Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξάρθρωση αγκώνα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας 

Την Παρασκευή που μας πέρασε η πεθερά μου έβγαλε του μπέμπη τον αγκώνα όπως έπαιζαν είναι 4 μηνων και 2 εβδομάδων πήγαμε στο Ιασώ και του έκαναν κλειστή ανάταξη και αντικατάσταση της κινητικότητας, τώρα βέβαια φοβάμαι και δεν ξέρω μήπως πρέπει να τον πάω σε κανένα ορθοπεδικό να τον δει;; τι με συμβουλευετε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/9/2020 at 8:55 ΜΜ, Evi15052020 είπε:

Καλησπέρα σας 

Την Παρασκευή που μας πέρασε η πεθερά μου έβγαλε του μπέμπη τον αγκώνα όπως έπαιζαν είναι 4 μηνων και 2 εβδομάδων πήγαμε στο Ιασώ και του έκαναν κλειστή ανάταξη και αντικατάσταση της κινητικότητας, τώρα βέβαια φοβάμαι και δεν ξέρω μήπως πρέπει να τον πάω σε κανένα ορθοπεδικό να τον δει;; τι με συμβουλευετε;;;

Περαστικά στον μικρουλη σας

Δ εχω εμπειρια αλλα δ σας είπαν από το ιασω αν θα πρέπει να κάνετε κτ μετά; να το παρακολουθείτε κλπ; 

Η θα ρωτήσετε εκεί η τον παιδιατρο σας

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι εσύ καλύτερα μπορείς να κάνεις κάποια ερώτηση στον παιδίατρο η αλλιώς να πας κ σε ορθοπαιδικο.. Επειδή μπορεί να παίζει κ κληρονομικότητα να προσπαθείτε γενικά να μην του τραβάτε τα χεράκια κ μεγαλώνοντας

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 1:22 ΜΜ, mama16 είπε:

Για να είσαι εσύ καλύτερα μπορείς να κάνεις κάποια ερώτηση στον παιδίατρο η αλλιώς να πας κ σε ορθοπαιδικο.. Επειδή μπορεί να παίζει κ κληρονομικότητα να προσπαθείτε γενικά να μην του τραβάτε τα χεράκια κ μεγαλώνοντας

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας!!!! Ευτυχώς πήγαμε στην παιδίατρο και μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό απλά θέλει λίγο προσοχή τώρα πως θα του πιάνουμε τα χεράκια και να μην του κάνουμε υπερέκταση γιατί εκεί υπάρχει ο φόβος να ξαναβγεί και γι αυτό το λόγο του δημιούργησε επώδυνο πρηνισμο. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Evi15052020 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας!!!! Ευτυχώς πήγαμε στην παιδίατρο και μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό απλά θέλει λίγο προσοχή τώρα πως θα του πιάνουμε τα χεράκια και να μην του κάνουμε υπερέκταση γιατί εκεί υπάρχει ο φόβος να ξαναβγεί και γι αυτό το λόγο του δημιούργησε επώδυνο πρηνισμο. 

Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα. Εμενα το επαθε η κορη μου (4,5 χρονων) οταν την τραβηξε ο γιος μου (2,5 χρονων). Το βαλαμε στη θεση του επι τοπου και δεν ξανασχοληθηκαμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...