Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ


katesps

Recommended Posts

Καλήμερα σε όλες-ους!!!

Χωρίς να ξέρω, εάν δημοσιεύω σε σωστό μέρος, και ζητώντας από την αρχή συγγνώμη για το λάθος μου, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ευτυχία, την οποία βίωσα χθες το βράδυ με την κόρη μου.

Λοιπόν, όπως κάθε βράδυ περίπου στις 9, κάναμε το μπάνιο μας και μετά πήγαμε στο δωμάτιο για να ντυθούμε. Την ώρα που μπαίνουμε στο δωμάτιο και πριν ανάψω το φως, η λάμψη του φεγγαριού είχε μπει μέσα από τις κουρτίνες στο δωμάτιο και τον είχε φωτίσει με ένα μοναδικό τρόπο. Εκείνη τη στιγμή, έχοντας τη μικρή μου αγκαλιά, αισθάνθηκα ότι αυτό πρέπει να είναι η απόλυτη (μεγάλη λέξη) ευτυχία. Να έχεις το παιδί σου αγκαλιά και το φεγγάρι να "λούζει" το δωμάτιο του. Για λίγο αισθάνθηκα σαν χαζή, σαν παιδί, δεν ξέρω, πάντως το χάρηκα. Ειλικρινά, περιμένω το σημερινό βράδυ για να ζήσω το ίδιο.

Δεν ξέρω, εάν το περιγράφω καλά, αλλά σίγουρα οι στιγμές, οι οποιεσδήποτε στιγμές, τις οποίες περνάμε με τα παιδάκια μας είναι απίστευτες, είναι η ευτυχία μας.

Ευχαριστώ για την ανάγνωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όμορφη σκηνή, κάτι αντίστοιχο μου συνέβει κι εμένα χθές...γυρνώντας με τη μικρή από το αυτοκίνητο, είδαμε το φεγγάρι ανάμεσα στις πολυκατοικίες και ενθουσιάστηκε! Μετά από λίγο όμως έπαψε να το βλέπει και στεναχωρήθηκε...έτσι της είπα ότι όταν πάμε στο σπίτι θα το δούμε από το μπαλκόνι...Όταν φτάσαμε στο σπίτι μου έδειξε προς τα πάνω...Βγήκαμε έξω, και είδαμε το φεγγάρι. Το κοιτούσε με κάτι λαμπερά μάτια, καταχαρούμενη...Κάτσαμε αρκετή ώρα έτσι αγκαλιά να το κοιτάμε!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όμορφη σκηνή, κάτι αντίστοιχο μου συνέβει κι εμένα χθές...γυρνώντας με τη μικρή από το αυτοκίνητο, είδαμε το φεγγάρι ανάμεσα στις πολυκατοικίες και ενθουσιάστηκε! Μετά από λίγο όμως έπαψε να το βλέπει και στεναχωρήθηκε...έτσι της είπα ότι όταν πάμε στο σπίτι θα το δούμε από το μπαλκόνι...Όταν φτάσαμε στο σπίτι μου έδειξε προς τα πάνω...Βγήκαμε έξω, και είδαμε το φεγγάρι. Το κοιτούσε με κάτι λαμπερά μάτια, καταχαρούμενη...Κάτσαμε αρκετή ώρα έτσι αγκαλιά να το κοιτάμε!!!

 

 

 

MYRTO δεν το πιστεύω! Και εμείς το ίδιο πράγμα κάναμε εχθές. Πρώτα αυτοκίνητο - μετά σπίτι. Απίστευτη ομοιότητα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε, κορίτσια, ευχαριστώ. Ειλικρινά, όταν έγραφα, στα πολύ γρήγορα από τη δουλειά, δεν πίστευα ότι θα είχε τέτοια ανταπόκριση. Είστε πολύ καλές, όλες.

Ναι, είχε απίστευτο φεγγάρι χθες. Για όσες το χάσατε, δείτε σήμερα ή αύριο που θα έχει πανσέληνο.

Μήπως, όμως, είμαστε όλες ρομαντικές; Ναι, είμαστε. Αυτή είναι η φύση μας, αυτές είναι οι γυναίκες. Μάνες, σύζυγοι, τα πάντα.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...το σαββατο ημουν στον Αλιμο σε αυτον τον τεραστιο χωρο με τις κουνιες και τους παιδοτοπους...ειχε ενα απιστευτο φεγγαρι...ισως να ηταν πανσεληνος....κοιταζαμε τον ουρανο και βλεπαμε λιγα αστερακια και το φεγγαρι...μου λεει λοιπον η κορη μου..."μαμα κοιτα μικα"(μαμα κοιτα τα μικρα αστερια εννοουσε) και μετα βλεπει το φεγγαρι κι λεει...."ουουουου ποι μεγαλιο"

ειχε ενα χρωμα κιτρινοπορτοκαλι αυτο το φεγγαρι που με καθηλωσε...ηταν και η θαλασσα διπλα ...ειχα και τους δυο αγαπημενους μου ανθρωπους κοντα μου...ηταν ιδανικα...

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι πολλά ευχαριστώ για τις ευχές και την ανάγνωση. Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας και σύντομα όλες να γίνουμε μανούλες.

Οι ευχές σας και δικές μου ευχές για εσάς.

 

Θέλω να πιστεύω ότι η κάθε μία έχει τη δυνατότητα να απολαμβάνει την κάθε ώρα, την κάθε στιγμή με το/α παιδάκι/α της κι όχι ένα φεγγάρι κάθε μήνα.

 

Κορίτσια, ευχές για τα καλύτερα στα παιδάκια μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...