Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δηλαδη ava για τα πιατα με αρωμα χαμομηλι απαφορευεται???:shock::shock::shock:

Τα εχω παρει τωρα με την γιατρο μου!Εκατο ευρωπουλα τσεπωσε,δεν ηταν υποχρεωμενη να με ενημερωσει πληρως???????:evil:

Βεβαίως και είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώσει εμάς μας έδωσε μία λίστα γι'αυτό αν διαβάσεις τα πιο κάτω ποστ ίσως βρεις κάποιο που το αναφέρω.

Ναι και ava και όλα τα συναφή απαγορεύονται και αυτό γίνεται γιατί αν σου δώσει κάποιο φάρμακο που περιέχει π.χ χαμομήλι και εσύ το χρησιμοποιείς ήδη μπορεί να μην δουλέψει γιατί θα έρθει σε σύγκρουση η ίδια ουσία στον οργανισμό σου.Μαθημα φυσικής το ομόνυμα απωθούνται τα ετερόνυμα ελκονται.

Ωχ ξύπνησαν οι εισβολείς θα τα ξαναπούμε σύντομα.....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδη ava για τα πιατα με αρωμα χαμομηλι απαφορευεται???:shock::shock::shock:

 

Χρησιμοποίησε γάντια κι εσύ πιά!! :lol:

 

Τα εχω παρει τωρα με την γιατρο μου!Εκατο ευρωπουλα τσεπωσε,δεν ηταν υποχρεωμενη να με ενημερωσει πληρως???????:evil:

 

Κοίτα απο ό,τι έχω καταλάβει ο κάθε γιατρός

λέει και τα δικά του.

 

Ο Κ.ας πούμε στο επίσημο site του

δεν αναφέρει για όόοοολα αυτά

http://www.classical-homeopathy.gr/odigies_apagoreyseis.htm

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε γάντια κι εσύ πιά!! :lol:

 

 

Ρε συ αυτο ειναι το προβλημα ή το γεγονος οτι δεν με ενημερωσε για πραγματα που ηταν υποχρεωμενη????

 

Ειναι σωστο να μαζευω πληροφοριες μονη μου δεξια και αριστερα??!!

 

Τα εχω παρει τωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Προβατά είπε πως χαμομήλι με sulphur δεν κάνει. Με τα περισσότερα άλλα λογικά είναι οκ. Ο γιατρός ή γνωστά ομοιοπαθητικά φαρμακεία θα σας ενημερώσουν. (άλλο παράδειγμα η Περγαντά)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ μια απο δω μια απο κει....παλι σας εψαχνα!

 

λοιπον, ο 2ος ομοιοπαθητικος μου ειχε πει οτι καλο ειναι να αποφευγονται τα μπαχαρικα κ η σοκολατα κ οτι απαγορευονται καφες, μεντα, μαυρο τσαι, ναφθαλινη στο σπιτι...γενικα να αποφευγονται τα διεγερτικα κ οι εντονες γευσεις/μυρωδιες. οποτε ο,τι σας εχουν πει λογικο μου ακουγεται.

soevan για τον εαυτο μου αλλαξα 4 ομοιο, τωρα με τον 4ο νομιζω υπαρχει χημεια κ με εχει βοηθησει πολυ.

 

επισης, ο 2ος ομοιο ηταν κ ο μοναδικος που μου μιλησε για διατροφη (κατι ελεγε η rosie), οι αλλοι τιποτα κ ο 4ος λιγα πραγματα. κ παλι λογικο, γιατι δεν ειναι το πεδιο τους, βεβαια κατα τη γνωμη μου εχει αποτελεσμα να τα κανει κανεις συνδυαστικα..

 

evdi δεν τον ξερω τον καφε του κορρε, αλλα αν ειναι σαν τους καφεδες σικαλης/κριθαριου καλυτερα να το αποφυγεις γιατι ειναι καβουρδισμενα πραγματα ....εχει πολυ ωραια γευση κατα τη γνωμη μου επινα πιο παλια- αλλα ...καμμενο δημητριακο;; καλυτερα οχι...:?

Link to comment
Share on other sites

Bλεπω ολοι μας ειμαστε μεσα στην πληρη και σωστη ενημερωση!!!!

 

Eμεις παντως που κανουμε παρα πολλα ατομα ομοιοπαθητικη στο συγγενικο περιβαλλον, κανεις γιατρος δεν ειπε για την κανελα, τη χρησιμοποιουμε κανονικα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα!;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως παιδιά -άσχετο-, να πω την αμαρτία μου έχω μπερδευτεί πολύ με την ομοιοπαθητική! Ενώ στον μικρό μου έχω δει δύο ή τρεις φορές ανεξήγητη εξέλιξη (θετική) μετά την λήψη ομοιοπαθητικού φαρμάκου, σε μένα και σε άλλα δύο ενήλικα μέλη (πολύ κοντινά μου), δεν βλέπω καμμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορά...εδώ και μήνες! Τι να συμβαίνει, άραγε; Και ο γιατρός να επιμένει ότι θα δω μεγάλη αλλαγή, αλλά τίποτα!

G0vpp3.png

9Aq8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατά πρώτον έχω μπερδευτεί με τα ποστ που ανοίγουν για την ομοιοπαθητική και κλειδώνονται μετά, άσχετο αλλά μου ήρθε τώρα και το αναφέρω

Λοιπόν ο γιος μου λίγο πριν το Πάσχα εμφάνισε στο σώμα του σπυριά κόκκινα και κάποια με μυτούλα άσπρη, αρχικά χάρηκα νόμιζα ότι είναι ανεμοβλογιά για την οποία δεν έχουμε εμβολιαστεί, αλλά δεν ήταν. Πήγαμε στο γιατρό μας ο οποίος είναι ο χριστόπουλος και μου είπε ότι είναι αλλεργία ίσως στην γύρη. Σήμερα το μεσημέρι που πήγα να τον πάρω από το σχολείο ήταν πάλι γεμάτο το σώμα του από τα σπυριά αυτά. Η μόνη διαφορά είναι ότι αυτή τη φορά είναι περισσότερα και σε μεγαλύτερη έξαρση

Με ενδιαφέρει πολύ να μάθω την αιτία αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να ξεκινήσουμε να κάνουμε αλλεργικά τεστ. Να σημειώσω ότι όταν ήταν μικρός μηνών δηλαδή είχε αλλεργία στην πρωτείνη αγε,αδινού, την οποία δεν διασταυρώσαμε με εξέταση απλά έκανα αποχή από γαλακτοκομικά εγώ όσο θήλαζα και έτσι συμπεράναμε ότι ήταν από αυτό. Τότε είχε εμφανίσει σμηγματοροική δερματίτιδα

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις και προτάσεις

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά -άσχετο-, να πω την αμαρτία μου έχω μπερδευτεί πολύ με την ομοιοπαθητική! Ενώ στον μικρό μου έχω δει δύο ή τρεις φορές ανεξήγητη εξέλιξη (θετική) μετά την λήψη ομοιοπαθητικού φαρμάκου, σε μένα και σε άλλα δύο ενήλικα μέλη (πολύ κοντινά μου), δεν βλέπω καμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορά...εδώ και μήνες! Τι να συμβαίνει, άραγε; Και ο γιατρός να επιμένει ότι θα δω μεγάλη αλλαγή, αλλά τίποτα!

 

Ίσως ο γιατρός δεν έχει βρει το σωστό φάρμακο. Ίσως απλά το πρόβλημα σας είναι αρκετά χρόνιο και θέλει περισσότερο χρόνο να αντιδράσει ο οργανισμός. Καλή εξέλιξη είναι και οι ενήλικες να αισθάνονται καλύτερα ακόμα και αν δεν έχουν ορατά αποτελέσματα.

 

Γενικά τα παιδιά είναι οι καλύτεροι πελάτες των ομοιοπαθητικών επειδή αντιδρούν γρήγορα και θετικά, ακόμα και με λίγο λάθος φάρμακο. Και φυσικά συνήθως δεν έχουν προλάβει να χρονίσουν τα προβλήματα τους :wink:

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατά πρώτον έχω μπερδευτεί με τα ποστ που ανοίγουν για την ομοιοπαθητική και κλειδώνονται μετά, άσχετο αλλά μου ήρθε τώρα και το αναφέρω

Λοιπόν ο γιος μου λίγο πριν το Πάσχα εμφάνισε στο σώμα του σπυριά κόκκινα και κάποια με μυτούλα άσπρη, αρχικά χάρηκα νόμιζα ότι είναι ανεμοβλογιά για την οποία δεν έχουμε εμβολιαστεί, αλλά δεν ήταν. Πήγαμε στο γιατρό μας ο οποίος είναι ο χριστόπουλος και μου είπε ότι είναι αλλεργία ίσως στην γύρη. Σήμερα το μεσημέρι που πήγα να τον πάρω από το σχολείο ήταν πάλι γεμάτο το σώμα του από τα σπυριά αυτά. Η μόνη διαφορά είναι ότι αυτή τη φορά είναι περισσότερα και σε μεγαλύτερη έξαρση

Με ενδιαφέρει πολύ να μάθω την αιτία αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να ξεκινήσουμε να κάνουμε αλλεργικά τεστ. Να σημειώσω ότι όταν ήταν μικρός μηνών δηλαδή είχε αλλεργία στην πρωτείνη αγελαδινού, την οποία δεν διασταυρώσαμε με εξέταση απλά έκανα αποχή από γαλακτοκομικά εγώ όσο θήλαζα και έτσι συμπεράναμε ότι ήταν από αυτό. Τότε είχε εμφανίσει σμηγματοροική δερματίτιδα

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις και προτάσεις

 

Λογικά είναι κάτι εποχιακό και θα περάσει μαζί με την άνοιξη.

Δεν είναι απαραίτητο να μάθετε το αλλεργιογόνο, σύμφωνα με την ομοιοπαθητική προσέγγιση ακολουθούμε τα συμπτώματα του οργανισμού, αυτός ξέρει!

 

Αν τα σπυράκια δεν περάσουν μόνα τους σύντομα, λογικά μπορεί να βοηθήσει ο Χριστόπουλος.

Αλλεργία στην καζεΐνη, ε;

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά -άσχετο-, να πω την αμαρτία μου έχω μπερδευτεί πολύ με την ομοιοπαθητική! Ενώ στον μικρό μου έχω δει δύο ή τρεις φορές ανεξήγητη εξέλιξη (θετική) μετά την λήψη ομοιοπαθητικού φαρμάκου, σε μένα και σε άλλα δύο ενήλικα μέλη (πολύ κοντινά μου), δεν βλέπω καμμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορά...εδώ και μήνες! Τι να συμβαίνει, άραγε; Και ο γιατρός να επιμένει ότι θα δω μεγάλη αλλαγή, αλλά τίποτα!

 

Χα χα, έτσι ακριβώς και στην περίπτωσή μας!

Η ομοιοπαθητική μέχρι τώρα δουλεύει τέλεια στα παιδιά μου αλλά όχι σε μένα.

Βέβαια έκανα μόνο περιστασιακές θεραπείες στα παιδιά μου ενώ εγώ έκανα δυο μακροχρόνιες θεραπείες.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι η γυναικολόγος μου μου έδινε διάφορα ομοιοπαθητικά στην εγκυμοσύνη, στον τοκετό και το θηλασμό των πρώτων μηνών και όλα ήτανε καλά, ανταποκρινόμουνα.

 

Άρα εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η ομοιοπαθητική δεν είναι κατάλληλη για μακροχρόνια θεραπεία.. πολύ επιστημονικό συμπέρασμα ε; :rolleyes:

Είμαι και επιστήμονας κατά τα άλλα! :lol:

 

Σοβαρά τώρα, έχω πολλές επιφυλάξεις για την αποτελεσματικότητά της στα χρόνια προβλήματα για τους λόγους που έχω αναφέρει πολλές φορές σε διάφορα τόπικ.

Δεν νομίζω να έκανα ποτέ στα παιδιά μου μακροχρόνια θεραπεία, θα προτιμούσα ένα πραγματικά ολιστικό γιατρό έστω και αυτό σημαίνει να πάω στην κλινική του Mercola στο Chicago!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως παιδιά -άσχετο-, να πω την αμαρτία μου έχω μπερδευτεί πολύ με την ομοιοπαθητική! Ενώ στον μικρό μου έχω δει δύο ή τρεις φορές ανεξήγητη εξέλιξη (θετική) μετά την λήψη ομοιοπαθητικού φαρμάκου, σε μένα και σε άλλα δύο ενήλικα μέλη (πολύ κοντινά μου), δεν βλέπω καμμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορά...εδώ και μήνες! Τι να συμβαίνει, άραγε; Και ο γιατρός να επιμένει ότι θα δω μεγάλη αλλαγή, αλλά τίποτα!

 

evdi κι εγώ αυτά ήθελα να σου πω

που σου λένε παρακάτω ο mesastoura και η Rosie

(οι οποίοι είναι οι "βετεράνοι" της ομοιοπαθητικής! :P)

 

 

 

Ίσως ο γιατρός δεν έχει βρει το σωστό φάρμακο. Ίσως απλά το πρόβλημα σας είναι αρκετά χρόνιο και θέλει περισσότερο χρόνο να αντιδράσει ο οργανισμός. Καλή εξέλιξη είναι και οι ενήλικες να αισθάνονται καλύτερα ακόμα και αν δεν έχουν ορατά αποτελέσματα.

 

Γενικά τα παιδιά είναι οι καλύτεροι πελάτες των ομοιοπαθητικών επειδή αντιδρούν γρήγορα και θετικά, ακόμα και με λίγο λάθος φάρμακο. Και φυσικά συνήθως δεν έχουν προλάβει να χρονίσουν τα προβλήματα τους :wink:

 

Χα χα, έτσι ακριβώς και στην περίπτωσή μας!

Η ομοιοπαθητική μέχρι τώρα δουλεύει τέλεια στα παιδιά μου αλλά όχι σε μένα.

Βέβαια έκανα μόνο περιστασιακές θεραπείες στα παιδιά μου ενώ εγώ έκανα δυο μακροχρόνιες θεραπείες.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι η γυναικολόγος μου μου έδινε διάφορα ομοιοπαθητικά στην εγκυμοσύνη, στον τοκετό και το θηλασμό των πρώτων μηνών και όλα ήτανε καλά, ανταποκρινόμουνα.

 

Άρα εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η ομοιοπαθητική δεν είναι κατάλληλη για μακροχρόνια θεραπεία.. πολύ επιστημονικό συμπέρασμα ε; :rolleyes:

Είμαι και επιστήμονας κατά τα άλλα! :lol:

 

Σοβαρά τώρα, έχω πολλές επιφυλάξεις για την αποτελεσματικότητά της στα χρόνια προβλήματα για τους λόγους που έχω αναφέρει πολλές φορές σε διάφορα τόπικ.

Δεν νομίζω να έκανα ποτέ στα παιδιά μου μακροχρόνια θεραπεία, θα προτιμούσα ένα πραγματικά ολιστικό γιατρό έστω και αυτό σημαίνει να πάω στην κλινική του Mercola στο Chicago!

 

Τα διαπίστωσα κι εγώ αυτά μέσω μιας φίλης μου

η οποία έχει ατοπική δερματίτιδα και παιδεύεται εδώ και 2 μήνες

με την ομοιοπαθητική

 

και όχι μόνο προκοπή δεν έχει βρει

αλλά έχει χειροτερέψει κι όλας!!

 

Ενώ στην κόρη της έχει δει απίστευτη βελτίωση!

Και μάλιστα μου έλεγε

οτι εαν δεν είχε δει τα θετικά αποτελέσματα σε εκείνη

θα είχε την χειρότερη γνώμη για την ομοιοπαθητική!

 

Προφανώς επειδή το πρόβλημά της το έχει πολύ καιρό

είναι δύσκολο και να φύγει.....

 

Εγώ πάντως ομολογώ οτι

στις 2 φορές που χρειάστηκα τώρα στην εγκυμοσύνη μου

να πάρω ομοιοπαθητικά

λειτούργησαν άψογα και σε εμένα!

 

Ισως επειδή δεν ήταν κάτι χρόνιο.....

αλλά 2 απλές ιωσούλες με αρκετό όμως βήχα

ο οποίος έπρεπε οπωσδήποτε να φύγει

γιατί "απειλούσε" την ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης μου!

Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα που το σκέφτομαι η γυναικολόγος μου μου έδινε διάφορα ομοιοπαθητικά στην εγκυμοσύνη, στον τοκετό και το θηλασμό των πρώτων μηνών και όλα ήτανε καλά, ανταποκρινόμουνα.

 

 

Rosie, γιατί σου έδινε ομοιοπαθητικά στον θηλασμό??

Είχες κάποιο πρόβλημα

ή σου τα έδινα προληπτικά?

Να ρωτήσω κι εγώ τον Κ. αν πρέπει να πάρω ????

Link to comment
Share on other sites

Αντε τωρα να δω πως θα βγαλω ακρη!Ηδη εχω παρει την γιατρο μου 2 φορες και την εχω πρηξει με τις ερωτησεις μου!!Ντρεπομαι να την ξαναπαρω παλι!!

:S

 

Να την πρήξεις!!

Τι τα πήρε τα 100 ευρώ δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites

soevan μαλλον εννοει σε περιπτωση μαστιτιδας, κ σε μενα πχ που ειχα μεγαλο προβλημα με πετρωματα (ειχα καταληξει το μισο μηνα να ειμαι με πετρωμα) , τουλαχιστον με την ομοιοπαθητικη περνουσαν γρηγορα κ δεν εκαναν φλεγμονη..αλλο που επανεμφανιζονταν:rolleyes: (κατεληξα βεβαια σε συνδυασμο με επιθεματα λαχανου)

επισης για τον τοκετο , επειδη εκανα διαβητη κυησης κ καλο ηταν να μην ξεπερασω την 40η εβδ. επαιρνα πουλσατιλα, το πηρα 3 μερες κ γεννησα:lol:

 

τωρα για το σε ποιον πιανει η ομοιο, η δικη μου αποψη ειναι οτι εκτος απο το αν την κρινουμε σαν αποτελεσματικη ή μη, θεραπεια, νομιζω εχει σημασια κ το κατα ποσο ταιριαζει σε καποιον σε αλλο επιπεδο , απο ψυχολογικο μεχρι στασης απεναντι στην υγεια γενικα πχ....κ ισως αυτη να ειναι μια ακομα διαφορα με τα παιδια, που δεν εχουν σχηματισει ολοκληρωμενες αποψεις/στασεις για την αρρωστια κ την ιαση.....μια υποθεση κανω ετσι;:P

Link to comment
Share on other sites

Rosie, γιατί σου έδινε ομοιοπαθητικά στον θηλασμό??

Είχες κάποιο πρόβλημα

ή σου τα έδινα προληπτικά?

Να ρωτήσω κι εγώ τον Κ. αν πρέπει να πάρω ????

 

Στην κόρη μου για παράδειγμα πήρα γιατί είχα υπερπαραγωγή.

Αντλούσα λίτρα και λίτρα γάλακτος τις πρώτες βδομάδες της ζωής της και υπέφερα!

Πήρα Phytolaca που με βοήθησε να μην πετρώνει το στήθος μου οπότε και δεν αναγκαζόμουνα να κάνω άντληση να ανακουφιστώ, έτσι σιγά σιγά μειώθηκε και η παραγωγή μου.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

...

Σοβαρά τώρα, έχω πολλές επιφυλάξεις για την αποτελεσματικότητά της στα χρόνια προβλήματα για τους λόγους που έχω αναφέρει πολλές φορές σε διάφορα τόπικ.

Δεν νομίζω να έκανα ποτέ στα παιδιά μου μακροχρόνια θεραπεία, θα προτιμούσα ένα πραγματικά ολιστικό γιατρό έστω και αυτό σημαίνει να πάω στην κλινική του Mercola στο Chicago!

Ίσως έχω και εγώ κοντινή άποψη με την δική σου, θεωρώντας την διατροφή, τον ήλιο κλπ μάλλον σημαντικότερα για την υγεία από ότι τα ομοιοπαθητικά φάρμακα (καλές εντυπώσεις έχω και από τον βελονισμό αλλά έκανα 6-7 συνεδρίες μόνο).

 

Μιλώντας για ολιστικούς γιατρούς άνοιξα νέο θέμα επειδή πάει μακρυά η βαλίτσα.

 

Κρατήστε το παραπάνω θέμα χωρίς ομοιοπαθητική, δεν χρειάζεται να την βάλουμε και εκεί. Σε εκείνο ας δώσουμε έμφαση στην διατροφή περισσότερο.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι κάτι εποχιακό και θα περάσει μαζί με την άνοιξη.

Δεν είναι απαραίτητο να μάθετε το αλλεργιογόνο, σύμφωνα με την ομοιοπαθητική προσέγγιση ακολουθούμε τα συμπτώματα του οργανισμού, αυτός ξέρει!

 

Αν τα σπυράκια δεν περάσουν μόνα τους σύντομα, λογικά μπορεί να βοηθήσει ο Χριστόπουλος.

Αλλεργία στην καζεΐνη, ε;

 

Αυτό μου είπε και γιατρός την πρώτη φορά που τον είδε...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες για το αλλεργιογόνο απλά θέλω να δω αν όντως είναι λόγω της εποχής ή κάτι άλλο τον βασανίζει και ξεσπάει ο οργανισμός του εμφανίζοντας αυτά τα σπυράκια..επίσης μου κάνει εντύπωση ότι και την προηγούμενη φορά που τα εμφάνισε είχε όπως και αυτή τη φορά και άλλα συμπτώματα όπως πολύ ελαφρύ βήχα και πολύ ελαφριά καταροή...σαν ένα πολύ ελαφρύ μπούκωμα δηλαδή

Ναι είχε αλλεργία την οποία μεγαλώνοντας ξεπέρασε..Βέβαια όλα τα γαλακτοκομικά που τρώει είναι κυρίως κατσικίσια και πρόβεια αλλά έχει καταναλώσει και χωρίς κανένα πρόβλημα κάποιο από αγελαδινό γάλα...

Ευχαριστώ για την απάντηση, επίσης πολύ ωραία το θέμα που άνοιξες, μπήκα και στο μπλογκ που έβαλες στο λινκ και είναι πάρα πολύ ενδιαφέροντα, καταθλιπτικά βέβαια αλλά πέρα ως πέρα αληθινά

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή απόγευμα

η μικρή μας κάνει έναν ξεγυρισμένο πυρετό 38,7

 

στα καλά καθούμενα

(χωρίς άλλα συμπτώματα- ο βήχας εξαφανισμένος)

 

παίρνω τον Γιανν. (συνεργάτη του Κ) δεν απαντάει...

....συνεχίζω να παίρνω (επι μισή ώρα)

τα ίδια!!!

 

....αρχίζουν να με ζώνουν τα φίδια!! :evil:

 

Οπότε αποφασίζω να πάρω τον ίδιο τον Κ.

και ευτυχώς :roll:

 

μου απαντάει κανονικότατα

και μου δίνει αυτός οδηγίες και φάρμακο!

 

Μπράβο στον Κ.!!!!

Ετσι είναι οι σωστοί γιατροί!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...