Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόωρο νεογνό τραυματισμός χόνδρου μύτης έπειτα απο χορήγηση οξυγόνου με μάσκα.


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Γέννησα πρόωρα και το μωράκι έμεινε για 10 μέρες στην ΜΕΝΝ λόγω αναπνευστικής δυσχέρειας, όπου του χορηγήθηκε μάσκα με οξυγόνο με συνέπεια να τραυματιστεί η μυτούλα του  απο μέσα στον χόνδρο. Πονάει πολύ δεν το ακουμπάμε καθόλου το σημείο και προσέχουμε...Οταν κλαίει απο τον πόνο με περνάει ηλεκτρικό ρεύμα:cry: Αναρωτιέμαι αν έχει προκαλέσει κάποια ζημιά απο μέσα, μην έχει κάποιο πρόβλημα μετά... Επίσης σκέφτομαι  οταν θα πέφτει το στεγνό αιματάκι μην μπει στα ρουθούνια.

Έχει καμία ανάλογη εμπειρία;;;;

Θα πεθάνω απο το άγχος μου, αύριο θα παω στην παιδίατρο να το δει...:cry: :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Thundercats! είπε:

Καλησπέρα, 

Γέννησα πρόωρα και το μωράκι έμεινε για 10 μέρες στην ΜΕΝΝ λόγω αναπνευστικής δυσχέρειας, όπου του χορηγήθηκε μάσκα με οξυγόνο με συνέπεια να τραυματιστεί η μυτούλα του  απο μέσα στον χόνδρο. Πονάει πολύ δεν το ακουμπάμε καθόλου το σημείο και προσέχουμε...Οταν κλαίει απο τον πόνο με περνάει ηλεκτρικό ρεύμα:cry: Αναρωτιέμαι αν έχει προκαλέσει κάποια ζημιά απο μέσα, μην έχει κάποιο πρόβλημα μετά... Επίσης σκέφτομαι  οταν θα πέφτει το στεγνό αιματάκι μην μπει στα ρουθούνια.

Έχει καμία ανάλογη εμπειρία;;;;

Θα πεθάνω απο το άγχος μου, αύριο θα παω στην παιδίατρο να το δει...:cry: :(

Κοπέλα μου περαστικά ! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία, απλά να ευχηθώ ότι καλύτερο σε σένα κ στο μωράκι σου!!! Κουράγιο , θα περάσει, πέρασες δύσκολα λογικό να έχεις άγχος, αλλά πιστεύω ότι θα πάνε καλά όλα,. Θα δει το μωράκι κ ο παιδίατρος και θα είναι μια χαρά, θα σας πει πώς θα το περιποιηθειτε. Έκανε πληγή το καημένο. Ελπίζω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thundercats! είπε:

Καλησπέρα, 

Γέννησα πρόωρα και το μωράκι έμεινε για 10 μέρες στην ΜΕΝΝ λόγω αναπνευστικής δυσχέρειας, όπου του χορηγήθηκε μάσκα με οξυγόνο με συνέπεια να τραυματιστεί η μυτούλα του  απο μέσα στον χόνδρο. Πονάει πολύ δεν το ακουμπάμε καθόλου το σημείο και προσέχουμε...Οταν κλαίει απο τον πόνο με περνάει ηλεκτρικό ρεύμα:cry: Αναρωτιέμαι αν έχει προκαλέσει κάποια ζημιά απο μέσα, μην έχει κάποιο πρόβλημα μετά... Επίσης σκέφτομαι  οταν θα πέφτει το στεγνό αιματάκι μην μπει στα ρουθούνια.

Έχει καμία ανάλογη εμπειρία;;;;

Θα πεθάνω απο το άγχος μου, αύριο θα παω στην παιδίατρο να το δει...:cry: :(

κοπέλα μου να σου ζήσει !!!! Μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε. Περάσατε δύσκολα δεν μπορώ να φανταστώ. Περαστικά του να γίνει γρήγορα καλά εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Annitamik είπε:

Κοπέλα μου περαστικά ! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία, απλά να ευχηθώ ότι καλύτερο σε σένα κ στο μωράκι σου!!! Κουράγιο , θα περάσει, πέρασες δύσκολα λογικό να έχεις άγχος, αλλά πιστεύω ότι θα πάνε καλά όλα,. Θα δει το μωράκι κ ο παιδίατρος και θα είναι μια χαρά, θα σας πει πώς θα το περιποιηθειτε. Έκανε πληγή το καημένο. Ελπίζω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία να σου απαντήσει.

 

Just now, Super.mum είπε:

κοπέλα μου να σου ζήσει !!!! Μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε. Περάσατε δύσκολα δεν μπορώ να φανταστώ. Περαστικά του να γίνει γρήγορα καλά εύχομαι. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια να είσαστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγα στην παιδίατρο και μου έδωσε μια κρεμούλα για την μύτη να βάζουμε, την έβαζα για μια εβδομάδα περίπου και έφυγε, έπεσε η πληγή που έκανε. Όλα καλά, απλά φαίνεται ότι είχε κοπεί λίγο το δέρμα μπροστά διότι βλέπω την γραμμή επούλωσης, δόξα τω Θεώ δεν ήταν βαθιά! Πάει και αυτό το άγχος ουφ:roll::x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...