Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παντόφλες κι επισκέπτες


gimnasio

Recommended Posts

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν οι επισκέπτες σας βάζουν παντόφλες στο σπίτι σας όταν έρχονται: γονείς, πεθερικά, αδέρφια ή και φίλοι. Όχι 20 άτομα μαζεμένα αλλά λίγοι καθε φορά. Είτε για καφέ είτε για να κοιμηθούν.

 

Οι συγγενείς μας βάζουν και θα ήθελα να δω τι γίνεται και στ'άλλα σπίτια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα ανοιξες ενα θεμα για το οποιο εχω διαπληκτιστει πολλες φορες με τους γυρω μου.

Οι γονεις κ τα πεθερικα παντα βγαζουν παπουτσια κ φορανε παντοφλες οι υπολοιποι φιλοι ελαχιστοι απο αυτους το κανουν κ μπαινουν μεσα με τα παπουτσια εχω αναγκαστει κ γινομαι κακια καμια φορα αλλα τι να κανουμε ο μικρος ειναι ολη μερα στο πατωμα δεν ειναι κριμα να ακουμπαει τις βρωμιες που μεταφερουν τα παπουτσια των αλλων???

Απο την εμπειρια μου νομιζω πως οσοι φιλοι εχουν παιδια οταν ερχονται βγαζουν τα παπουτσια οι αλλοι τιποτα κ να σας πω τους δικαιολογω καμια φορα γιατι λεω οτι το κανουν απο αγνοια κι οχι επιτηδες..Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ανοιξες ενα θεμα για το οποιο εχω διαπληκτιστει πολλες φορες με τους γυρω μου.

Οι γονεις κ τα πεθερικα παντα βγαζουν παπουτσια κ φορανε παντοφλες οι υπολοιποι φιλοι ελαχιστοι απο αυτους το κανουν κ μπαινουν μεσα με τα παπουτσια εχω αναγκαστει κ γινομαι κακια καμια φορα αλλα τι να κανουμε ο μικρος ειναι ολη μερα στο πατωμα δεν ειναι κριμα να ακουμπαει τις βρωμιες που μεταφερουν τα παπουτσια των αλλων???

Απο την εμπειρια μου νομιζω πως οσοι φιλοι εχουν παιδια οταν ερχονται βγαζουν τα παπουτσια οι αλλοι τιποτα κ να σας πω τους δικαιολογω καμια φορα γιατι λεω οτι το κανουν απο αγνοια κι οχι επιτηδες..Τι να πω[/quote

 

Ακριβως ετσι, και σε μενα το ιδιο συμβαινει.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς δεν το εκαναν....και αναγκάστηκα έγινα κακιά....και τώρα όλοι με το που θα μπουν ψάχνουν τις παντοφλιτσες τους διαλέγουν και χρώμα...και αν έχω πλύνει καποιες παραπονιούνται κίολας!!

Αλλά εγώ συνάντησα αντισταση στον άντρα μου...δεν είναι λεει ευγενικό να τους ζητάμε να βγάλουν τα παπούτσια τους...! Τι του λες...

Ε μετά από πολύ μπιρι μπιρι τον έπεισα...όταν είδε την μικρή να τρώει από το πάτωμα ότι βρει που ακόμα το κάνει ε!

 

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε......... χαχαχχαχαχαχαχχαχα.... οχι!!! κι αμα εχει τρυπιες καλτσες κανεις, ή μυριζουν τα ποδια του???

 

τα παιδια χρειαζονται αντισωματα..... οποτε, δεν ξεπαπουτσιαζω τους καλεσμενους μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ειναι οτι εμεις εδω στα βορεια την εχουμε λιγακι παραπανω αυτη τη συνηθεια. Πριν κανω το μωρο δεν εβγαζα τα παπουτσια στην εισοδο και φυσικα ουτε αυτο κανα και οι καλεσμενοι μου καθε φορα. Τωρα ομως προσπαθω να το τηρουμε (δηλαδη οχι παουτσια μεσα στο σπιτι) αλλα σε καμια περιπτωση δε θα πω σε καποιον να τα βγαλει. Πάντως στη Πατρα που κατεβηκαμε στους κουμπαρους μας εχουν σαν συνηθεια οταν περιμενουν επισκεψεις να φορανε ολοι τα παπουτσια τους μεσα στο σπιτι κανονικα, και σε καμια περιπτωση δεν δεχονται να βγαλεις τα παπουτσια σου στη εισοδο, το θεωρουν προσβολη για τον καλεσμενο. Ο καθε τοπος με τις συνηθειες του..:rolleyes:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα παιδι που ειναι ολη την ωρα στο πατωμα αλλα δεν θα μπορουσα ποτε να εχω την απαιτηση απο κανεναν να βγαλει τα παπουτσια του. Το θεωρω δε και αρκετα ακομψο να εχεις καλεσμενους και να τους υποδεχεσαι με τις παντοφλες, οποτε δεν το σθζηταω να ζητησεις να βγαλουν τα παπουτσια.

 

Ισως να ειναι οτι το καθε μερος εχει και αλλες συνηθειες.

 

Οταν εχουμε καλεσμενους απλα το θεωρω δεδομενο οτι μετα θα εχει σκουπισμα ή σφουγγαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ανοιξες ενα θεμα για το οποιο εχω διαπληκτιστει πολλες φορες με τους γυρω μου.

Οι γονεις κ τα πεθερικα παντα βγαζουν παπουτσια κ φορανε παντοφλες οι υπολοιποι φιλοι ελαχιστοι απο αυτους το κανουν κ μπαινουν μεσα με τα παπουτσια εχω αναγκαστει κ γινομαι κακια καμια φορα αλλα τι να κανουμε ο μικρος ειναι ολη μερα στο πατωμα δεν ειναι κριμα να ακουμπαει τις βρωμιες που μεταφερουν τα παπουτσια των αλλων???

Απο την εμπειρια μου νομιζω πως οσοι φιλοι εχουν παιδια οταν ερχονται βγαζουν τα παπουτσια οι αλλοι τιποτα κ να σας πω τους δικαιολογω καμια φορα γιατι λεω οτι το κανουν απο αγνοια κι οχι επιτηδες..Τι να πω

 

Παρομοιως...Δυστυχως για αυτο τον λογο δεν ανοιγω τοσο συχνα το σπιτι μου σε φιλους (τοσο οσο θα ηθελα) και περιοριζομαι σε πολυ κοντινα προσωπα που βγαζουν τα παπουτσια τους.

 

Δεν ηξερα οτι ειναι "εθιμο" κι οτι διαφερει απο τοπο σε τοπο αλλα πιστευω οτι ειναι μια καλη συνηθεια...

Link to comment
Share on other sites

εμείς είμαστε του ξυπολητου :lol: κ φυσικα το ζητουσαμε απο προ μωρου να βγαλουν παπουτσια, εκτος απο καποιες εξαιρεσεις , ηλικιωμενοι κ οχι τοσο κοντινοι συγγενεις που οκ ειχαμε 2-3 τετοιες επισκεψεις ολες κ ολες.

ειναι πολυ πρακτικο γιατι δεν βρωμιζεται το σπιτι οποτε καθαριζουμε πιο αραια:lol:

 

τωρα με τη μπεμπα εννοειται τα βγαζουν ολοι ανεξαιρετως.

 

επισης νομιζω οτι αν κυκλοφορεις χωρις παπουτσια σε ενα σπιτι ειναι πιο ζεστο και πιο οικειο, φερνει κοντα τους ανθρωπους! (κ δεν εχω συναντησει κανεναν που να μυριζουν τα ποδια του:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε......... χαχαχχαχαχαχαχχαχα.... οχι!!! κι αμα εχει τρυπιες καλτσες κανεις, ή μυριζουν τα ποδια του???

 

τα παιδια χρειαζονται αντισωματα..... οποτε, δεν ξεπαπουτσιαζω τους καλεσμενους μου...

 

 

Παρομοίως :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ειναι οτι εμεις εδω στα βορεια την εχουμε λιγακι παραπανω αυτη τη συνηθεια.

Πρέπει να είναι όντως θέμα τοπικής συνήθειας. Στο σπίτι μου πάντα βγάζαμε τα παπούτσια στην είσοδο κι όταν πάω σε σπίτι φίλης ζητάω παντόφλες, αλλά έχω κι εγώ βόρεια καταγωγή. Φυσικά πάντα υποδέχομαι τους καλεσμένους με παντόφλες, υπάρχουν πολύ ωραίες και κομψές.

Απ' τους επισκέπτες δεν το ζητάω, αν δεν το σκεφτούν από μόνοι τους, γιατί φοβάμαι μην τους φέρω σε δύσκολη θέση.

Από την άλλη ο άντρας μου μπαίνει στο σπίτι με τα παπούτσια, κάνει το γύρο του θριάμβου και μετά τα βγάζει :?...

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι μια συνηθεια που αν σου την μαθουν στο πατρικο σου εχει καλως (γιατι μετα ο ανθρωπος δεν αλλαζει)

 

Οι γονεις μου ποτε δεν μας ελεγαν βγαλτε τα παπουτσια σας μεσα στο σπιτι αλλα παλι πανω στα χαλια και ειδικα στο σαλονι που ηταν κλειστο δεν πατουσαμε με τα παπουτσια. Οταν περιμεναμε επισκεψεις φορουσαμε ολοι τα παπουτσια μας. Ε τωρα να φορας κατι καλο και απο κατω την παντοφλα χμ ακομψο.χιιχιχιχ

 

Οταν εκανα σπιτι και ειδα τι θα πει να καθαριζεις μονος σου (ωχ) τοτε καταλαβα οτι καλο ειναι τουλαχιστον εμεις που μενουμε μεσα να βγαζουμε τα παπουτσακια μας. Μετα εβλεπα κοσμος φιλοι συγγενεις που ερχοταν σπιτι (οχι ολοι μερικοι) να βγαζουν τα παπουτσια τους χωρις να τους το πω αρχισα να το εκτιμω αν και παντα λεω ελα μωρε μην τα βγαζεις εκτος αν πανε στα υπνοδωματια και ειδικα στο παιδικο που εχω και ενα ροζ ανοιχτο χαλι που επιβαλλεται να ειμαστε εκει χωρις παπουτσι.

 

Αλλα γενικα αν δεν σου το επιβαλλουν απο την αρχη και δεν το συνηθισεις δεν δινεις και πολυ σημασια. Εγω οταν παω σε ξενα σπιτια και εχουν παιδακια απο ευγενια προτινω να βγαλω τα παπουτσια.

Αλλα θα σας πω την αμαρτια μου ειμαστε 3 φιλες και πανε καλεσμενες σε μια γνωστη μας (οχι καλη μας φιλη) (πρωτη φορα πηγαιναμε στο σπιτι της) μονες χωρις παιδια αυτη ειδικα εχει πολυ μεγαλα παιδια. Απο την πορτα που μπηκαμε μας ειπε βγαλτε τα παπουτσια σας και μας εδωσε και παντοφλες ειδικες για τους ξενους ε λιγο μου κακοφανηκε και να πω την αληθεια δεν περασε μετα ασχολιαστο.

 

Αλλα και παλι αυτη η φιλη μας ειναι ενα ατομο σχολαστικο με την σκουπα συνεχεια παραμασκαλα και ετσι εχει συνηθισει. ΚΑι για αυτην ειναι εντελως φυσιολογικο να ζηταει στον ξενο να βγαλει τις παντοφλες του.

 

Επομενως για να ανακεφαλαιωσω ειναι οπως εχεις μαθει...............................

Link to comment
Share on other sites

...τα παιδια χρειαζονται αντισωματα..... οποτε, δεν ξεπαπουτσιαζω τους καλεσμενους μου...

 

... Ε τωρα να φορας κατι καλο και απο κατω την παντοφλα χμ ακομψο.χιιχιχιχ...

Έτσι το βλέπω και εγώ.

(Λες να φταίει η καταγωγή από την Πελοπόνησο; :roll: )

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εμεις βγαζουμε παπούτσια στο σπίτι. Κι έχουμε πολύ συχνα κόσμο. Απλά στο τέλος μια σκούπα κι ένα σφουγγαρισμα. Ακόμα και πέρσυ που η μικρή ακόμα μπουσουλούσε, είχα κάνει ρεβεγιον την πρωτοχρονιά κι όταν φύγανε όλοι πριν πέσουμε για ύπνο λέω στο σύζυγο: πρωτα καθαριοτητα και μετά υπνος (τα χαραματα). Βεβαια η μικρή μου δεν έχει πάθει τίποτα. Αν ήταν όλο αλλεργιες κοκκινιλες κι εξανθήματα, θα την έβαζα σε ένα αποστειρωμένο γυαλινο κλουβι......

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=14&articleID=8211&la=1

 

οχι δεν βγαζουμε τα παπουτσια (δεν παταμε κ με λασπεσ στο σπιτι!!)

τα παιδακια παλια που μεγαλωναν ολοι μερα εξω στους δρομους δεν επαθαν τιποτα,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρανοϊκοί γονείς

 

Τα πορίσματα των Αμερικανών επιστημόνων συνάδουν με την επονομαζόμενη «υπόθεση της υγιεινής», σύμφωνα με την οποία η μειωμένη έκθεση σε μολυσματικούς παράγοντες κατά την παιδική ηλικία συντελεί σε μεγαλύτερη αλλεργική ευαισθητοποίηση.

 

«Οι γονείς έχουν γίνει τόσο παρανοϊκοί όσον αφορά τον “κίνδυνο” του να παίζουν τα παιδιά τους έξω και να βρωμίζουν, με αποτέλεσμα τα σημερινά παιδιά να μην απολαμβάνουν μια φυσιολογική παιδική ηλικία», δήλωσε η Μάργκαρετ Μόρισεϊ, εκπρόσωπος της οργάνωσης γονέων Ρarents Οutloud.

 

«Δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τους γονείς γι΄ αυτό διότι βομβαρδίζονται συνεχώς με διαφημίσεις που τους λένε πως πρέπει να αγοράζουν αντιβακτηριδιακά προϊόντα για να κρατούν τα παιδιά τους καθαρά και υγιή. Ελπίζουμε, όμως, πως έρευνες όπως αυτή θα βοηθήσουν τους γονείς να συνειδητοποιήσουν πως είναι φυσικό και υγιές για ένα παιδί να παίζει έξω, να λερώνεται, ακόμα και να γεμίζει λάσπες, και πως αυτό δεν βλάπτει την υγεία του».

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλε....δεν έχετε καταλάβει γιατί το θελουμε εμεις που δεν φοράμε....?

Καθαρίζουμε πιο αραιά το σπίτι μας...και καθόμαστε και λίγο για ζουζουνιές ντε!!

Εγώ προσωπικά πρώτος λογος ήταν η μικρή αλλά μετά οταν έιδα τι ωραία που μένει καθαρό το σπιτι.....ε τελείωσε το καθιέρωσα!

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το βλέπω και εγώ.

(Λες να φταίει η καταγωγή από την Πελοπόνησο; :roll: )

 

Θα συμφωνήσω και εγώ. Τόσο λόγω καταγωγής:D όσο και άσχημου περιστατικού στο παρελθόν:shock::shock::shock:

Κάποτε σε ένα σπίτι μου ζήτησαν να αφήσω έξω τα παπούτσια μου καθότι είχαν μικρό παιδί. Το σεβάστηκα (μπορούσα άλλωστε να κάνω και αλλιώς?).

 

Όταν ήρθε η ώρα να φύγω, τα παπούτσια μου άφαντα!!!!!!!!!:evil::evil::evil:. Τα είχαν κλέψει. Πώς θα γυρίσω σπίτι? Ξυπόλυτη? Δεν φορούσα ίδιο νούμερο με κανέναν στο σπίτι.

Αχ, σαν την σταχτοπούτα ένιωθα, μόνο που μου έλειπαν και τα δυο γοβάκια:oops::oops::oops:

 

 

Ε, και εγώ υποσχέθηκα στον εαυτό μου να αποφεύγω να βγάζω παπούτσια. έχω άδικο?

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλε....δεν έχετε καταλάβει γιατί το θελουμε εμεις που δεν φοράμε....?

Καθαρίζουμε πιο αραιά το σπίτι μας...και καθόμαστε και λίγο για ζουζουνιές ντε!!

Εγώ προσωπικά πρώτος λογος ήταν η μικρή αλλά μετά οταν έιδα τι ωραία που μένει καθαρό το σπιτι.....ε τελείωσε το καθιέρωσα![/quote

 

καλε!! αν ειμαστε ολη μερα στο σπιτι μεσα, θα φοραμε παπουτσια? σιγα,, αλλα κ καποιος να ερθει δεν τα βγαζει, εμεισ ειμαστε γενικα του ξυπολιτου ακομα κ τα παιδια ξυπολιτα ειναι, δεν κανουν κ πλατυποδια :P

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που δεν έχω πιτσιρίκια σιχαίνομαι τα παπούτσια μες στο σπίτι. Ντρέπομαι να το ζητήσω όμως από τους επισκέπτες, μόνο με τον άντρα μου τσακώνομαι όταν το παίζει κορόιδο. Αφού την επομένη μετά από επισκέψεις έχουμε... γενική πατώματος (σκούπα και σφουγγάρισμα) και φυσικά αλλαγή στο χαλάκι του μπάνιου που το έχουν πατήσει (ούτε διανοούμαι να πατήσω βρεγμένη και ξυπόλητη σε χαλάκι μπάνιου που έχει πατηθεί από παπούτσι).

 

Δεν μπορώ βρε κορίτσια, αν αναλογιστείτε τι μικρόβιο υπάρχει στους δρόμους... Μακάρι να το καταλάβαιναν όλοι. Από την άλλη πλευρά σε σπίτια φίλων πάντα ζητάω να βγάλω τα παπούτσια μου, αφενός γιατί νιώθω πιο άνετα και αφετέρου για να μη βρωμίζω, ειδικά στης κολλητής μου που υπάρχουν πιτσιρίκια που σέρνονται κάτω.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που δεν έχω πιτσιρίκια σιχαίνομαι τα παπούτσια μες στο σπίτι. Ντρέπομαι να το ζητήσω όμως από τους επισκέπτες, μόνο με τον άντρα μου τσακώνομαι όταν το παίζει κορόιδο. Αφού την επομένη μετά από επισκέψεις έχουμε... γενική πατώματος (σκούπα και σφουγγάρισμα) και φυσικά αλλαγή στο χαλάκι του μπάνιου που το έχουν πατήσει (ούτε διανοούμαι να πατήσω βρεγμένη και ξυπόλητη σε χαλάκι μπάνιου που έχει πατηθεί από παπούτσι).

 

Δεν μπορώ βρε κορίτσια, αν αναλογιστείτε τι μικρόβιο υπάρχει στους δρόμους... Μακάρι να το καταλάβαιναν όλοι. Από την άλλη πλευρά σε σπίτια φίλων πάντα ζητάω να βγάλω τα παπούτσια μου, αφενός γιατί νιώθω πιο άνετα και αφετέρου για να μη βρωμίζω, ειδικά στης κολλητής μου που υπάρχουν πιτσιρίκια που σέρνονται κάτω.

Πρεπει να ερθεις να μεινεις εδω στη Σουηδια!!Δεν διανοειται να μπεις σε σπιτι αν δεν εχεις βγαλει τα παπουτσια!

Μεχρι και στο σχολειο κανεις δεν μπαινει με παπουτσια,ολοι τα βγαζουν στην εισοδο η αλλιως φορανε ειδικα καλυμματα!!

Εννοειται βεβαια οτι εχει πολυ καλη θερμανση,αλλιως......θα πουντιαζαμε!!

Εγω το συνηθισα και μπορω να πω οτι τωρα μ αρεσει κιολας,κρατας τους χωρους καθαρους!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ζησω στη Σουηδια!!!(κι οχι μονο γιατι βγαζουν τα παπουτσια)

 

Σορυ ρε κοριτσια, για οσες δεν το θεωρειτε σημαντικο να βγαζουν οι καλεσμενοι τα παπουτσια τους, αλλα εγω πχ οταν βλεπω τους Αμερικανους ποσο βρωμιαριδες ειναι και οχι μονο δεν βγαζουν παπουτσια αλλα τα φορανε πανω στα κρεβατια και τους καναπεδες,τρελαινομαι!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ερχετε να κοιμηθει και εχει τις παντοφλες του τις φοραει αλλα οχι οτι ο καθε ενας που μπαινει στο σπιτι. Και για να ειμαι ειλικρινης και εμενα δεν ειναι παντα η πρωτη μου προτερεοτιτα. Βεβαια δεν εινια στρωμενο το σπιτι οποτε το καθαρισμα ειναι πολυ πιο ευκολο...

Link to comment
Share on other sites

Eίναι λίγο αμήχανο να λές στον άλλο να βγάλει παπούτσια. Επίσης δεν μου αρέσει να είναι η είσοδος του σπιτιού μου σαν τζαμί! Εγώ τα δικά μου παπουτσάκια τα βάζω κατευθείαν στην παπουτσοθήκη. Παντόφλες έχω δικές μου και για την μαμά μου που είναι μόνιμη. Επίσης στο παιδικό βγάζουμε και τις παντόφλες εννοείται, αλλά εκεί δεν μπαίνουν οι επισκέπτες.

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο τον προβληματισμο τον ειχα κι εγω οταν αρχισε να μεγαλωνει η μικρη-γιατι μεχρι τοτε δεν ελεγα στους ξενους να τα βγαλουν...Δεν ηθελα λοιπον να πω σε καλεσμενους να τα βγαλουν-τους φερνεις σε δυσκολη θεση και οπως ειπωθηκε μπορει να μυριζουν τα ποδια τους:-P!!!

Το καλοκαιρο λοιπον μολις εφευγαν σφουγγαρισμα..Το χειμωνα ομως με τα χαλια στο σαλονι που παιζει συνεχεια η μικρη..προβλημα:-(!!

Πηρα λοιπον διαδρομακια ομορφα ουτε πολυ μαλακα για να ειναι σταθερα ουτε πολυ σκληρα για να μπαινουν στο πλυντηριο και τα εστρωσα πανω απο το χαλι...οποτε ερχεται καποιος καλεσμενος τα βγαζω και ολα καλα...Οποτε ερχεται καποιος ακαλεστος τα παταει αλλα τα πλενω μολις φευγει και παλι ολα καλα!!!

Δοκιμαστε το ειναι πολυ βολικο

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...