Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το μωρο μου κοιμαται ελαχιστα..


korinaki

Recommended Posts

Κορίτσια όσες έχετε πραγματικά σοβαρό πρόβλημα με τον ύπνο του μωρού, αν περνούν δηλαδή οι μήνες και το πρόβλημα παραμένει το ίδιο και χειρότερο, τσεκάρετε τη μελατονίνη του. Μελατονίνη λέγεται η ουσία που εγκρίνεται από τον εγκέφαλο και μας προετοιμάζει για ύπνο. Μερικά μωράκια δεν εκκρίνουν αρκετή μελατονίνη και χρειάζονται συμπλήρωμα. Συνέβη σε κοπέλα εδώ στο φόρουμ (δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο ήταν το τόπικ της).

[είμαι στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και ήδη έχω τρομοκρατηθεί με τα άυπνα μωράκια!]

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια όσες έχετε πραγματικά σοβαρό πρόβλημα με τον ύπνο του μωρού, αν περνούν δηλαδή οι μήνες και το πρόβλημα παραμένει το ίδιο και χειρότερο, τσεκάρετε τη μελατονίνη του. Μελατονίνη λέγεται η ουσία που εγκρίνεται από τον εγκέφαλο και μας προετοιμάζει για ύπνο. Μερικά μωράκια δεν εκκρίνουν αρκετή μελατονίνη και χρειάζονται συμπλήρωμα. Συνέβη σε κοπέλα εδώ στο φόρουμ (δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο ήταν το τόπικ της).

[είμαι στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και ήδη έχω τρομοκρατηθεί με τα άυπνα μωράκια!]

 

skybeam, ειναι πολυ νωρις για σενα να αγχωνεσαι με τα αυπνα μωρακια, να χαρεις την εγκυμοσυνη σου και τις ομορφιες της γιατι οσο περναει ο καιρος εχεις αλλα θεματα για να αγχωνεσαι.....να εχεις λοιπον μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα κοριτσια! Ο μπεμπης μου εγινε 1 μηνος σήμερα! Παρατηρω οτι τωρα πια τρωει και μενει ξυπνιος λιγο περισσοτερο ενω πριν κοιμόταν οταν τελειωνε το φαγητό του! Δεν τον εχω συνηθισει ακομα! Λετε να πειναει ακομα? Τρωει και πολυ! Πριν ετρωγε και κοιμοταν και οταν του ξαναεδινα ειχε σφραγισμένο το στοματακι του! Τωρα μου ζηταει κι αλλο απο το μπιμπερο! Του βαζω 150 ml και του το κοβω γιατι θα φαει και το μπουκαλι! Εχω δοκιμασει να του δωσω περισσότερο αλλα μου το βγαζει εξω το γαλα! Λετε να εχει μπερδεψει την πιπιλα με τη θηλη του μπιμπερο? Ειναι μερικες ωρες που δεν ξυπναει με τιποτα και πρέπει να του δωσω ορο για μυτουλα και αντιβιωση για την υδρονεφρωση! Κοιμαται στο λικνο και στο κρεββάτι μας! Στο κρεββάτι μας ειναι μια χαρα και στο λικνο ειναι ανησυχος! Ολο στριφογυρναει! Λετε να τον βαζω στην κουνια του μηπως ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...