Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποχυμωτής ;;;


nano

Recommended Posts

κοριτσάκια την βοήθεια σας ...

σκέφτομαι να αγοράσω αποχυμωτή γιατί η Κάτια δεν τρώει με μεγάλη χαρά τα φρούτα αλλά λατρεύει τους χυμούς

 

έχει χρησιμοποιήσει καμία ;;;

έχετε κάποιον να μου συστήσετε για να αγοράσω ή κάποιόν να αποφύγω;;;

κάτι που θα πρέπει να προσέξω ίσως;;; :wink:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

πρόσφατα αγόρασα έναν της rohnson από το μαρινόπουλο που τον έχει 28.90 από 50 ευρώ μέχρι τέλη Απριλίου. Είναι και με 5 κουπόνια αγορών αξίας 5 ευρώ το καθένα.

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά θυμάμαι η μαμά μου όταν είμασταν μικρά έβαζε φρούτα και γίνονταν χυμός. Έτσι απλά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήρα αποχυμωτή !!!

 

πήρα κι εγώ έναν της Rohnson τον R-427 με 850w δύναμη

μας τον σύστησε ένας φίλος που πήρε πρόσφατα

είναι λιγάκι ογκόδης αλλά τον δοκιμάσαμε και κάνει έναν ωραίο βελούδινο χυμό

πλένεται σχετικά έυκολα

αν πληθεί άμεσα θέλει μόνο ένα ξέπλημα με νερό στα πλαστικά μέρη του και με σαπούνι μόνο το μεταλλικό "τύμπανο"

 

α, τον πήραμε 78,00? από τον Σαραφίδη

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω τον χρησιμοποιουσα πολυ γιατι και μενα σε εκεινη την ηλικια δεν ετρωγε φρουτα ,ενω τουσ χυμους του καθαριζε.....Δεν θυμαμαι μαρκα τωρα-γνωστη παντως-αλλα γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενη.Τωρα που τρωει πολλα φρουτα ολοκληρα τον χρησιμοποιω που και που-ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

nano Μηπως να αραιωνεις το χυμο με λιγο νεράκι;;Και εμενα το πρωτο τον ηπιε ολο,τον δευτερο δεν τον πολυηθελε και απειδη μου φανηκε πολυ πηκτος τον αραιωσα και μετα οκ!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε εναν απο τα λιντλ οταν ημουν εγκυος.ξεπατωθηκαμε να πινουμε στιμενο καρπουζι και πεπονι.πολυ καλος!τωρα βρισκετε θαμμενος στα ντουλαπια.ειναι λιγο πακετο να πλενεις ολα τα εξαρτηματα αλλα κατα τα αλλα ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θυμαμαι,ειχα παει σε ενα μαγαζι και παραγγειλα φυσικο χυμο καρπουζι....

Μου εφεραν εναν ωραιοτατο ροζουλι κουκουτσοσποροχυμο με αρωμα καρπουζι.....:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ασχετο....συνεχιστε....

 

Link to comment
Share on other sites

το μήλο όχι, το κόβω στη μέση αν δεν χωράει και το ρίχνω εννοείται πολύ καλά πλυμένο!!!

καρπούζι δεν δοκιμάσαμε ακόμη αλλά φαντάζομαι ότι ΔΕΝ θα βγάζω τα κουκούτσια ...

ο δικός μου χωρίζει τα κουκουτσάκια από το ακτινίδιο !!! δεν θα τα καταφέρει με το καρπούζι;;;

Μπουκίτσα μαλλον από μπλέντερ ήταν ο χυμός που σου έφεραν γιατί εκεί κάνουν τους φυσικούς χυμούς στα μαγαζιά ...

age.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα έναν μικρό ( δεν μπορώ με τίποτα τα ογκώδη πράγμτα ),mulinex νομίζω, πανευκολος στο πλύσιμο. Τώρα το αν είναι αραιός ή πηχτός ο χυμός προφανώς εξαρτάται από τι φρούτα βάζεις μέσα...

Εγώ του βάζω μέσα πάντως εκτός από φρούτα, καρότα και καμιά φορά και κολοκυθάκι...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θελω να αγορασω εναν αποχυμωτη για να κανω φρουτοχυμους στην μικρη μιας κ δεν τρωει τα φρουτα.

οσους ειδα στα ηλεκτρικα καταστηματα ,δεν με ενθουσιασαν.

 

βρηκα αυτον απο το τελεμαρκετινκ κ θα ηθελα την γνωμη σας οσες τον εχετε παρει.

 

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=6923&ct=182

 

 

κ αν υπαρχουν κοπελες που εχουν αποχυμωτη να μου πειτε πιον κ αν μεινατε ευχαριστημενες!!!

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Χριστινα

εχω παρει αποχυμωτη της Ronshon και μπορω να πω πως εκτος απο την πολτοποιηση των φρουτων,που αυτην την εκανε μια χαρα,

το ζορι ηταν στο καθαρισμα των μερων του αποχυμωτη,οπου κολλουσαν φλουδες κ.τλ. και εστιψαν τα πλαστικα μερη.

ετσι τον εβαλα στην ακρη και αυτην την περιοδο ειμαι κι εγω στην ερευνα αγορας για εναν καινουριο και κυριως ευκολοδουλευτο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα αποχυμωτή και όπως τον πήρα, αφού τον χρησιμοποίησα δυο-τρεις φορές τον έβαλα στο ντουλάπι. Έχει πολλά εξαρτήματα και σου βγαίνει η πίστη να τον καθαρίζεις μετά. Αυτός που σκέφτεσαι να πάρεις είναι όπως οι πιο πολλοί, δύσχρηστος κατά τη γνώμη μου. Βέβαια το πρακτικό είναι κάτι σχετικό: αυτό που για μένα είναι δυσχρηστο (εγώ είμαι και λίγο τεμπέλα και τα θέλω όλα γρήγορα & εύκολα), για σένα μπορεί να είναι πολύ λειτουργικό. Και δεν ξέρω, μήπως είναι καλύτερα να προτιμήσεις μία πιο γνωστή εταιρία γιατί ψιλοχαλάνε και μετά από καθημερινή χρήση. Αυτός είναι καλή μάρκα γιατί από τιμή δεν είναι και φτηνός.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει και εγω πριν απο 3 χρονια περιπου!!Τον εβαλα να δω πως λειτουργει!!Εφτιαξα μια φορα ενα χυμο τον ηπια (καλος ηταν) μετα για κανα χρονο απλως διακοσμουσε τον παγκο και τωρα πια απλως πιανει χωρο μεσα στο ντουλαπι!!Να δω ποτε θα τον ξαναχρησιμοποιησω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγώ έχω έναν της phillips, τον είχα πάρει 90 ? περίπου.

Δε λέω τον έχω ευχαριστηθεί, κάνει υπέροχους χυμούς αλλά χαλάς πολλά φρούτα για να φτιάξεις 2 ποτήρια χυμό, και πετάς πολύ μεγάλη ποσότητα φρούτων. Αυτό είναι το μόνο αρνητικό. Το οτι πλένω πολλά εξαρτήματα το ξεπερνάω μπροστά σε αυτό που μου προσφέρει έναν φρέσκος χυμός.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπον επαναφερω το θεμα γιατι σημερα ο γιατρος μας μας προτεινε να ξεκινησουμε να πινουμε χυμουλιδες γι αυτο μπηκα και εγω στην απορια ποιον αποχυμωτη να διαλεξω ετσι επειτα απο μια ερευνα αγορας δεν καταλαβα και πολλα γιατι απο το μαγαζι τι να δεις?λοιπον εχω μια απορια ποιον να διαλεξω?θα ηθελα βεβαια καποιον που να χωραει ολοκληρο το φρουτο και αν υπαρχει καποιος που να μην βγαζει το χυμο με κομματακια μεσα ωστε να χρειαζετε σουρωμα μετα.παντως θα με ενδιεφερε η γνωμη σας στο ποιους χρησιμοποιητε και βολευεστε.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου πάντως δεν βγάλει κομματάκια. Σκέτο υγρό είναι.

Οσο για τα ολόκληρα φρούτα, ο δικός μου έτσι λέει οτι τα παίνει ολόκληρα και τον είδε και μια φίλη, και με παρέσυρε και έβαλα το ροδάκινο ολόκληρο, και απο τη δύναμη που γυρίζει το κουκούτσι μου έσπασε το πλαστικό. Θα μου πεις τόσο ηλίθια είσαι και συ που έβαλες ροδάκινο που έχει ένα κουκούτσι .....Να......!!!!! Εεεεεεε τόσο είμαι!!! Δεν έβαλα μια μπανάνα ή ένα καρότο που δεν έχουν κουκούτσι......... Οπότε όπως και πριν τα καθαρίζω και τα κόβω τώρα.....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου πάντως δεν βγάλει κομματάκια. Σκέτο υγρό είναι.

Οσο για τα ολόκληρα φρούτα, ο δικός μου έτσι λέει οτι τα παίνει ολόκληρα και τον είδε και μια φίλη, και με παρέσυρε και έβαλα το ροδάκινο ολόκληρο, και απο τη δύναμη που γυρίζει το κουκούτσι μου έσπασε το πλαστικό. Θα μου πεις τόσο ηλίθια είσαι και συ που έβαλες ροδάκινο που έχει ένα κουκούτσι .....Να......!!!!! Εεεεεεε τόσο είμαι!!! Δεν έβαλα μια μπανάνα ή ένα καρότο που δεν έχουν κουκούτσι......... Οπότε όπως και πριν τα καθαρίζω και τα κόβω τώρα.....

λοιπον με ενδιαφερει γιατι προχθες πηγα σε ενα πολυκαταστημα και ειχαν επειδειξη σε εναν αποχυμωτη ο οποιος επαιρνε ολοκληρο το φρουτο αλλα μετα που μας εδωσαν να δοκιμασουμε ειχε κο,,ατακια μεσα οποτε ειπα για εμας καλα αλλα για το μωρο αντε να τον σουρωνεις κιολας.τελος παντων ο δικος σου τι μοντελο ειναι?(α!και εγω ολοκληρο θα το εβαζα το ροδακινο χα!χα!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα προχθές από amazon τον Philips 1861 και μου βγήκε 83 ευρώ. Εδώ τον βρήκα 140 το φθηνότερο. Άμα έρθει θα σας πω.τον επέλεξα γιατί μου γάνηκε και πιο συμαζεμένος από τους άλλους. Θα δούμε τι θα βγει..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με ενδιαφερει γιατι προχθες πηγα σε ενα πολυκαταστημα και ειχαν επειδειξη σε εναν αποχυμωτη ο οποιος επαιρνε ολοκληρο το φρουτο αλλα μετα που μας εδωσαν να δοκιμασουμε ειχε κο,,ατακια μεσα οποτε ειπα για εμας καλα αλλα για το μωρο αντε να τον σουρωνεις κιολας.τελος παντων ο δικος σου τι μοντελο ειναι?(α!και εγω ολοκληρο θα το εβαζα το ροδακινο χα!χα!)

 

 

 

Ωραία νιώθω καλύτερα που δεν είμαι η μόνη χαζή στην παρέα....χαχαχα

Είναι της phillips αλλά δεν ξέρω τι μοντέλο. Τον Αύγουστο τον πήρα απο το Σκλαβενίτη, γιατί μας είχαν φέρει δώρο γάμου κάτι απο εκεί και πήγα να το αλλάξω. Δεν θυμαμαι ποιο μοντέλο αλλά θυμάμαι οτι έκανε 95 ?.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...