Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΥΡΙΣΜΑ!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


Recommended Posts

απαπα αυτα τα ξυραφακια! μολις εσκασε μυτη η νοσοκομα με το "εργαλειο" σκιαχτηκα! αλλα μιλαμε για ταχυτητα! -εχουν ξυρισει τοσες θα μου πεις...- τσακ μπαμ... αλλα μετα αυτη η φαγουρα οσο μακραινουν δεν παλευεται!

 

τριχες στην κοιλια ειχα και πριν την εγκυμοσυνη και περισσοτερο για αυτο εκανα κερι... και ναι οντως κατα τη διαρκεια βγαινουν αρκετες.... και ελιες επισης...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 294
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια! Και έλεγα, δεν θα βρώ κάτι σχετικό με το θέμα αυτό; Εγώ από τότε που μπήκα στον 7ο παλεύω με τα πόδια μου! Ο άντρας μου δεν θέλει να με βοηθήσει :( . Λέει ότι χάνω τη θηλυκότητά μου στα μάτια του αν τον βάλω να με ξυρίζει... :( ... Οπότε κάνω το σταυρό μου, κλείνω τα μάτια μου και στα τυφλά περιποιούμαι το μπικίνι και τη γύρω περιοχή. Ευτυχως τη γάμπα μου την καταφέρνω καλύτερα, αν και διαπίστωσα ότι δεν βγαίνουν τόσες όσες βγαίναν πριν την εγκυμοσύνη.

Όσο για το μαιευτήριο, δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλω να πάω έτοιμη, αλλά θα προλάβω;

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ.... βάσανο.....!!! Είμαι, μόλις στο 4ο, αλλά λόγω ύψους (1.82) με πονάει πολύ η μέση μου από το σκύψιμο....

Αν βρεθεί τρόπος, ενημερώστε, δε μπορώ να φανταστώ πώς θα τα καταφέρνω αργότερα.... :shock::shock::shock::shock:

 

Καλημέρα και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! :D

Είμαι λίγο πιο ψηλή από εσένα και καταλαβαίνω όταν μιλάς για πόνο μέσης. Τους τελευταίους μήνες, δεν άντεχα ούτε καθηστή. Μετά την γέννα, επανήλθα αμέσως στα φυσιολογικά μου.

Τρόπος για το ξύρισμα άλλος από τον κανονικό δεν υπάρχει δυστηχώς, :cry: οπότε καλύτερα να ξεκινήσετε από νωρίς, έτσι ώστε να μην τα έχετε όλα για το τέλος γιατί θα είναι δυσκολότερο.

Με το καλό σε όλες τις εγκυούλες! :D

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια οντως κουραστηκο το ξυρισμα αλλα θελω να σας ρωτησω κατι αλλο.εχετε τριχουλες στη κοιλια? δεν ξερω τι να κανω! η γιατρος μου ειπε οτι τωρα στην εγκυμοσυνη βγαινουν περισσοτερες.αναρωτιεμαι αν γινεται να κανεισ αποτριχωση.η μηπως πειραζει το κερι? απλα ειναι λιγο ασχημο το θεαμα,δεν ξερω μπορει να υπερβαλλω.

 

 

εγω δεν ειχα παρα μονο λιγο χνουδι οταν πηγα να γεννησω με ειδαν ξυρισμενη κατω και με ξυρισαν στη κοιλια απο τον αφαλο και κατω οταν τις ρωτησα γιατι το κανουν αυτο μου ειπαν οτι ακομα και αυτο πειραζει σε περιπτωση που κανω καισαρικη δεν θελουν να υπαρχει τιποτα, απο εκει και μετα δεν σας περιγραφω τι εγινε ωγηκαν μαυρες τριχες στη κοιλια και με το κερι δεν γινοταν τιποτα τελικα εκανα lazer και μειωθηκε πολυ η τριχοφυια ελπιζω νε μην μου το ξανακανουν και τωρα αυτο αλλιως πανε τσαμπα τα λεφτουδακια που εδωσα για την αποτριχωση

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντως κουραστηκο το ξυρισμα αλλα θελω να σας ρωτησω κατι αλλο.εχετε τριχουλες στη κοιλια? δεν ξερω τι να κανω! η γιατρος μου ειπε οτι τωρα στην εγκυμοσυνη βγαινουν περισσοτερες.αναρωτιεμαι αν γινεται να κανεισ αποτριχωση.η μηπως πειραζει το κερι? απλα ειναι λιγο ασχημο το θεαμα,δεν ξερω μπορει να υπερβαλλω.

 

 

εγω δεν ειχα παρα μονο λιγο χνουδι οταν πηγα να γεννησω με ειδαν ξυρισμενη κατω και με ξυρισαν στη κοιλια απο τον αφαλο και κατω οταν τις ρωτησα γιατι το κανουν αυτο μου ειπαν οτι ακομα και αυτο πειραζει σε περιπτωση που κανω καισαρικη δεν θελουν να υπαρχει τιποτα, απο εκει και μετα δεν σας περιγραφω τι εγινε ωγηκαν μαυρες τριχες στη κοιλια και με το κερι δεν γινοταν τιποτα τελικα εκανα lazer και μειωθηκε πολυ η τριχοφυια ελπιζω νε μην μου το ξανακανουν και τωρα αυτο αλλιως πανε τσαμπα τα λεφτουδακια που εδωσα για την αποτριχωση

 

 

:shock::shock: Σε ξυρίζουν στην κοιλιά έτσι και αλλιώς; Παναγία μου. Μετά το χάος. Εγώ έχω λίγες τρίχες αλλά αν τις ξυρίσουν κ ά η κ α :cry:

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Παλια που γεννουσαν στα σπιτια με τη μαμη του χωριου, εκτος του οτι δεν ξυριζονταν (και μαλλον δεν ξυριζονταν γενικοτερα :lol: ) δεν σχιζοντουσαν στη γεννα? Εκαναν ραμματα ή εμεναν ετσι? :roll:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η μαμή του χωριού δεν έμπαινε στον κόπο να ξυρίσει καμία ετοιμόγεννη... πόσο μάλλον να ράψει τα όποια σχισίματα... γι' αυτό και πολλές γυναίκες τότε είχαν προβλήματα μετά τη γέννα, όπως ακράτεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια, κορίτσια, το veet στην περιοχή της μασχάλης επιτρέπεται..?

Πριν καιρό έκανα λέϊζερ (12 επισκέψεις), πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου κι αποτέλεσμα δεν είδα..... :shock::shock:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, κορίτσια, το veet στην περιοχή της μασχάλης επιτρέπεται..?

Πριν καιρό έκανα λέϊζερ (12 επισκέψεις), πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου κι αποτέλεσμα δεν είδα..... :shock::shock:

 

ααααχχχχχχχχχ πως σε καταλαβαινω. κι εγω εκανα το λαθος να πληρωσω πριν 7 χρονια 3000? για λειζερ σε μασχαλες και μπικινι και το αποτελεσμα μηδεν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααχ.... βάσανο.....!!! Είμαι, μόλις στο 4ο, αλλά λόγω ύψους (1.82) με πονάει πολύ η μέση μου από το σκύψιμο....

Αν βρεθεί τρόπος, ενημερώστε, δε μπορώ να φανταστώ πώς θα τα καταφέρνω αργότερα.... :shock::shock::shock::shock:

 

Καλημέρα και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! :D

Είμαι λίγο πιο ψηλή από εσένα και καταλαβαίνω όταν μιλάς για πόνο μέσης. Τους τελευταίους μήνες, δεν άντεχα ούτε καθηστή. Μετά την γέννα, επανήλθα αμέσως στα φυσιολογικά μου.

 

Κορίτσια ξαφνικά νιώθω πολύ κοντή! Είμαι 1,78 και αυτό με τον πόνο στη μέση το καταλαβαίνω πολύ καλά. Επειδή δεν κάνει να είμαι όρθια κάνω στα γρήγορα το μπάνιο μου και μετά βίας που και που ξυρίζω τα πόδια μου. Ευτυχώς αργούν πολύ να μεγαλώσουν οι τρίχες στις εγκυμοσύνες μου. Στον πρώτο τοκετό με ξύρισαν στο μαιευτήριο αλλά δεν κατάλαβα τίποτα. Ούτε 5 λεπτά δεν κράτησε. Ευτυχώς γλύτωσα το κλίσμα... :wink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

ασχετη ερωτηση αλλα καποιες που λετε οτι γλυτωσατε το κλισμα τι εννοειται;;

δεν το κανουν παντοτε;;;

 

 

.png

 

εγω παντως 2 ημερες ειχα να φαω τους το ειπα και μου ειπαν οτι θα το κανω το κλυσμα γιατι δεν εχει σημασια πρεπει να ειναι σιγουροι

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

ασχετη ερωτηση αλλα καποιες που λετε οτι γλυτωσατε το κλισμα τι εννοειται;;

δεν το κανουν παντοτε;;;

 

 

.png

 

εγω παντως 2 ημερες ειχα να φαω τους το ειπα και μου ειπαν οτι θα το κανω το κλυσμα γιατι δεν εχει σημασια πρεπει να ειναι σιγουροι

 

Νομίζω ότι δεν θα το αντέξω...από ντροπή εννοώ :oops::oops:

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

ασχετη ερωτηση αλλα καποιες που λετε οτι γλυτωσατε το κλισμα τι εννοειται;;

δεν το κανουν παντοτε;;;

 

 

.png

 

Μάλλον είναι αναλόγως την περίπτωση.΄Εσπασαν τα νερά μου στις 5 το πρωί και πήγα για προκλητό τοκετό και γέννησα μετά από ένα 24ωρο. Δεν υπήρχε λόγος λοιπόν να μου κάνουν κλίσμα γιατί εκτός του ότι θα αργούσε ο τοκετός, είχα να φάω από το προηγούμενο βράδυ. ΄Ετσι το εξηγώ εγώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

ασχετη ερωτηση αλλα καποιες που λετε οτι γλυτωσατε το κλισμα τι εννοειται;;

δεν το κανουν παντοτε;;;

 

 

.png

 

Εγώ που είχα πάει προετοιμασμένη (είχα πάει από το πρωί τουαλέτα) και παρόλο ότι θα έκανα καισαρική ΠΑΛΙ μου έκαναν κλίσμα. Εκείνη την ώρα μόνο αυτό δεν σε νοιάζει.... έχεις τόσο άγχος και προσμονή για το μωράκι και τον τοκετό που αδιαφορείς τι κάνουν εκεί κάτω....

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, κορίτσια, το veet στην περιοχή της μασχάλης επιτρέπεται..?

Πριν καιρό έκανα λέϊζερ (12 επισκέψεις), πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου κι αποτέλεσμα δεν είδα..... :shock::shock:

 

ααααχχχχχχχχχ πως σε καταλαβαινω. κι εγω εκανα το λαθος να πληρωσω πριν 7 χρονια 3000? για λειζερ σε μασχαλες και μπικινι και το αποτελεσμα μηδεν.

Τσάμπα λεφτά....!! Συγχήστηκα τώρα.. :evil:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ωραιο θεμα!!! Κι εγω το ειχα αυτο το θεμα και ελα στις βδομαδες μου να δεις τι ωραια που ειναι......αφηρημενο σχεδιο!!!! Μη μιλησω για το ξυρισμα των ποδιων.... Τοποθετεις το ενα ποδι επανω την μπανιερα κρατας με το ενα χερι οτι μπορει να σε στηριξει και με το αλλο το ξυραφακι και αρχιζεις.... ΕΕΕΕΙΙΙΙ ΩΩΩΩΠΠΠΠΠ αμολας το χερι με το ξυραφακι οσο πιο μακρυα μπορεις και αν εχεις και μακρυ χερι εισαι τυχερη γιατι θα φτασει αστραγαλο!!!! Συνεχιζεις με πολλες επαναληψεις :lol::lol::lol::lol:

Αυτο δεν ειναι προσπαθεια για ξυρισμα ..... αυτο ειναι ψαρευω με πετονια!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα αποτρίχωση στην αισθητικό. Μόνο τα πόδια και τις μασχάλες ξύριζα!Και τώρα έτσι σκοπεύω να κάνω, γιατί είναι γολγοθάς το ξύρισμα στην ευαίσθητη περιοχή!!! :?

Θυμάμαι που είχα κάνει ολική αποτρίχωση πρίν πάω να γεννήσω, και η αισθητικός είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα από την αγωνία, από το φόβο της, μή σφικτώ παραπάνω και γεννήσω σπίτι της!!! :lol::lol::lol:

Αντί να με καθησυχάζει εκείνη, την καθησύχαζα εγώ!!! :lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ.... βάσανο.....!!! Είμαι, μόλις στο 4ο, αλλά λόγω ύψους (1.82) με πονάει πολύ η μέση μου από το σκύψιμο....

Αν βρεθεί τρόπος, ενημερώστε, δε μπορώ να φανταστώ πώς θα τα καταφέρνω αργότερα.... :shock::shock::shock::shock:

 

Καλημέρα και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! :D

Είμαι λίγο πιο ψηλή από εσένα και καταλαβαίνω όταν μιλάς για πόνο μέσης. Τους τελευταίους μήνες, δεν άντεχα ούτε καθηστή. Μετά την γέννα, επανήλθα αμέσως στα φυσιολογικά μου.

 

Κορίτσια ξαφνικά νιώθω πολύ κοντή! Είμαι 1,78 και αυτό με τον πόνο στη μέση το καταλαβαίνω πολύ καλά.

 

Εγώ να δείς πώς νοιώθω με το 1.60!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...