοιπες κοπέλες ακομα και αν πιστευουμε σε κάτι αντίθετο. Η ψυχολογία ειναι το παν!!!!

 

Εγω πάντως κοριτσια τις 2 πρώτες εξωσωματικες μου τις έκανα σε ιδιωτικο και ηταν απαραδεκτοι!!! Την 3 την εκανα σε αλλο, ειμαι ευχαριστημένη αλλά ειχα βιοχημική και φτου ξανα απο την αρχη.

Πιστέψτε με αν ειχα κοντα δημόσιο που κανει εξωσωματικες θα προσπαθούσα εκει...Ειδαμε και τα ιδιωτικά...Εχω ακούσει για της Λάρισας και της Αλεξανδρούπολης αλλα ειναι μακριά.....

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

SIA! ελπίζω να πήγαν όλα καλά σήμερα και να δώσουν τα αυγουλάκια σου όμορφα εμβρυάκια! όσο για τη Sunty εγώ χωρίς να την ξέρω νομίζω πως βασικά να βοηθήσει θέλει κι αυτό έχω αποκομίσει από όλες τις απαντήσεις που δίνει στο φόρουμ (και σε εσένα). Καμιά φορά η αμεσότητα και η "αλήθεια" κάποιου φαντάζει κυνική και σίγουρα δεν είναι πάντα η χρονικά ενδεδειγμένη...

ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

kale μου, σευχαριστω πολυ! ναι θα ειναι η πρωτη φορα! ενα αγχος το χω..αα δε μπορω να πω!! χιχι

και να είναι και το τελευταίο σου εύχομαι! :P με διέγερση κανονικά ε??? πόσα ωοθυλάκια βλέπετε ως τώρα?

ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

και να είναι και το τελευταίο σου εύχομαι! :P με διέγερση κανονικά ε??? πόσα ωοθυλάκια βλέπετε ως τώρα?

 

ευχαριστω παρα πολυ! :-D

ναι ναι με διεγερση. 8 μου ειπε, ενταξει δεν ειναι και μεγαλος αριθμος αλλα κυμαινεται στο μεσο ορο( αποτι διαβαζω δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!έκανα σήμερα την ωοληψία!απίστευτα επωδυνη αλλά δεν πειράζει ..ας πονέσουμε και λίγο...πως αλλιώς θα γίνουμε μανουλες..Το θέμα Sunty το αναλύσαμε εκτενώς νομίζω..απλά η τελευταία της απάντηση ήταν το κερασάκι και όπως είπα΄όσες φορες απαντησε σε κατι που ρωτουσα η απάντηση της με έριχνε στα τάρταρα και χωρις να έχει τις απαραίτητες γνωσεις..δεν μπορεις να μου λες οτι με τον διακοιλιακό υπέρηχο δεν βλέπεις..το ξέρω απο πρώτο χερι γιατι τοσα χρονια δουλευα ως υπευθυνη ιατρικων μηχανημάτων και τους υπέρηχους τους χειρίζομαι πολύ καλα!η άποψη της γενικά ειναι οτι οσες πανε σε δημοσιο ειναι αδικοχαμένες...δεν μπορείς να καταδικάζεις έτσι τις προσπάθειες οσων αδυνατουν να πάνε σε ιδιωτικά...για μένα λοιπόν η κοπέλα αυτή λόγω πολλών αποτυχιών σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ έχει πολλά ψυχολογικά και δεν θα τα πληρώσω εγω.Δειτε τις απαντήσεις τις στα ερωτήματα μου.Δεν νομίζω οτι είμαι άδικη.Και στην τελική εδω είμαστε για να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Επανέρχομαι λοιπον..εγώ στο δημόσιο κατάφερα και έκανα 7 αυγουλάκια παρά τα χαμηλά μου αποθέματα και της ενδομητρίωσης.Με μία πρώτη ματιά μου είπαν οτι τα 4 πανε για γονιμοποιηση!Αύριο θα με πάρει τηλ η εμβρυολογος για να μου πει ποιοτητα εμβρυων και μερα εμβρυομεταφορας.Ή Πέμπτη ή Παρασκευή !Ο Θεός μου πήρε το μωράκι μου το Πάσχα του 2011 και ΄τωρα περιμένω να μου δώσει θείο δώρο ένα νέο μωράκι..

Ημέρομηνία Β χοριακής 11/04!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!έκανα σήμερα την ωοληψία!απίστευτα επωδυνη αλλά δεν πειράζει ..ας πονέσουμε και λίγο...πως αλλιώς θα γίνουμε μανουλες..Το θέμα Sunty το αναλύσαμε εκτενώς νομίζω..απλά η τελευταία της απάντηση ήταν το κερασάκι και όπως είπα΄όσες φορες απαντησε σε κατι που ρωτουσα η απάντηση της με έριχνε στα τάρταρα και χωρις να έχει τις απαραίτητες γνωσεις..δεν μπορεις να μου λες οτι με τον διακοιλιακό υπέρηχο δεν βλέπεις..το ξέρω απο πρώτο χερι γιατι τοσα χρονια δουλευα ως υπευθυνη ιατρικων μηχανημάτων και τους υπέρηχους τους χειρίζομαι πολύ καλα!η άποψη της γενικά ειναι οτι οσες πανε σε δημοσιο ειναι αδικοχαμένες...δεν μπορείς να καταδικάζεις έτσι τις προσπάθειες οσων αδυνατουν να πάνε σε ιδιωτικά...για μένα λοιπόν η κοπέλα αυτή λόγω πολλών αποτυχιών σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ έχει πολλά ψυχολογικά και δεν θα τα πληρώσω εγω.Δειτε τις απαντήσεις τις στα ερωτήματα μου.Δεν νομίζω οτι είμαι άδικη.Και στην τελική εδω είμαστε για να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Επανέρχομαι λοιπον..εγώ στο δημόσιο κατάφερα και έκανα 7 αυγουλάκια παρά τα χαμηλά μου αποθέματα και της ενδομητρίωσης.Με μία πρώτη ματιά μου είπαν οτι τα 4 πανε για γονιμοποιηση!Αύριο θα με πάρει τηλ η εμβρυολογος για να μου πει ποιοτητα εμβρυων και μερα εμβρυομεταφορας.Ή Πέμπτη ή Παρασκευή !Ο Θεός μου πήρε το μωράκι μου το Πάσχα του 2011 και ΄τωρα περιμένω να μου δώσει θείο δώρο ένα νέο μωράκι..

Ημέρομηνία Β χοριακής 11/04!

 

 

Όλα θα πάνε τέλεια! Το 2013 θα ειναι το καλύτερο ΠΑΣΧΑ σου!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ! :-D

ναι ναι με διεγερση. 8 μου ειπε, ενταξει δεν ειναι και μεγαλος αριθμος αλλα κυμαινεται στο μεσο ορο( αποτι διαβαζω δλδ)

 

Μια χαρά ειναι ο αριθμός! ;);););) Πίστεψέ με!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Μπρος στις κοιλουμπιτσες μας τι ειναι ο πονος??? Χιχι

Μπραβο Sia μου με το καλο κοριτσακι μου να γονιμοποιηθουν και τα 4 κ γιατι οχι και τα αλλα! Θα αναμενουμε νεα σου!

 

 

Κορίτσια καλησπέρα!έκανα σήμερα την ωοληψία!απίστευτα επωδυνη αλλά δεν πειράζει ..ας πονέσουμε και λίγο...πως αλλιώς θα γίνουμε μανουλες..Το θέμα Sunty το αναλύσαμε εκτενώς νομίζω..απλά η τελευταία της απάντηση ήταν το κερασάκι και όπως είπα΄όσες φορες απαντησε σε κατι που ρωτουσα η απάντηση της με έριχνε στα τάρταρα και χωρις να έχει τις απαραίτητες γνωσεις..δεν μπορεις να μου λες οτι με τον διακοιλιακό υπέρηχο δεν βλέπεις..το ξέρω απο πρώτο χερι γιατι τοσα χρονια δουλευα ως υπευθυνη ιατρικων μηχανημάτων και τους υπέρηχους τους χειρίζομαι πολύ καλα!η άποψη της γενικά ειναι οτι οσες πανε σε δημοσιο ειναι αδικοχαμένες...δεν μπορείς να καταδικάζεις έτσι τις προσπάθειες οσων αδυνατουν να πάνε σε ιδιωτικά...για μένα λοιπόν η κοπέλα αυτή λόγω πολλών αποτυχιών σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ έχει πολλά ψυχολογικά και δεν θα τα πληρώσω εγω.Δειτε τις απαντήσεις τις στα ερωτήματα μου.Δεν νομίζω οτι είμαι άδικη.Και στην τελική εδω είμαστε για να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Επανέρχομαι λοιπον..εγώ στο δημόσιο κατάφερα και έκανα 7 αυγουλάκια παρά τα χαμηλά μου αποθέματα και της ενδομητρίωσης.Με μία πρώτη ματιά μου είπαν οτι τα 4 πανε για γονιμοποιηση!Αύριο θα με πάρει τηλ η εμβρυολογος για να μου πει ποιοτητα εμβρυων και μερα εμβρυομεταφορας.Ή Πέμπτη ή Παρασκευή !Ο Θεός μου πήρε το μωράκι μου το Πάσχα του 2011 και ΄τωρα περιμένω να μου δώσει θείο δώρο ένα νέο μωράκι..

Ημέρομηνία Β χοριακής 11/04!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...