Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα κατοικίδια μας....


vazelaki

Recommended Posts

Eμείς έχουμε ένα γκριφονάκι 5 ετών το οποίο λατρεύουμε, αν και είναι λίγο φοβιτσιάρικο κι έτσι δεν παίζει όσο θα θέλαμε (καμιά ιδέα??). Πάντως τα παιδιά μας τα λατρεύει και με αυτούς παίζει αρκετά. Αλλά θα ήθελα τόσο πολύ να πάρουμε άλλο ένα τώρα.... απλά φοβάμαι ότι τους πρώτους μήνες (της εκπαίδευσης) που ψιλολερώνουν το σπίτι τα κουτάβια δεν θα είναι και ιδιαίτερα υγειεινό για τα παιδιά κι έτσι όλο το αναβάλλω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμεις εχουμε ενα μποξερ ηλικιας 2 χρονων ονοματι Σπαρκυ!! Τρελιαρικο οπως ολα τα μποξερακια και ξεροκεφαλο...;) Η μικρη μας 11 μηνων τσιριζει απο τη χαρα της και απλωνει χερακι για τον χαιδεψει και βεβαιως την αφηνουμε...:-P

Φωτο δεν ξερω πως να βαλω...:?:

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλωνω τρελαμενη φιλοζωη και το αποδικνιω σε αυτους που πρεπει (στα ζωα δηλαδη) καθημερινως.

Ειχα ενα μωρακι την Ηρα 8 μηνων και 9 ημερων το οποιο μας πηρε ο θεουλης την μερα που ενας #$%^& πεταξε φολα στο παρκο που τοσο πολυ αγαπαγε να παιζει. Η απολεια ειναι τεραστια δεν ξερω αν καποιος απο σας ειχε ΠΑΙΔΙ που να γαβγιζει... γιατι εγω σκυλι δεν ειχα... κατι καλυτερο απο παιδι και ας μην πονεσα να το γεννησω εγω.

Μετα την τραγικη απολεια μας πηραμε ενα αλλο μωρακι για να μας απαλεινει τον πονο, να μας κανει να ξεχαστουμε... την λενε Ηρα junior ειναι 56 ημερων σημερα μαυρουλα πανεμορφη...

Α! ξεχασα να αναφερω πως και η Ηρα αλλα και η Ηρα junior εχουν κατι κοινο....

Την ιδια ρατσα... τη ρατσα που τοσο πολυ λατρευω και χανομαι στην ομορφια της.... ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ! Τα καλυτερα τα πιο φιλικα τα πιο αγαπησιαρικα τα πιο παιχνιδιαρικα ζωα του κοσμου.

 

xp811x.jpg

 

αγαπη και δεος προς τη φυλη!

(παραδιδω εντατικη πλυση εγκεφαλου ΔΩΡΕΑΝ σε οποιον θελει να μαθει για τη ρατσα χαχαχαχα ):P

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! Εγω ειχα εναν αγορακι που γαβγιζε....ηταν 17 ετων και 3 μηνω οταν δυστυχως:-( :-( :-( :-( εφυγε....

τον ελεγαν gorbi και ηταν μαλτεζακι....τον λατρεψαμε και ακομα τον σκεφτομαι και τωρα που σασ γραφω αρχισανε τα δακρυα.....:-( :sad: :-(

ειναι 1,5 ετοσ μακρυα μου και ακομα μου λειπει....παντα θα μου λειπει γιατι ηταν η παρεα μου το παιχνιδακι μου που μεγαλωσαμε μαζι τοσα χρονια....

δυστυχωσ αναγκαστηκα να τον κοιμησω γιατι επαθε εγκεφαλικο και ουρλιαζε και σπαρταραγε απο τουσ πονουσ στα χερια μου..... Ο γιατροσ μου ειπε οτι ειχε το πολυ 2-3 ωρες ζωης....τοτε τον φιλησα και ειπα του γιατρου να τον ηρεμησει δεν μπορουσα να τον βλεπω να ποναει και θεωρω πωσ εκανα το σωστο....ειχε παραλυσει τελειωσ το αγορακι μου....

αχ ρε κοριτσια τι ηθελα και τα θυμηθυκα τωρα.....:-( :sad: :-(

 

ασ παμε και στα καλα...τωρα μου εμεινε ο κασπερ ενασ γατακος που ειχα βρει στα σκουπιδια 2 χρονια πριν χασω το αγορακι μου!!

ηταν παρα πολυ φιλοι οι δυο τους κοιμοντουσαν μαζι...:)

στα 15 του ο σκυλογιος μου ειχε σπασει το ποδαρακι του...Του καναμε χειρουργειο και ο γατοσ οσο καιρο δεν μπορουσε να περπατησει του εκανε παρεα μεσα στο καλαθακι του....:) :)

 

πειτε μου πωσ να βαλω φωτογραφια!!:rolleyes::confused:

glitterfy0001856T528D30.gif [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχουμε μια γλυκιά σκυλίτσα την Άμπι που τώρα είναι 5μιση μηνών.

Είναι πολύ καλό σκυλάκι, και πολύ αγαπησιάρικο!

Αφού αν της βάλω να φάει και φύγω, δεν τρώει για να με ακολουθήσει. Πολλές φορές κάθομαι κάτω στη μοκέτα μαζί της και την ταίζω στο στόμα κροκετούλες!;) Ακούει το αυτοκίνητο του αντρα μου απο μακριά και βγαίνει στο κάγκελο του μπαλκονιού και τον περιμένει!:cool:

 

Θα βάλω και φωτό.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

εγω εχω για κορη αυτη τη γλυκεια λαμπραντορινα που φαινεται και στην φωτο βεβαια δεν ειναι τοσο μικρη πλεον ειναι 14 μηνων και εχουμε ψηλωσει λιγο....αλλα ειμαστε ολο ναζια και χαδακια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ωραιο θέμα!!λοιπόν εμείς προς το παρόν έχουμε 1 ψαράκι.2 κοκατιλ παπαγαλάκια.κ στο κτημα 2 σκυλάκια..κοπριτεξ....τώρα προσπαθώ να πείσω τον άντρα μου να πάρουμε ένα μίνι μαλτεζάκι για μέσα το σπίτι...το ζητάει κ η μικρή(αν κ όταν βλέπει σκυλιά ή γατιά τρομάζει:rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

χμχμ να σκεφτω εχουμε ενα σκυλο , 3 ενυδρεια, 2 γατες, πολλα καναρινια και δυο κουνελια και ειπα στον αντρα μου ως εδω!!!! αντε για κανα σκυλο το συζητω τα πουλια δεν τα αντεχω ολο καθαρισμα θελουν.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hello, έχω 3 τετράποδα κοριτσάκια,

Virma, 7 ετών Επανιέλ Μπρετόν,

Nessie, 5 ετών Επανιέλ Μπρετόν και αυτή

Lucy, 3 ετών Λάμπραντορ - Ντραχταρ mix

Ελπίζω το αγοράκι μας, που θα κάνει την εμφάνιση του σε λίγους μήνες να ολοκληρώσει την ήδη δεμένη (και λίγο τριχωτή) οικογένεια μας!!!:P

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε ενα τρελο παπαγαλο ρινγνετσκ ,οποιος (οποια) γυναικα ειναι, φωναζει οληηη την ημερα,τα παιδια μου την λατρευουνε παραα πολυ οχι ομως και ο αντρας μου!

 

papagaj016.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μας!!!

Εκτός από τον γιόκα μου έχω και άλλα δυο παιδάκια

τον Άλεξ σκυλάκο 5 ετών και την Νίντζα γατούλα 4 χρονών!!Ο μικρός έχει τρέλα!!Και ό,τι κι αν πάθει και κλαίει,με ένα που είναι ο Άλεξ ή που είναι η Νίντζα,του περνάνε τα πάντα!!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Α! Κατοικίδια!! Εδώ είμαστε :D

Έχουμε κ λέμε λοιπόν:

Έναν παπαγάλο μεγάλο που δεν βάζει γλώσσα!!

Ένα αρσενικό κουνελάκι τον Νίο μας!

Ένα θυλυκό κουνελάκι την Άλπι μας!

Ένα καναρίνι που μπήκε μόνο του στο σπιτι

και φυσικά την μασκότ της οικογένειας...το υπέροχο κοκεράκι μου τον Νώε!

για να μην αναφέρω και τις υπόλοιπες αγάπες μου στην φιλοζωική που είμαι μέλος.... :oops:

Αυτά από μένα, προς το παρών βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις :rolleyes:

Καλή Χρονιά σε όλους!!!

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και απο μενα!! εμεις εχουμε ενα pitbull λατρεμένο και τη φωνάζουμε Τυχερη!!!!την μαζεψαμε απο τα σκουπιδια την μεγαλωσαμε με αγαπη και την εκπαιδευσαμε.εχω να σας πω οτι η μπεμπα ειναι 4,5 μηνων και η Τυχερη κοιμαται διπλα στην κουνια της! με το πρωτο κιχ που θα κανει το μωρακι την νυχτα η Τυχερη ειναι πρωτη στο ποδι.!!!!

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

'Αψογος ο Κάσπερ

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=86&cid=25&fid=480614

 

(όχι δεν είναι δικός μου βέβαια)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία κουκλίτσα λύκαινα, μαζεμένη από τον δρόμο, παιχνιδιάρα και ανυπομονώ να δω αντίδραση όταν έρθει με το καλό το πρώτο μας μωράκι. Αν και έχω ακούσει ότι είναι από τις ράτσες που τα πάνε καλά με τα παιδιά.

Η ζωή είναι σκληρή:mad:, αλλά εγώ σκληρότερη;)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 5 εβδομάδες μετά...

Να 'μαστε λοιπόν. Εμείς έχουμε τον Κουίνσι ένα Λαμπραντόρ 2 ετών που έχει και το παρατσούκλι "Ξυπνητήρι" διότι μας ξυπνάει κάθε πρωί την ίδια ώρα. ( έχουμε πετάξει τα ρολόγια )

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...