Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χοριακή 118,6 :shock:

ο γιατρός λέει ξάπλα και την παρασκευή πάλι επανάληψη χοριακής

μου είπε οτι ή είναι εγκυμοσύνη (η οποία δεν φαίνεται ακόμα στην μήτρα γιατί είναι πολύ νωρίς μόλις τριών εβδομάδων αλλά αν είναι εγκυμοσύνη εξηγείτε η κύστη οτι είναι οχρώ θυλάκιο το οποίο βοηθάει στην γονιμοποίηση) ή είναι εξωμήτριο και θέλει χειρουργίο.

και στις δυο περιπτώσεις είναι επικίνδυνο γιατί έχω αίμα

Και ρωτώ τώρα εγώ επαφή (πιθανή σύληψη 3 φλεβάρη) Κανονική περίοδος 18 φλεβάρη (καμια διαφορά με τις προηγούμενες) 11 μέρα του κύκλου αίμα και πόνος 14 μέρα του κύκλου δηλαδή εχθες υπέρηχογράφημα με άδεια μήτρα και μια τεράστια κύστη στις οωθήκες

Και σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης θετικότατο (ούτε στο νικόλα μου δεν είχε δείξει τόσο έντονο :shock: ) και μια χοριακή νορμάλ...

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ Ή ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ???????????

ρε κοριτσάκι τι αγωνία περνάς.δεν παίρνεις και μια δεύτερη γνώμη;ελπίζω να πάνε όλα καλά..

αλήθεια,ησουν και εσύ στη λίστα;

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσάκι τι αγωνία περνάς.δεν παίρνεις και μια δεύτερη γνώμη;ελπίζω να πάνε όλα καλά..

αλήθεια,ησουν και εσύ στη λίστα;

 

αν πάρω και δεύτερη γνώη τότε είναι που θα πάω κατευθείαν με την στολή μου κιόλας έτοιμη!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ΟΧΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ (ίσως να μην το ήθελα πραγματικά ακόμα για αυτό με τιμώρησε...)

Link to comment
Share on other sites

αυτό μην το ξαναπείς ποτέ

1ον μην προδικάζεις τίποτα

2ον όταν δεν μπορούμε να πάρουμε μία απόφαση,ακόμα και αν καταβάθος ξέρουμε οτι είναι η σωστή,κάποιος Αλλος αποφασίζει για εμάς(ευτυχώς)

και 3ον ποτέ μια εγκυμοσύνη δεν είναι τιμωρία.

συγνώμη για το αυστηρό post αλλα με 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες, έχω μία ευαισθησία στο θέμα

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε κοριτσακι!!

ολα θα ειναι τελεια..

γιατι δε θες μια δευτερη γνωμη?

ξεκουρασου και την παρασκευη θα ξερεις!!

απο μας ολη η θετικη ενεργεια να γινει το καλυτερο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό μην το ξαναπείς ποτέ

1ον μην προδικάζεις τίποτα

2ον όταν δεν μπορούμε να πάρουμε μία απόφαση,ακόμα και αν καταβάθος ξέρουμε οτι είναι η σωστή,κάποιος Αλλος αποφασίζει για εμάς(ευτυχώς)

και 3ον ποτέ μια εγκυμοσύνη δεν είναι τιμωρία.

συγνώμη για το αυστηρό post αλλα με 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες, έχω μία ευαισθησία στο θέμα

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

 

και σταματα να λες χαζομαρες, σε παρακαλω!!!!

 

λες και δε θα πεταξεις στα συννεφα αν πανε ολα καλα κι αποκτησεις κι αλλο παιδακι?

 

δηλαδη εγω, πρεπει να περιμενω τιμωρια που επαθα σοκ με την εγκυμοσυνη μου?

 

ακου τη θετικη πλευρα... δεν ειναι κατι δυσκολο, ξερεις τι εννοω, χτυπα ξυλο

 

ειναι κατι που το προλαβατε πριν κανει ζημια

 

και στη χειροτερη, ειναι κατι που θα σε ψιλοταλαιπωρησει...

οκ..

και μεις ειμαστε εδω να γκρινιαζεις και να λες "οοοοουφφφφφφφ" και να σε κανουμε αγκαλιες (((((((((((())))))))))))))) και μετα θα σε κανει αγκαλια το πιτσιρικι σου (το οποιο δεν εχει φαει σκορδα σα και μας που βρωμαμε :oops: ) και ολα περασμενα ξεχασμενα...

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚ-16 όλα θα πάνε καλά βρε! Δεν ήσουν στη λίστα??? Πω πω... να αρχίσω να ανησυχώ κι εγώ δηλαδή??? :lol:

Ενα εμβρυάκι είναι που σε παιδεύει από τώρα :wink: (αγόρι θα 'ναι...).

Και μην ξαναδιαβάσω τέτοια για τιμωρίες... ο Θεός δεν είναι τιμωρός... ο Θεός είναι μέσα μας, γύρω μας... ε?

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚ-16 χαλάρωσε και κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή!

ότι και να' ναι... όλα θα πάνε καλά!

 

Αν και αφού μίλησε η σοφή γριά (maryp) εγώ δεν έχω να πω τίποτε άλλο!!!

τα είπε όλα εκείνη!!!

 

και μην ξεχνάς...

εμείς εδώ είμαστε! :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλεεεεεεεεεεεε !!! Τωρα ενημερωθηκα ο γκαβακας!

Ηρεμησε και ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα.

 

Οσο για τιμωριες , αστα .......μην το ξαναπεις

 

Εγω , που δεν ηθελα 2ο , οταν το εμαθα , απο τη

θολουρα μου πηγα να πεσω απο το παραθυρο 3ου

οροφου εξω απο τον γιατρο . ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ,

ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ!!!

 

Δεν τα αλλαζω με τιποτα ομως !!!!!!!!!!!

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι βρε κορίτσια να πάνε όλα καλά και να αναγγείλω και γω εγκυμοσύνη αντι για κάτι άλλο

Απλά οταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα πάντα σκέφτεσαι και τα χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΙΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ μια από τα ίδια!!! και εμεις περιμένουμε για την επομενη περιοδο να δουμε αν θα αποροφηθει.Η δικιά μου γυναικολογος πάντως ήταν καθιστικη θα έλεγα. :(:(:(:(:(

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλενάδα διαβάζω το πόστ από την στιγμή που το άνοιξες, αλλά δεν μιλάω, περιμένω τις εξελίξεις... :wink:

αν κ νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά κ θα έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ μια από τα ίδια!!! και εμεις περιμένουμε για την επομενη περιοδο να δουμε αν θα αποροφηθει.Η δικιά μου γυναικολογος πάντως ήταν καθιστικη θα έλεγα. :(:(:(:(:(

 

Ντάλια,το ίδιο κι εσύ?

Βρε μπας και είσαι κι εσύ έγκυος?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα δεν είναι καλά

Η χοριακή 120 σήμερα που σημαίνει παλίνδρομη κύηση.

Η κύστη που είδαμε στον υπέρηχο μάλλον είναι κύστη την οποιά θα την παρακολουθούμε αν και ακόμα δεν μου έχει αποκλείσει το εξωμήτριο θα δούμε τη Δευτέρα που θα ξαναπάω για υπέρηχο.

Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικόςοσον αφορά το χειρουργείο μάλλον θα το γλιτώσω.

Ευχαριστώ όλς για το ενδιαφέρον σας

Link to comment
Share on other sites

:(

 

τουλαχιστον, θα το τελειωνετε συντομα το θεμα, και ολα θα πανε καλα, θα δεις... θα γλυτωσεις και το χειρουργειο σιγουρα....

 

 

να σου πω ενα καλο, αυτης τη περιπετειας? ανακαλυψες, πως... τελικα δεν ειναι ασχημη ιδεα ενα ακομα μπεμπονι!!

 

θα τελειωσεις εντελως μ αυτο το θεματακι, και θα σαι εντελως καθαρη κι ετοιμη για ολα!! εν ταξει?

Link to comment
Share on other sites

οτι πεις εσυ φυστικάκι :lol:

 

ετσι, μπραβο!!! δεν ακουω κουβεντα... τελος!!! μεχρι να γεννησω, θα το χεις δρομολογησει... ενημερωσε και τον αντρα σου και τα πεθερικα οτι δε σηκωνεις πολλα πολλα, κι οτι αποφασισες και διαταζεις να τεκνοποιησετε!!! κι αμα εχει κανεις προβλημα, σφυρα μου... να τους ξηγησω τ ονειρο... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

οτι πεις εσυ φυστικάκι :lol:

 

ετσι, μπραβο!!! δεν ακουω κουβεντα... τελος!!! μεχρι να γεννησω, θα το χεις δρομολογησει... ενημερωσε και τον αντρα σου και τα πεθερικα οτι δε σηκωνεις πολλα πολλα, κι οτι αποφασισες και διαταζεις να τεκνοποιησετε!!! κι αμα εχει κανεις προβλημα, σφυρα μου... να τους ξηγησω τ ονειρο... :twisted:

 

οκ :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...