Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΕΡΗΧΟΓΕΝΗΣ ΕΣΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ


Recommended Posts

Kalimera Tasia. Auto to Golf Ball to eidane kai ston diko mou mpempi. Kai eskasa apo tin stenaxoria kai olo eklaiga parolo pou h gunaikologos mou mou diavevaione oti den iparxei kanenas logos anisixias giati oi pithanotites na exei sindromo down itan elaxistes kai apo mono tou auto to gegonos den simaine kati anisixitiko.

Telika stin eksetasi doppler eixe eksafanistei. Tora exoume ton mpempi-odostrotira 2 1/2 minon kai ola kala.

Min stenaxoriesai tha deis pou den tha einai tipota. Tha pane ola kala kai tha exeis to moro sou kai tha sou fenontai ola auta makrina.

 

 

μακαρι Mina να ειναι ολα οπως τα λες και να βγει και το δικο μου μωρακι σαν το δικο σου.το doppler σε ποιο μηνα γινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εμενα δεν φανηκε να τον ανησηχει αλλα μου ειπε για το μικρο ποσοστο που υπαρχει οτι μπορει να βγει με συνδρομο.εγω επειδη ειμαι απο επαρχεια μηπως υπαρχει καποιος υπερηχος στην αθηνα που να δειχνει αν εχει συνδρομο down?

Εγώ αυτό που έκανα ήταν ο υπέρηχος καρδιάς εμβρύου που εκεί η γιατρός με διαβεβαίωσε ότι αυτήν καρδιά δεν φαινόταν σύνδρομο ντάουν άρα δεν υπήρχε λόγος να με απασχολήσει αλλο! Τον υπέρηχο τον έκανα στο Μητέρα γιατί στο Έλενα είχε ραντεβού μετά από πολύ καιρό και γω ήμουν σ'αναμμένα καρφιά.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρε τα αποτελέσματα η φίλη μου, που της διαπιστώθηκε το ίδιο πράγμα. Έκανε αμνιοπαρακέντηση γιατί ήθελε να είναι τελείως σίγουρη και της ανακοίνωσαν ότι όλα είναι μια χαρά.

Η γιατρός στην εξεταση β'επιπέδου, ήταν αισιόδοξη και καθυσυχαστική και δεν της πρότεινε αμνιοπαρακέντηση. Η ίδια το επέλεξε. Πάντως όλα είναι καλά. Εϊναι τελικά αρκετά συχνό το φαινόμενο, αν κρίνω και τις τόσες απαντήσεις εδώ μέσα.

Θα πώ και στην ίδια, αν μπορέσει να μπεί και να γράψει.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρε τα αποτελέσματα η φίλη μου, που της διαπιστώθηκε το ίδιο πράγμα. Έκανε αμνιοπαρακέντηση γιατί ήθελε να είναι τελείως σίγουρη και της ανακοίνωσαν ότι όλα είναι μια χαρά.

Η γιατρός στην εξεταση β'επιπέδου, ήταν αισιόδοξη και καθυσυχαστική και δεν της πρότεινε αμνιοπαρακέντηση. Η ίδια το επέλεξε. Πάντως όλα είναι καλά. Εϊναι τελικά αρκετά συχνό το φαινόμενο, αν κρίνω και τις τόσες απαντήσεις εδώ μέσα.

Θα πώ και στην ίδια, αν μπορέσει να μπεί και να γράψει.

 

και εγω αυτο βλεπω mata.δηλαδη δεν υπαρχει καμια περιπτωση να εχει κατι τελικα το εμβρυο?ειναι παντα το αποτελεσμα το ιδιο?τι να πω.μακαρι να γινει ετσι και σε μενα!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που περνας αυτη την διαδικασια. Νομιζω ομως οτι τωρα το καλυτερο που εχει να κανεις ειναι να προσπαθησεις να ηρεμισεις και να παρακαλας ή να προσευχεσαι (οτι σο τεριαζει καλυτερα) να ειναι γερο το μωρακι.

Εγω στο πρωτο μωρο ειχα κανει αμνιο λογω ηλικιας και παρα το γεγονος οτι ολα ειχαν βγει καλα στον Β' επιπεδου βρεθηκε μια αρτιρια διογκομενη στον εγκεφαλο και με τρομοκρατησαν για υδροκεφαλο (αφου η αμνιο ειχε ηδη αποκλεισει τα συνδρομα). Δοξα τω Θεω ο μικρος μου ειναι στα δυο τωρα και μια χαρα.

Για τα συνδρομα λενε οτι πρεπει να υπαρχουν δυο τουλαχιστον δεικτες. Στην δικια σου περιπτωση υπαρχει μονο ενας που ειναι θετικο για ενα υγειες μωρακι. Εισαι στην 25-26 εβδομαδα τωρα? Αν κανεις αμνιοπαρακεντηση τωρα μπορεις να μαθεις με σιγουρια αν υπαρχε ή οχι προβλημα αλλα δεν μπορεις να προχωρησεις σε διακοπη (ακομη και να το θελεις). Μηπως θα ηταν καλυτερα να βρεις ενα παιδοκαρδιολογο μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με την καρδουλα του (ανεξαρτητα της υπαρξης΄ή οχι συνδομου) και να ελπιζεις οτι ολα θα πανε καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ DOPPLER ΣΕ ΜΗΤΡΙΑΙΕΣ ΓΡΑΦΕΙ ΦΛΕΒΩΔΗ Κ.Α.ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ DOPPLER,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΤΕ?ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΑΣΗ ΣΤΟΥΣ ΟΥΡΗΤΗΡΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ 2ο ΙΑΤΡΟ ΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕΡΡΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΠ.ΚΑΤΩ ΗΘΕΛΑΝ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ 600 ΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ.ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ.ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ

 

EXΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΚΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ.ΟΤΙ ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΔΕΝ ΠΑΥΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Ο ΚΑΡΥΔΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΑΠΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ. ΑΠΟ ΕΔΩ ΣΕΡΡΕΣ ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ.ΓΙΑ ΤΟ ΔΑΓΚΛΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΝΤΟΡΟΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ?ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΤΗ ΛΙΣΤΑ.ΕΧΕΙ ΒΟΥΗΞΕΙ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EXΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΚΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ.ΟΤΙ ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΔΕΝ ΠΑΥΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!

ΗΡΕΜΗΣΕ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΑΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δεν φανηκε να τον ανησηχει αλλα μου ειπε για το μικρο ποσοστο που υπαρχει οτι μπορει να βγει με συνδρομο.εγω επειδη ειμαι απο επαρχεια μηπως υπαρχει καποιος υπερηχος στην αθηνα που να δειχνει αν εχει συνδρομο down?

 

Δε φαινεται το συνδρομο νταουν με τον υπερηχο. Αφου δεν εκανες την αμνιοπαρακεντηση ωστε να ξερεις με βεβαιοτητα, τωρα θα πρεπει να περιμενεις τη γεννηση. Δεν υπαρχει κατι αλλο αυτη τη στιγμη.

 

Ομως μια υπερηχογενης εστια και μονο συνηθως δεν ειναι κατι ανησυχητικο.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το οτι δεν παυεις να ανησυχεις μεχρι τελους, σε διαβεβαιω οτι ουτως η αλλως ετσι ειναι.

Ακομα και η αμνιο μονο πολυ συγκεκριμενα πραγματα βλεπει και σου αποκλειει. Το αν το παιδι ειναι πραγματικα καλα, μονο με τη γεννηση και μη σου πω και λιγο αργοτερα το βλεπεις.

Με αυτη τη λογικα, πρεπει να παρουμε τα βουνα.

Δε συμφερει.

Ηρεμησε λιγο (και στο λεω εγω που εχω περασει πολλα και δεν εχω τελειωσει και ακομα) γιατι καλο με το αγχος δεν κανεις.

 

Επιπλεον δεν εχει και νοημα πια. Δεν υπαρχει κατι αλλο να κανεις αυτη τη στιγμη.

 

Ευχομαι ολα να πανε καλα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Τasia αν έχεις τόσο άγχος μίλα ξανά με τον γιατρό σου ωστε να σου διώξει την κάθε υποψία.

 

Η γνώμη μου είναι πάντως, ότι πάντα υπάρχουν πιθανότητες για το σύνδρομο down , άλλοτε μικρότερες και άλλοτε μεγαλύτερες. Άλλωστε ότι εξετάσεις έχουμε πάρει μέχρι τώρα με πιθανότητες υπολογίζονται.

 

Ηρέμησε καλό μου, πήγαινε και σε άλλο γιατρό ή σε κάποιο διαγνωστικό κέντρο αν δεν του έχεις εμπιστοσύνη.

JR7vp2.pngh5zip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημασία να δίνεις μόνο σε αυτά που σου λέει ο γιατρός σου. ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι μπορούν να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους, ιδίως όταν είσαι έγκυος.

 

Έχεις να ακούσεις ακόμη.... ουυυυυυ:)

JR7vp2.pngh5zip2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημασία να δίνεις μόνο σε αυτά που σου λέει ο γιατρός σου. ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι μπορούν να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους, ιδίως όταν είσαι έγκυος.

 

Έχεις να ακούσεις ακόμη.... ουυυυυυ:)

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ pixie.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ 26ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3ΗΜΕΡΩΝ.ΠΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ?ΕΓΩ 26 ΔΕΚΕΜΒΡΗ.ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ!

Link to comment
Share on other sites

tasia ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΤΟ 2ΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΓΚΟΛΦ ΜΠΟΛ.

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΑΜΝΙΟ (ΛΟΓΩ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΘΕΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ)ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΜΒΡΥΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΟΜΝΟΥ ΑΡΕΤΗ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΠΑΝ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ.ΑΠΛΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΑΜΝΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στην ιδια θεση ειμαστε και εμεις... περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι (κοριτσακι) και στην β επιπεδου που καναμε 16/6 εμφανιστηκε η <<υπερηχογενης εστια στην καρδια>> ή αλλιως golf ball.

Απ την στιγμη που ολα τα υπολοιπα (αυχενικο-εξετασεις-ηλικια-ιστορικο) ειναι καθαρα δεν του δινουμε σημασια και προχωραμε... Ετσι και αλλιως με ποσοστα 1% να παει κατι στραβα στην αμνιο θα προτιμουσα το 1 τοις χιλιοις... παντως το καλο ή κακο ειναι οτι εγω αγχωθηκα πιο πολυ απ την γυναικα μου που εξακολουθει να ειναι πολυ πιο ψυχραιμη γενικα με το θεμα εγκυμοσυνης... ααα και μεχρι στιγμης ειναι και πιο ακριβης απ τους γιατρους καθως ενω μεχρι την 22 εβδομαδα περιμεναμε αγορακι αυτη ελεγε οτι ειναι κοριτσι! οπως και φανηκε τελικα στην β επιπεδου....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στην ιδια θεση ειμαστε και εμεις... περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι (κοριτσακι) και στην β επιπεδου που καναμε 16/6 εμφανιστηκε η <<υπερηχογενης εστια στην καρδια>> ή αλλιως golf ball.

Απ την στιγμη που ολα τα υπολοιπα (αυχενικο-εξετασεις-ηλικια-ιστορικο) ειναι καθαρα δεν του δινουμε σημασια και προχωραμε... Ετσι και αλλιως με ποσοστα 1% να παει κατι στραβα στην αμνιο θα προτιμουσα το 1 τοις χιλιοις... παντως το καλο ή κακο ειναι οτι εγω αγχωθηκα πιο πολυ απ την γυναικα μου που εξακολουθει να ειναι πολυ πιο ψυχραιμη γενικα με το θεμα εγκυμοσυνης... ααα και μεχρι στιγμης ειναι και πιο ακριβης απ τους γιατρους καθως ενω μεχρι την 22 εβδομαδα περιμεναμε αγορακι αυτη ελεγε οτι ειναι κοριτσι! οπως και φανηκε τελικα στην β επιπεδου....

 

 

 

Ετσι ακριβως και εγω perry.ας ευχηθουμε και προσευχιθουμε να πανε ολα καλα και να βγουν υγιεστατα τα μωρακια μας.τι ηλικια εχει η γυναικα σου?εγω ειμαι 27.γιατι παιζει και η ηλικια σημαντικο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου ειναι 29 ... ....

....ασχετο.... εξακολουθω να πιστευω οτι οι γιατροι εχουν το <<κουσουρι>> να μεγαλωνουν λιγο τα πραγματα για πολλους λογους

1) βγαζουν εντελως την ουρα τους απ εξω (καθως ξερουν οτι οπως και να χει υπαρχει ενα ρισκο ειτε ειναι 1% ειτε μια στο μυριο.....(και δεν μπορουν να κανουν τιποτα και στις 2 περιπτωσεις)

2)<<ψηλωνουν>> στα ματια των υπολοιπων μη γιατρων (που δεν σπουδαζαμε οπως αυτοι 10 χρονια)

3)το τριπτυχο επιτυχιας του ιατρικου κλαδου ειναι αμφιβολια(φοβος)-εξετασεις-κοστος....

οπως και να χει ας ελπισουμε οτι για ολους μας ολα θα πανε καλα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...