Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπακουλας Βασιλειος


elena.t

Recommended Posts

Γεια σε ολη την ομορφη παρεα. Χρειαζομαι την γνωμη σας για τον κ. Μπακουλα Βασιλειο. Με τον συντροφο μου θελουμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρο και θελουμε να βρουμε εναν γιατρο που να εμπιστευομαστε απολυτα και να ειναι διπλα μας σε ολο το ταξιδι της εγκυμοσυνης. Αν καποια μανουλα εχει εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο, θα ηθελα να ακουσω την γνωμη της. Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν κανατε εξετασεις πριν ξεκινησετε τις προσπαθειες.. Ανυπομονω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 7/2/2021 at 12:56 ΜΜ, elena.t είπε:

Γεια σε ολη την ομορφη παρεα. Χρειαζομαι την γνωμη σας για τον κ. Μπακουλα Βασιλειο. Με τον συντροφο μου θελουμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρο και θελουμε να βρουμε εναν γιατρο που να εμπιστευομαστε απολυτα και να ειναι διπλα μας σε ολο το ταξιδι της εγκυμοσυνης. Αν καποια μανουλα εχει εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο, θα ηθελα να ακουσω την γνωμη της. Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν κανατε εξετασεις πριν ξεκινησετε τις προσπαθειες.. Ανυπομονω για τις απαντησεις σας.

Σου εύχομαι γρήγορα εγκυουλα, δεν τον ξέρω τον γιατρό, ελπίζω κάποια κοπέλα να σε κατευθύνει ως προς αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 18/2/2021 at 10:54 ΠΜ, mama16 είπε:

Σου εύχομαι γρήγορα εγκυουλα, δεν τον ξέρω τον γιατρό, ελπίζω κάποια κοπέλα να σε κατευθύνει ως προς αυτό..

Και βέβαια πρέπει να γίνουν εξετάσεις πριν τις προσπάθειες για  εγκυμοσύνη, κατά τη γνώμη μου όσο περισσότερες τόσο το καλύτερο, και ναι και εγώ έκανα.

Όσο για τον Μπακούλα, τον έχω επισκεφτεί έγκυος δύο ή τρεις φορές για να πάρω δεύτερη γνώμη από αυτή του γυναικολόγου που τότε  παρακολουθούσε την κύηση. Θα του χρωστώ για πάντα ευγνωμοσύνη διότι με τη σωστή του καθοδήγηση απέφυγα τελικά την αμνιοπαρακέντηση (για την οποία επέμενε πολύ ο γιατρός μου λόγω πιθανού προβλήματος του εμβρύου και η οποία αμνιοπαρακέντηση ενέχει πιθανότητα αποβολής διόλου αμελητέα). Ο Μπακούλας μου συνέστησε επιπλέον μη επεμβατικές εξετάσεις, τις οποίες και έκανα και συνεκτίμησε σωστά όλα τα δεδομένα. Βεβαίως η τελική έκβαση των πραγμάτων δικαίωσε τον Μπακούλα και το ένστικτό μου που τον εμπιστεύθηκε. Το νεογνό δεν είχε κανένα πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2021 at 5:55 ΜΜ, miria είπε:

Και βέβαια πρέπει να γίνουν εξετάσεις πριν τις προσπάθειες για  εγκυμοσύνη, κατά τη γνώμη μου όσο περισσότερες τόσο το καλύτερο, και ναι και εγώ έκανα.

Όσο για τον Μπακούλα, τον έχω επισκεφτεί έγκυος δύο ή τρεις φορές για να πάρω δεύτερη γνώμη από αυτή του γυναικολόγου που τότε  παρακολουθούσε την κύηση. Θα του χρωστώ για πάντα ευγνωμοσύνη διότι με τη σωστή του καθοδήγηση απέφυγα τελικά την αμνιοπαρακέντηση (για την οποία επέμενε πολύ ο γιατρός μου λόγω πιθανού προβλήματος του εμβρύου και η οποία αμνιοπαρακέντηση ενέχει πιθανότητα αποβολής διόλου αμελητέα). Ο Μπακούλας μου συνέστησε επιπλέον μη επεμβατικές εξετάσεις, τις οποίες και έκανα και συνεκτίμησε σωστά όλα τα δεδομένα. Βεβαίως η τελική έκβαση των πραγμάτων δικαίωσε τον Μπακούλα και το ένστικτό μου που τον εμπιστεύθηκε. Το νεογνό δεν είχε κανένα πρόβλημα....

Κοίτα το να έχει το έμβρυο πρόβλημα είναι πιο σπάνιο. Πχ αν σου δίνουν πιθανότητες 1/100 να έχει κάποιο θέμα το παιδάκι σημαίνει ότι κατά 99/100 δεν έχει. Οι γιατροί συστήνουν την αμνιοπαρακέντηση για να μην "πάρουν στο λαιμό" τους το ζευγάρι αν τυχόν 1 στις τόσες υπάρχει κάποιο θέμα. Οπότε το να υπάρχουν αρκετές ενδείξεις κ να πει ο γιατρός να κάνουν απλά τον μη επεμβατικό έλεγχο δεν με βρίσκει σύμφωνη. Γιατί αν μια στις τόσες είναι άρρωστο τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...