Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

........μπορεί να μου βεβαιώσει κάποια μανούλα που έχει παραλάβει παραγγελία από το uber shop, ότι οι πάνες είναι οι ίδιες με αυτές που θα αγοράζαμε εδώ το αντίστοιχο μέγεθος ή εγώ έχω ξεχάσει πόσο μικρό είναι ένα νεογέννητο και έχει τόσο μικρή και λεπτή πάνα....Μαίρη

 

Δεν έχω πάρει από ούμπερ αλλά αν είναι σαν του ΑΜΑΖΟΝ, είναι μικρές συσκευασίες με πολλά κομμάτια μέσα ? Είναι πολύ συμπιεσμένες και έχουν αφαιρέσει όλο τον αέρα. Για τα πάμπερς τουλάχιστον που παίρνω εγώ - και ελπίζω οσονούπω να μην ........ ο πιτσιρίκος μου έχει αρχίσει εδώ και 2 εβδομάδες να κάθεται στο γιογιό - είναι τα ίδια πράγματα.

 

Κοριτσια με αγορες απο Χονγκ Κονγκ τι παιζει;Εχει ψωνισει τιποτα καμια; Ξερετε αν υπαρχει περιπτωση τελωνειου κι αν ναι απο τι ποσο και πανω;

 

Οι Ασιάτες είναι καλά υποψιασμένοι στο θέμα ονλάιν αγορών και τελωνείου. Συνήθως γράφουν gift ή μικρότερη αξία. Για 2 δερμάτινες τσάντες που πήρα πρόσφατα αξίας περίπου 110 δολλάρια, δεν πλήρωσα τίποτα. Άντε το πολύ πολύ, το 3ευρω που λέει το καλαμαράκι.

 

Καλημερα

To 10% ειναι για οποιαδηποτε παραγγελια;

Δεν μου το δεχεται. Λεει "The voucher code entered was not recognised." για αρωματα ανω των 50 λιρων! :(

 

Εδώ τον βρήκα τον κωδικό. Δεν ξέρω παραπάνω κάτι, τον είδα και είπα να τον βάλω, μήπως θέλει κάποια. Δεν τους στέλνεις ένα μύνημα να δεις ?

 

Θελω λινκκκκκκκ λεμεεεεεεεε

 

Στο περνάω αλλά δεν θέλω καζούρα ε ? Πιο πολύ διερευνητικά το έβαλα και λόγω απίστευτης βαρεμάρας εχθές το πρωί.......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια!

 

Χατζικάκι να σου ζήσει ο ξάδερφος!!!!!

 

Λοιπόν,έχω το εξής θέμα με gymboree. Η παραγγελία μου από 13/07 είναι άφαντη οπότε προ ημερών τους έστειλα μήνυμα για να θέσω το θέμα υπόψη. Μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 20/08 αλλιώς να τους ενημερώσω ξανά. Παίζει να προσωρήσουν σε επιστροφή των χρημάτων ή αντίο GYMBORAKIA & ευρουλάκια? Είχε καμία άλλη κοπέλα ανάλογη εμπειρία?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μερικές φορές είναι καλά όταν μεγαλώνουν οι οικογένειες και αποκτάς περισσότερα ξαδέρφια ……… στην Αγγλία, στις ΗΠΑ !!!!

 

Κορίτσια, την έκανα !!!

 

Έχω αμερικάνο ξάδερφο (www.myus.com) !!!

 

Να κάνω ένα μπρίφινγκ.

 

Έχει 3 συνδρομές.

 

ΑΠΛΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ χρέωση 10 δολ.

Μηνιαία συνδρομή 0

Ετήσια συνδρομή 0

Personnal Shopper 5%-10%

Consolidation ΟΧΙ

 

PREMIUM ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ χρέωση 20 δολ.

Μηνιαία συνδρομή 7 δολ.

Ετήσια συνδρομή 60 δολ.

Personnal Shopper 3%-6%

Consolidation ΝΑΙ

 

PREMIUM + MAIL ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ χρέωση 35 δολ.

Μηνιαία συνδρομή 25 δολ.

Ετήσια συνδρομή 195 δολ.

Personnal Shopper 3%-6%

Consolidation ΝΑΙ

 

Χρέωση με το κιλό, υπάρχει σαφής πίνακας .

 

Επικοινωνία άψογη, εντός της ημέρας, και αν τύχετε σε ώρα που είναι ανοικτοί, ΑΜΕΣΩΣ !!!

 

Απαντούν σε όλα και με σαφήνεια.

 

Όταν έρχεται κάτι στην θυρίδα σας, λαμβάνετε μέιλ στο οποίο αναφέρεται και το βάρος της αγοράς σας και δεν προχωράει η αποστολή παρά μόνο όταν τους το πείτε.

 

Μπορείτε να τσεκάρετε το βάρος πριν, τα περισσότερα σάιτς π.χ. τζιμπορί που δοκίμασα εγώ, στο λένε. Το διασταύρωσα μετά με το MyUs και δεν υπήρχε διαφορά.

 

3 τρόποι αποστολής, FEDEX, DHL & USPS (απλό ταχυδρομείο). Το τελευταίο δεν υπάρχει στην λίστα τους αλλά το παρέχουν, μετά από συνεννόηση και ερώτηση για το κόστος.

 

Παραλαβή εντός 10 ημερών. Υπάρχει και επιλογή 4 ημερών αλλά δεν θα την επέλεγα, για τους γνωστούς λόγους, εκτός αν χρειαζόμουν κάτι πάρα πολύ.

 

Στην PREMIUM & στην PREMIUM + MAIL, έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα δυνατότητα : δήλωση μειωμένης αξίας κατά 75% για αποφυγή τελωνειακών διατυπώσεων !!! Σας αρέσει ????????? Όχι στην απλή συνδρομή όμως.

 

Γενικά, έχουν επιλογές για τα πάντα, π.χ. αν θες τα κουτιά από τα παπούτσια, αν θες να γράψουν έξω ΄δώροʼ κλπ. Δεν τα έχω δει όλα.

Για αποστολή περίπου 8 κιλών, πλήρωσα περίπου 100 δολάρια αλλά με συνέφερε, εννοείται.

 

Όχι σκαναρίσματα σε ταυτότητες/λογαριασμούς κλπ.

 

Μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλοι την θυρίδα σας δωρεάν, αρκεί να τους πείτε ποιοι.

 

Επίσης , ενδιαφέρον έχουν οι εκπτώσεις που παρέχουν, αν αποστείλεις σε αυτούς. Σαν εκπτωτικοί κωδικοί αλλά δικοί τους. Στην σελίδα τους στο φατσοβιβλίο, έχει ενημέρωση αλλά αν θέλετε, δεν χάνετε κάτι να τους ρωτήσετε. Αναφέρονται και διάφορα στο σάιτ τους.

 

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, οφείλω να πω ότι δεν θα το τολμούσα για μεγάλες αποστολές, γιατί όσο να είναι εγκυμονεί ο κίνδυνος του τελωνείου.

 

Αξίζει για πράγματα που είναι σχεδόν τζάμπα στις ΗΠΑ και αξίζει να παραγγέλνουν περισσότερα από ένα άτομα μαζί. Ούτως ή άλλως, πάει με τα κιλά οπότε είναι σαφές τι πληρώνει ο καθένας.

 

Αυτάαααααααα!!!!

 

κοπελιά το μήνυμα σου μου βγαινει σε κουτάκια!!! εννοώ το προτώτυπο οχι το κουαταρισμένο

 

Link to comment
Share on other sites

κοπελιά το μήνυμα σου μου βγαινει σε κουτάκια!!!

 

Το διόρθωσα, δεν είναι εντάξει τώρα ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, μερικές φορές είναι καλά όταν μεγαλώνουν οι οικογένειες και αποκτάς περισσότερα ξαδέρφια ……… στην Αγγλία, στις ΗΠΑ !!!!

 

Κορίτσια, την έκανα !!!

 

Έχω αμερικάνο ξάδερφο (www.myus.com) !!!

 

Να κάνω ένα μπρίφινγκ.

 

Έχει 3 συνδρομές.

 

ΑΠΛΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 10 δολ.

Μηνιαία / ετήσια συνδρομή 0 δολ

Consolidation ΟΧΙ

Personnal Shopper 5%-10%

 

PREMIUM ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 20δολ.

Μηνιαία 7 δολ

Ετήσια συνδρομή 60 δολ

Consolidation ΝΑΙ

Personnal Shopper 3%-6%

 

PREMIUM * MAIL ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 35 δολ.

Μηνιαία 25 δολ

Ετήσια συνδρομή 195 δολ

Consolidation ΝΑΙ

Personnal Shopper 3%-6%

 

Χρέωση με το κιλό, υπάρχει σαφής πίνακας .

 

Επικοινωνία άψογη, εντός της ημέρας, και αν τύχετε σε ώρα που είναι ανοικτοί, ΑΜΕΣΩΣ !!!

 

Απαντούν σε όλα και με σαφήνεια.

 

Όταν έρχεται κάτι στην θυρίδα σας, λαμβάνετε μέιλ στο οποίο αναφέρεται και το βάρος της αγοράς σας και δεν προχωράει η αποστολή παρά μόνο όταν τους το πείτε.

 

Μπορείτε να τσεκάρετε το βάρος πριν, τα περισσότερα σάιτς π.χ. τζιμπορί που δοκίμασα εγώ, στο λένε. Το διασταύρωσα μετά με το MyUs και δεν υπήρχε διαφορά.

 

3 τρόποι αποστολής, FEDEX, DHL & USPS (απλό ταχυδρομείο). Το τελευταίο δεν υπάρχει στην λίστα τους αλλά το παρέχουν, μετά από συνεννόηση και ερώτηση για το κόστος.

 

Παραλαβή εντός 10 ημερών. Υπάρχει και επιλογή 4 ημερών αλλά δεν θα την επέλεγα, για τους γνωστούς λόγους, εκτός αν χρειαζόμουν κάτι πάρα πολύ.

 

Στην PREMIUM & στην PREMIUM + MAIL, έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα δυνατότητα : δήλωση μειωμένης αξίας μέχρι 75% για αποφυγή τελωνειακών διατυπώσεων !!! Σας αρέσει ????????? Όχι στην απλή συνδρομή όμως.

 

Γενικά, έχουν επιλογές για τα πάντα, π.χ. αν θες τα κουτιά από τα παπούτσια, αν θες να γράψουν έξω ΄δώροʼ κλπ. Δεν τα έχω δει όλα.

Για αποστολή περίπου 8 κιλών, πλήρωσα περίπου 100 δολάρια αλλά με συνέφερε, εννοείται.

 

Όχι σκαναρίσματα σε ταυτότητες/λογαριασμούς κλπ.

 

Μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλοι την θυρίδα σας δωρεάν, αρκεί να τους πείτε ποιοι.

 

Επίσης , ενδιαφέρον έχουν οι εκπτώσεις που παρέχουν, αν αποστείλεις σε αυτούς. Σαν εκπτωτικοί κωδικοί αλλά δικοί τους. Στην σελίδα τους στο φατσοβιβλίο, έχει ενημέρωση αλλά αν θέλετε, δεν χάνετε κάτι να τους ρωτήσετε. Αναφέρονται και διάφορα στο σάιτ τους.

 

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, οφείλω να πω ότι δεν θα το τολμούσα για μεγάλες αποστολές, γιατί όσο να είναι εγκυμονεί ο κίνδυνος του τελωνείου.

 

Αξίζει για πράγματα που είναι σχεδόν τζάμπα στις ΗΠΑ και αξίζει να παραγγέλνουν περισσότερα από ένα άτομα μαζί. Ούτως ή άλλως, πάει με τα κιλά οπότε είναι σαφές τι πληρώνει ο καθένας.

 

Αυτάαααααααα!!!!

 

EDIT Η ακριβής απάντηση του My Us για το ποσοστό μειωμένης αξίας, την παραθέτω όπως την έλαβα

...You are correct that usually the amount is 25%, however certain countries where customs are especially difficult such as Greece can lower the items value by 75%....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

 

Χατζικάκι να σου ζήσει ο ξάδερφος!!!!!

 

Λοιπόν,έχω το εξής θέμα με gymboree. Η παραγγελία μου από 13/07 είναι άφαντη οπότε προ ημερών τους έστειλα μήνυμα για να θέσω το θέμα υπόψη. Μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 20/08 αλλιώς να τους ενημερώσω ξανά. Παίζει να προσωρήσουν σε επιστροφή των χρημάτων ή αντίο GYMBORAKIA & ευρουλάκια? Είχε καμία άλλη κοπέλα ανάλογη εμπειρία?

 

 

Αυτό συνέβη σε μένα μια φορά. Θα σας επιστρέψουν πίσω όλα τα χρήματα. Και στη δική μου περίπτωση, η παραγγελία μου ήρθε 2 μήνες αργότερα. Ενημέρωσα oti τελικά ήρθε, και ήθελα να τη κρατήσω. Μου έδωσαν -20% και μου χαρισαν kai τα έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

να ρωτησω κατι?

παρελλαβε καμια απο κικερς?

εχετε παρει τρακιν ναμπερ?

ενω τα δικα μου εχουν αποσταλλει, δεν εχουν φθασει κ δεν εχω κ τρακιν ναμπερ, μηπως πρεπει να τους το ζητησω?

χαθηκε κ ενα δεμα μου απο αμαζον δυστυχως, μια παραγγελια που την εσπασαν στα 3, ηρθαν τα 2 αλλα το πρωτο δεν εφτασε ποτε,ειπαν θα το ξαναστειλουν , αλλα ενα αντικειμενο δεν ηταν διαθεσιμο...κριμα

χατζικακι αν μπορεις να στειλεις ενα πμ οταν εχεις χρονο πως εκανες την καταχωρηση στο ε μπει ( αγγλιας?) σκεφτομαι κ εγω να βαλω κατι ,,,,αλλα χαθηκα στο σαιτ κ δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω υπόστρωμα για το κρεβάτι μου, έχετε ιδέα που να κοιτάξω και τι να προσέξω? Δεν θέλω το απλό πετσετέ αλλά κάτι πιο καλό και ενισχυμένο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας

να ρωτησω κατι?

παρελλαβε καμια απο κικερς?

εχετε παρει τρακιν ναμπερ?

ενω τα δικα μου εχουν αποσταλλει, δεν εχουν φθασει κ δεν εχω κ τρακιν ναμπερ, μηπως πρεπει να τους το ζητησω?

χαθηκε κ ενα δεμα μου απο αμαζον δυστυχως, μια παραγγελια που την εσπασαν στα 3, ηρθαν τα 2 αλλα το πρωτο δεν εφτασε ποτε,ειπαν θα το ξαναστειλουν , αλλα ενα αντικειμενο δεν ηταν διαθεσιμο...κριμα

χατζικακι αν μπορεις να στειλεις ενα πμ οταν εχεις χρονο πως εκανες την καταχωρηση στο ε μπει ( αγγλιας?) σκεφτομαι κ εγω να βαλω κατι ,,,,αλλα χαθηκα στο σαιτ κ δεν τα καταφερα

 

Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να έρθουν, θα ρωτήσω την διαπιστευμένη επί των παραλαβών αργότερα, αν ήρθε κάτι. Στείλε τους μέιλ να σου δώσουν το τράκινγκ νάμπερ και μετά δες εδώ για να βρεις που είναι.

Για το ebay, ΟΚ αλλά αργότερα, ξύπνησαν τα μικρά.

Κρίμα για το ΑΜΑΖΟΝ, τουλάχιστον δεν θα χάσεις τα λεφτά σου και δεν θα παιδευτείς. Εγώ με το φαντασί, έκανα εσκαλέιτ και είμαι σε αναμονή.

 

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω υπόστρωμα για το κρεβάτι μου, έχετε ιδέα που να κοιτάξω και τι να προσέξω? Δεν θέλω το απλό πετσετέ αλλά κάτι πιο καλό και ενισχυμένο.

 

Εδώ ? Κάποια το είχε βάλει σε παλιότερη σελίδα και έχει ενδιαφέρον.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω υπόστρωμα για το κρεβάτι μου, έχετε ιδέα που να κοιτάξω και τι να προσέξω? Δεν θέλω το απλό πετσετέ αλλά κάτι πιο καλό και ενισχυμένο.

 

Εγώ θα κοιτούσα ΙΚΕΑ εχω πάρει για τις μικρής το βρεφικό κρεββάτι και το καινούργιο τώρα και εχω και στο δικό μου το διπλό. Εχει διάφορες ποιότητες και διάφορα πάχη

 

edit...

 

εννοούσα ανώστρωμα....σορυ!

 

Link to comment
Share on other sites

Και το ΙΚΕΑ μου πέφτει μακριά Καλαμαράκι μου:)

Ευχαριστώ chatzico. Θα ρίξω μια ματιά σε αυτό που μου έδωσες, έχω δει και άμαζον μερικά αλλά δεν ξέρω τι λένε από ποιότητες.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μερικές φορές είναι καλά όταν μεγαλώνουν οι οικογένειες και αποκτάς περισσότερα ξαδέρφια ……… στην Αγγλία, στις ΗΠΑ !!!!

 

Κορίτσια, την έκανα !!!

 

Έχω αμερικάνο ξάδερφο (www.myus.com) !!!

 

Να κάνω ένα μπρίφινγκ.

 

Έχει 3 συνδρομές.

 

ΑΠΛΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 10 δολ.

Μηνιαία / ετήσια συνδρομή 0 δολ

Consolidation ΟΧΙ

Personnal Shopper 5%-10%

 

PREMIUM ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 20δολ.

Μηνιαία 7 δολ

Ετήσια συνδρομή 60 δολ

Consolidation ΝΑΙ

Personnal Shopper 3%-6%

 

PREMIUM * MAIL ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Εφάπαξ κόστος 35 δολ.

Μηνιαία 25 δολ

Ετήσια συνδρομή 195 δολ

Consolidation ΝΑΙ

Personnal Shopper 3%-6%

 

Χρέωση με το κιλό, υπάρχει σαφής πίνακας .

 

Επικοινωνία άψογη, εντός της ημέρας, και αν τύχετε σε ώρα που είναι ανοικτοί, ΑΜΕΣΩΣ !!!

 

Απαντούν σε όλα και με σαφήνεια.

 

Όταν έρχεται κάτι στην θυρίδα σας, λαμβάνετε μέιλ στο οποίο αναφέρεται και το βάρος της αγοράς σας και δεν προχωράει η αποστολή παρά μόνο όταν τους το πείτε.

 

Μπορείτε να τσεκάρετε το βάρος πριν, τα περισσότερα σάιτς π.χ. τζιμπορί που δοκίμασα εγώ, στο λένε. Το διασταύρωσα μετά με το MyUs και δεν υπήρχε διαφορά.

 

3 τρόποι αποστολής, FEDEX, DHL & USPS (απλό ταχυδρομείο). Το τελευταίο δεν υπάρχει στην λίστα τους αλλά το παρέχουν, μετά από συνεννόηση και ερώτηση για το κόστος.

 

Παραλαβή εντός 10 ημερών. Υπάρχει και επιλογή 4 ημερών αλλά δεν θα την επέλεγα, για τους γνωστούς λόγους, εκτός αν χρειαζόμουν κάτι πάρα πολύ.

 

Στην PREMIUM & στην PREMIUM + MAIL, έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα δυνατότητα : δήλωση μειωμένης αξίας κατά 75% για αποφυγή τελωνειακών διατυπώσεων !!! Σας αρέσει ????????? Όχι στην απλή συνδρομή όμως.

 

Γενικά, έχουν επιλογές για τα πάντα, π.χ. αν θες τα κουτιά από τα παπούτσια, αν θες να γράψουν έξω ΄δώροʼ κλπ. Δεν τα έχω δει όλα.

Για αποστολή περίπου 8 κιλών, πλήρωσα περίπου 100 δολάρια αλλά με συνέφερε, εννοείται.

 

Όχι σκαναρίσματα σε ταυτότητες/λογαριασμούς κλπ.

 

Μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλοι την θυρίδα σας δωρεάν, αρκεί να τους πείτε ποιοι.

 

Επίσης , ενδιαφέρον έχουν οι εκπτώσεις που παρέχουν, αν αποστείλεις σε αυτούς. Σαν εκπτωτικοί κωδικοί αλλά δικοί τους. Στην σελίδα τους στο φατσοβιβλίο, έχει ενημέρωση αλλά αν θέλετε, δεν χάνετε κάτι να τους ρωτήσετε. Αναφέρονται και διάφορα στο σάιτ τους.

 

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, οφείλω να πω ότι δεν θα το τολμούσα για μεγάλες αποστολές, γιατί όσο να είναι εγκυμονεί ο κίνδυνος του τελωνείου.

 

Αξίζει για πράγματα που είναι σχεδόν τζάμπα στις ΗΠΑ και αξίζει να παραγγέλνουν περισσότερα από ένα άτομα μαζί. Ούτως ή άλλως, πάει με τα κιλά οπότε είναι σαφές τι πληρώνει ο καθένας.

 

Αυτάαααααααα!!!!

 

Chatziko, με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτός ο ξάδερφός σου και το ψάχνω καιρό ;) Τί θεωρείται μεγάλη αποστολή? Για τί ποσό μιλάμε? Γιατί πριν από 2 χρόνια που είχα ψωνίσει μπότες UGG (100 κάτι δολλάρια)από Αμερική με UPS ή FEDEX είχαν έρθει και με τσίμπησαν στο τελωνείο και καταταλαιπωρήθηκα στο Ελ.Βελ. 29 υπογραφές πήρα προκειμένου να τις πάρω σπίτι μου και πλήρωσα και 30 ευρώ. Και πάλι βέβαια συνέφερε αλλά την ταλαιπωρία αυτή τη θυμάμαι και :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Chatziko, με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτός ο ξάδερφός σου και το ψάχνω καιρό ;) Τί θεωρείται μεγάλη αποστολή? Για τί ποσό μιλάμε? Γιατί πριν από 2 χρόνια που είχα ψωνίσει μπότες UGG (100 κάτι δολλάρια)από Αμερική με UPS ή FEDEX είχαν έρθει και με τσίμπησαν στο τελωνείο και καταταλαιπωρήθηκα στο Ελ.Βελ. 29 υπογραφές πήρα προκειμένου να τις πάρω σπίτι μου και πλήρωσα και 30 ευρώ. Και πάλι βέβαια συνέφερε αλλά την ταλαιπωρία αυτή τη θυμάμαι και :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Κοίτα, μια φορά έχω ψωνίσει έτσι οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία να σου μεταφέρω. Παρακινήθηκα από τις τιμές εκεί βέβαια και από την κοπέλα στο σμ που είχα γνωρίσει και που ψωνίζει έτσι πολλά χρόνια μου είπε.

 

Πόσο να ζυγίζουν οι μπότες που λες π.χ. ? Η δική μου παραγγελία ήταν περίπου 8 κιλά, κυρίως ρούχα και τσάντες. Δεν είχα θέμα. Εσύ παιδεύτηκες γιατί εκτελώνισες μόνη σου. Διαδικασία μεγάλη, το γνωρίζω καλά.

 

Τον χειμώνα σκέφτομαι να δω για τιμπερλαντ και γενικά παπά των παιδιών και κανένα δικό μου :wink:;-) εδώ χτύπησα από το αμερικάνικο ebay δερμάτινη τσάντα COLE HAAN με 55 δολλάρια, σούπερ καλή !!!!

 

Το αμερικάνικο οφίσιαλ σάιτ της UGG χρεώνει 8 δολ. μεταφορικά για παραγγελία μέχρι 150 δολ και τίποτα για πάνω από 150 δολ. Οι τιμές για Ευρώπη ... καλά δες ... Και άντε πες, δεν είναι τα UGG το πάθος σου. Τα GAP, BONNIE JEAN, VICTORIA'S SECRETS κλπ σάιτς που δεν μου έρχονται και δεν έχω ψάξει ? Τα πολυκαταστήματα που θεωρούν στοκ το εμπόρευμα 6μήνου και το βάζουν προσφορά ?

 

Το είπα και στην Στέλλα, έχω δεί ένα σάιτ με ντίσνευ, σχολικά κλπ www.toysrus.com σε αστείες τιμές. Κοίτα τσάντα παιδική με 15 δολλάρια (=11 ευρώ)!!!!!!!!

 

Γενικά, θέλει ψάξιμο αλλά νομίζω ότι με προσοχή, συμφέρει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, μια φορά έχω ψωνίσει έτσι οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία να σου μεταφέρω. Παρακινήθηκα από τις τιμές εκεί βέβαια και από την κοπέλα στο σμ που είχα γνωρίσει και που ψωνίζει έτσι πολλά χρόνια μου είπε.

 

Πόσο να ζυγίζουν οι μπότες που λες π.χ. ? Η δική μου παραγγελία ήταν περίπου 8 κιλά, κυρίως ρούχα και τσάντες. Δεν είχα θέμα. Εσύ παιδεύτηκες γιατί εκτελώνισες μόνη σου. Διαδικασία μεγάλη, το γνωρίζω καλά.

 

Τον χειμώνα σκέφτομαι να δω για τιμπερλαντ και γενικά παπά των παιδιών και κανένα δικό μου :wink:;-) εδώ χτύπησα από το αμερικάνικο ebay δερμάτινη τσάντα COLE HAAN με 55 δολλάρια, σούπερ καλή !!!!

 

Το αμερικάνικο οφίσιαλ σάιτ της UGG χρεώνει 8 δολ. μεταφορικά για παραγγελία μέχρι 150 δολ και τίποτα για πάνω από 150 δολ. Οι τιμές για Ευρώπη ... καλά δες ... Και άντε πες, δεν είναι τα UGG το πάθος σου. Τα GAP, BONNIE JEAN, VICTORIA'S SECRETS κλπ που δεν μου έρχονται και δεν έχω ψάξει ? Τα πολυκαταστήματα που θεωρούν στοκ το εμπόρευμα 6μήνου και το βάζουν προσφορά ?

 

Το είπα και στην Στέλλα, έχω δεί ένα σάιτ με ντίσνευ, σχολικά κλπ www.toysrus.com σε αστείες τιμές. Κοίτα τσάντα παιδική με 15 δολλάρια (=11 ευρώ)!!!!!!!!

 

Γενικά, θέλει ψάξιμο αλλά νομίζω ότι με προσοχή, συμφέρει.[/tQUOTE]

 

Απο το toysrus εχω ψωνισει μεσω φιλου μου που μενει Miami, εχει ασυλληπτα καλες τιμες. Εγω εχω κολλημα με τις τσαντες αν και λογω κρισης και μπεμπη εχω μαζευτει. Θελω να ψωνισω τσαντες και ρουχα ιδιαιτερα απο Saksfifthavenue (Seven jeans και παιδικα Ralph Lauren) και Burberry και γι΄αυτο ρωταω. Οι εκπτωσεις τους ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ. Τα πραγματα σου ηρθαν με USPS;Ποσες μερες εκαναν; Ειχες πει να κοψουν ταμπελακια;Εγω οταν γυρισα απο Νεα Υορκη και ειχα φορτωσει με τον ανδρα μου μας ειχαν πει να κοψουμε τα ταμπελακια για το τελωνειο.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο το toysrus εχω ψωνισει μεσω φιλου μου που μενει Miami, εχει ασυλληπτα καλες τιμες. Εγω εχω κολλημα με τις τσαντες αν και λογω κρισης και μπεμπη εχω μαζευτει. Θελω να ψωνισω τσαντες και ρουχα ιδιαιτερα απο Saksfifthavenue (Seven jeans και παιδικα Ralph Lauren) και Burberry και γι΄αυτο ρωταω. Οι εκπτωσεις τους ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ. Τα πραγματα σου ηρθαν με USPS;Ποσες μερες εκαναν; Ειχες πει να κοψουν ταμπελακια;Εγω οταν γυρισα απο Νεα Υορκη και ειχα φορτωσει με τον ανδρα μου μας ειχαν πει να κοψουμε τα ταμπελακια για το τελωνειο.

Τα πήγαν στην μαμά μου, νομίζω DHL ήταν και έκαναν 10 ημέρες. Αλλά ρώτησα για USPS και αφού λένε ότι το παρέχουν σαν δυνατότητα, θα το προτιμήσω την επόμενη φορά.

Τα ταμπελάκια ήταν στην θέση τους. Μπορεί εσύ να δέχεσαι ένα δώρο ή μπορεί να ψώνισες από στοκατζίδικο ή στις εκπτώσεις σε τιμές ξεφτίλα. Δεν έχει να κάνει πάντα. Στις αποσκευές σας καλά κάνατε και τα κόψατε, για να μην θεωρηθεί ότι κάνετε εμπόριο. Ο εκτελωνισμός όμως γίνεται βάσει τιμολογίου που περιλαμβάνεται στα φορτωτικά έγγραφα της αποστολής. Αν το τιμολόγιο έχει ψηλές τιμές, ο εισαγωγικός δασμός και ο ΦΠΑ θα είναι ανάλογοι της αξίας. Εξαρτάται βέβαια και από τον ελεγκτή που θα ανοίξει το πακέτο σου, ο μη γένοιτο.

Κοίτα, γι' αυτό λέω όχι στις τεράστιες αποστολές. Όσο χαμηλή αξία και αν γράφουν απέξω - το My Us μειώνει την τιμή που αναγράφει - αν είναι ένα πολύ μεγάλο δέμα, ε, κάπου θα σκαλώσει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια σημερα παρελαβα απο αμαζον (ανοιγμενο το πακετο....τι περιεργεια κι αυτη!!!) ενα παιχνιδι αυτοκινητακι,νομιζω το χε παρει και μια αλλη κοπελα απο εδω....

το συνιστω ανεπιφυλακτα...ειναι τελειο ,τα παιδια ο γιος μου 2,5 και η κορημου 9,5 ξετρελαθηκαν και γω μαζι.........ασε που εγινε χαμος και απο τα αλλα παιδακια που το εβλεπαν....μαλωναν ποιος θα πρωτοκαθισει...

ειναι και για μεγαλους,μεχρι 100 κιλα λεει.......

και ειναι αυτο..

http://www.amazon.co.uk/Plasmacar-Blue-The-Original/dp/B002NA5ZW8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1313589051&sr=8-3

 

καλα chatzikouli πολυ πρωχο......να σου ζησουν βρε τα ξαδερφια!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

Παρηγγειλα κι εγω κινητο και κατι αξεσουαρ απο Χονγκ Κονγκ...αντε να δουμε!

Αληθεια κοριτσια με τα feedback στο ebay τι γινεται; Εχω κανει 11 αγορες για τις οποιες πληρωσα αμεσως,αλλα μονο οι 5 μου αφησαν feedback.Πρεπει να ζητησω να μου αφησουν και οι υπολοιποι ή δεν ειναι τοσο σημαντικο;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδα να σου ζησει ο ξαδερφος!!!!!!!!

λοιπον το σκεφτηκα δεν ανοιγεις εσυ ενα μαγαζι διεκπεραιωσεων για εμας?????

 

:cool::cool::cool::cool: Αny time pals !!!!

 

καλα chatzikouli πολυ πρωχο......να σου ζησουν βρε τα ξαδερφια!!!

 

Eυχαριστώ πολύ !!! Βολευτήκατε ? Όλα καλά ?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

Παρηγγειλα κι εγω κινητο και κατι αξεσουαρ απο Χονγκ Κονγκ...αντε να δουμε!

Αληθεια κοριτσια με τα feedback στο ebay τι γινεται; Εχω κανει 11 αγορες για τις οποιες πληρωσα αμεσως,αλλα μονο οι 5 μου αφησαν feedback.Πρεπει να ζητησω να μου αφησουν και οι υπολοιποι ή δεν ειναι τοσο σημαντικο;

Εξαρτάται. Υπάρχουν πωλητές, έχω δεί κάνα 2, που θέλουν μπίντερς με πάνω από χ αγορές, οπότε αν έχεις κάνεις τις χ αγορές, γιατί να μην φαίνεται και το φίντμπακ σου ? Αν έχεις σκοπό και να πουλήσεις κάποια στιγμή, καλό είναι να υπάρχει. Μερικές φορές που δεν μου έχουν αφήσει, τους το έχω ζητήσει. 2-3 δεν άφησαν, δεν έσκασα κιόλας ....8-):cool:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!

 

Θελει μια φιλη μου να παραγγειλει αυτο το νυφικο. Ειναι απο Κινα. Ξερετε αν θα το πιασει το τελωνειο?

 

Πιθανως. Παντως ο πωλητης εχει σχετικα κακο feedback.

Οσες γνωστες μου πηραν απο Κινα, τα νυφικα ηταν απο πολυ κακης ποιοτητας υφασματα, κακοραμμενα και πολυ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ!!!:(

Ας σιγουρευτει για το νουμερο αν τελικα παραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Υπάρχουν πωλητές, έχω δεί κάνα 2, που θέλουν μπίντερς με πάνω από χ αγορές, οπότε αν έχεις κάνεις τις χ αγορές, γιατί να μην φαίνεται και το φίντμπακ σου ?

 

Σωστο!

 

Αν έχεις σκοπό και να πουλήσεις κάποια στιγμή, καλό είναι να υπάρχει.

 

Δεν παιζει ρολο. Αφου οταν αγοραζεις απο καποιον κοιτας το feedback as a seller.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...