Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μόνο βήχας


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποια, η κόρη μου 4 ετών εδώ και 10 μέρες βήχει, δεν έχει ούτε πυρετό, ούτε μυξούλες, ούτε πονόλαιμο. Ο βήχας είναι ξερός. Να σημειώσω ότι δεν πηγαίνει παιδικό. Το βράδυ δεν θα έλεγα ότι την ταλαιπωρεί στον ύπνο, συνήθως την ημέρα είναι πιο έντονος, χωρίς όμως κάτι το ιδιαίτερο. Τί μπορεί να είναι? Μήπως αλλεργικός βήχας λόγω της αυξημένης υγρασίας? Αλλεργική πάντως δεν είναι σε τίποτα. Ελεγα να μην την πάω ακόμα στο γιατρό αφού δεν έχει άλλα συμπτώματα, αλλά να περιμένω ως την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει η γιατρός στο σπίτι να κάνει εμβόλιο στο μωρό μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε lina μου 10 μέρες έχει βήχα και δεν το έχεις πάει ακόμα σε γιατρό το παιδί; καλό θα ήταν να μην τα αφήνουμε αυτα τα πράγματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις ένας βήχας που καταλήγει και φυσικά ποια είναι η αιτία που τον προκαλεί. Οπως περιγράφεις το βήχα, πολύ πιθανόν να είναι προέρχεται απο αλλεργία αλλά εμείς δεν είμαστε γιατροί...στη θέση σου δεν θα περίμενα την επόμενη εβδομάδα.

Περαστικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Ο βήχας δεν είναι επίμονος και δεν θεώρησα τις πρώτες μέρες ότι είναι κάτι τόσο σοβαρό ώστε να την δει ο γιατρός, περίμενα να δω μήπως εκδηλωθούν και άλλα συμπτώματα, αφού όμως η κατάσταση παραμένει η ίδια, έκλεισα ραντεβού για αύριο το απόγευμα να την δει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε lina μου 10 μέρες έχει βήχα και δεν το έχεις πάει ακόμα σε γιατρό το παιδί; !

 

Kαι εγώ όταν δεν είχε άλλα συπτώματα ποτέ δεν τον πηγαινα στο γιατρό..

 

Ακριβώς το ίδιο linav είχε ο γιος μου και τελικά ήταν φαρυγγίτιδα..

Πήραμε ένα σιροπάκι για ένα 24ώρο και τέλος.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...