Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά σαμπουάν Από σούπερ μάρκετ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω;Με τις όλο αυξανόμενες τιμές στα προϊόντα τι σαμπουάν - αφρόλουτρα παίρνεται στα παιδιά σας; έχουμε δώσει πολλά λεφτά σε φαρμακευτικά από όταν ήταν βρέφη αλλά πλέον είναι αδύνατον. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , 1984 είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω;Με τις όλο αυξανόμενες τιμές στα προϊόντα τι σαμπουάν - αφρόλουτρα παίρνεται στα παιδιά σας; έχουμε δώσει πολλά λεφτά σε φαρμακευτικά από όταν ήταν βρέφη αλλά πλέον είναι αδύνατον. 

Εγώ παίρνω το septona από το μάρκετ. Ειναι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , 1984 είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω;Με τις όλο αυξανόμενες τιμές στα προϊόντα τι σαμπουάν - αφρόλουτρα παίρνεται στα παιδιά σας; έχουμε δώσει πολλά λεφτά σε φαρμακευτικά από όταν ήταν βρέφη αλλά πλέον είναι αδύνατον. 

για τι ηλικια;

τελευταια παιρνουμε johnson.ομως γενικα δ ειχαν ιδιαιτερες ευαισθησιες στο δερμα,οποτε δ ειχαμε ιδιαιτερες προτιμησεις

Link to comment
Share on other sites

@1984 εγώ παίρνω της pharmasept το παιδικό με αντλία ,ένα λίτρο και κρατάει πάρα πολύ..μπορείς να το βρεις και με 8, 9€. Η τιμή μπορεί να είναι τσιμπημενη αλλά αξιζει για το περιεχόμενο και τη ποσότητα. Σαμπουάν απ' το σουπερμάρκετ έχω πάρει και Τζόνσον αλλά και σανεξ που μου άρεσε περισσότερο αλλά πιο ακριβό απ' το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, 1984 είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω;Με τις όλο αυξανόμενες τιμές στα προϊόντα τι σαμπουάν - αφρόλουτρα παίρνεται στα παιδιά σας; έχουμε δώσει πολλά λεφτά σε φαρμακευτικά από όταν ήταν βρέφη αλλά πλέον είναι αδύνατον. 

Septona παίρνουμε κ μεις κ είναι μια χαρά . 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, 1984 είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω;Με τις όλο αυξανόμενες τιμές στα προϊόντα τι σαμπουάν - αφρόλουτρα παίρνεται στα παιδιά σας; έχουμε δώσει πολλά λεφτά σε φαρμακευτικά από όταν ήταν βρέφη αλλά πλέον είναι αδύνατον. 

Εγώ σεπτονα σε όλα , παλιά έπαιρνα φρεζιντερμ όσο ήταν μικρά , τώρα πια ακόμα και στον μικρότερο σεπτονα από σούπερ μάρκετ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

για τι ηλικια;

τελευταια παιρνουμε johnson.ομως γενικα δ ειχαν ιδιαιτερες ευαισθησιες στο δερμα,οποτε δ ειχαμε ιδιαιτερες προτιμησεις

6,5 και 9,5. Με Johnson μεγάλωσα κι εγώ. Και βασικά όλη η οικογένεια το χρησιμοποιούσαμε. Και ήθελα να το ξεκινήσω και στα παιδιά και διάβαζα όλα αυτά τα σχόλια για τα συστατικά τους. Αλλά τελικά νομίζω πως αγνό προϊόν δεν υπάρχει. Και στα φαρμακευτικά τόσα λεφτά που έχουμε δώσει είναι αθώα μήπως; είναι η ανόητη αντίληψη που έχουμε. Γιατί αν τα προϊόντα του σούπερ μάρκετ τα πουλούσαν στο φαρμακείο θα τα αγοράζαμε χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , 1984 είπε:

6,5 και 9,5. Με Johnson μεγάλωσα κι εγώ. Και βασικά όλη η οικογένεια το χρησιμοποιούσαμε. Και ήθελα να το ξεκινήσω και στα παιδιά και διάβαζα όλα αυτά τα σχόλια για τα συστατικά τους. Αλλά τελικά νομίζω πως αγνό προϊόν δεν υπάρχει. Και στα φαρμακευτικά τόσα λεφτά που έχουμε δώσει είναι αθώα μήπως; είναι η ανόητη αντίληψη που έχουμε. Γιατί αν τα προϊόντα του σούπερ μάρκετ τα πουλούσαν στο φαρμακείο θα τα αγοράζαμε χωρίς δεύτερη σκέψη. 

προσωπικα δ το ψαχνω τοσο πολυ

σιγουρα ως 2χρ κ γω προτιμουσα weleda,freezyderm,pharpasept.πλεον εχουν περιοριστει σε καποια προιοντα οπως τα αντηλιακα,ενα σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη,στοματικο διαλυμα

κανενα χρονο τωρα συνειδητοποιω εχουμε την ενυδατικη της σεπτονα,εκεινη μου φαινεται καλη.ενω κ τα μωρομαντηλα της εταιριας δ με ενθουσιασαν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , vicky86 είπε:

προσωπικα δ το ψαχνω τοσο πολυ

σιγουρα ως 2χρ κ γω προτιμουσα weleda,freezyderm,pharpasept.πλεον εχουν περιοριστει σε καποια προιοντα οπως τα αντηλιακα,ενα σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη,στοματικο διαλυμα

κανενα χρονο τωρα συνειδητοποιω εχουμε την ενυδατικη της σεπτονα,εκεινη μου φαινεται καλη.ενω κ τα μωρομαντηλα της εταιριας δ με ενθουσιασαν

 

Συμφωνώ. Μέχρι τα 2,5 παίρναμε της Φρέζιντερμ, πλέον θεωρώ ότι μπορούμε με ασφάλεια να πάμε σε πιο οικονομικές λύσεις. Προτιμώ τα Σεπτόνα και το Αρκάδι επειδή είναι ελληνικά και δεν θέλω να δώσω λεφτά στην Τζόνσον έτσι κι αλλιώς. Και μωρομάντηλα παίρνουμε πλέον όποια βρίσκουμε κάθε φορά σε καλύτερη προσφορά. 

Τα αντιηλιακά είναι άλλη ιστορία, εκεί δεν θέλω να κάνω σκόντο. Για το παιδί παίρνω της Φρέζιντερμ, για εμάς με έχει βολέψει πολύ η Απιβίτα.

Γενικά έχουν ανέβει πλέον πολύ οι ελληνικές εταιρείες στα καλλυντικά και τα παραφαρμακευτικά. Βρίσκεις για κάθε πορτοφόλι και είναι και ποιοτικά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Συμφωνώ. Μέχρι τα 2,5 παίρναμε της Φρέζιντερμ, πλέον θεωρώ ότι μπορούμε με ασφάλεια να πάμε σε πιο οικονομικές λύσεις. Προτιμώ τα Σεπτόνα και το Αρκάδι επειδή είναι ελληνικά και δεν θέλω να δώσω λεφτά στην Τζόνσον έτσι κι αλλιώς. Και μωρομάντηλα παίρνουμε πλέον όποια βρίσκουμε κάθε φορά σε καλύτερη προσφορά. 

Τα αντιηλιακά είναι άλλη ιστορία, εκεί δεν θέλω να κάνω σκόντο. Για το παιδί παίρνω της Φρέζιντερμ, για εμάς με έχει βολέψει πολύ η Απιβίτα.

Γενικά έχουν ανέβει πλέον πολύ οι ελληνικές εταιρείες στα καλλυντικά και τα παραφαρμακευτικά. Βρίσκεις για κάθε πορτοφόλι και είναι και ποιοτικά. 

τα αρκαδι τα βρισκεται σε ολα τα γνωστα μαρκετ;γτ μονο το απορρυπαντικο ρουχων εχω δει

συμφωνω για τα αντηλιακα.αυτα ακομη απο το φαρμακειο.εκτος απο φρυζι,κ του κορρε η απιβιτα

κ πλεον οι τιμες δ εχουν τεραστια διαφορα με πολλες ξενες.κ πολυ καλα καλλυντικα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Mega Σκλαβενίτης το έχω βρει προς το παρόν. Και το απορρυπαντικό του είναι φοβερό! Όταν ήταν μωρό έβαζα τη σκόνη, τώρα που οι λεκέδες έχουν αλλάξει κατηγορία χρησιμοποιώ το υγρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...