Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ


NANA

Recommended Posts

το μωρακι μου ηταν παντου διασωλινομενο. Τα χερακια και τα ποδαρακια του κοκκινα και μικροσκοπικα. Του χαν παρει αιμα και ειχε μελανα σημεια. Αρχισα να χανω τον κοσμο και να νιωθω μαχαιριες στην καρδια. Παρολα αυτα αρχισα να του τραγουδαω και να του λεω οτι μπορει να βιαστηκε αλλα θα γινει ενας τεραστιος αντρας. Αλλα εινα προβαρει να του πω οταν παρολους τους πονους βαφομουν για να με δει ομορφη. Οι αλλοι βεβαια γελουσαν αλλα δεν το μετανιωσα γιατι Ναι ειχε τα ματια του ανοιχτα και μαλιστα του βγαλαν τον αερα και ανεπνεε μονος του οπως και μεις ειπε η νοσοκομα.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παρακολουθησα το στηθακι του να ανεβοκατεβαινει ακανονιστα εφυγα για να μη με δει που καταρεω. Φυσικα τα ματια της μανας που εχουν δει 2 μωρα στις 40+ εβδ και κοντα στα 3500 κιλα ηταν αδυνατον μετα απο αυτο να μην αντιδρασουν. Περιμενα μετα απο 5 λεπτα να φυγει ο αντρας μου (χαλια φυσικα γιατι η ολη κατασταση μια μας προκαλει συμπονια και μια νευρα) και ανοιξαν οι βρυσες.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

ολο το νοσοκομειο κοιμαται και γω σκεφτομαι το στοματακι του που θα χει ξεραθει. Οτι δεν μπορω να το χαιδεψω να του μιλησω και να με ακουσει. Να το ζεστανω εστω και πανω στην κοιλια μου κατω απο τη νυχτικια. Ακομα και αν καποιος με καταραστηκε να περασω κατι τετοιο δεν θα του ευχομουν τα ιδια. Φυσικα και δεν θα κοιμηθω καθολου μιας και το κρεβατι ειναι βρεγμενο. Ακομα και αν ειμαι με λιγες ωρες υπνου λογω ταχυπαλμιας, φαγουρας,ριγους και εξαψης απο τα φαρμακα.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

το σπλαχνακι μου ειναι το μικροτερο αυτη τη στιγμη στο θαλαμο αλλα μου ειπαν οτι υπαρχουν και χειροτερα. Δεν με παρηγορει καθολου αυτο αλλα με θλιβει περισσοτερο για τα αλλα μωρακια. Βεβαιως θεωρω πολυ χειροτερο το να μην καταλαθως το προλαβαιναμε γιατι ξεχασα να σας πω οτι εινε γινει αποκολληση πλακουντα και θα το χανα αν δεν πηγαινα καταλαθως στην τουαλετα και δεν σηκωνομουν για υπερηχο. Επισης μεχρι το πρωι φανταζομαι οτι και γω δεν θα ειχα καλυτερη τυχη ειδικα αμα μαθαινα τι εγινε. Δοξαζω το θεο που με φωτησε και ηρθαν ετσι τα πραγματα.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα προωρα μωρακια ακομα και μικροτερα απο το δικο μου που γνωριζω ειχουν γινει θηρια,σε αναστημα και μυαλο.αλωστε και γω προωρη ειμαι (αρκετα μεγαλυτερη σε κιλα αλλα σε τεχνολογια του 1980). Οι γιατροι λενε οτι η κατασταση μπορει τη μια μερα να ειναι καλη και την αλλη οχι. Ακομα δε μιλησα προσωπικα γιατι λειπαν αλλα μαθαινουμε απο τις νοσοκομες. Παντως το πρωτο πραγμα που μου ειπε η αναισθησιολογος ηταν οτι θα ειναι μια χαρα και οτι οι γιατροι να ξερουμε οτι θα υπερβαλουν. Καλη της ωρα. Πραγματι το επιβεβαιωσα απο ολους τους γονεις προωρων που τωρα ειναι καλυτερα κι απο τελεια. Κοντευω σε δυο 24 να κανω διατριβη στα προωρα και που μαι ακομα. Κλεινω για σημερα λεγοντας οτι πριν λιγο εβγαλα το πρωτο μου γαλα με θυλαστρο απο το στηθως. Θα ρωτησω αυριο ποτε θα μπορω να το μαζευω για να του το δινω. Θα κανω τα αδυνατα για να βαλω ενα λιθαρηκι να δυναμωσει. Ολημερις ευχαριστω τον θεο, ελπιζω και απευχομαι σε ολες της μανουλες τετοιες καταστασεις. Αλλα ακομα και αν συμβει να ξερουν οτι αξιζει τον γοργοθα καθε τους γραμαριο. Ας ελπιζουμε στην Ανασταση. Καληνυχτα και συγνωμη για την βραδινη αναστατωση.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα περισσοτερα προωρα μωρακια ακομα και μικροτερα απο το δικο μου που γνωριζω ειχουν γινει θηρια,σε αναστημα και μυαλο.αλωστε και γω προωρη ειμαι (αρκετα μεγαλυτερη σε κιλα αλλα σε τεχνολογια του 1980). Οι γιατροι λενε οτι η κατασταση μπορει τη μια μερα να ειναι καλη και την αλλη οχι. Ακομα δε μιλησα προσωπικα γιατι λειπαν αλλα μαθαινουμε απο τις νοσοκομες. Παντως το πρωτο πραγμα που μου ειπε η αναισθησιολογος ηταν οτι θα ειναι μια χαρα και οτι οι γιατροι να ξερουμε οτι θα υπερβαλουν. Καλη της ωρα. Πραγματι το επιβεβαιωσα απο ολους τους γονεις προωρων που τωρα ειναι καλυτερα κι απο τελεια. Κοντευω σε δυο 24 να κανω διατριβη στα προωρα και που μαι ακομα. Κλεινω για σημερα λεγοντας οτι πριν λιγο εβγαλα το πρωτο μου γαλα με θυλαστρο απο το στηθως. Θα ρωτησω αυριο ποτε θα μπορω να το μαζευω για να του το δινω. Θα κανω τα αδυνατα για να βαλω ενα λιθαρηκι να δυναμωσει. Ολημερις ευχαριστω τον θεο, τους γιατρους και το προσωπικο, ελπιζω και απευχομαι σε ολες της μανουλες τετοιες καταστασεις. Αλλα ακομα και αν συμβει να ξερουν οτι αξιζει τον γοργοθα καθε τους γραμαριο. Ας ελπιζουμε στην Ανασταση. Καληνυχτα και συγνωμη για την βραδινη αναστατωση.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα προωρα μωρακια ακομα και μικροτερα απο το δικο μου που γνωριζω ειχουν γινει θηρια,σε αναστημα και μυαλο.αλωστε και γω προωρη ειμαι (αρκετα μεγαλυτερη σε κιλα αλλα σε τεχνολογια του 1980). Οι γιατροι λενε οτι η κατασταση μπορει τη μια μερα να ειναι καλη και την αλλη οχι. Ακομα δε μιλησα προσωπικα γιατι λειπαν αλλα μαθαινουμε απο τις νοσοκομες. Παντως το πρωτο πραγμα που μου ειπε η αναισθησιολογος ηταν οτι θα ειναι μια χαρα και οτι οι γιατροι να ξερουμε οτι θα υπερβαλουν. Καλη της ωρα. Πραγματι το επιβεβαιωσα απο ολους τους γονεις προωρων που τωρα ειναι καλυτερα κι απο τελεια. Κοντευω σε δυο 24 να κανω διατριβη στα προωρα και που μαι ακομα. Κλεινω για σημερα λεγοντας οτι πριν λιγο εβγαλα το πρωτο μου γαλα με θυλαστρο απο το στηθως. Θα ρωτησω αυριο ποτε θα μπορω να το μαζευω για να του το δινω. Θα κανω τα αδυνατα για να βαλω ενα λιθαρηκι να δυναμωσει. Ολημερις ευχαριστω τον θεο, ελπιζω και απευχομαι σε ολες της μανουλες τετοιες καταστασεις. Αλλα ακομα και αν συμβει να ξερουν οτι αξιζει τον γοργοθα καθε τους γραμαριο. Ας ελπιζουμε στην Ανασταση. Καληνυχτα και συγνωμη για την βραδινη αναστατωση.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

τελειωνοντας με τις κουραστικες αλλα για μενα συμαντικες λεπτομεριες εφτασα να περναω τωρα το δευτερο μολις 24ωρο πονωντας πολυ (οι αδερφες μου ειπαν οτι ειναι φυσικος ο μεγαλυτερος πονος γιατι η μητρα ειναι στο 3ο παιδι. Εχοντασ χασει απο αποτομο σηκωμα 1 φορα της αισθησεις μου και εχοντας περασει διαφορα στις ευτυχως-δυστηχως πολλες επισκεψεις των αδερφων-γιατρων. Την πρωτη μερα βγαλαν καθετηρα, τη δευτερη ορο και πριν λιγο τα υπολοιπα εκτος της ραχιαιας.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα νανα και να χαιρεσε τον μπεμπη σου!και γω με αποκοληση!μπραβο κοριτσι μου!αχ τι μου θυμησες!αυτο το αποτομο σηκωμα σε κανει να λιποθυμας απο τον πονο!τελος καλο ολα καλα!ηταν θελημα θεου να παν ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει το μωρακι σας.μικρουλης αλλα πολυ δυνατος,σαν την μανουλα του.ολα θα πανε καλα κουκλα μου και πολυ συντομα θα τον κρατας στην αγκαλιτσα σου.

σ'ευχαριστουμε πολυ που μοιραστηκες την περιπετεια σου με μας και μαλιστα απο το κινητο σου.καλη αναρρωση σε σενα και να θυμασαι οτι ολα θα πανε τελεια με τον μικρουλη σας.

να χαιρεστε και τα 3 παιδακια σας.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει ο μπέμπης! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση.

Σύντομα θα κρατήσεις αγκαλιά τον μπεμπίνο σου και σε λίγα χρόνια θα καμαρώνεις το προωράκι σου που θα ξεχωρίζει ανάμεσα στα άλλα!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχείς βρίσκεσαι σε ένα πολύ καλό νοσοκομείο και σίγουρα οι γιατροί θα κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους. Εύχομαι σύντομα να τον κρατάς στην αγκαλιά σου.

 

Να σου ζήσει

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΝΑ να σας ζησει ο μπεμπης!!!!

Με το καλο να τον παρετε στο σπιτι σας!

Να γινει γερος και δυνατος και να καμαρωνετε το πρωορακι σας...

 

Σιδερενια κι εσυ... θετικη σκεψη κι ολα θα πανε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και το κουραγιο. Θα παω σε λιγο να τον δω και παρακαλαω να ειναι ολα καλα! Αν εχω κατι νεοτερο θα γραφω πλεον στα μωρακια τα προωρα. Φιλια σε ολες προς το παρον.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για το μπεμπάκι σου και να γυρίσετε σπιτάκι σας το συντομότερο! Ας είναι αυτή η πρώτη και τελευταία του ταλαιπωρία.

Το τεστ με τη βελόνα στην καισαρική μου το έκαναν κι εμένα. Ενιωθα που με ακουμπούσαν, αλλά δεν πόναγα. Ετσι μου είπαν ότι πρέπει να αισθάνομαι. Μάλιστα στην αρχή η αναισθησιολόγος δε μου έδειξε τη βελόνα, απλά με ρώτησε αν νιώθω τι κάνει, και της είπα ναι, νιώθω που με ακουμπάει, και τότε μου έδειξε τη βελόνα, την ακούμπησε στο χέρι μου και βέβαια κατάλαβα τη διαφορά. Μήπως λοιπόν σου έκαναν παραπάνω δόση, αν τους είπες ότι ένιωθες τη βελόνα, γι' αυτό άργησες να συνέλθεις...

Υποθέτω ότι είσαι ακόμα στο μαιευτήριο?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νανά μου, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να πάρεις το μωράκι σου σπίτι.

Τα προβλήματα, που θα κληθείς να αντιμετωπίσεις είναι πολλά, αλλά όχι απροσπέλαστα! Όσον αφορά για την επιθυμία σου να θηλάσεις, κανένας δεν έχει το δικαίωμα να σου το στερήσει, αν και θα πρέπει να αντλήσεις αρκετά γραμμάρια πρώτα, να γίνει ΣΩΣΤΗ καλλιέργεια, αφού το μωράκι σου είναι μόλις 28 εβδ. και τέλος να ενημερωθείς σωστά για την σωστή συντήρηση και απόψυξή του.

Σε αυτά τα θέματα θα ενημερωθείς απο την ΑΓΛΑΙΑ στήν ανάλογη θεματική ενότητα του θηλασμού, η οποία είναι η κατεξοχήν ειδική επι του θέματος.

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι όλα περαστικά και ο Θεός να σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις όλες τις δύσκολες, κυρίως, συναισθηματικές ώρες.

"Μην στεναχωριέσαι", θα ήταν ίσως κουτό να στο πώ όντας και εγώ μανούλα, ούτεθα μπω στην διαδικασία να σου πώ, ότι όλα θα ξεχστούν.

Τίποτα απο 'ολ' αυτά που πέρασες και αυτά που περάσεις, δεν θα ξεχαστούν, αλλά θα αισθάνεσαι τυχερή, που στο τέλος θά πάνε όλα καλά.

Εγώ και όλα τα μέλη του forum, σου ευχόμαστε

ΚΑΘΕ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΟΥ....... ΕΥΧΗ ΜΑΣ!!!!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...