Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

Έχω στειλει και πμ αλλα δεν ελαβα ουτε απο εκει καποια απαντηση!!

Θα σας ηταν ευκολο να μου αναφερεται καποια e-mail διευθυνση ετσι ωστε να μπορω απο εκει να ενημερωθω απο εσας για καποια πραγματα ??

Δεν επιθυμω να γινομαι φορτικη προς τη διαχειρηση απλα επιθυμω να εχω καποια επικοινωνια μαζι σας!

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η μη παρέμβαση της συντονιστικής ομάδας στις αναφορές που ονομάζεται, έγκειται στο ότι κρίνεται οτι δεν υπάρχει λόγος παρέμβασης.

 

εχει υπαρξει προσβλητικη αναρτηση προς εμενα απο αλλο μελος παλαιοτερα για την οποια και εκανα αναφορα.

Σε καθε περιπτωση σεβαστη η αποψη σας!

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Link to comment
Share on other sites

Έχω στειλει και πμ αλλα δεν ελαβα ουτε απο εκει καποια απαντηση!!

Θα σας ηταν ευκολο να μου αναφερεται καποια e-mail διευθυνση ετσι ωστε να μπορω απο εκει να ενημερωθω απο εσας για καποια πραγματα ??

Δεν επιθυμω να γινομαι φορτικη προς τη διαχειρηση απλα επιθυμω να εχω καποια επικοινωνια μαζι σας!

 

Στο τέλος κάθε σελίδας κάτω αριστερά υπάρχουν οι εξής σύνδεσμοι

 

who.JPG

 

πατώντας πάνω στο ποιοι είμαστε και στο επικοινωνία βρίσκονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για το ποιοι είμαστε αλλά και για το πώς μπορείτε να επικοινωνήσετε μέσο της σελίδας μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα.

είμαι λίγο άσχετη με τους χάρακες. μπήκα σε site, έφτιαξα ένα χάρακα και μου έδωσε αυτό για χρήση λέει σε forum. πώς το περνάω τώρα στο προφίλ μου;;;;;;;;βοήθεια.

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

είμαι λίγο άσχετη με τους χάρακες. μπήκα σε site, έφτιαξα ένα χάρακα και μου έδωσε αυτό για χρήση λέει σε forum. πώς το περνάω τώρα στο προφίλ μου;;;;;;;;βοήθεια.

Γειά σας

 

το ερώτημα σας εχει απαντηθεί σε αυτό το θέμα :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738

θα το βρείτε στο τίτλο :

Πώς βάζω ΤΙΚΕΡ δηλ χάρακα ηλικιών στην υπογραφή μου!

οι οδηγίες είναι και σε μορφή video tutorial

(ΜΗΝ ΞΕΧΝΆΤΕ να επιλέγεται mini τικερ και να μην αφήνεται κενά

μεταξύ των δύο κωδικών αν πρόκειται

για πάνω από ένα τικερ που θέλετε να βάλετε στην υπογραφή σας)

Παρακαλούμε πολύ να διαβάζεται τις δημοσιεύσεις που βρίσκονται στο παρόν νήμα πριν δημοσιεύεται εκ νέου το ερώτημα σας .

παρακαλούμε επισκεφτείτε και μελετήστε τους ακόλουθους συνδέσμους :

Οδηγίες για τα πάντα

Μαθήματα Υπολογιστή/BROWSER για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ !

Στο παρακάτω thread μπορείτε να κάνετε τεστ στην υπογραφή σας

test tickers,avatars multy quotes φωτογραφίες κ.α

και εδώ μπορείτε να τοποθετήσετε τις απορίες σας και απευθύνεται τα πιθανά ερωτήματα σας (ΠΡΟΣΟΧΗ διαβάστε το όλο γιατί μπορεί η απορία σας να έχει ήδη απαντηθεί)

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ

 

Πριν συνεχίσετε την διαμονή σας στο φορουμ της ΕΕΕΓ είναι καλό να μελετήσετε τους κανόνες - όρους χρήσης που υπογράψατε κατά την είσοδο σας .

ένα σημαντικό θέμα επίσης αφορά τιςκάρτες ή αλλιώς infractions .

 

Ευχαριστούμε απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες κάνω αρκετές προσπάθειες για να συνδεθώ με αποτυχία. Όταν κάποια φορά τα καταφέρνω ενώ είμαι στην αρχική σελίδα του φόρουμ και δείχνει πως είμαι συνδεδεμένη , πατάω Νέα Μηνύματα μόλις μου τα εμφανίζει δείχνει να μην είμαι συνδεδεμένη. Άλλες πάλι φορές σε μερικές σελίδες φαίνομαι συνδεδεμένη και μπορώ να απαντήσω και σε άλλες πάλι όχι, και δεν μπορώ να συνδεθώ εκ νέου.

Γιατί γίνεται αυτό;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες κάνω αρκετές προσπάθειες για να συνδεθώ με αποτυχία. Όταν κάποια φορά τα καταφέρνω ενώ είμαι στην αρχική σελίδα του φόρουμ και δείχνει πως είμαι συνδεδεμένη , πατάω Νέα Μηνύματα μόλις μου τα εμφανίζει δείχνει να μην είμαι συνδεδεμένη. Άλλες πάλι φορές σε μερικές σελίδες φαίνομαι συνδεδεμένη και μπορώ να απαντήσω και σε άλλες πάλι όχι, και δεν μπορώ να συνδεθώ εκ νέου.

Γιατί γίνεται αυτό;

Γεια σας

 

Το ερώτημα σας έχει απαντηθεί εδώ :

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1432005&postcount=9

 

 

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Το ερώτημα σας έχει απαντηθεί εδώ :

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1432005&postcount=9

 

 

απο την διαχείριση

Ναι αλλά κάνω κάνε φορά Αυτόματη σύνδεση και παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καμία άλλη βοήθεια;;;;;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!!!!!ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βρω τις σελιδες του Σεπτεμβριου 2009???

 

Γεια σας

 

Τι εννοείτε λέγοντας "σελίδες του Σεπτεμβρίου 2009" ;

Θα χρειαστεί να μας εξηγήσετε τι ακριβώς ψάχνετε για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε .

 

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Τι εννοείτε λέγοντας "σελίδες του Σεπτεμβρίου 2009" ;

Θα χρειαστεί να μας εξηγήσετε τι ακριβώς ψάχνετε για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε .

 

απο την διαχείριση

 

ημουν μαζι με αλλες κοπελες εδω στο φορουμ που λεγοταν "καφε σεπτεμβριος 2009" περσυ.πως μπορω να τα ξαναβρω??

as1cF0I0g410000MTIwZHwwMDA1MjRkfG8gTWFyaW5vcyBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας για να γραφτώ στο καφέ με το ίδιο όνομα, έστειλα στο [email protected] το εξής: "Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : alex4 και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr". (Βασικά είναι η 2η φορά που το στέλνω.)

Και τώρα τί? Θα ενεργοποιηθεί μόνο του? Τί διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?

Ευχαριστώ.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ημουν μαζι με αλλες κοπελες εδω στο φορουμ που λεγοταν "καφε σεπτεμβριος 2009" περσυ.πως μπορω να τα ξαναβρω??

 

 

Μηπως αυτο που ψάχνεις ήταν στο parentscafe??? Γιατι εκεί υπάρχει σχετικο topic και σου παραθέτω το λινκ να ρίξεις μια ματιά.

 

Και συγκεκριμένα στο cafe ανα ηλικια παιδιου και Γονεις Ιανουαριου-Δεκεμβρίου 2009

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=182

 

Ελπιζω να σε βοήθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω δημοψηφισμα;

Διαβασα το σχετικο link How to create a poll αλλα δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω δημοψηφισμα οπως λεει στην απαντηση.

Πως μπορω να κανω multi quote σε μηνυμα του ιδιου χρηστη απομωνονοντας καποιες προτασεις;

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω δημοψηφισμα;

Διαβασα το σχετικο link How to create a poll αλλα δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω δημοψηφισμα οπως λεει στην απαντηση.

Πως μπορω να κανω multi quote σε μηνυμα του ιδιου χρηστη απομωνονοντας καποιες προτασεις;

 

γεια σας

δημοψηφίσματα στο φόρουμ της ΕΕΕΓ

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1630476&postcount=2

multi quote ( πολλαπλή παράθεση )

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1406782&postcount=27

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να αλλάξω νικ;

τί πρέπει να κάνω;

 

Η απάντηση που είχαν δώσει εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51615

 

Γεια σας

 

Εάν θέλετε να αλλάξετε το username σας

στείλτε εμαιλ στο administrator(at)parents.gr

με 3 εναλλακτικές προτάσεις για διαφορετικό νικ ,

 

απο το εμαιλ το οποίο δηλώσατε

κατα την εγγραφή σας στο φόρουμ.

 

(σε περίπτωσή που και οι 3 εναλλακτικές που δίνεται χρησιμοποιούνται

από άλλο χρήστη θα ενημερωθείτε με απαντητικό μειλ για ν αμας δώσετε άλλες εναλλακτικές )

 

Αυτό είναι απαραίτητο για την ταυτοποίηση σας, καθώς πμ μπορεί να στείλει και κάποιος άλλο ο οποίος μπήκε αυτόματα με το λογαριασμό σας, απο τον υπολογιστή που χρησιμοποιείτε.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω να είμαι στη σωστή ενότητα. ΜΕτά από περίπου 2 χρόνια στο φόρουμ, θέλω να ρωτήσω το εξής (.. και νιώθωντας ελαφρώς άσχετη... ): το τετραγωνάκι αριστερά, κάτω από τον αριθμό μηνυμάτω, γιατί σε άλλες περιπτώσεις είναι πράσινο και σε άλλες μπλε?

Πχ.όταν ο κέρσορας είναι πάνω σε αυτο λέει ¨"ουδέτερη, μηδέν" ή "χωρίς αξιολόγηση"

τι διαφορά έχουν? ευχαριστώ και σόρρυ αν η ερώτηση είναι ήδη απαντημένη ή άσχετη....

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1760160&postcount=183

 

Αγαπητά μέλη, το σύστημα αξιολόγησης δεν έχει ενεργοποιηθεί για αξιολόγηση γενικότερα και ούτε θα υπάρχει σαν δυνατότητα σε όλο το φόρουμ απο τα μέλη.

 

 

Το σύστημα αξιολόγησης βρίσκεται σε φάση τεσταρισματος, για να χρησιμοποιηθεί απο συντονιστή, ο οποιος θα αναλάβει την αξιολόγηση μελών

που συμμετέχουν σε αγοραπωλησίες αντικειμένων στην ενότητα μικρές αγγελίες,

 

βάση αποστολής των αξιολογήσεων, απο τα μέλη που συμμετείχαν σε αυτές.

 

Η αξιολόγηση ΔΕΝ θα γίνεται απο τα μέλη, και ΔΕΝ θα αφορά άλλου είδους συμμετοχή στο φόρουμ αλλά μόνο κ μόνο αξιολόγηση σε θέμα αγοραπωλησιών.

 

 

Κρίθηκε αναγκαία η εφαρμογή μιας τέτοιας λύσης, για την προστασία των μελών απο μή συνεπή μέλη/αναγνώστες και αναγνώριση όσων έχουν πραγματοποιήσει αγοραπωλησίες με συνέπεια. Δεν είναι όμως ακόμα γνωστό το αν η λύση αυτή θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα, καθώς θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα εξοικείωσης και ελέγχου του πώς λειτουργεί, όπως και τι βαθμίδες θα χρησιμοποιηθούν/πόσοι πόντοι σε κάθε βαθμίδα.

 

Θα είναι κρίσιμη η συμμετοχή όλων των μελών στην αποστολή αξιολόγησης.

Θα τοποθετηθεί και ανακοινωση για το θέμα, όταν ξεκινήσει η διαδικασία.

 

Αυτή τη στιγμή τα εικονίδια που βλέπετε δεν έχουν ακόμα τροποποιηθεί, ή τροποποιήθηκαν αυτόματα, άρα μπορεί να είναι τυχαία η εμφάνιση τους.

 

Θα αναζητηθεί επίσης η δυνατότητα να μην εμφανίζονται τα εικονίδια αξιολόγησης σε άλλες ενότητες παρά μόνο στις Μικρές αγγελίες.

 

Όλα αυτά τα θέματα θα τακτοποιηθούν σταδιακά μέσα στις επόμενες ημέρες.

 

ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...