Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΥΡΙΣΜΑ!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


Recommended Posts

Πολύ έχω γελάσει κορίτσια, να στε καλά....

Ειστε τυχερές όσες περνάτε τον 7 και 9ο τέτοια εποχή... Εμείς οι του Αυγούστου, πώς θα κυκλοφορούμε στις παραλίες και στο δρόμο? Αχ βαχ...

Οσο για τα νύχια δεν ανησυχώ, θα συνεχίσω να πηγαίνω πεντικιούρ έξω κάθε 2-3 εβδομάδες, έτσι είσαι σίγουρη ότι είναι εμφανισιμα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να τρέχεις... Απλά, δεν θα τα βάφω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 294
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ntinti ποσο δικιο εχεις..κι εγω ετσι νιωθω (και δεν εχουμε και emoticon με καρδουλες!!)! Αν κι εγω ντρέπομαι να μου κάνει οτιδήποτε "εκεί κάτω" είναι πολύ καλός, μασαζ στα πόδια, στη κοιλιά, δε μπορώ να πω δεν εχω παράπονο :)

Τι βάσανο αυτό το ξύρισμα..εγω το ανανεωνω αλλα μεχρι ποτε θα φτάνω!!

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ έχω γελάσει κορίτσια, να στε καλά....

Ειστε τυχερές όσες περνάτε τον 7 και 9ο τέτοια εποχή... Εμείς οι του Αυγούστου, πώς θα κυκλοφορούμε στις παραλίες και στο δρόμο? Αχ βαχ...

Οσο για τα νύχια δεν ανησυχώ, θα συνεχίσω να πηγαίνω πεντικιούρ έξω κάθε 2-3 εβδομάδες, έτσι είσαι σίγουρη ότι είναι εμφανισιμα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να τρέχεις... Απλά, δεν θα τα βάφω.

 

Λίζα Ν. δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το βάψιμο των νυχιών (εκτός από την ημέρα του τοκετού που εάν πας εκτάκτως -εννοώ χωρίς ραντεβού για πρόκληση ή καισαρική- στα ξεβάφουν και στο μαιευτήριο. Βάψε άνετα τα νύχια σου να κυκλοφορείς σαν Θεά με το πέδιλο!!! :wink:

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σε εμένα μου είπε να τα βάφω τα νύχια μου και τα μαλλιά μετα το πρώτο τρίμηνο. Κατ' επιλογήν μου όμως δεν τα έβαψα τα μαλλιά μου. Όμως για τα νύχια δεν θυμάμαι γιατί έμεινα έγκυος το καλοκαίρι και μέχρι να μου πεί κάποιοα κοπέλα ότι δεν επιτρέπετε είχε πάει Σεπτέμβρης.. :( όμως η γιατρός μου είπε να μην φοβάμαι και να τα βάφω...

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι παρανοήσατε σχετικά με τα όσα έγραψα. Ο ανδρούλης μου όχι μόνο δεν έχει κανένα πρόβλημα με την εμφάνισή μου, αντιθέτως όταν εγώ γκρινιάζω μου φωνάζει. Άλλωστε τι αλλαγές? Μόνο η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει, την οποία λατρεύει να χαζεύει, να χαϊδεύει και να φιλάει. Με 4 κιλά παραπάνω άλλωστε, δεν νομίζω πως έχω αλλάξει...

Επίσης ποτέ δεν είπα ότι δεν θέλω να με δει με αξύριστα πόδια. Ανέφερα άλλωστε ότι δεν έχω πρόβλημα με το ξύρισμα καθώς τα καταφέρνω και ξυρίζομαι κανονικά παντού. Τώρα αυτό με τη φαγούρα στην ευαίσθητη περιοχή, το νιώθω μόνο όταν είμαι αξύριστη και σίγουρα όχι όταν είμαι ξυρισμένη.

 

Τέλος πάντων, εγώ το μόνο που είπα είναι ότι εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω τον άνδρα μου να με ξυρίσει γιατί δεν επιθυμώ να τον βάλω σε τέτοια διαδικασία, όχι γιατί μπορεί να πάψει να μ αγαπάει. Αν είναι δυνατόν δηλαδή...

 

Υ.Γ. Μη σας κάνει εντύπωση αυτό με το βάψιμο των νυχιών. Πολλοί γιατροί το απαγορεύουν. Εμένα δεν μου έχει απαγορεύσει τίποτα τέτοιο και μια μέρα πριν πάω στο μαιευτήριο θα βάψω και τα μαλλιά μου επιτέλους να με δει η πριγκίπισσά μου περιποιημένη

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ προβληματίστηκα με το βάψιμο των μαλλιών(κάνω μόνο ανταυγιες) και έτσι πήγα και τα έκοψα!!! :D Ανανεώθηκα και είμαι πολύ χαρούμενη. το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν τα βάψω τώρα μετά δεν θα μπορώ γιατί θέλω να θηλάσω..Οπότε θα κάνω καιρό να τα ξαναβάψω.. Ευτυχώς δεν έχω άσπρες τρίχες... :D

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι και με τζελ με αφησε να εχω τα νυχια μου απλα εγω τα εβγαλα την προηγουμενη εβδομαδα διοτι αν τυχει και εχουν μακρυνει πολυδεν θα μπορω να πιασω το μωρο. εχω βαψει 2 φορες τα μαλλια μου και την αλλη εβδομαδα παω για την 3η. Ασε που κανω καθε 5 μερες πιστολακι ωστε να ειμαι περιποιημενη αν τυχει τιποτα ξερετε για τις πρωτες φωτογραφιες.

Γενικα με αυτα ειναι πολυ ανετος ο γιατρος μου δεν θελησε να μου αλλαξει τιποτα παο την καθημερινοτητα μου απλα παντα μου ελεγε "θα κανεις τα παντα με μετρο" εκτος απο τσιγαρο που ειναι κατα και καλα κανει φυσικα.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ. ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΕΒΑΦΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΩΝ (ΑΛΛΩΣΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ) ΚΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ. ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ. ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΕΣ ΒΑΦΕΣ ΟΣΕΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΑΦΗ ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΦΥΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SUPER!!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Βρε Κατερίνα, ο γιατρός σου τι λεει? Εμένα μου είχε πει μετά το 1ο τρίμηνο κανονικά ανταυγειες και αν θέλω βαφή να περάσω φυτική. Δεν έκανα τίποτα από τα δυο. Η κομμώτριά μου που είναι και θεία μου και έχουμε τον ίδιο γιατρό, μου είπε να τα βάψω λίγες μέρες πριν γεννήσω. Το ίδιο έκανε και εκείνη. Και πάλι όμως, θα ρωτήσω τον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο δικος μου τα επιτρεπει ολα! Ανταυγειες εκανα στον 3 1/2 μηνα κκαι τωρα θα παω σε 1-2 βδομαδες να'ναι φρεσκα. Τα νυχια τα βαφω κανονικα, οπως επισης βαζω και τις ενυδατικες μου κανονικα μιας και τις ειχα αντικατασρτησει με φυτικες μεχρι και τον 6ο.

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως σκέφτομαι πολύ "παιδικά"... Στα μαλλιά μου κάνω ντεκαπάζ..Αυτό δεν πειράζει; Δεν ξέρω. Είμαι ένα βήμα πριν τα βάψω.
φυσικα και κανει αφου με τις ανταυγιες δεν ακουμπαει η βαφη στο δερμα. κι εγω εκανα ηταν και λιγο πιο προσεκτικη η κομμωτρια και ολα καλα.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ προβληματίστηκα με το βάψιμο των μαλλιών(κάνω μόνο ανταυγιες) και έτσι πήγα και τα έκοψα!!! :D Ανανεώθηκα και είμαι πολύ χαρούμενη. το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν τα βάψω τώρα μετά δεν θα μπορώ γιατί θέλω να θηλάσω..Οπότε θα κάνω καιρό να τα ξαναβάψω.. Ευτυχώς δεν έχω άσπρες τρίχες... :D
και στον θηλασμο αποτι ξερω επιτρεπεται το βαψιμο, το εχω διαβασει και καπου εδω απο την Αγλαία και μου το εχει πει και η μαια μου.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ για τις συμβουλές. Έλεγα μήπως με το ντεκαπάζ είναι χειρότερα. θα τα βάψω αν είναι σε καμια 2 βδομάδες για να κρατήσουν!!! :wink:

ravT η γιατρός μου είπε να τα βάψω. Απλά εγώ φοβόμουνα! :cool:

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι και με τζελ με αφησε να εχω τα νυχια μου απλα εγω τα εβγαλα την προηγουμενη εβδομαδα διοτι αν τυχει και εχουν μακρυνει πολυδεν θα μπορω να πιασω το μωρο. εχω βαψει 2 φορες τα μαλλια μου και την αλλη εβδομαδα παω για την 3η. Ασε που κανω καθε 5 μερες πιστολακι ωστε να ειμαι περιποιημενη αν τυχει τιποτα ξερετε για τις πρωτες φωτογραφιες.

Γενικα με αυτα ειναι πολυ ανετος ο γιατρος μου δεν θελησε να μου αλλαξει τιποτα παο την καθημερινοτητα μου απλα παντα μου ελεγε "θα κανεις τα παντα με μετρο" εκτος απο τσιγαρο που ειναι κατα και καλα κανει φυσικα.

 

Δηλαδη καλη μου πηγαινεις καθε τοσο στο κωτοτηριο για πιστολακι???? εεε δεν πεζεσαι και με τα νυχια ... εγω το μονο που κανω ειναι να βαφομαι που και που , και εννοητε οταν κανω μπανιο μετα τα κανω πιστολακι γιατι δεν μπορω με βρεγμενα μαλλια ...........

Link to comment
Share on other sites

Πελαγιτσα μου πιστεψε με στην ηλικια σου δεν εκανα τιποτα απολα αυτα διοτι ειχα τη νιοτη, τι πιο ομορφο. Τωρα και πιστολακια συνεχεια και νυχια και βαψιμο στην πενα καθημερινα... εδω αγορασα extra καλλυντικα κι εβαλα στη βαλιτσα που θα παρω στο μαιευτηριο! Ο αντρας μου με κοροϊδευει! Ασε που λεει οτι με την εγκυμοσυνη ομορφινα και δεν χρειαζομαι βαψιμο και τετοια... τωρα που το βλεπει που εγω νιωθω χαλια παρολα αυτα που κανω δεν ξερω!

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

αχ τι να πω βρε νατασσα μου , οσο να ναι η γυναικα παντα ειναι γυναικα ετσι και αλλιως παιδι θα φερουμε στον κοσμο που αυτο ειναι οτι πιο ομορφο ......... :D

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν αντιλέγω και εγω σε λιγότερο από μήνα πατάω τα 30.Απλά διάβασα αυτό που έγραφες και ένιωσα πως το είπες με πολύ βαρια καρδιά :) Τα 18 έχουν φρεσκάδα και όρεξη για να τα ζήσεις όλα μαζί και ανακατεμένα χωρίς να ξέρεις τι να βάλεις πρώτο στη λίστα!Τα 30 ,32 είναι ηλικία πιό ήρεμη,οπως την λέω εγώ...έχεις ζήσει,έχεις περασει στιγμές έντονες,έχεις χορτάσει και ψάχνεις κάτι πιό ήρεμο, και είσαι πιό ξεκάθαρη στους στόχους της ζωής.Είναι η φυσιολογική συνέχεια των πραγμάτων που περναμε όλοι μας!Τα 30 μου πάντος πολύ τα γουστάρω.Αναπολώ τα 18 καμια φορά για τις στιγμές που έζησα τότε και τώρα θα βαρίόμουν να ξαναζήσω με την ιδια όρεξη και φρεσκάδα.Αλλά μαρέσει να ζω μετην εμπειρία των 30,και την ηρεμία ότι τα 18...τα έζησα :) Αυτό όλο όσον αφορά την το πως μου φάνηκε ο τόνος σου,στενάχωρος :?

Όσον αφορά ένα μωρό,όποτε και να το φέρεις στον κόσμο,και ειδικά να το θέλεις πολύ,είναι η μεγαλύτερη ευτυχία πιστευω και ολοκήρωση μίς γυναίκας :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...