Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

με το καλο κοριτσι μου,

να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και 2 γερο νινακια.να χαιρεσαι τους γιους σου.

φανταζεσαι να ειναι και αυτα τα 2 αγορια?σκεψου λιγο τι σωβρακα θα εχεις να πλενεις?

θα ηθελα παρα πολυ να ημουν στην θεση σου.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sol, με το καλό!

 

Έχω να σου πω ότι ολόιδια περίπτωση είναι η πεθερά μου:

Πρώτα ένας γιος

2 χρόνια μετά άλλος ένας

1 χρόνο μετά τα δίδυμα, ένα αγόρι κι ένα κορίτσι!

 

Οκ, προφανώς στην αρχή πιέστηκε πάρα πολύ αλλά τώρα χαίρεται που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

 

Είναι σημαντικό που κι ο σύζυγός σου το έχει αντιμετωπίσει χαλαρά το νέο :D

 

ΥΓ. αλλά μπράβο ρε παιδί μου, βρήκατε κουράγιο για σεχ αμέσως :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

από τις πιο ευχάριστες ειδήσεις που έχω διαβάσει στο φόρουμ.

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά, καλή εγκυμοσύνη, και φυσικά καλή δύναμη για αρχή! :-D

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

καλα sol και εγω τα επαιξα...συγχαρητηρια να πω, κουραγιο, αργοτερα θα τα σκεφτεσαι ολα και θα χαιρεσαι, τωρα ξερω οτι εισαι πελαγωμενη και αγχωμενη.

Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα κατ ευχην, και μη στεναχωρεθεις αν η αρχικη αντιδραση του αντρα σου δεν ειναι και η τρελη χαρα, αντρας ειναι και θα του ερθει καπως, εδω εμας μας ηρθε καπως!!!

ευχομαι ειλικρινα τα καλυτερα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

sol μου με το καλο!!!να ειστε γεροι πανω απ ολα και αγαπημενοι και ολα θα τα καταφερετε!!!εννοειται οτι θα ερθουν ζορικες μερες αλλα το αποτελεσμα μετραει!!!ας ειμαστε ευγνωμονες για τις ψυχουλες που εχουμε στα χερια νας οταν γινονται τοσα πολλα γυρω μας.........καλο κουραγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο βρε sol!!!:shock:Πάντως και εγώ στον ενα μήνα είχα ωορηξία, το καταλάβαινα απο τους πόνους, στο τσακ τη γλιτώσαμε εμείς!:lol::lol:Όχι τίποτα άλλο αν ήταν και η δεύτερη εγκυμοσύνη σαν τη πρώτη με εμετούς και λοιπές ωραίες καταστάσεις δεν θα μπορούσα να πλησιάσω το παιδί για άλλαγμα!Του το είχα ξεκαθαρίσει του καλού μου:"Αν με γκαστρώσεις θα αναλάβεις και το ξέχεσμα του μωρού επιεικοσιτετραώρου!!!:lol::lol::lol:

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά! Να θεωρείς τον εαυτό σου πολύ τυχερό άτομο. Με τις ορμόνες τις εγκυμοσύνης δεν θα περάσεις και επιλόχεια κατάθλιψη. Όλα θα πάνε καλά. Φρόντισε μόνο να ξεκουράζεσαι (όσο γίνεται) και να είσαι ήρεμη.

Link to comment
Share on other sites

.11 μηνες διαφορα θα εχουν τα ζουζουνια σου,.

 

Tι 11 μηνες????

Εαν τωρα ειναι ηδη 4+ εβδ (θυμασαι ποσες μερες μετα το τοκετο ηρθες σ επαφη?) και τα διδυμα γεννιουνται πιο νωρις τοτε θα εχουν διαφορα περιπου 9 μηνες...

Και το πιο αστειο.....ο Ιασονας με τα διδυμα θα εχουν γενηθει το ιδιο χρονο..που σημαινει οτι θα πηγαινουν στην ιδια ταξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο και τις ευχές. Νομίζω ότι ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει το μέγεθος από το λούκι στο οποίο έχω μπει, η alcyon που ξέρει είδατε πόσα ΩΧ έγραψε!!! Ακόμα νομίζω ότι μιλάω για κάποια άλλη!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... λίγο πιο ψύχραιμα τώρα....

 

Έχεις ΕΜΠΕΙΡΙΑ από άλλα δύο παιδιά. Αυτό είναι ΠΟΛΥ σημαντικό! Δε θα ψάχνεσαι από την αρχή με τα δίδυμα. Θα ξέρεις αρκετά "κόλπα". Από εκεί και πέρα... τα δυό μωρά είναι δύο μωρά.... Θα δεις πράγματα (δυσκολίες στην αρχή, και ευχάριστα... πολύ ευχάριστα όσο περνάει ο καιρός) που δεν τα βλέπουν/γνωρίζουν άλλοι κι ας έχουν και 5 παιδιά. Δε θέλω να σε τρομάξω.. Πιστεύω πως θα περάσεις καλύτερα σε σχέση με εμάς που ήταν τα πρώτα μας.

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή στερέωση!

... και κάτι ακόμα: Κανένας διδυμογονιός... δε μετάνιωσε! :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς και δεν θα το πω ακόμα πουθενά. Αλλά εσείς που το ξέρετε, στοιχηματίστε: 2 αγόρια, 2 κορίτσια ή ένα κι ένα; Ο άντρας μου σαφώς θέλει 2 κόρες, μάλιστα βρήκε κι όνομα για τη μία: Αριάδνη! Το άλλο μου το παραχωρεί!! Εγώ βρήκα για αγόρι: Έκτορας!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

σολ μου και ας μην σε ξερω καλως να ερθουν τα δυδυμακια σου να χαιρεσαι και τα παιδακια σου υπομονη και να σαι ηρεμη.να ναι γερα και υγειεστατα (υπεροχο το εκτωρας!)για κοριτσι ειναι ωραιο και το αλκμηνη τρελενομαι για αρχαια ονοματα!!!

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρότεινα στο σύζυγό μου το Ιω .... με πήρε με τις πέτρες........ :lol:

Χμμμ... στοιχήματα... χμμμ 2 κορίτσια λέω. ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Sooooooooooooooooooooooooooooooooooooool...

ένα θα σου πω!!! έχω πάθει... :shock: "Σοκ και δέος!" από την ώρα που το διάβασα!!!!!

άντε... θα σου πω ακόμη ένα! :-)

μόλις με το καλό τα γεννήσεις... "Φυλάξου!!!!!" μην κάνεις άλλα δύο στο καπάκι!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

ε, ρε κάτι πράγματα!!!

με το καλό γλυκιά μου!!! εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!! :D

είσαστε γεννημένοι για μεγάλη οικογένεια... αλλά ούτε που το είχατε πάρει χαμπάρι!!!!!!!! :wink:

με το καλό και... για τούτη τη φορά... με δυό πόνους!!!! :lol:

πολλά φιλιά!

 

Υ.Γ. άντε να βλέπω και τικεράκι!!! άντε!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια :D. καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι.

η μαμα μου με τη θεια μου εχουν 11 μηνες διαφορα. η μαμα μου γεννηθηκε 3/1/66 και η θεια μου 27/12/66 και πηγαιναν στην ιδια ταξη σαν διδυμες :). βιαστικος ο παππους μου ηθελε γιο αλλα τελικα απεκτησε 3 κορες και ειναι ευτυχισμενος(απ'οτι μας λεει:wink:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ τα πιο τρομερά που έχω ακούσει με εγκυμοσύνη.....τι λέμε τώρα....αυτό σημαίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ ...κορίτσι μου πρέπει ν ασε βγάλουν στις ειδήσεις ως η γυναίκα θαυμα...

 

Anyway μπράβο για αυτό που σου συνέβει... καλό κουράγιο να χεις... οι συγκινήσεις που σε περιμένουν δεν θα έχουν τέλος.... και πάλι μπράβο και να είσαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λογικο ειναι να εχεις παθει σοκ δεν ειναι και λιγο μεσα σε 3μιση χρονια 4 μωρα αλλα αν εχεις και τετοια υποστηριξη απο τον συζυγο,αρκει να βοηθαει και μετα,τι αλλο θες.να δεις οταν θα μεγαλωσουν και θα τα βλεπεις θα σκεφτεσαι τι καλα που ειναι κοντα στις ηλικιες και θα ειναι φιλοι κολητοι.σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να πανε ολα καλα

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσι μου,εισαι πολυ τυχερη!!!!Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να ερθουν υγιεστατα τα μωρακια σου.Σοκ και δεος ναι αλλα και ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΣ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ πια!!!happy-062.gif

.pngHgxdp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ ευχαριστο το γεγονος οτι ο αντρας σου το δεχτηκε μα χαρα ...ειδες που ανησυχουσες;;;;ουτε ασθενοφορο χρειαστηκες ουτε γιατρο ...τι καλα ε;;;;αρα ...συμπερασμα...το εκανε επιτηδες !!!ειναι φανερο θελει "κορες" απλα πραγματα τωρα πες του και συ οτι θελεις ΦΙΛΙΠΙΝΕΖΑ να δουμε θα το δεχτει????????αλλωστε την χρειαζεσαι ετσι δεν ειναι????

ΕΥΧΗ ΜΟΥ : ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ,ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ.

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι!

Πραγματικά, δεν περίμενα την αντίδραση του άντρα μου, δεν ξέρω πώς γινεται να είναι τόσο ψύχραιμος;; Από την άλλη, εκείνος γεννάει; εκείνος ξενυχτάει; Ευτυχώς πάντως που ασχολείται πολύ με τα παιδιά, εκτός από το ξενύχτι όλα τα άλλα τα κάνει. Βεβαίως έχει το στυλ "σε βοηθάω", δλδ θεωρεί ότι είναι δική μου η υποχρέωση και η ευθύνη αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, φτάνει που βοηθά. Έχω και τους γονείς μου, θα πάρω και μια κοπελίτσα (ή δύο) και πιστεύω να τα καταφέρω.

 

Άντε, πάω στο τόπικ με τις βαφτίσεις να βρούμε ονόματα!!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Sol απίστευτο!!στην αρχή νόμιζα ότι έκανες πλάκα!!!! Φαντάζομαι ότι δεν θα πίστευες τον γιατρό σου!!!!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις, με το καλό να έρθουν 2 γερά μωράκια και σου εύχομαι μεσα από την καρδιά μου να είναι κορίτσια, έτσι για να έχεις κάποιον να σε βοηθάει με τους άντρες σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέτε "χαρά στο κουράγιο σου" λες και έχω κι άλλη επιλογή, χεχε!

 

Τελικά του το ξεφούρνισα και με εξέπληξε. Χάρηκε πάρα πολύ, τόσο που τελικά εγώ βρέθηκα να του απαριθμώ τις δυσκολίες κι εκείνος να μου λέει "σώπα μωρέ, χαλάρωσε"! Μετά άρχισε τα "άντε να έρθουν οι κόρες μου" και μετά μιλούσαμε για ονόματα! Μόνο έτσι δεν περίμενα να εξελιχθεί. Τι καλά!

 

Μπράβο κορίτσι μου...συγχαρητήρια....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια βρε κοριτσάκι! Και γω τώρα θα πάω στο γιατρό μετά από τη γέννα, δεν πιστεύω να μου επιφυλλάσει καμιά τέτοια έκπληξη (πλάκα κάνω εμείς τώρα αρχίζουμε τι αταξίες με το μαλακό).Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

SOL: Κάθε μέρα... έρχομαι εδώ... βλέπω το τικερ σου....λέω ...

"ΩΧ" .... και μετά... λέω.. "να σου ζήσουν". :D

 

Μα ΚΑΘΕ μέρα όμως!:D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...