Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλλυντικά τύπου Avon και Oriflame και πώληση


Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα έπεσε το μάτι μου σε μια κοπέλα που πουλούσε προϊόντα Avon. Τα ξέρετε σαν προϊόντα? Θα αγοράζατε τπτ από εκεί ή από Oriflame? Αν είσαι πωλητής αυτών των προϊόντων αξίζει ή είναι κοροϊδία? Είναι καθόλου ποιοτικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , mama16 είπε:

Κορίτσια σήμερα έπεσε το μάτι μου σε μια κοπέλα που πουλούσε προϊόντα Avon. Τα ξέρετε σαν προϊόντα? Θα αγοράζατε τπτ από εκεί ή από Oriflame? Αν είσαι πωλητής αυτών των προϊόντων αξίζει ή είναι κοροϊδία? Είναι καθόλου ποιοτικά?

 

 

Η Avon δεν ξέρω πως δουλεύει, η Oriflame που με είχαν προσεγγίσει όταν ήμουν 20 χρονών δούλευε ως πυραμίδα. Είχες ένα μικρό ποσοστό έκπτωσης ως αγοραστής και ουσιαστικά όσο περισσότερες πωλήσεις ή προσωπικές αγορές έκανες εσύ, αντίστοιχα επωφελούνταν αυτός που σε "έγραψε" στην εταιρία.

Ως ποιότητα, προσωπικά δε βρίσκω καμία από τις δύο εταιρίες ποιοτικές, ειδικά σε σχέση με την τιμή τους, με λίγο χειρότερη την oriflame. 

 

Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο δουλευουν.πιστευω στις μερες μας δ αξιζει να ασχοληθεις.κ οσο για την ποιοτητα αναλογα με τι την συγκρινεις.πχ με vichy;μακραν καλυτερη η vichy

στην avon ειχες κ ποσοστο επι των πωλησεων

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια σήμερα έπεσε το μάτι μου σε μια κοπέλα που πουλούσε προϊόντα Avon. Τα ξέρετε σαν προϊόντα? Θα αγοράζατε τπτ από εκεί ή από Oriflame? Αν είσαι πωλητής αυτών των προϊόντων αξίζει ή είναι κοροϊδία? Είναι καθόλου ποιοτικά?

Δουλευε μια φίλη μου στην  Avon,πληρώνοτανε με βάση τις πωλήσεις που έκανε,με ποσοστα δηλαδη,από ποιότητα είναι χάλια της avon τουλάχιστον που είχα δοκιμάσει στο παρελθόν(για να ενισχύσω την φίλη μου).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Ναι κ εγώ δεν αγοράζω από αυτές τις εταιρείες ούτε το είχα σκεφτεί ποτέ να δουλέψω εκεί. Αλλά με κίνησε το ενδιαφέρον το ότι τώρα μπορείς να δουλεύεις κ από τα σοσιαλ. Αλλά νομίζω περισσότερο ψωνίζουν ίσως από εκεί τα νέα κορίτσια που δεν θέλουν να διαθέσουν πολλά για το μακιγιάζ. Οι μεγαλύτερες 30+  δύσκολα να ψωνίσουν αυτές τις μάρκες. Οπότε σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να ασχοληθώ κ να ξέρω ότι μπορεί οι γνωστοί μου να πάρουν κάτι απλά γιατί θα ντραπουν να πουν όχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα είπαν όλα τα κορίτσια παραπάνω, εγώ επίσης όταν ήμουν 18-19 είχα ασχοληθεί με oriflame  όμως δεν άξιζε τον κόπο.

Επίσης τελευταία έχει ακόμα μία εταιρεία (δεν λεώ όνομα για να μη θεωρηθεί δισφύμηση ) αρκετά ακριβότερη όμως από τις άλλες δύο. Εγώ αυτό που δεν μπορώ σε αυτά είναι η επιμονή του ''πωλητή'', έχω φτάσει σε σημείο να αποφεύγω άτομο επειδή σε κάθε συζήτση μου επισήμαινε πόσο λάθος είμαι που δεν δεχόμουν να γίνω μέλος σε εκείνους.

Θεωρώ πως για να βγάλεις κάτι σε αυτά πρέπει να το τρέξεις πάρα πολυ και ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Τα είπαν όλα τα κορίτσια παραπάνω, εγώ επίσης όταν ήμουν 18-19 είχα ασχοληθεί με oriflame  όμως δεν άξιζε τον κόπο.

Επίσης τελευταία έχει ακόμα μία εταιρεία (δεν λεώ όνομα για να μη θεωρηθεί δισφύμηση ) αρκετά ακριβότερη όμως από τις άλλες δύο. Εγώ αυτό που δεν μπορώ σε αυτά είναι η επιμονή του ''πωλητή'', έχω φτάσει σε σημείο να αποφεύγω άτομο επειδή σε κάθε συζήτση μου επισήμαινε πόσο λάθος είμαι που δεν δεχόμουν να γίνω μέλος σε εκείνους.

Θεωρώ πως για να βγάλεις κάτι σε αυτά πρέπει να το τρέξεις πάρα πολυ και ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

Ναι έχεις δίκιο, εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να γίνω κολιτσιδα στον άλλον. Αν θέλει καλώς αν δεν θέλει δεν πειράζει. Αλλά μάλλον δεν μου ταιριάζει σαν δουλειά

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mama16 said:

Ναι έχεις δίκιο, εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να γίνω κολιτσιδα στον άλλον. Αν θέλει καλώς αν δεν θέλει δεν πειράζει. Αλλά μάλλον δεν μου ταιριάζει σαν δουλειά

Το ''κολιτσίδα'' είναι τακτική της εταιρείας, αν όντως σαν άνθρωπος δεν το έχεις αυτό δεν μπορείς να συνεργαστείς μαζί τους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...