Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

παντως η αληθεια ειναι οτι εμενα (και συγνωμη που το λεω ετσι..)μου φαινεται πολυ αστειο!!!!αλλα σε σκεφτομαι κιολας ,βοηθεια υπαρχει;;;αν υπαρχει μην φοβασαι τιποτα!!θα πανε ολα καλα!

 

Χθες βρίσκω στο μαιευτήριο την κολλητή μου (δουλεύει εκεί και αυτή). Της λέω "είμαι έγκυος" και παθαίνει σοκ, "ω θεέ μου", "δεν γίνεται" και τέτοια. Της λέω "εχω δίδυμα" και τότε βάζει κάτι γέλια, δεν μπορούσε να σταματήσει. Πάνω που ηρεμούσε το σκεφτόταν και ξανάρχιζε το χάχανο.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

739041fk5h52pbo8.gif

 

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!! Εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά! Μου φαίνεται απίστευτο!!! Μπράβο και πάλι μπράβο και να είσαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά, σίγουρα θα είναι η αρχή λίγο δύσκολη αλλά σε λίγα χρόνια θα έχεις είσαι μία απόλυτα ευτυχισμένη μαμά με 4 απόλυτα ευτυχισμένα παιδιά! Κι εμείς 4 αδέρφια είμαστε και πίστεψε με και για το παιδί και για τους γονείς μόλις περνάει ο πρώτος δύσκολος καιρός μετά όλα είναι τέλεια!!!

Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου και τα διδυμάκια σου!

 

1136461m02auc46jl.gif

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Βασικά, να την πω την αμαρτία μου, μου πέρασε από το μυαλό και διακοπή της κύησης. Αλλά ο γιατρός μου, επειδή έχουμε και πολύ προσωπική σχέση, μου είπε κατευθείαν να το βουλώσω γιατί ξέρει τι πάθος έχω με τα μωρά και για να μη γίνει καμιά στραβή το πρώτο τρίμηνο και μετά χτυπιέμαι. Με χαρά μου βλέπω ότι καμία απο εσάς δεν το έθιξε καν, όλες θεωρήσατε δεδομένο ότι θα γίνω πολύτεκνη. Δεν το περίμενα αλλά μου δίνει κουράγιο.

 

βρε πουλακι μου, περιμενες σε φορουμ γονεων και υποψηφιων γονεων, να σου προτεινει κανεις να το ριξεις???

 

ουτως η αλλως,αν το σκεφτοσουν δε θα μας το ειχες ανακοινωσει καν ως γεγονος... δε θα εγραφες "σοκ και δεος" αλλα "μουγκα στη στρουγκα"...

 

τα λεγαμε και στη προηγουμενη εγκυμοσυνη σου, θα τα λεμε και σ αυτη.

 

εδω παιρνουμε κουραγιο η μια απο την αλλη!!!:-D

 

κρατα με να σε κρατω, ενα πραμα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είχα ωορηξία Σοφία Τ. Από τον υπέρηχο φαίνεται να διανύω την τέταρτη εβδομάδα και η δίδυμη κύηση φαίνεται ξεκάθαρα. Δεν είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο, έχω φρικάρει αλλά από την άλλη, κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι αρνητικό, δαγκώνομαι, νομίζω ότι θα ήταν αχαριστία εκ μέρους μου.

 

 

 

Συγνωμη αν το πηρες στραβα,δεν ηθελα να σε θιξω...Απλα μου φανηκε πολυ παραξενο...Παντως με το καλο τα μωρα σου και καλο κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

Sol,τα θερμα μου συγχαρητηρια!!!!!Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σε θεωρω παρα πολυ τυχερη,καρδουλα μου,ειναι η μεγαλυτερη ευλογια!!!!

Το μονο που θα χρειαστει,ειναι λιγη βοηθεια,για να μην κουραζεσαι πολυ.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη κίνηση που έκανα με το που διάβασα το μύνημα... Να δω την ημερομηνία... Όχι, δεν είναι Πρωταπριλιά....

 

Με το καλό κοπέλα μου και καλά κουράγια. Είναι χαρά τα παιδιά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι λοιπον ... κι εγω σοκαριστηκα... μακαρι κοπελλα μου να σου πανε ολα καλα κι οπως τα θες!! αυτη ειναι ακριβως ειναι η διαφορα που εχω με τον αδερφο μου 11 μηνες, μολις η μαμα μου σαραντησε σε μενα εμεινε παλι εγκυος στον αδερφο μου θα μπορουσαμε να εχουμε γεννηθει στο ιδιο ετος χωρις να ειμαστε δυδιμα κι ειναι οντως εντυπωσιακο, μονο που ο αδερφος ειναι το δευτερο κι ηταν ενας!! ποτε εχεις σκοπο να το πεις του αντρα σου?

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε κοριτσακι,χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!!!!σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!

(εγω παντως με τον αντρα μου μετα απο ενα χρονο απο την τελευταια φορα ηρθαμε σε επαφη!!!!!!:oops::shock::oops::shock:)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέτε "χαρά στο κουράγιο σου" λες και έχω κι άλλη επιλογή, χεχε!

 

Τελικά του το ξεφούρνισα και με εξέπληξε. Χάρηκε πάρα πολύ, τόσο που τελικά εγώ βρέθηκα να του απαριθμώ τις δυσκολίες κι εκείνος να μου λέει "σώπα μωρέ, χαλάρωσε"! Μετά άρχισε τα "άντε να έρθουν οι κόρες μου" και μετά μιλούσαμε για ονόματα! Μόνο έτσι δεν περίμενα να εξελιχθεί. Τι καλά!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε sol γελασα τοσο πολυ!!!!!Πως αντεδρασες οταν σ το ανακοινωσε ο γιατρος??Νομιζες οτι σ κανει πλακα???

τυχερη εισαι που δν λιποθυμησε ο αντρας σ...φαινεται πως αυτο ηθελε κ ο ιδιος!!!

Αντε με το καλο τα νεα μελη της οικογενειας!!!!!Γεροι να εισαστε και ολα να πανε καλα!!!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγχαρητήρια κοπέλα μου...χάρηκα πάρα πολύ αν και αρχικά σοκαρίστηκα λιγάκι όταν είδα πόσο μικρούλης είναι ο γιόκας σου ο μικρός.

Με το καλό να έρθουν και οι κόρες τώρα που περιμένει ο μπαμπάς...να έχεις μιά υπέροχη εγκυμοσύνη!

 

167613f8t9m0ra7b.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!! Και νόμιζα οτι ειχα δει και ακούσει τα πάντα γύρω απο αυτό το θέμα αλλα πραγματικά εμεινα άναυδη όταν διάβασα το μήνυμά σου. Σου εύχομαι να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και καλή δύναμη για την συνέχεια καλή μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

Sol με το καλό!!!!!Όλα να σου πάνε καλά και να έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη!!!

Και να μην διστάζεις να ζητάς βοήθεια, είτε από γονείς είτε από τον άντρα σου, μια που θα είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!!!

Οτι καλύτερο!!!:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ!

 

Μόνο αυτό έχω να πω!

 

Όσο για την ωορρηξία.... εμένα στις 20 μέρες μετά τον τοκετό του 3ου παιδιού είχε τύχει να πάω στο γιατρό για έλεγχο γιατί θα έφευγα ταξίδι. Και μου είπε... Πρόσεχε έχεις ωορρηξία!! Μην έχουμε τίποτα άλλα σε 9 μήνες! Όλα γίνονται...

Τώρα για τα δίδυμα........ έχω να σου πω.....

 

ΩΧ ΩΧ ΩΧ....

ΩΧ...

 

ΩΩΩΩΧΧΧΧ!

 

Αυτά από μια...διδυμομαμά... και πολύτεκνη (που ξεκίνησε από υπογονημότητα.. τρομάρα μου....)

 

Αααααα και ...... να σου ζήσουν!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...