Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ριλαξ και ΓΟΠ


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαστε σχεδόν δύο μηνών και έχουμε μια ήπιες μορφής παλινδρόμηση. Βγάζουμε γουλίτσες που και που απλά καμιά φορά αν ας πούμε είμαστε ανάσκελα είναι δύσκολα τα πράγματα γιατί πνιγόμαστε. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο relax που να μην έχει λακούβα και να είναι κατάλληλο για τέτοιες περιπτώσεις για να κρατάει το παιδί όρθιο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/22/2021 at 10:01 PM, [email protected] said:

Καλησπέρα, είμαστε σχεδόν δύο μηνών και έχουμε μια ήπιες μορφής παλινδρόμηση. Βγάζουμε γουλίτσες που και που απλά καμιά φορά αν ας πούμε είμαστε ανάσκελα είναι δύσκολα τα πράγματα γιατί πνιγόμαστε. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο relax που να μην έχει λακούβα και να είναι κατάλληλο για τέτοιες περιπτώσεις για να κρατάει το παιδί όρθιο

 

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς, συνήθως τα ρηλαξ εχουν2-3 θέσεις ανάκλισης. Τελείως όρθιο δεν μπορεί να κάτσει ακόμα το παιδί, δεν μπορεί να στηρίξει το σωματακι του γιαυτό τα ρηλαξ δεν είναι σε ορθή γωνία. πάρε κάποιο με διαφορετικά σημεία ανάκλισης και έχε το στο πιο όρθιο. Πολλά είναι έτσι μάλλον τα περισσότερα. Εγώ είχα ένα της chicco που ήταν έτσι αλλά δεν το προτείνω γιατί ήταν πανάκριβο χωρίς λόγο το συγκεκριμένο 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να βάλεις ένα στρωματακι η μαξιλαράκι να είναι πιο όρθιο.εγω έτσι έκανα.. φοβόμουν μην πνίγει.εβγαζε αρκετές γουλιες,εμετούς θα έλεγα..παντού είχα βάλει μαξιλαράκια. Στη κούνια,στο πάρκο,ακόμα και στο καρότσι..είναι λαίμαργη έτρωγε πολύ ,την θηλαζω,και δεν ρευοταν..όταν ξεκινήσαμε στερεες βελτιώθηκε κατά πολύ η κατάσταση..είναι 8,5 μηνών τώρα...υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...