Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΟΣ στη Θεσσαλονίκη(εμβοές)


Recommended Posts

Ψάχνω απεγνωσμένα καλό ΩΡΛ στη Θεσσαλονίκη. Έχω εμβοές και είναι πολύ ενοχλητικές. Τα βράδια πριν κοιμηθώ, νιώθω να "παίζει" το δεξί μου αυτί εδώ και 5 μέρες. Παρόμοιο αίσθημα οπώς "παίζει" το μάτι, αλλά συνεχόμενα και έχει διάρκεια μέχρι και μια ώρα. Δε με ενδιαφέρει αν είναι στο δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα, αρκεί να ξαναηρεμήσω. Κάθε βοήθεια πολύτιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

η εφηβη κορη μου ταλαιπωρειται απο το καλοκαιρι απο ιγμοριτιδα. Εχει χορτασει αντιβιωση και η κατασταση δεν φαινεται να βελτιωνεται. Εχει και χρονια αλλεργια στο ακαρι οποτε η ρινιτιδα επιδεινωνει την κατασταση, πηγαμε σε αλλεργιολογο ωριλα και πνευμονολογο αλλα θεραπεια δεν βρισκουμε.Ψαχνω λοιπον εναν καλο ωριλα, καθηγητη κατα προτιμηση ειτε σε νοσοκομειο ειτε ιδιωτη. Η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη αφου το παιδι υποφερει απο πονοκεφαλους και δεν μπορει να διαβασει (δινει πανελληνιες φετος). Καθε συμβουλη καλοδεχουμενη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η μαμά μου νοσηλευτηκε στην ΩΡΛ κλινικη του Ιπποκράτειου τον Ιουλιο με ακατάσχετη αιμοραγία της μύτης. Όλοι οι γιατροι ήταν πολυ καλοί και ως ανθρωποι και ως γιετροι (τουλάχιστον αυτοι που ήταν τότε εκεί). Ως επι των πλείστων ήταν νέοι σε ηλικία και είχαν πολύ όρεξη για την δουλειά τους, κυριολεκτικά "πεσαν" πάνω από την μαμά μου και εξάντλησαν όλες τις πιθανότητες που θα μπορούσαν να σχετιζονται με το πρόβλημα που είχε. Μόνο καλά είχε να λέει μετά -ειδικά ξαναλέω- για τους νέους. Επειδη είχε ξανανοσηλευτεί στο ίδιο νοσοκομείο για το ίδιο πρόβλημα το 2007 τώρα ήταν πολύ διαφορετικά και από πλευρά νοσηλειας- εξετάσεων και από πλευρά συμπεριφοράς-ανθρωπιάς.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα αλλά αν θέλεις να κοιτάξω το μεσημέρι στο βιβλιαριο της γιατί αν θυμάμαι καλά της είχαν δώσει κάποια κινητά σε περίπτωση που κάτι συνέβαινε να επικοινωνήσει πιο εύκολα και γρήγορα-δεν εκανε κανείς καμμιά νυξη για ιδιωτικό-.

Κάτι άλλο ίσως ασχετο ίσως σχετικό.

Μια φίλη μου που όπως η κόρη σου ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ με ιγμορίτιδα, ο γιατρός ο δικός μας -αφροτικός αλλά κορυφή εσωσε πολύ κόσμο- της είπε -αφου πρώτα η φιλη μου είχε πάει σε πολλούς αλλους- ότι απαγορευεται ο ανεμιστήρας(απο κει την επαθε) καθως και το κλιματιστικο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ Ελενη για την αμεση απαντηση. Ναι θα με ενδιεφερε να ξερω καποια ονοματα αν ειναι ευκολο. Στο Ιπποκρατειο τηλεφωνησα για ραντεβου και το πρωτο διαθεσιμο ειναι στις 10 Φεβρουαριου...αναρωτιεμαι αν παω στα στα επειγοντα οταν εφημερευει θα μας κανουν τιποτα η θα μας δωσουν παλι μια αντιβιωση κι αντε γεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις τώρα ειδα το μνμ σου, δεν κοιταξα το βιβλιαριο της μαμας μου ακόμα(πρεπει να πάω απο εκει) αλλά θα το κάνω το βραδι που θα παω. Αν πας στη εφημερία τους και πεις το ιστορικό και ότι ας πούμε την συγκεκριμένη μέρα το παιδι υποφέρει και μπλαμπλα, ξέρεις τι εννοω, δεν νομιζω να την αφησουν να φυγει, εξαλου φαινεται οσες αντιβιωσεις εχει παρει και ότι δεν εγινε τπτ.

Θα σου γραψω το βραδι ή αυριο το πρωι αν βρω κάτι άλλο.

Επίσης στο 1535 που κλεινονται τα ραντεβου δοκομασε να μιλησεις με εκπροσωπο και να του εξηγησεις τι συμβαιει μήπως σου κλεισει κατι νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
η εφηβη κορη μου ταλαιπωρειται απο το καλοκαιρι απο ιγμοριτιδα. Εχει χορτασει αντιβιωση και η κατασταση δεν φαινεται να βελτιωνεται. Εχει και χρονια αλλεργια στο ακαρι οποτε η ρινιτιδα επιδεινωνει την κατασταση, πηγαμε σε αλλεργιολογο ωριλα και πνευμονολογο αλλα θεραπεια δεν βρισκουμε.Ψαχνω λοιπον εναν καλο ωριλα, καθηγητη κατα προτιμηση ειτε σε νοσοκομειο ειτε ιδιωτη. Η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη αφου το παιδι υποφερει απο πονοκεφαλους και δεν μπορει να διαβασει (δινει πανελληνιες φετος). Καθε συμβουλη καλοδεχουμενη...

εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Μάλτα Βασίλη είναι στο ικα ευόσμου και έχει ιατρείο στους αμπελόκηπους δλδ γνωστοί μας έχουν κάνει επέμβαση σε αυτόν στο παιδί τους 3,5 ετων.

ο κουνιάδος μου έκανε εγχείρηση την μικρή του για κρεατάκια στον Καλοτεράκη είναι στο Ιαισω του Κορδελιού και είναι πολύ ευχαριστημένοι επίσης.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω κι εγώ εμβοές και παράλληλα ξαφνική απώλεια ακοής σε υψηλό ποσοστό! Με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά. Κάθε πρόταση - συμβουλή θα με ανακουφίσει!

 

Θέλω να επισκεφθώ ΩΡΛ στη Θεσσαλονίκη. Δε με ενδιαφέρει αν ιδιωτεύει ή είναι σε νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...