Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προγραμμα εοτ ''τουρισμος για ολους''


resident

Recommended Posts

Τελικά κορίτσια τα πήραμε και εμείς.

'Εκλεισα στο Άγγιστρο με ανοιχτή ημερομηνία και θα πάμε σε κάποια φάση τον χειμώνα.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα εισητήρια για τις χειμερινες διακοπές άλλα πρώτα πρέπει να κλείσεις να πληρώσεις προκαταβολή και μετά να πας στα ΚΕΠ να πάρεις τα εισητήρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να πάρω τα εισιτήρια και σκεφτόμουν για την περίοδο μετά τα Χριστούγεννα ή την εβδομάδα των Φώτων να πάμε στην Δράμα (ή και στα γύρω χωριά) για να δούμε και την Ονειρούπολη. Εχετε κάποιο επισκεφτεί από τα καταλύματα του ΕΟΤ? Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Ακομα δεν εχει βγει η λυστα με τα καταλυματα του εοτ?

 

αν αναφερεσαι στα καταλυματα για τα κουπονια της εργατικης εστιας,ακουσα οτι θα τα βγαλουν μονο στο Inernet.ψαξε εκει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιτελους κατι φαινεται να κινειται!Εβγαλαν σημερα στη σελιδα του εοτ την εγκυκλιο εξαημερων διακοπων 2011-2012 για τους επιχειρηματιες(να δηλωσουν δηλ τα καταλυμματα τους οσοι το επιθυμουν).Οι ασφαλισμενοι οαεε και δημοσιου θα υποβαλλουν τα δικαιολογητικα τους αργοτερα( αν κι επρεπε ηδη να εχει ξεκινησει αυτο).Μπορειτε να βλεπετε εδω για ο,τι νεοτερο :http://www.visitgreece.gr/portal/site/eot/menuitem.7f0d4e449429307c12596610451000a0/?vgnextoid=b5a77940185a8210VgnVCM100000460014acRCRD&lang_choosen=el

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως θα τα κόψουνε και αυτά με τόση καθυστέρηση...πάλι καλά...

 

ευχαριστούμε resident!!!

και περισυ με τους ιδιους ρυθμους εγινε....τα εισητηρια τα πηραμε στα χερια μας αρχες ιουλιου αν θυμαμε καλα...:wink:

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η εγκυκλιος για τους δικαιουχους του εοτ (ασφαλ. δημοσιου-οαεε) και ξεκινα η διαθεση των δελτιων στις 15/7.Τα δικαιολογητικα ειναι ιδια με τις αλλες χρονιες.Λογικα αρχες Ιουλιου θα ανακοινωθουν και τα καταλυμματα που συμμετεχουν(μεχρι τελος Ιουνιου υποβαλλονται οι αιτησεις απο τους ξενοδοχους).Περισσοτερα εδω: http://www.visitgreece.gr/portal/site/eot/menuitem.f6461d577e1bafc0ace49610451000a0/?vgnextoid=3d69d7efd8360310VgnVCM100000010a0a0aRCRD&lang_choosen=el

Link to comment
Share on other sites

(στην εγκύκλιο γράψανε και λαθος χρονιά...λένε απο 15/07/2010 οτι ξεκινανε και οχι απο το 2011)....αρα οι διακοπές ξεκινάνε μετά τις 15/07...για τα μικρά απο τι ηλικία πληρώνουνε...?Πληρώνουνε το ίδιο ποσό με τους μεγάλους?

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βγηκε η εγκύκλιος!!!!

http://www.visitgreece.gr/portal/site/eot/menuitem.f6461d577e1bafc0ace49610451000a0/?vgnextoid=3d69d7efd8360310VgnVCM100000010a0a0aRCRD&lang_choosen=el

Τα παιδια παιρνουν κανονικα εισητηριο ανεξαρτήτου ηλικιας???δεν κατάλαβα κατι για προαιρετικα λέει..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα παιδάκια κάτω του ενός δεν πληρώνουν.Απο 1 χρονών και πάνω χρεώνονται κανονικά την ίδια τιμή του εισητηρίου των μεγάλων!Τα εισητήρια θα δοθούν απο τις 15/07

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πώς θα δοθούν τα εισητήρια αφού τα καταλύματα ακόκα δεν έχουν βγεί? Για να πάρει κάποιος εισητήριο δεν πρέπει να έχει κλείσει κάπου και μετά να πάει στα ΚΕΠ? Εκτός αν βγούν αυτές τις μέρες πριν τις 15 δηλαδή. Ξέρει κάποιος αν πληρώνουμε κάποιο ποσοστό στο ξενοδοχείο? Δεν έχουμε ξαναπάρει εισητήριο και είμαι παντελώς άσχετη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγούν πρώτα και μετά θα δείς πως! Πάντως είναι απαράδεκτοι!! Πότε περιμένουν να τα βγάλουν τα εισητήρια? Μόνο Αύγουστο παει ο κόσμος διακοπές? ¨οταν με το καλό δώσουν τα καταλύματα θα δείς την τιμή που σου δίνει για τη περίοδο που θέλεις και αυτό το ποσό πληρώνεις επι των ατόμων που θα είστε μαζί (όσοι δικαιούστε δλδ). Βάζεις την προκαταβολή που θα σου ζητηθεί και με την απόδειξη απο την τράπεζα και τα υπόλοιπα (ταυτότητες βιβλιάρια υγείας κλπ) πηγαίνεις στο κεπ και σου δίνουν τα εισητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγούν πρώτα και μετά θα δείς πως! Πάντως είναι απαράδεκτοι!! Πότε περιμένουν να τα βγάλουν τα εισητήρια? Μόνο Αύγουστο παει ο κόσμος διακοπές? ¨οταν με το καλό δώσουν τα καταλύματα θα δείς την τιμή που σου δίνει για τη περίοδο που θέλεις και αυτό το ποσό πληρώνεις επι των ατόμων που θα είστε μαζί (όσοι δικαιούστε δλδ). Βάζεις την προκαταβολή που θα σου ζητηθεί και με την απόδειξη απο την τράπεζα και τα υπόλοιπα (ταυτότητες βιβλιάρια υγείας κλπ) πηγαίνεις στο κεπ και σου δίνουν τα εισητήρια.

zwaki νομιζω ειναι διαφορετικο απο τα εισητηρια της εργατικης εστιας!

Εδω σου δινει εκπτωση 14 ευρω/ατομο δικοαιουχο για ξενοδοχεια και 12ευρω για ενοικιαζομενα!Δηλ αν το δωματιο εχει 70 ευρώ και οι δικαιουχοι ειναι 2 αφαιρουνται απο τα 70-2*12=46 ευρω τιμη που πληρώνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να παρω τηλ να μου πουν σιγουρα αν η μικκρη μου που ειναι 11 μηνων αν δικαιουται εισητηριο???μεσα γραφει προαιρετικα!Αυτο το σημαινει????θα παρει ή οχι :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

zwaki νομιζω ειναι διαφορετικο απο τα εισητηρια της εργατικης εστιας!

Εδω σου δινει εκπτωση 14 ευρω/ατομο δικοαιουχο για ξενοδοχεια και 12ευρω για ενοικιαζομενα!Δηλ αν το δωματιο εχει 70 ευρώ και οι δικαιουχοι ειναι 2 αφαιρουνται απο τα 70-2*12=46 ευρω τιμη που πληρώνουμε!

Λοιπόν, επειδή όλο και όλο έχω πάρει μια φορά (και το μετάνιωσα γιατί το ξενοδοχείο ήταν ΠΑΤΑΤΑ) και δεν ήταν εργατικής εστίας αλλά εοτ καθότι δημόσιος ο αντρας και επειδή τα κανονίζω όλα εγώ, είχα βρεί το ξενοδοχείο και είχα πληρώσει όσο ακριβώς έλεγε στον πίνακα των καταλλυμάτων επί 2 που ήμασταν τότε. Την ίδια τιμή μου έδιναν και πέρυσι σε κάποια που πήρα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να παρω τηλ να μου πουν σιγουρα αν η μικκρη μου που ειναι 11 μηνων αν δικαιουται εισητηριο???μεσα γραφει προαιρετικα!Αυτο το σημαινει????θα παρει ή οχι :confused::confused:

Σίγουρα μπορείς να πάρεις σε κάποιο κεπ. Αλλά στην εγκύκλιο το λέει καθαρά οτι μπορείς να μην πάρεις εισητήριο και να παραμείνει το μωρό δωρεάν. Άσε που είναι τόσο μικρό που δε θα σου το χρέωναν ούτως η άλλως! Ακόμα και να ζητήσεις τρίτο κρεβάτι (εκτός αν πέσεις σε περίπτωση) δε θα σου το χρεώσουν. Εγώ που ζητάω τρίτο και ο μικρός είναι 2 δεν μου το χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!Η τυπική διαδικασία είναι η εξής:

-βγαίνουν τα καταλύματα

-κλεινεις κατάλυμα και στέλνεις προκταβολή

-παίρνεις τα δικαιολογητικα μαζί με την αποδειξη προκαταβολής και πας στα ΚΕΠ (ΕΦΟΣΟΝ εχουν αρχισει να δινουν εισητηρια)

 

Εαν όμως γνωριζεις απο πριν το κατάλυμα που θα κλεισεις το οποιο συμμετεχει στο πρόγραμμα, κλεινεις θέση, στελνεις προκαταβολή και μόλις ξεκινησουν τα ΚΕΠ να δινουν εισητηρια ΤΡΕΧΕΙΣ να προλάβεις γιατι είναι μεχρι εξαντλήσεως των 100000 εισητηριων!Εγω αυτό έκανα και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...