Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΥΡΙΣΜΑ!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


Recommended Posts

καλησπερα σασ κι απο εμενα!!τελειο το θεμα!!

μολισ χτεσ αποφασισα επιτελουσ να συμαζεψω λιγο την ευαισθητη περιοχη κι επειτα να κοψω νυχια!!!!!οντωσ μεγαλη ταλεπωρια..κυριωσ με τα νυχια!!επαιξε τυφλο συστημα τοσο εκει κατω οσο και στα νυχια!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 294
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα τα νύχια μου τα κόβει η μητέρα μου από την αρχή της εγκυμοσύνης. Ακόμα και στις αρχές που μπορούσα μόνη μου δεν με άφηνε γιατί είχε άσχημη εμπειρία με αίσιο όμως τέλος από τον εαυτό της και είχε τρομοκράτηθει.

Εσκυψε να κόψει τα νύχια της την τελευταία εβδομάδα του 7ου και από το ζόρισμα και την πίεση της σπάσαν τα νερά την πιάσανε πόνοι και γεννήθηκα εγώ εφταμηνήτικο.

 

Προς Θεού δεν θέλω να αγχώσω καμία κοπέλα. Απλά να επιστήσω την προσοχή μας λίγο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

για το ξυρισμα των ποδιων.... Τοποθετεις το ενα ποδι επανω την μπανιερα κρατας με το ενα χερι οτι μπορει να σε στηριξει και με το αλλο το ξυραφακι και αρχιζεις.... ΕΕΕΕΙΙΙΙ ΩΩΩΩΠΠΠΠΠ αμολας το χερι με το ξυραφακι οσο πιο μακρυα μπορεις και αν εχεις και μακρυ χερι εισαι τυχερη γιατι θα φτασει αστραγαλο!!!! Συνεχιζεις με πολλες επαναληψεις :lol::lol::lol::lol:

Αυτο δεν ειναι προσπαθεια για ξυρισμα ..... αυτο ειναι ψαρευω με πετονια!

ρε κοπελιά.... το διαβάζω και το ξαναδιαβάζω... και ψοφάω στα γέλια!!!

έτσι όπως τα λές έκανα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

για τα νύχια τώρα... είχα γίνει εξπέρ στο κόψιμο με το πόδι στο πλάι!

λύγιζα το πόδι πάνω στον καναπέ ( η φτέρνα μου ήταν δίπλα στον απαυτό μου.... ) και πλαγίως έκοβα τα νύχια στα τυφλά!

όμως μην το δοκιμάσετε!! στο τέλος την πάτησα! μου μπήκαν κάμποσα μέσα στο κρέας...

αουτς.....

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

ασχετη ερωτηση αλλα καποιες που λετε οτι γλυτωσατε το κλισμα τι εννοειται;;

δεν το κανουν παντοτε;;;

 

 

.png

 

εγω παντως 2 ημερες ειχα να φαω τους το ειπα και μου ειπαν οτι θα το κανω το κλυσμα γιατι δεν εχει σημασια πρεπει να ειναι σιγουροι

 

Νομίζω ότι δεν θα το αντέξω...από ντροπή εννοώ :oops::oops:

 

Δεν είναι τίποτα, ούτε που θα το καταλάβεις.. αν θυμάμαι καλά γίνεται όπως είσαι σε ύπτια θέση, με τα κάτω άκρα σε διάταση .

 

p.s. τη συμπαραστασή μου σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα νυχια μου κουτσα στραβα ακομη τα κοβω... Τωρα για την περιοχη υπαρχει προβλημα... δεν βλεπω τι γινεταιεκει κατω! Περνω λιγα στην τυχη και σκεφτομαι αυτες τις μερες να βαλω τον αντρα μου να το ξυρισει τελειως ωστε να ειμαι σχετικα προετοιμασμενη.

Για το κλισμα κι εγω εχω αγχος διοτι εχω αιμοροειδες απο τον 3ο μηνα με που αιμα!

Για τα λεϊζερ εγω εχω κανει το ανω χειλος και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. πριν δυο χρονια το εκανα και δεν εχει χρειαστει ποτε ξανα τιποτα.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια, κορίτσια, το veet στην περιοχή της μασχάλης επιτρέπεται..?

Πριν καιρό έκανα λέϊζερ (12 επισκέψεις), πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου κι αποτέλεσμα δεν είδα..... :shock::shock:

 

 

να προσεχεις την εκθεση στον ηλιο, γιατι θα σου σκουρινει η περιοχη που εκανες λειζερ!!! ειδικα τωρα που εισε εγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια να στε καλα. Πεθανα στο γελιο. Εγω ειμαι στο μηνα μου και πριν κανα μηνα δοκιμασα το επικινδυνο σπορ.τωρα λεω καθε βδομαδα με καθρεφτη και πολυ προσοχη.Θελει παντως φοβερη υπομονη αλλα δεν μπορω να εμφανιστω και σαν ρωσιδα καλογρια στο μαιευτηριο. Υπομονη κοριτισα υπομονη. Ε! ρε τι τραβαμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα! Όντως το θεματάκι είναι φοβερο!

Εγώ μέχρι και την εγκυμοσύνη έκανα αποτρίχωση με κερί..μονο γάμπες και μασχάλες ξύριζα γιατί δεν άντεχα μήνα να περιμένω γι'αυτά...από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος όμως δεν το δοκίμασα καν το κερί γιατί πονούσα πολύ και ο γιατρός μου έιπε άστο καλύτερα... :cry::oops: Ξυράφι δεν ήθελα να βάλω και για καλή μου ΄τύχη ο άντρας μου ακούει σεξ και φρικάρει..άσε που λόγω ορμονών δεν μεγάλωσαν πολύ και χρησιμοποιώ ψαλιδάκι!!! Ακούγεται κάπως τραγικό αλλά τι να κάνεις 9 μήνες θα περάσουν........τώρα όμως (σε 2 μήνες!) που θα μπω στον 9ο και δεν θα έχω ΄φοβο να γεννήσω θα πάω για κερί γιατί σίγουρα δεν θα ήθελα να με περιποιηθούν οι "καλές" κυρίες της κλινικής!!!

 

Α ntinti μου σίγουρα είσαι στον 6ο τώρα μιας και που η κολλητή μου που είναι στην εβδομάδα σου είχε την ίδια απορία και πρόσφατα της την έλυσα και..

asteroyla πάμε μαζί ε? που γεννάς αλήθεια???

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντως κουραστηκο το ξυρισμα αλλα θελω να σας ρωτησω κατι αλλο.εχετε τριχουλες στη κοιλια? δεν ξερω τι να κανω! η γιατρος μου ειπε οτι τωρα στην εγκυμοσυνη βγαινουν περισσοτερες.αναρωτιεμαι αν γινεται να κανεισ αποτριχωση.η μηπως πειραζει το κερι? απλα ειναι λιγο ασχημο το θεαμα,δεν ξερω μπορει να υπερβαλλω.

 

 

καλή η απορία σου! εγώ προ εγκυμοσύνης έκανα φωτόλυση στην κοιλιά και είχαν μειωθεί τρομέρα ... μέχρι που μπήκα στον 3ο και όλα άλλαξαν..δεν τις κάνω τίποτα εννοείται ...λίγο υπομονή θέλει πιστεύω. Ο γιατρός πάντως μου έιχε πει ότι μπορείς να αποφεύγεις απο veet και τέτοια γιατί έιναι άγνωστα τα χυμικά που έχουν γιάυτή την περιοχή και την ευαίσθητη! :roll:

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλα ποτε δεν περιμενα οτι θα ειχατε τετοιο προβλημα :lol: ειμαι σιγουρος

αν ζητησετε ενα χερι βοηθειας απο τους αντρες σας θα ειναι πιο ευκολο :oops: για σας αλλα και για το μωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγά μη βάλω τον άνδρα μου να με ξυρίσει! Οπουδήποτε, πόσο μάλλον εκεί κάτω! Όοοοοοχι, μόνη μου! Δεν φτάνει που βλέπει τις εμφανείς αλλαγές, πρέπει να δει και πως είμαστε όταν δεν περιποιούμαστε καθόλου?

Απαπαπαα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη βάλω τον άνδρα μου να με ξυρίσει! Οπουδήποτε, πόσο μάλλον εκεί κάτω! Όοοοοοχι, μόνη μου! Δεν φτάνει που βλέπει τις εμφανείς αλλαγές, πρέπει να δει και πως είμαστε όταν δεν περιποιούμαστε καθόλου?

Απαπαπαα

 

Κοίτα το να μη θες σε ξυρίσει ο άντρας σου είναι καθαρά προσωπικό σου και καλά κάνεις..αλλά το να δει τις αλλαγές σου,μου,μας..δεν το θεωρώ τραγικό. Πιστεύω πως και εκείνοι αν κυοφορούσαν κάπως έτσι θα γινόντουσαν..δεν χρειάζεται εξάλου να φοβάσαι για κάτι που μπορεί να αλλάξει πάλι!!!!Λίγη τρέλα θέλει και χιούμορ η ζωή..και σου μιλάει κάποια που απέχει από την εικόνα ενός μοντέλου.... :lol:

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη βάλω τον άνδρα μου να με ξυρίσει! Οπουδήποτε, πόσο μάλλον εκεί κάτω! Όοοοοοχι, μόνη μου! Δεν φτάνει που βλέπει τις εμφανείς αλλαγές, πρέπει να δει και πως είμαστε όταν δεν περιποιούμαστε καθόλου?

Απαπαπαα

 

Κοίτα το να μη θες σε ξυρίσει ο άντρας σου είναι καθαρά προσωπικό σου και καλά κάνεις..αλλά το να δει τις αλλαγές σου,μου,μας..δεν το θεωρώ τραγικό. Πιστεύω πως και εκείνοι αν κυοφορούσαν κάπως έτσι θα γινόντουσαν..δεν χρειάζεται εξάλου να φοβάσαι για κάτι που μπορεί να αλλάξει πάλι!!!!Λίγη τρέλα θέλει και χιούμορ η ζωή..και σου μιλάει κάποια που απέχει από την εικόνα ενός μοντέλου.... :lol:

Εχω την αισθηση οτι σε αυτη τη φαση της ζωης μας οι αντρες μας δεν βλεπουν τιποτα ασχημο πανω μας, το αντιθετο θα ελεγα, ασχετα με το πως νιωθουμε εμεις. Δηλαδη ο δικος μου που θα ειναι μεσα στον τοκετο και θα τα δει ολα? Η μητροτητα ειναι αλλο πραγμα, νιωθουν αλλιως χαιροντα να κανουν κατι για μας. Δεν ξερω τουλαχιστον εγω ετσι νιωθω!

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί ότι ο άντρας σου βλέποντας τις εμφανείς αλλαγές χαίρεται???

Ο δικός μου κάθε φορά που με βλέπει να γδύνομαι κάθεται και με χαζεύει..με θαυμάζει...με καμαρώνει...και αισθάνομαι ότι μ'αγαπάει περισσότερο από κάθε άλλη φορά!!! :):)

Άσχετα αν έχω ξυρίσει ή όχι τα πόδια μου... :wink:

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλ. οι αντρες μας, μας αγαπανε μονο με ξυρισμενο ποδι? αν ειναι δυνατον! τι παει να πει δεν θελω να με δει αξυριστη? σιγα, δεν παντρευτηκαν κουκλα βιτρινας, ανθρωπο παντρευτηκαν... εκεινοι δεν εχουν ψεγαδια? και εγω τουλαχιστον το βρισκω πολυ ωραιο να με περιποιειται ο αντρας μου στο μπανιο... να με σαπουνισει, να με λουσει, να με ξυρισει γιατι οχι... και εννοειται οτι ειναι περηφανοι για τις αλλαγες στο σωμα μας! αυτο τους ελειπε! κοτζαμ παιδι θα βγαλουμε!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δε θέλω να με βλέπει απεριποίητη. Αλλά δε θα στεναχωρηθώ αν δε γίνεται διαφορετικά. Όσο για την περιποίηση εκεί κάτω δε νομίζω να τον πειράξει τον καλό μου να μου την κάνει εκείνος αν χρειαστεί :oops::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω να σου πω την αληθεια μετα την "περιποιηση" του νοσοκομειου και την ατελειωτη φαγουρα στην "αναπτυξη" δεν ξαναασχοληθηκα με το σπορ εκει κατω... πλαγιως ναι αλλα στο κυριως "θεμα" δεν αντεχω το μετα... και δεν εχουμε και κανενα προβλημα... :wink:

με κερι δεν παλευεται εκει οποτε.... τωρα το απεριποιητη που λες οκ συμφωνοι, απλα δεν γινεται να ειμαστε παντα στην εντελεια... και ουτε μπορω να αγχωνομαι και γι'αυτο... εχω πολλα στο μυαλο μου για να ασχολουμαι και με... τριχες! :D

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Και εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να μας απασχολεί σε τέτοιο βαθμό το πως μας βλέπει ο άντρας μας "γυμνές". Δεν πιστεύω ότι σχολιάζουν τα "απεριποίητα απόκρυφα" μέρη μας! :D Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει πεί κουβέντα. Απεναντίας, όταν καμά φορά του λέω ότι δεν είμαι και πολύ περιποιημένη, γελάει και πάντα μου λέει "Σιγά μην ασχοληθούμε τώρα με αυτό"...

Βέβαια, προσπαθώ η εξωτερική μου εμφάνιση να είναι πάντα όσο γίνεται καλύτερη, και για τους δυό μας!! :D Είμαστε σε μια διαφορετική φάση της ζωής μας! Να είμαστε όμορφες, αλλά χωρίς περιττά άγχη!!!

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ πληγή που πονάει εμένα με πιάνει φαγούρα στο πιπί άμα μεγαλώσουν οι τρίχες πέραν της εβδομάδας επομένως ζω ένα δράμα κάθε φορά και συνέχεια λέω του άντρα μου την επόμενη φορά θα με ξυρίσεις εσύ και όλο κάθομαι και παιδεύομαι μόνη μου και επειδή ακολουθώ και το τυφλό σύστημα τελευταία για να μην πιέζω την κοιλιά σηκώνοντάς την όλο πετσοκόβομαι!Τα πόδια δε που τα κάνω με την αποτριχωτική μηχανή και θέλουν πολύ χρόνο χάλια αν ήθελα πριν μια ώρα τώρα θέλω 10!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα είναι πόσο τρυφερα τη κοιταει ο άντρας της οταν γδύνεται.Το ιδιο νιώθω και εγώ παιδια με τον αντρα μου και μπορώ να πω ότι είναι απο τα πιό όμορφα και τρυφερά συναισθήματα που είχα νιώσει ποτέ.Γιατί υποδυλώνει την αγάπη του απέναντι μας και το πόσο μας αγκαλιάζει με τον τρόπο του στην προσπάθεια που κάνει το κορμι μας να δημιουργήσει μία νέα ζωη! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα είναι πόσο τρυφερα τη κοιταει ο άντρας της οταν γδύνεται.Το ιδιο νιώθω και εγώ παιδια με τον αντρα μου και μπορώ να πω ότι είναι απο τα πιό όμορφα και τρυφερά συναισθήματα που είχα νιώσει ποτέ.Γιατί υποδυλώνει την αγάπη του απέναντι μας και το πόσο μας αγκαλιάζει με τον τρόπο του στην προσπάθεια που κάνει το κορμι μας να δημιουργήσει μία νέα ζωη! :)

 

Το βράδυ όταν ξαπλώνω και γδύνομαι κάθομαι καμιά φορά και χαζεύω την κοιλάρα μου και καμαρώνω ... Ο άντρας μου ΄άντε σβήσε το φώς να κοιμηθούμε΄.

Δυστυχώς... δεν είμαστε στα πολύ καλά μας τελευταία και εγώ μέσα στην γκρίνια.

Μου λείπει πολύ η τρυφερότητα τελευταία και εκείνος ενώ δεν είναι αγροίκος είναι πολύ τσιγγούνης στα γλυκόλογα. Το μόνο που κάνει κάθε βράδυ είναι μασαζάκι όσο βλέπει τηλεόραση.

 

 

Αλλάζω θέμα γιατί θα πέσω,όσο για το ξύρισμα δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά γίνεται και με τυφλό σύστημα μια χαρά. Στην προηγούμενη γέννα μου πήγα έτοιμη και τώρα μάλλον έτσι θα κάνω. Άσε που αν μακρύνουν πολύ όσο καθαρή και να είμαι τρελαίνομαι στην φαγούρα.

Δεν λέτε αν θα φτάνετε μέχρι το τέλος? Στο σκούπισμα στο πιπί έχω αρχίσει και δυσκολεύομαι πια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...