Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ


ΒΕΡΑ

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Έχω μια ερώτηση ... τελικά οι γιαγιάδες μπορούν να κακομάθουν το παιδί? Αυτό που με απασχολεί είναι αν μπορεί η γιαγιά στην οποία αφήνω την κόρη μου 4-5 μέρες συνεχόμενες για να πάμε κάποιο ταξιδάκι ενίοτε ή τον Αύγουστο που κλείνει ο σταθμός, και η οποία δεν αντέχει καθόλου να βλέπει το παιδί να γκρινιάζει και του κάνει όλα τα χατήρια, να κακομάθει το παιδί ή αν όπως έχω κάπου ακούσει το παιδί θα ξέρει ότι με τη γιαγιά του το παίρνει να κάνει ό,τι θέλει αλλά όχι με τη μαμά του!!! Βοηθήστε όποιος έχει άποψη για το όλο θέμα μπας και ξεαγχωθώ.

 

Πάντως να βάλω χέρι στη συγκεκριμένη γιαγιά δεν παίζει με τίποτα. Από το ένα μπαίνει και από το άλλο βγαίνει.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν δεν θέλεις να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να της το πείς ξεκάθαρα κι αυτή να το δεχθεί...δεν υπάρχει άλλη λύση!

 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα έστω και λίγο να του έκανε τα χατίρια...η μαμά μου είναι μακρυά. Η πεθερά που είναι κοντά τον βλέπει 2 μέρες την εβδομάδα που πηγαίνουμε στο χωριό και από την ώρα που πάμε μέχρι την ώρα που φεύγουμε γκρινιάζει για το ποσο ανησυχος ειναι...για το ποσο αυπνος και ζημιαρης ειναι...γιατι ρίχνει τα πραγματα συνεχεια κατω....γιατι το ενα γιατι το αλλο...και πιστεψε με και αυτό είναι επίσης πολύ εκνευριστηκό να ακους μια μόνιμη γκρίνια !!!!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Βερα μου την πατησες εχω το ιδιο προβλημα με τις γιαγιαδες, νομιζω οτι μιλαω στον τοιχο οταν τους λεω πως να φερονται στο παιδι μου, Το κακο ειναι οτι τις εχουμε αναγκη. Το παιδακι μου εγινε καλομαθημενο ή κακομαθημενο και απαιτητικο απο τωρα μιας και ειναι και το πρωτο εγγονι αλλα τα περισσοτερα σε εμενα δεν περνανε μονο στις γιαγιαδες κανει νουμερα μιας και η μανουλα μαλωνει. Καλο κουραγιο (και προσπαθησε να μην τα περνεις πολυ στα σοβαρα γιατι θα καταληξεις να μαλωνεις ολη μερα με τις γιαγιαδες).

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όταν μιλάμε για 4-5 μερούλες δεν τίθεται θέμα ριζικής αλλαγής των συνηθειών του παιδιού και της συμπεριφοράς του. Αν το άφηνες για ένα μήνα, πχ, το καλοκαίρι, θα σου έλεγα να προβληματιστείς. Είναι φυσικό οι γιαγιάδες να είναι πιο ελαστικές κι όταν το θέμα δεν ξεπερνάει τα όρια του φυσιολογικού δεν χρειάζεται να μας ζώνουν τα φίδια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ιδιαίτερα παρήγορο Αθηνά ότι σ' εσένα το παιδι δεν κάνει κόλπα! Σ' αυτό ελπίζω κι εγώ, ότι θα κάνει η μικρή το διαχωρισμό. Γιατί να αλλάξω τη γιαγιά αποκλείεται ... μου λέει ναι ναι και μετά κάνει τα δικά της. Δεν αντέχει βασικά ... αχ κάνει η μικρή και τρέχει. Κι έχεις δίκιο ότι δε γίνεται να πολυασχολείσαι γιατί τελικά συνέχεια μαλώνεις. Το καλοκαίρι που μας πέρασε παραλίγο να γίνουμε μπίλιες. Αλλά δε με συμφέρει ... την έχω ανάγκη και η αλήθεια είναι ότι όταν το κρατάει το φροντίζει πολύ χωρίς να γκρινιάζει καθόλου.

 

Γενικά το αφήνω κάποιες Κυριακές από το πρωί και το παίρνω το βράδυ και κάποια 2ήμερα σπανίως ή 4-5μέρες ακόμα πιο σπάνια. Το καλοκαίρι θα το αφήσω 1 μήνα σίγουρα αλλά θα φροντίσω να είμαι πολύ καιρό κι εγώ μαζί.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ. ΤΙΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΓΕΙ. ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΦΗΣΩ. ΜΗΝ ΦΟΡΑΣ ΜΑΝΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΗ ΜΙΑ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ. ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΟΒΑΡΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ. ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΡΑΨΕΙ ΤΟ ΣΤΡΙΦΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΥΣΤΑ ΤΗΣ. ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΒΕΛΟΝΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΦΑΙ. ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ. ΤΟ ΑΠΟΓΕΜΑ ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΓΥΑΛΙΣΕ ΣΚΥΒΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ. ΠΟΣΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΕΠΑΘΑ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ. ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ. ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΤΑ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ "BEBIS" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕΙ ... ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ.

 

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ, ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΣΩΣΤΟ.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για μας........παρατηρησα οτι ο μικρος ζηταει απο τον καθενα οτι ξερει οτι θα του δωσει......

Δλδ αν ο παππους τον παιρνει στα χερια και τον κουβαλαει για ωρες δειχνοντας του ολα τα ντουλαπια, θα το ζητησει κι απο μας, αν δεν ενδωσουμε δεν θα το ξαναζητησει.....θα τον κουβαλαει μονο ο παππους.......

 

Θα βλεπεις πολλα ενοχλητικα πραγματα να μαθαινει, θα του λες οτι αυτα εσυ δεν τα κανεις και θα τα απαιτει μονο απο τους παπουδες......προβλημα τους δλδ.......ο μπαμπας μου εχει δεινοπαθησει απο ολες τις εξυπναδες που του εχει μαθει.........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ο μπαμπας μου εχει δεινοπαθησει απο ολες τις εξυπναδες που του εχει μαθει.........

 

χα!χα! μία από τα ίδια:lol::lol:

 

Πάντως, πιστεύω πως ο ρόλος των γιαγιάδων & των παπούδων είναι να "κακομαθαίνουν" τα παιδιά.

 

Έχω πολύ ευχάριστες και γλυκές αναμνήσεις από τη μία γιαγιά μου που με κανάκευε, με άφηνε να της κάνω το σπίτι "καλοκαιρινό", να ψάχνω που έχει κρύψει τα γλυκά που έφτιαχνε και άλλα τέτοια ευχάριστα για μένα, μπελά για κείνη :lol:. Από την άλλη μου τη γιαγιά δεν έχω τέτοιες αναμνήσεις γιατί ήταν των τύπων, του καθωσπρεπισμού - πολύ όμως βρε αδελφέ-μη το ένα, μη το άλλο. Ε, μου έφταναν τα μη της μητέρας μου

 

Η αλήθεια είναι πως στην αρχή και μένα κάπως με ξένιζε η συμπεριφορά τους. Καμια φορά θύμωνα :-(. Ευτυχώς το ξεπέρασα και αφήνω τα παιδιά να απολαύσουν την ελευθερία που τους δίνουν οι παππούδες. Οι απαγορεύσεις, αποφάσισα, είναι δική μου δουλειά.

 

Αυτή είναι η δική μου γνώμη

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι αυτο που φοβαμαι ειναι τα δωρακια τυπου "σοκολατεσ-γαριδακια"

η πεθερα τον ειχε τον αντρα φουσκα απο μικρο...κι οταν του λεει κ καλα "αχ που θα μεγαλωσει κ θα τρωει οτι τρωμε κι εμεις" κ καλα θα του δινει κατι στο χερι η κατι απο αυτο που τρωμε να δοκιμαζει...παθαινω κατι!!!!!φυσικα κ λεω οτι αηυτο που θα τρωει πρεπει πρωτα να το ξερω εγω...αλλα γενικα δεν εχω δωσει πολλυ θαρρος κ δεν επεμβενει πολυ...φυσικα εγω ειμαι το στραβοξυλο(ετσι λεει η μαμα μου) που κανενας δεν τολμα να μου πει λεξη!!!! :wink: κ οντως δεν αφηνω τιποτα να πεσει κατω!εχω τρομερη ορεξη να κατσαδιαζω οποιον κανει κατι που δεν ειναι συμφωνο με την γνωμη μου σε οτι αφορα το παιδι!

παντως τον μικρο δεν τον αφηνω κ τον εχω μαζι μου οταν βγαινω την μερα φυσικα,κ το βραδυ αν θελουμε να παμε καμια βολτιτσα,πρωτα θα τον ταισω κ θα τον βαλω να κοιμηθει κ μετα εχει προτεραιοτητα η δικη μου διασκεδαση!

αυτα προς το παρον γιατι ειναι κ μικρουλης! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα γλυκά, πατατάκια και λοιπές αηδίες νομίζω πως πρέπει να είμαστε πολύ αυστηροί. Είπαμε να τους κανακεύουν όχι να τους έτοιμαζουν για κέντρα αδυνατίσματος.

 

Σε αυτό το κομμάτι ήμουν κατηγορηματική και συμμορφώθηκαν.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Βερα μου εγω σου ειπα οτι το μυστικο ειναι να μην αγχωνεσαι γιατι τοτε βγαινουν τα προβληματα. Εμενα και η μαμα μου και η πεθερα μου δεν περνουν απο λογια και μου λενε 3 παιδια μεγαλωσαμε και δεν ξερουμε; (δικιο εχουνε) .Οσο ημουν μη και μη με γραφανε και οι 2 απο αντιδραση ισως, απο την στιγμη που το σταματησα και αρχισα να λεω την γνωμη μου πανω σε σοβαρα θεματα που αφορουν το παιδι αρχισανε να με ακουνε. Χειροτερη βεβαια σε ολη την υποθεση ειναι η μαμα μου που ειναι ξερολας.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα μου εγω σου ειπα οτι το μυστικο ειναι να μην αγχωνεσαι γιατι τοτε βγαινουν τα προβληματα. Εμενα και η μαμα μου και η πεθερα μου δεν περνουν απο λογια και μου λενε 3 παιδια μεγαλωσαμε και δεν ξερουμε; (δικιο εχουνε) .Οσο ημουν μη και μη με γραφανε και οι 2 απο αντιδραση ισως, απο την στιγμη που το σταματησα και αρχισα να λεω την γνωμη μου πανω σε σοβαρα θεματα που αφορουν το παιδι αρχισανε να με ακουνε. Χειροτερη βεβαια σε ολη την υποθεση ειναι η μαμα μου που ειναι ξερολας.

 

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ!!!!:cool:

Κ ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΣΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ Η ΤΕΛΕΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!

ΣΚΛΗΡΟ ΜΕΝ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΑΘΗ!!!

ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ "ΣΚΥΛΙΑΖΩ" Κ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΝΑ ΒΑΡΑΩ ΤΟ ΚΕΦαλι ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΛΛΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

εντιτ

Επεξεργάστηκαν by vera
διπλη καταχωρηση

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα και το ξεπερνω μονο οταν κανω τον ξερολα και τους βομβαρδιζω με ενα σωρο πληροφοριες που αγνοουν.....βεβαια παλι λενε τα δικα τους αλλα οσο να ναι κολωνουν και μετα φοβουνται......ειδικα τον πρωτο καιρο των στερεων που λυσαγαν αν δινουν διαφορα στο παιδι (και μαλιστα μπισκοτα και κεικ) τους τρομοκρατουσα οτι κινδυνευει να πνιγει το παιδι κι αν δεν ξερουν τι να κανουν σε τετοια περιπτωση να μη τολμησουν να ρισκαρουν (εγω εκανα μαθηματα και μου χρειαστηκε να τον "αδειασω" μερικες φορες οποτε ετρεμαν στην ιδεα)

 

Τα γλυκα ειναι μεγαλο θεμα, εμεις ευτυχως δεν το εχουμε γιατι οι γονεις μου ειναι προσεχτικοι πλεον (αν και εμας μας μεγαλωσαν με σαβουρες) και πεθερα δεν εχω ωστε να κανει του κεφαλιου της.........αν το προβλημα ειναι τα πεθερικα μπορεις να βαζεις τον αντρα σου να τους τρομοκρατει......και γενικως ιστοριες τρομου απο αλλα παιδια βοηθουν ....πχ για παιδακι που το ταιζαν με γλυκα κι επαθε διαβητη 7 χρονων, χαλασμενα δοντια σε 4 χρονο και τρεχαματα με πολλα εξοδα σε παιδοοδοντιατρο....

 

Τους δινω να διαβαζουν αρθρα για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν τα παιδια σημερα λογω αυτης της διατροφης.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου έμαθε στον μικρό το εξής...του λέει "τί θα σε κάνει η γιαγια;;; ντα ντα" και κουνάει και κατάλληλα το χέρι της και το κάνει και το μωρό κι έχω φρικάρει. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ τώρα...επειδή δεν της έκοψα τον αέρα από την αρχή.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου έμαθε στον μικρό το εξής...του λέει "τί θα σε κάνει η γιαγια;;; ντα ντα" και κουνάει και κατάλληλα το χέρι της και το κάνει και το μωρό κι έχω φρικάρει. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ τώρα...επειδή δεν της έκοψα τον αέρα από την αρχή.

 

αυτο το κανει ο μπαμπας μου...χτυπαει το χερι του σιγα-σιγα,μην φανταστεις στο τραπεζι κ του λεει "τι θα σε κανει ο παππους?ντα-ντα-ντα-ντα θα σε κανει ο παππους(με χαμογελο) κ ο δικος μου απο τον θορυβο που κανει το τραπεζι ξεκαρδιζεται!!!επισης το κανει κ στον ανηψιο μου,ιδια ηληκια, κ παλι γελαει κ ας μην απευθυνεται σε αυτον!

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Ή ΗΤΑΝ ΑΧΛΑΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΑΝ Κ ΠΟΛΛΑ,ΓΙΑΥΤΟ Κ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΕΝΑ Κ ΚΑΛΟ (ΝΤΑ-ΝΤΑ)

Ή ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ-ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΓΕΝΝΙΑΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ "ΑΣΤΕΙΑ" ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟΤΕ!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΡΟΦΑΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΙΣΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΤΑ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ "ΕΝΗΛΙΚΕΣ" ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΩΡΑ!!!!

ΠΩΠΩΠΩ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ!!!!8-):cool::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...