Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού σε Νίκαια & Κορυδαλλό


Recommended Posts

Έχει κάποιος, μετά από προσωπική του εμπειρία να μου προτείνει κάποιον βρεφονηπιακό σταθμό στη Νίκαια ή στον Κορυδαλλό (δημόσιο ή ιδιωτικό); Θέλω να ξεκινήσω σιγά-σιγά την έρευνα μου για να βρω κάτι καλό για την κορούλα μου. Έτσι κι αλλιώς με δυσκολία θα την αποχωριστώ, τουλάχιστον ας ξέρω ότι έχω βρει ότι καλύτερο για αυτήν... Όταν θα πάει σταθμό θα είναι περίπου 15 μηνών... Σας παρακαλώ, βοηθείστε με, κι άν ξέρετε κάτι ενημερώστε με έτσι ώστε από κάπου να ξεκινήσω την έρευνα μου!!! Αν κάποιος γνωρίζει κάτι που να αξίζει τον κόπο κι είναι σε δήμο γειτονικό αυτών των δύο (π.χ. Πειραιάς ή Κερατσίνι), ας μου το πει κι αυτό. Σας ευχαριστώ!!!

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχει κάποιος, μετά από προσωπική του εμπειρία να μου προτείνει κάποιον βρεφονηπιακό σταθμό στη Νίκαια ή στον Κορυδαλλό (δημόσιο ή ιδιωτικό); Θέλω να ξεκινήσω σιγά-σιγά την έρευνα μου για να βρω κάτι καλό για την κορούλα μου. Έτσι κι αλλιώς με δυσκολία θα την αποχωριστώ, τουλάχιστον ας ξέρω ότι έχω βρει ότι καλύτερο για αυτήν... Όταν θα πάει σταθμό θα είναι περίπου 15 μηνών... Σας παρακαλώ, βοηθείστε με, κι άν ξέρετε κάτι ενημερώστε με έτσι ώστε από κάπου να ξεκινήσω την έρευνα μου!!! Αν κάποιος γνωρίζει κάτι που να αξίζει τον κόπο κι είναι σε δήμο γειτονικό αυτών των δύο (π.χ. Πειραιάς ή Κερατσίνι), ας μου το πει κι αυτό. Σας ευχαριστώ!!!

 

Καλησπέρα...σήμερα έχω ραντεβου στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ στο Κορυδαλλό για να ενημερωθώ προκειμένου να γράψω τη κόρη μου..2 ετων.

Περιμενέ με....μόλις επιστρέψω θα σου πω εντυπώσεις ..

Το σταθμό μου τον σύστησε μια ξαδέρφη μου που πήγαινε εκεί για χρόνια τη κόρη της.Λέει ότι είναι πολύ καλός!

Θα σου πώ το βράδυ νέα μου!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

elepet! Για τον συγκεκριμένο σταθμό έχω εδώ και καιρό αναρτήσει τόπικ στο φόρουμ αλλά δεν είχε βρεθεί κανένας που να γνωρίζει κάτι! Δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=12626!

 

Οπότε, θα περιμένω νεώτερα σου με αγωνία!!! Σ΄ευχαριστώ ιδιαίτερα για την ανταπόκριση σου!!!

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

filaki....καλησπέρα.. :)

Πριν λίγο γυρίσαμε απο το σταθμό..

Λοιπόν...η κυρία που έχει το σταθμό και που μας μίλησε ήταν παρα μα παρα πολυ φιλική!!Έδειχνε να έχει ενδιαφέρον για τα παιδιά...μιλούσε στη κόρη μου συνέχεια και γενικά έδειχνε να ξέρει πολλά πράγματα για τη παιδική ψυχολογίά και διαπεδαγώγηση γενικότερα.Πολύ καλή και συμπαθητική γυναίκα...με επίπεδο και σοβαρότητα πάνω απο όλα..δεν έχω λόγια πραγματικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Τώρα όσον αφορά στους χώρους...το κτίριο είναι διαμπερές..ευάερο ευήλιο..αρκετά μεγάλοι χώροι.Πολύ μεγάλη αυλή με πλαστικα παιχνίδια..

Το τμήμα που θα πάει η κόρη μου εχει 18 παιδια...η δική σου μάλλον θα πάει στο βρεφικό...τ οποίο εχει αν θμμαμαι γύρω στα 12.

Αύριο κιόλας εμείς την ξεκινάμε με προσαρμογή.Θα την πάω για λίγο και αν περνάει καλα΄θα ην αφήσω κιόλας μεχρι το μεσημέρι.

Απο τιμές...310 ευρω...ή 330 αν την πας όλη μερα.Εγγραφή 80 ευρώ.

Αύριο θα ξέρω περισσότερα να σε ενημερώσω ...ότι θέλεις ρώτα με ..θα χαρώ πολύ να σου δώσω πληροφορίες..

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και σε μας...

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

elepet πολύ χαρηκα με τα νεώτερα από το Παλατάκι! Θα κανονίσω κι εγώ ραντεβού το συντομότερο!

 

Ελπίζω η μικρούλα σου να έχει ένα καλό κι απροβλημάτιστο ξεκίνημα!!! :wink: Γράψε μου σε παρακαλώ τα νέα σας έτσι να έχω και τις εντυπώσεις σου από την αντιμετώπιση του προσωπικού ως προς το κοριτσάκι σου.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ! Ότι καλύτερο εύχομαι! Ωχ μωρέ, ελπίζω να μην έχετε δάκρυάκια αύριο, μόνο χαμογελάκιααααα!!!

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

elepet! Tί κάνεις; Γράψε μου τίποτα για το Παλατάκι! Πώς τα πάτε; Eγκλιματιστήκε η μικρή σου; Έχω πολύ αγωνία! Ακόμα δεν έχω πάει να δω τον σταθμό... αλλά και το τόπικ μου δεν βλέπω να έχει πολύ κίνηση.... Εγώ όμως πρέπει να κινηθώ...

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποια παραπάνω εμπειρία για το Παλατάκι. Σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού. Αραγε δέχονται απόγευμα?

 

Filaki πήγες εσύ τελικά?

 

Elepet να υποθέσω ότι τελικά τον απέρριψες και προσανατολίστηκες στην Μητρόπολη.

 

Please αν κάποια ξέρει ας με βοηθήσει.

 

Μ' αρέσει η Μητρόπολη αλλά θέλω να έχω άποψη και για τους άλλους (θέλω να δω το Παλατάκι και τα Ζαβολάκια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει ακόμα να τον δω... Δεν ξέρω τί να κάνω... σκέφτηκα πως ότι και να δω δεν έχει νόημα... κυρίως θα με ενδιέφερε κάποιος άλλος που έχει πάει το παιδί του εκεί να μου πει εντυπώσεις... το να δω μια βιτρίνα έτοιμη στην εντέλεια, τί νόημα έχει...

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει ακόμα να τον δω... Δεν ξέρω τί να κάνω... σκέφτηκα πως ότι και να δω δεν έχει νόημα... κυρίως θα με ενδιέφερε κάποιος άλλος που έχει πάει το παιδί του εκεί να μου πει εντυπώσεις... το να δω μια βιτρίνα έτοιμη στην εντέλεια, τί νόημα έχει...

 

Eχεις ένα δίκιο σ' αυτό που λες. Η προσωπική εμπειρία κάποιου μετράει πολύ γι' αυτό κι έγώ ζητάω εδώ γνώμες. Απ' την άλλη όμως οι παιδικοί σταθμοί είναι σαν τους γιατρούς. Αλλοι κάποιοι τους βρίσκουν φαντιστικούς κι άλλοι δεν θέλουν να πλησιάσουν. Κάποια πράγματα είναι σίγουρα αντικειμενικά αλλά και κάποια άλλα σχετικά.

 

Επειδή αυτό το καιρό κάνω κι εγώ την έρευνά μου (Αμφιάλη, Νίκαια, ευρύτερη περιοχή Πειραιά) για να στείλω την κόρη μου τον Σεπτέμβριο (θα είναι παρά κάτι 3) συνειδητοποιώ ότι βλέποντας παραπάνω σταθμούς το μάτι εξοικειώνεται και μπορώ να φιλτράρω καλύτερα αυτό που μου προβάλουν.

 

Οσο για μένα ο σταθμός που μου πληρεί περισσότερο τις προϋποθέσεις μου απ' αυτούς που έχω δε είναι της Μητρόπολης Πειραιά (αλλά είναι ακριβός). Δεν τον έχω απορρίψει (άλλωστε δεν ξέρω αν θα με πάρουν) αλλά θέλω να δω και το Παλατάκι και τα Ζαβολάκια.

 

Θα κοιτάξω και θα σας πω εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εγώ ψάχνω για τις δύο μου κόρες όπως έχω γράψει και αλλού στην ίδια περιοχή με εσάς. Για τη Μητρόπολη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω πάει να τη δω, ξέρω όμως πως θέλει οπωσδήποτε μέσο (από κοπέλα που έβαλε την κόρη της πέρισυ)...και εμείς δεν έχουμε...Επίσης το ωράριο μέχρι τις 3 είναι πρόβλημα για εμένα. Στο Ναννώ κοιτάξατε? Είχα πάει να το δω πέρισυ και ήταν σχετικά καλός. Διαβάζω και καλά λόγια στο φόρουμ. Πολλοί γνωστοί μου επίσης πάνε στο Θεμιστοκλή και είναι ευχαριστημένοι.

Θα ήθελα να δω και αυτό το Kids planet αν και η Καστέλλα μου φαίνεται λίγο μακριά. Ξέρετε τίποτα και για αυτό? Εγώ δεν έχω καν τη διεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ ψάχνω για τις δύο μου κόρες όπως έχω γράψει και αλλού στην ίδια περιοχή με εσάς. Για τη Μητρόπολη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω πάει να τη δω, ξέρω όμως πως θέλει οπωσδήποτε μέσο (από κοπέλα που έβαλε την κόρη της πέρισυ)...και εμείς δεν έχουμε...Επίσης το ωράριο μέχρι τις 3 είναι πρόβλημα για εμένα. Στο Ναννώ κοιτάξατε? Είχα πάει να το δω πέρισυ και ήταν σχετικά καλός. Διαβάζω και καλά λόγια στο φόρουμ. Πολλοί γνωστοί μου επίσης πάνε στο Θεμιστοκλή και είναι ευχαριστημένοι.

Θα ήθελα να δω και αυτό το Kids planet αν και η Καστέλλα μου φαίνεται λίγο μακριά. Ξέρετε τίποτα και για αυτό? Εγώ δεν έχω καν τη διεύθυνση...

¨

Lina M πήγα και είδα τη Μητρόπολη και χωρίς οι εγκαταστάσεις της να είναι τίποτα το ιδιαίτερο (έχει βέβαια ευήλιες ψηλοτάβανες αίθουσες) φαίνεται ότι η δουλειά που κάνουν εκεί είναι σοβαρή. Μου έκανε εντύπωση ότι στην περίοδο της προσαρμογής σου επιτρέπουν να είσαι εκεί κάτι το όποίο πολλοί άλλοι δεν το επιτρέπουν. Επίσης σε ερώτηση που έκανα στην υπεύθυνη του νηπιαγωγείο πώς αντιμετωπίζουν κάποιο παιδί που δαγκώνει, χτυπάει, κάτι τέτοιο τέλοσπάντων μου είπαν ότι υπάρχει το καρεκλάκι της σκέψης όπου το παιδί κάθεται εκεί και πρέπει να σκεφτεί γιατί το έκανε. Σε άλλους παιδικούς η απάντηση μου έδειχνε ότι δεν υπήρχε ιδιαίτερη αντιμετώπιση απλώ μία παρατήρηση.

 

Οσο για το ΚΙDS PLANET δεν ξέρω κάτι. Αυτό που ξέρω από κουμπάρα μου που πάει το γιο της στο BIRDS είναι πολύ ευχαριστημένη. Εγώ όμως δεν κοιτάω για τόσο μακρυά. Μου φαίνεται πολλή ώρα στο σχολικό κι εμάς οι δουλειές μας είναι μακρυά σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι. Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Εσένα αγγελ Νίκαια σε βολεύει? Είδες το Ναννώ? Επίσης χτες άκουσα από μια μαμά καλά λόγια για την Πιστιρικούπολη, επίσης στη Νίκαια. Αν μένεις Κερατσίνι, μπορείς να ψαξεις και για Νίκαια ή Κορυδαλλό.Και εμένα μου πέφτει μακριά η Καστέλλα...αλλά αν δεν βρω τίποτα άλλο...δεν ξέρω ακόμη... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα αγγελ Νίκαια σε βολεύει? Είδες το Ναννώ? Επίσης χτες άκουσα από μια μαμά καλά λόγια για την Πιστιρικούπολη, επίσης στη Νίκαια. Αν μένεις Κερατσίνι, μπορείς να ψαξεις και για Νίκαια ή Κορυδαλλό.Και εμένα μου πέφτει μακριά η Καστέλλα...αλλά αν δεν βρω τίποτα άλλο...δεν ξέρω ακόμη... :roll:

 

Kαλημέρα, Νίκαια είναι μια περιοχή που θα μ' ενδιέφερε όπως και Κορυδαλλός. Μένω Αμφιάλη. Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Λϊβανο στη Νίκαια (αρνητικό ότι κλείνει πολύ καιρό το καλοκαίρι). Θέλω να δω το Παλατάκι στον Κορυδαλλό και τα Ζαβολάκια (κοντά σχετικά νομίζω στο Θεμιστοκλή).

 

Εσύ ποιους έχει δεί?

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ που έψαχνα, (τελικά φέτος πηγαίνει για λίγες ώρες σε δημοτικό σταθμό) είχα δει το Μάμα Τότο, το Πολύχρωμο Μπαλόνι, τα Ζαβολάκια, το Θεμιστοκλή (αλλά δεν την έπαιρναν λόγω ηλικίας), τη Μαργαρίτα στον Πειραιά (πολύ συμπαθητικός και οικογενειακός σταθμός, έχω φίλη που στέλνει το παιδί της και είναι πολύ ευχαριστημένη), τα Εκπαιδευτήρια Μακρυγιάννη και το Ναννώ. Επίσης πήγαινε για ένα διάστημα στο Kids parking στον Κορυδαλλό (είναι πολύ ωραίος χώρος), που λειτουργεί και σαν σταθμός αλλά δεν έχει σχολικό (είναι πολύ καλά αν θέλεις το παιδί να απασχοληθεί δημιουργικά για λίγες ώρες).

Το Ναννώ ήταν σαν χώρος ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου, ο πιο άνετος. Φέτος δεν έχω ξεκινήσει τις επισκέψεις αλλά το ψάχνω πιο εντατικά...Εσύ?

Θα σε ενημερώνω για ότι καινούργιο μαθαίνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σε ενημερώνω για ότι καινούργιο μαθαίνω...

 

Μπαίνω και βγαίνω συνέχεια γι' αυτό αργώ να δω τα posts. Tα Ζαβολάκια πως σου είχαν φανεί? Θέλω να πάω να τα δω. Εγώ έχω δει μόνο της Μητρόπολης, ο οποίος μου άρεσε και του Καραχάλιου εδώ στη περιοχή. Θέλω όμως να δω τα Ζαβολάκια και το Παλατάκι. Πειραιά δεν θα φτάσει η χάρη μου

Link to comment
Share on other sites

Tα Ζαβολάκια πως σου είχαν φανεί? Θέλω να πάω να τα δω. Εγώ

 

Καλός μου είχε φανεί, με καλές εγκαταστάσεις, μεγάλες αίθουσες και αυλή, οι ιδιοκτήτες φαίνονται συμπαθητικοί. Είναι μεγάλος σταθμός βέβαια και οι τάξεις ήταν λίγο ψυχρές, γενικά θύμιζε περισσότερο σχολείο και για μικρά παιδιά αυτό δε μου αρέσει, μάλλον προτιμώ κάτι πιο οικογενειακό...Δε μου άρεσε επίσης που μου είπαν ότι τους βάζουν ταινίες να βλέπουν (δε θυμάμαι όμως τη συχνότητα των προβολών). Δεν ήξερα και κάποιον να πηγαίνει εκεί, σου μιλώ για την εντύπωση που αποκόμισα από την επίσκεψή μου. Μπορεί στην πράξη να είναι πολύ καλός, δεν ξέρω...Πάντως σίγουρα ήταν αξιοπρεπής..

Για Αμφιάλη από ότι έχω ακούσει, πρέπει να αποφεύγουμε οπωσδήποτε τα edit admin

edit admin (" ότι έχω ακούσει, πρέπει να αποφεύγουμε οπωσδήποτε δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Tα Ζαβολάκια πως σου είχαν φανεί? Θέλω να πάω να τα δω. Εγώ

 

Για Αμφιάλη από ότι έχω ακούσει, πρέπει να αποφεύγουμε οπωσδήποτε edit admin.

 

Lina σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Οσο για τα edit admin έχω να το πω κι εγώ. Δεν μου ενέπνευσε καμμία εμπιστοσύνη χωρίς να έχω κάτι συγκεκριμένο να πώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ πήγαινα την μικρή μου στο ΝΑΝΝΩ μεχρι το νηπιαγωγείο πέρσυ. Ημουν πολύ ευχαριστημένη. Είναι στην Νίκαια, πολύ ώραίες αίθουσες, φωτεινές με καλό προσωπικο και η διευθύντρια πολυ καλή και αυτή, με αγάπη στα παιδιά. Κάνανε προγράμματα εξορμήσεις κ.α.

 

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!![/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα.

και εγώ ψάχνω για βρεφονηπιακο σταθμό αλλά όχι ιδιωτικό γιατί έχω δίδυμα και δεν μπορώ απο οικονομικής πλευράς.έμαθα ότι επιδοτεί ο οργανισμος εργατικης εστιας ιδιωτικους σταθμους και μάλιστα άκουσα οτι στο κερατσίνι έχει έναν πολύ καλο.τα παιρνουν απο 8 μηνων και πανω.οταν ενημερωθώ πλήρως θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είχα τη μικρή μου στα Ζαβολάκια 4 χρόνια. Δεν είχα κανένα απολύτως παράπονο γιατί οι κοπέλες και ειδικά η μία που κοιτάζει τα πολύ μωράκια είναι καταπληκτικές και καταρτισμένες. Τους μαθαίνουν πολλά πράγματα στο προνήπιο, χορό, αθλήματα , αγγλικά κ.λ.π. Σαν χώρος είναι άνετος μια και παλαιότερα ήταν σχολείο, έχει όμορφη αυλή , παιδότοπο και σ' αφήνουν να πηγαίνεις ό,τι ώρα και στιγμή θέλεις της ημέρας για να δεις το παιδάκι σου χωρίς να χρειάζεται να ενημερώσεις πρώτα. Εμάς πήγαινε η γιαγιά πολλά πρωινά και έβλεπε πως φέρονται στα παιδιά και πραγματικά με καθησύχαζε. Σε ενημερώνουν κάθε μέρα για το τί έφαγε το παιδί, τί ήπιε, αν έκανε πυρετό κ.λ.π.και μπορείς να πάρεις οποιαδήποτε ώρα θες τηλέφωνο για να δεις τι κάνει το παιδί σου. Θα την είχα αφήσει την κόρη μου και νηπιαγωγείο εκεί , την έγραψα κανονικά. αλλά υπήρχε ένα θέμα με την άδεια και αναγκάστηκα να την πάω στο δημόσιο. Εκεί λίγο τα τσουγκρίσαμε με τους ιδιοκτήτες καθώς δεν μας έλεγαν την αλήθεια σχετικά με την άδεια και μας άφηναν να πιστεύουμε ότι την έχουν. Τελικά την πήραν την αδεια για το νηπιαγωγείο αλλά ήταν αργά για εμάς. Ετσι αποδείχθηκε ότι είναι λίγο συμφεροντολόγοι σχετικά με τα χρήματα αλλά αυτό είναι το μόνο μειονέκτημα γιατί , κατα τ'άλλα , το παιδί είναι πραγματικά ασφαλές και οι βρεφονηπιοκόμοι είναι, το ξαναλέω, καταπληκτικές. Οποια θέλει να το πάει εκεί ας μου στείλει και private message για να της πώ λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ πήγαινα την μικρή μου στο ΝΑΝΝΩ μεχρι το νηπιαγωγείο πέρσυ. Ημουν πολύ ευχαριστημένη. Είναι στην Νίκαια, πολύ ώραίες αίθουσες, φωτεινές με καλό προσωπικο και η διευθύντρια πολυ καλή και αυτή, με αγάπη στα παιδιά. Κάνανε προγράμματα εξορμήσεις κ.α.

 

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!![/b]

 

Φίλη Baby boom,

 

Χθες επισκέφτηκα τον σταθμό ΝΑΝΝΩ.Συμφωνώ πως η δ/ντρια φαίνεται μια κοπέλα με πολύ αγάπη για τα παιδιά και αυτό ειναι πολύ θετικό, το κτιριακό όμως ήταν... απαράδεκτο... Παμπάλαιο κτίριο, αίθουσες με πολλά παιχνίδια ναι μεν, καταθλιπτικές από την παλαιότητα δε. Οι τουαλέτες καθαρές αλλά τόσο παλιές που για μένα θέλουν γενική ανακαίνιση. Το κτιριακό δηλαδή απαράδεκτο.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καταλαβαινω την αγωνια των μαμαδων να κανουν μια σωστη επιλογη για τα παιδια τους θα ηθελα να σας επιστησω την προσοχη -εχει αναφερθει και απο αλλο μελος αυτο- να ειστε πιο προσεκτικες σε ατομα με 1-2 μηνυματα που μπαινουν για να διαφημισουν τον οποιοδηποτε σταθμο. Μη ξεχνατε οτι οι σταθμοι ειναι ιδωτικες επιχειρησεις και ως τετοιες "διαφημιζουν" με καθε τροπο τις υπηρεσιες τους. Γι'αυτο λοιπον θεωρω παραλογο μελη που πραγματικα ενδιαφερονται για τα παιδια τους να εχουν μονο δυο μηνυματα και αυτα για διαφημιση. Δηλαδη το μονο που θα ηθελαν να εκφρασουν ειναι αυτο?

 

Δε ξερω αν και αλλα μελη εχουν αυτη την απορια αλλα καπου νομιζω οτι ξαναειδα αυτη την παρατηρηση και πραγματικα τη θεωρω σωστη.

Link to comment
Share on other sites

Η κοινη λογικη λεει οτι δεν μπορει η συνεισφορα σου σε ενα φορουμ να ειναι 2 μηνυματα και αυτα με συγκεκριμενη κατευθυνση . Και δυστυχως αυτο δε γινεται μονο στο συγκεκριμενο θεμα αλλα και αλλου οπου "ειδικοι" και "εμπειρογνωμονες" προωθουν ενα προιον ή μια υπηρεσια και μετα εξαφανιζονται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...