Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΓΙΝΑΡΕΣ


Recommended Posts

κοριτσια, μπορώ να φαω αγγινάρες, αγγιναρόπιτα κτλ.? οι γονεις του αντρα μου λενε οτι κάνει, αλλά γιατι εγω νομιζω οτι εχω ακουσει πως δεν επιτρέπονται κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. Και τώρα δηλαδή που ανέτρεξα στο βιβλιο εγκυμοσύνης δεν αναφέρει τις αγγινάρες.Αν έχεις αμφιβολία μη τρως και όταν μπορέσεις ρώτα το γιατρό σου.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Στην εγκυμοσυνη της ειχα ξεσκίσει και κανείς δεν μου είπε ότι δεν κάνει. Μου άνοιξες την όρεξη μεσημεριάτικα.

 

Και τι είναι αυτή η συνταγη για αγγιναρόπιτα;... Πάω να ψάξω στο google.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρεις μέρες τώρα τις έτρωγα α λα πολίτα!! Μου αρέσουν τόσο πολύ που μπορώ να τις τρώω και μια εβδομάδα. Το μόνο κακό είναι ότι συνήθως πειράζουν το στομάχι ή το έντερο. Εξ ου και έχω γίνει σαν μπαλονάκι αυτές τις μέρες! :lol:

Mόνο τα κουκιά απαγορεύονται από λαχανικά για το ενδεχόμενο να έχει το μωρό σου την έλλειψη του ενζύμου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τρώω αγκινάρες,φρέσκες βέβαια από το περιβόλι του πεθερού μου που ξέρω οτι είναι άκρως βιολογικές!Δεν έχω ακούσει να απαγορεύονται,και όταν θήλαζα είχα παρατηρήσει οτι μου έφερναν αρκετό γάλα!!;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια φατε οτι τραβαει η ψυχη σας ( εκτος απο κουκια αλλα αυτα μην τα τρωτε ουτε οταν δεν ειστε εγκυες ) , μην υπερβαλουμε προς Θεου δηλαδη , εγω ετρωγα απο ολα , δεν απεφυγα τιποτα , ουτε αποστειρωνα τιποτα , ουτε καλα καλα δεν επλενα τα φρουτα (βλακεια μου γενικοτερα ) , παντως τιποτα δεν επαθα ουτε και ο γιατρος μου ειχε πει να αποφευγω τιποτα . Μονο το τσιγαρο εννοειτε και το αλκοολ αν και μοθυ ειχε δωσει το ελευθερο για 1 μπυρα την εβδομαδα δεν την επηνα για λογους διαιτας .

Link to comment
Share on other sites

Μολις ρωτησα τον γιατρο μου... Μια χαρα κανει να τρως κ κουκια! Μετα την γεννα σου τα κοβει για λιγο λεει... Εκτος κι αν σου λειπει καποιο ενζυμο.... Αντε! με τρομαξατε!

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...