Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οδοντιατρος στην θεσσαλονικη


Recommended Posts

Καλησπερα..μετα απο την τελευταια επισκεψη που ειχα στην οδοντογιατρο μου δεν εμεινα και απολυτα ικανοποιημενη οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον-καποια οδοντιατρο οπου θα εχετε μεινει ευχαριστημενοι..μενω δυτικη θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

αυτό που απαγορεύετεαι είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την

οποία έχει ο ίδιος κέρδος.

ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή

χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

 

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι

άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν

θα περιέχει πληροφορίες!

 

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε

να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν

μελλοντικά τους ανανγώστες

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Aχ θελω και εγώ έναν οδοντίατρο καλό στη Θεσσαλονίκη κατά προτίμηση στο κέντρο ή κοντά στην περιοχή Μπότσαρη. Αν γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει! Ευχαριστώ πολύ!

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Γειά σας:D

Έχω ένα θέμα που θα ήθελα την βοήθειά σας

 

Η ιστορία ξεκινάει τον Νοέμβριο του 2009. Πάω σε μια από τις καλύτερες οδοντιάτρους της Θεσσαλονίκης (έτσι τουλάχιστον που είπαν) και ζητάω να μου αντικαταστήσει μια ολοκεραμική θήκη στο μπροστινό απονευρωμένο δόντι. Της λέω ότι το θέλω πριν τα Χριστούγεννα για κοινωνικούς λόγους.

1ο πρόβλημα: δεν με αναλαμβάνει η οδοντίατρος αλλά η βοηθός της που δεν είναι οδοντίατρος. Το επισημαίνω κάποια στιγμή ...χαλαρά αλλά δεν δίνεται συνέχεια. :|

Το δόντι είναι έτοιμο πριν τα Χριστούγεννα αλλά δεν έχει το σωστό σχήμα, είναι πιο λευκό από τα υπόλοιπα και έχει τοποθετηθεί ώστε να πετάγεται προς τα έξω κάτι που δεν κάνει το διπλανό μεγάλο δόντι.

2ο πρόβλημα: Το χειρότερο από όλα είναι ότι το ούλο που κανονικά περιβάλλει το δόντι δεν το περιβάλλει πλέον και γύρω από το δόντι (δεξιά και αριστερά) υπάρχει κενό.

Μου λέει ότι θα φτιάξει με τον καιρό. Περιμένω ένα μήνα... τίποτα. Πηγαίνω στο ιατρειο, κάτι κάνει, μου λέει θα φτιάξει. Περιμένω άλλο μήνα. Πηγαίνω στο ιατρείο, μου δίνει και κάτι αλοιφές, μου λέει θα φτιάξει....

Φτάνει το Πάσχα (4μήνες μετά). Το ούλο εξακολουθεί και βρίσκεται εκεί. Συναντώ τον οδοντίατρό μου, που βρίσκεται σε άλλη πόλη δυστυχώς :-(. Του λέω έχεις καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό με το ούλο? Κάνει κάτι.... σε δύο εβδομάδες το ούλο είναι στην θέση του:roll:

Λέω άντε ξεμπέρδεψα... δεν έγινε καλή δουλειά (αισθητικά) αλλά τελος πάντων.

 

Αρχές Ιουνίου, πλένω τα δόντια μου το πρωί και ...πέφτει ένα κομμάτι της θήκης. Τρελαίνομαι, πάω στο οδοντιατρείο, της λέω ότι θέλω αντικατάσταση της θήκης. ΟΧΙ μου λεει, δεν είναι σημαντικό θα το φτιάξω και θα είναι πιο γερή από πριν. Το δέχομαι... "κάτι θα ξέρει" λέω. Απ' ότι κατάλαβα κάνει κάτι σαν σφράγισμα...

Τέλος Ιουνίου πάω διακοπές... καθώς τρώω (ψαράκι όχι κάτι σκληρό) ΦΕΥΓΕΙ το δόντι.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!

 

Είμαι σε όλες τις διακοπές να μην μπορώ να μιλήσω να φάω και να φοβάμαι μην το καταπιώ ή το χάσω.

Γυρνάω Θεσσαλονίκη και λείπει αυτή για διακοπές.

Μου λέει: "Θα πω στην βοηθό μου τι θα κάνει και θα είσαι εντάξει. Όταν γυρίσω θα την ξαναφτιάξουμε"

Όπως καταλαβαίνετε δεν έγινε καλή δουλειά πάλι και ενώ βρίσκομαι σε γάμο!!!!:roll: ημέρα Σάββατο... ΧΑΝΩ τη θήκη.

Δεν περιμένω άλλο λεπτό και φεύγω για τον οδοντίατρό μου ...σε άλλη πόλη για να ξεκινήσουμε καινούργια θήκη.

 

Αυτό που απαιτώ από την κυρία αυτή την στιγμή είναι ...τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Εκείνη δεν το δέχεται και μου λέει ότι θα μου το έφτιαχνε αυτή.

 

Σημειώνω ότι τα χρήματα που έδωσα για αυτή την ταλαιπωρία είναι 1100 ευρώ!!!!

Δεν ξέρω ο καθένας πως βλέπει το μέγεθος αυτού του ποσού, αλλά για μένα είναι πολύ μεγάλο

 

Ξέρει κανένας τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μετα απο την τελευταια επισκεψη που ειχα στην οδοντογιατρο μου δεν εμεινα και απολυτα ικανοποιημενη οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον-καποια οδοντιατρο οπου θα εχετε μεινει ευχαριστημενοι..μενω δυτικη θεσσαλονικη

 

εχουμε εναν πολυ καλο φιλο γιατρο.

ειχε πολλα χρονια ιατρειο στην γερμανια.

εχει το ιατρειο του,στην μητροπολεος.

αν ενδιαφερεσαι σου στελνω πν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας:D

Έχω ένα θέμα που θα ήθελα την βοήθειά σας

 

Η ιστορία ξεκινάει τον Νοέμβριο του 2009. Πάω σε μια από τις καλύτερες οδοντιάτρους της Θεσσαλονίκης (έτσι τουλάχιστον που είπαν) και ζητάω να μου αντικαταστήσει μια ολοκεραμική θήκη στο μπροστινό απονευρωμένο δόντι. Της λέω ότι το θέλω πριν τα Χριστούγεννα για κοινωνικούς λόγους.

1ο πρόβλημα: δεν με αναλαμβάνει η οδοντίατρος αλλά η βοηθός της που δεν είναι οδοντίατρος. Το επισημαίνω κάποια στιγμή ...χαλαρά αλλά δεν δίνεται συνέχεια. :|

Το δόντι είναι έτοιμο πριν τα Χριστούγεννα αλλά δεν έχει το σωστό σχήμα, είναι πιο λευκό από τα υπόλοιπα και έχει τοποθετηθεί ώστε να πετάγεται προς τα έξω κάτι που δεν κάνει το διπλανό μεγάλο δόντι.

2ο πρόβλημα: Το χειρότερο από όλα είναι ότι το ούλο που κανονικά περιβάλλει το δόντι δεν το περιβάλλει πλέον και γύρω από το δόντι (δεξιά και αριστερά) υπάρχει κενό.

Μου λέει ότι θα φτιάξει με τον καιρό. Περιμένω ένα μήνα... τίποτα. Πηγαίνω στο ιατρειο, κάτι κάνει, μου λέει θα φτιάξει. Περιμένω άλλο μήνα. Πηγαίνω στο ιατρείο, μου δίνει και κάτι αλοιφές, μου λέει θα φτιάξει....

Φτάνει το Πάσχα (4μήνες μετά). Το ούλο εξακολουθεί και βρίσκεται εκεί. Συναντώ τον οδοντίατρό μου, που βρίσκεται σε άλλη πόλη δυστυχώς :-(. Του λέω έχεις καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό με το ούλο? Κάνει κάτι.... σε δύο εβδομάδες το ούλο είναι στην θέση του:roll:

Λέω άντε ξεμπέρδεψα... δεν έγινε καλή δουλειά (αισθητικά) αλλά τελος πάντων.

 

Αρχές Ιουνίου, πλένω τα δόντια μου το πρωί και ...πέφτει ένα κομμάτι της θήκης. Τρελαίνομαι, πάω στο οδοντιατρείο, της λέω ότι θέλω αντικατάσταση της θήκης. ΟΧΙ μου λεει, δεν είναι σημαντικό θα το φτιάξω και θα είναι πιο γερή από πριν. Το δέχομαι... "κάτι θα ξέρει" λέω. Απ' ότι κατάλαβα κάνει κάτι σαν σφράγισμα...

Τέλος Ιουνίου πάω διακοπές... καθώς τρώω (ψαράκι όχι κάτι σκληρό) ΦΕΥΓΕΙ το δόντι.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!

 

Είμαι σε όλες τις διακοπές να μην μπορώ να μιλήσω να φάω και να φοβάμαι μην το καταπιώ ή το χάσω.

Γυρνάω Θεσσαλονίκη και λείπει αυτή για διακοπές.

Μου λέει: "Θα πω στην βοηθό μου τι θα κάνει και θα είσαι εντάξει. Όταν γυρίσω θα την ξαναφτιάξουμε"

Όπως καταλαβαίνετε δεν έγινε καλή δουλειά πάλι και ενώ βρίσκομαι σε γάμο!!!!:roll: ημέρα Σάββατο... ΧΑΝΩ τη θήκη.

Δεν περιμένω άλλο λεπτό και φεύγω για τον μου ...σε άλλη πόλη για να ξεκινήσουμε καινούργια θήκη.

 

Αυτό που απαιτώ από την κυρία αυτή την στιγμή είναι ...τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Εκείνη δεν το δέχεται και μου λέει ότι θα μου το έφτιαχνε αυτή.

 

Σημειώνω ότι τα χρήματα που έδωσα για αυτή την ταλαιπωρία είναι 1100 ευρώ!!!!

Δεν ξέρω ο καθένας πως βλέπει το μέγεθος αυτού του ποσού, αλλά για μένα είναι πολύ μεγάλο

 

Ξέρει κανένας τι μπορώ να κάνω?

 

οχχχχ,και μενα ο ανδρασ μου ειναι οδοντίατρός...

εγω καταλαβενω οτι δεν σου εκανε καλη δουλεια απο την αρχη..

που μενεισ??

εχω θεσσαλονικη καποιον πολυ καλο!!

εχει κανει πολλα χρονια γερμανια!!!

Link to comment
Share on other sites

οχχχχ,και μενα ο ανδρασ μου ειναι οδοντίατρός...

εγω καταλαβενω οτι δεν σου εκανε καλη δουλεια απο την αρχη..

που μενεισ??

εχω θεσσαλονικη καποιον πολυ καλο!!

εχει κανει πολλα χρονια γερμανια!!!

 

Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ αλλά τελικά το έφτιαξα, διότι όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να κυκλοφορώ χωρίς ...μπροστινό δόντι :mrgreen:

 

Δυστυχώς έχεις δίκαιο. Δεν μου έκανε καλή δουλειά από την αρχή.

και το κακό είναι ότι έχω πληρώσει 1100 ευρώ και μάλλον τα έχω χάσει.

Απ'ότι μου είπαν οι περισσότεροι με έπιασε λίγο κορόιδο διότι αυτή η τιμή δεν υπάρχει για μια ολοκεραμική θήκη. Ρώτα και τον άντρα σου για να μου πεις.

 

Σκέφτομαι να της κάνω καταγγελία στον οδοντιατρικό σύλλογο, αλλά δεν ξέρω τι εξουσία έχει αυτός ο σύλλογος. :confused:

 

Πές μου την γνώμη σου αφού είσαι του "συναφιού" :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ αλλά τελικά το έφτιαξα, διότι όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να κυκλοφορώ χωρίς ...μπροστινό δόντι :mrgreen:

 

Δυστυχώς έχεις δίκαιο. Δεν μου έκανε καλή δουλειά από την αρχή.

και το κακό είναι ότι έχω πληρώσει 1100 ευρώ και μάλλον τα έχω χάσει.

Απ'ότι μου είπαν οι περισσότεροι με έπιασε λίγο κορόιδο διότι αυτή η τιμή δεν υπάρχει για μια ολοκεραμική θήκη. Ρώτα και τον άντρα σου για να μου πεις.

 

Σκέφτομαι να της κάνω καταγγελία στον οδοντιατρικό σύλλογο, αλλά δεν ξέρω τι εξουσία έχει αυτός ο σύλλογος. :confused:

 

Πές μου την γνώμη σου αφού είσαι του "συναφιού" :P

 

 

odos ειναι πολλα λεφτα...

θα ρωτησω μετα τον ανδρουλη μου.. και θα σου πω:-P

παντως ο φιλος μασ που εχει ιατριο στην μητροπολεως.

τσαλικη τον λενε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μετα απο την τελευταια επισκεψη που ειχα στην οδοντογιατρο μου δεν εμεινα και απολυτα ικανοποιημενη οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον-καποια οδοντιατρο οπου θα εχετε μεινει ευχαριστημενοι..μενω δυτικη θεσσαλονικη

 

 

Αστέριος Χρυσοχόου

Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης

2310721825

Πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

odos ειναι πολλα λεφτα...

θα ρωτησω μετα τον ανδρουλη μου.. και θα σου πω:-P

παντως ο φιλος μασ που εχει ιατριο στην μητροπολεως.

τσαλικη τον λενε..

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Δεν το ήξερα πιο πριν. Σίγουρα όμως θα τον χρειαστώ γιατί δεν έχω οδοντίατρο εδώ στην Θεσσαλονίκη.

 

Ο "δικός" μου που τελικά μου έφτιαξε το δόντι είναι στην Αθήνα.

 

Μεγάλη ταλαιπωρία... και κυρίως όταν έχουν απεργία οι φορτιγατζήδες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

και πολλά τα έξοδα.

 

Πάντως το θεωρώ χρέος μου, άσχετα με το αν θα πάρω τα λεφτά μου πίσω ή όχι, να προειδοποιήσω οποιον ακούει για την κα Χατζάκη που έχει ιατρείο στην Προξένου Κορομηλά, ας είναι ιδιαίτερα προσεκτικός :confused::confused::confused:

 

...για να μην πω και χειρότερα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

Δεν το ήξερα πιο πριν. Σίγουρα όμως θα τον χρειαστώ γιατί δεν έχω οδοντίατρο εδώ στην Θεσσαλονίκη.

 

Ο "δικός" μου που τελικά μου έφτιαξε το δόντι είναι στην Αθήνα.

 

Μεγάλη ταλαιπωρία... και κυρίως όταν έχουν απεργία οι φορτιγατζήδες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

και πολλά τα έξοδα.

 

Πάντως το θεωρώ χρέος μου, άσχετα με το αν θα πάρω τα λεφτά μου πίσω ή όχι, να προειδοποιήσω οποιον ακούει για την κα Χατζάκη που έχει ιατρείο στην Προξένου Κορομηλά, ας είναι ιδιαίτερα προσεκτικός :confused::confused::confused:

 

...για να μην πω και χειρότερα :twisted:[/QU

μιλησα με τον ανδρα μου..λεει οτι ειναι πολλα τα λεφτα!!!

με τοσα λεφτα,κανεις και εμφυτευμα!!

μπορεισ να κανεις καταγγελια.αλλα καλο θα ιταν να εχεισ και φωτογραφιες πως ιταν και πωσ σε εκανε!!

τουλαχιστον δοκιμασε..δεν χανεις τπτ.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με τον ανδρα μου..λεει οτι ειναι πολλα τα λεφτα!!!

με τοσα λεφτα,κανεις και εμφυτευμα!!

μπορεισ να κανεις καταγγελια.αλλα καλο θα ιταν να εχεισ και φωτογραφιες πως ιταν και πωσ σε εκανε!!

τουλαχιστον δοκιμασε..δεν χανεις τπτ.

:wink:

 

Φωτογραφίες έχω άπειρες, διότι μέσα στο χειμώνα και ταξίδια πήγα, και βάφτιση έκανα. Και αν τις δεις είναι ολοφάνερο.

Φαίνεται τόοοοσο άσχημο αυτό το άσπρο και τεράστιο δόντι !!!!

Δεν ξέρω όμως αν οι φωτογραφίες είναι πεστήριο για την κατάσταση, αφού ξέρουμε ότι υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να τις "πειράξεις"

Εκτός από να την ταλαιπωρήσω αυτή την κυρία, θα καταφέρω να πάρω τα λεφτά μου πισω ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιλησα με τον ανδρα μου..λεει οτι ειναι πολλα τα λεφτα!!!

με τοσα λεφτα,κανεις και εμφυτευμα!!

μπορεισ να κανεις καταγγελια.αλλα καλο θα ιταν να εχεισ και φωτογραφιες πως ιταν και πωσ σε εκανε!!

τουλαχιστον δοκιμασε..δεν χανεις τπτ.

:wink:

 

Φωτογραφίες έχω άπειρες, διότι μέσα στο χειμώνα και ταξίδια πήγα, και βάφτιση έκανα. Και αν τις δεις είναι ολοφάνερο.

Φαίνεται τόοοοσο άσχημο αυτό το άσπρο και τεράστιο δόντι !!!!

Δεν ξέρω όμως αν οι φωτογραφίες είναι πεστήριο για την κατάσταση, αφού ξέρουμε ότι υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να τις "πειράξεις"

Εκτός από να την ταλαιπωρήσω αυτή την κυρία, θα καταφέρω να πάρω τα λεφτά μου πισω ?

 

χμ..οντος δισκολα να παρεις τα λεφτα...αν αυτη η κυρια δεν εχει τσιπα επανω της...κανονικα θα επρεπε να σου τα δωσει απο μονη τησ!!

καλο ομως ειναι να κανεις καταγγελια για να ξερουν και οι επομενοι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στεφανιδης

περιοχη Δελφων-Συνδικα

τηλ.2314 017461

 

μου τον συστησανε φιλοι μετα απο θεμα που δεν μπορουσε να αντιμετωπισει ο προηγουμενος γιατρος και με ταλαιπωρουσε.... πραγματικα αξιζε τον κοπο.

ειδικευεται σε χειρουργικα και εμφυτευματα.

πλεον, τον εμπιστευομαστε οικογενειακως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα σας δωσω κι εγω τον δικό μου..ομως πρωτα θα σας πω την εμπειριά μου μαζι του για να μη θεωρηθει διαφημιση...

Βγαλαμε μαζι τον φρονημιτη..ο ανθρωπος ζοριστηκε πολυ γιατι ηταν δυσκολος και ειχα κανει αποστημα...λιγο με υπομονη και με λογια που σου απαλυνουν τον πονο τα κατάφερε..και το 2ο

Μολις εμαθα οτι ειμαιε γκυος μετα απο λιγες μερες χρειαστηκα εξαγωγη.... ηταν τοσο προσεκτικός, να μην καταπιω ουτε λιγο απο την ειδικη ενεση που μυ εκανε , να μην πονεσω να μην τρομλαξω....ειναι καταπλητικός πραγματικά και δεν σε κοιταει σαν ορθιο ευρώ!!

 

Λοιπον ειναι ο κ. Κουρτέσης Αθανάσιος βρίσκεται στην Τσιμισκή 71 και το τηλ. του ειναι 2310273802 .

Τα πιό ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...