Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ ! ΕΜΕΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

Καλημέρα σας, γράφω πρώτη φορά και είμαι αρκετα τρομαγμένη και απελπισμένη. Μένω Αθήνα ,είμαι 31 ετών και  έγκυος στην 26 εβδομάδα και ο γιατρός μου μου ανακοίνωσε ότι αρρώστησε και δε θα μπορέσει να με ξεγεννήσει. Το θέμα μου είναι ότι τον εμπιστευόμουν απόλυτα και οι τιμές του ήταν σε πολύ φυσιολογικά δεδομένα για Αθήνα απότι κατάλαβα πλέον (1200) και 30 ευρώ η κάθε επίσκεψη. Πέρα απ αυτό βέβαια που είναι ένα θέμα καθώς ακούω για 1700 οι περισσότεροι ,το πιο σοβαρό μου θέμα είναι ότι έχω μετατόπιση σπονδύλου στο ύψος κοντά που γίνεται η επισκληρίδιος κάτι το οποίο είναι πολύ επικίνδυνο αλλά επειδή είχα εμπιστοσύνη στο γιατρό ήμουν κάπως ήρεμη.Τώρα δε ξέρω σε πιο γιατρό να πάω που να έχει εμπειρία και να μη κοστίζει 2000 η γέννα αν γίνεται . Αν μπορεί κάποια να μου προτείνει κάποιον που να έχει καλή εμπειρία  θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 14/4/2020 at 2:10 ΜΜ, marietak είπε:

Καλημέρα σας, γράφω πρώτη φορά και είμαι αρκετα τρομαγμένη και απελπισμένη. Μένω Αθήνα ,είμαι 31 ετών και  έγκυος στην 26 εβδομάδα και ο γιατρός μου μου ανακοίνωσε ότι αρρώστησε και δε θα μπορέσει να με ξεγεννήσει. Το θέμα μου είναι ότι τον εμπιστευόμουν απόλυτα και οι τιμές του ήταν σε πολύ φυσιολογικά δεδομένα για Αθήνα απότι κατάλαβα πλέον (1200) και 30 ευρώ η κάθε επίσκεψη. Πέρα απ αυτό βέβαια που είναι ένα θέμα καθώς ακούω για 1700 οι περισσότεροι ,το πιο σοβαρό μου θέμα είναι ότι έχω μετατόπιση σπονδύλου στο ύψος κοντά που γίνεται η επισκληρίδιος κάτι το οποίο είναι πολύ επικίνδυνο αλλά επειδή είχα εμπιστοσύνη στο γιατρό ήμουν κάπως ήρεμη.Τώρα δε ξέρω σε πιο γιατρό να πάω που να έχει εμπειρία και να μη κοστίζει 2000 η γέννα αν γίνεται . Αν μπορεί κάποια να μου προτείνει κάποιον που να έχει καλή εμπειρία  θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ πολύ .

Καλησπέρα βρήκες γιατρό  ??Δυστυχώς οι τιμές έτσι κοιμαινονται.. 1700 Με 2000 αλλά οι περισσότεροι δεν παίρνουν επίσκεψη... σε ποια περιοχή σε ενδιαφέρει? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Δεν εχω κατασταλάξει ακόμα σε γιατρό γιατι πηγα σε εναν από αναζήτηση στο google και δυστυχώς απογοητεύτηκα πολυ..Διάβασα εδώ για έναν ,τον κυριο Ζιώγα και σκεφτομαι να τον επισκεφτώ.Μένω στη Δάφνη οπότε γυρω περιοχες και κέντρο και μέχρι χολαργό φανταζομαι μπορώ να πάω. Ξέρεις κάποιον να μου προτείνεις? Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Link to comment
Share on other sites

Eχεις πολυ χρονο να βρεις γιατρο για τον τοκετο, μην αγχωνεσαι. Υπαρχουν κοπελες που αλλαξαν γιατρο κυριολεκτικα πριν γεννησουν, 39η και 40η εβδομαδα! Επειδη ομως εγραψες οτι εχεις θεμα στην σπονδυλικη, μηπως να σκεφτοσουν το ενδεχομενο να γεννησεις φυσικα, χωρις επισκληριδιο; Δεν χρειαζεται να υπαρχει απο την αρχη στο μυαλο μας η επισκληριδιος, ειδικα αν υπαρχει τετοιο θεμα επικινδυνοτητας και αναγκης για πολυ εμπειρο αναισθησιολογο (αυτον πρεπει να προσεξεις να ειναι εμπειρος στο συγκεκριμενο θεμα διοτι αυτος θα σου κανει την επισκληριδιο, οχι ο γιατρος). Αν αποφασισεις να γεννησεις χωρις επισκληριδιο θα σου εχει φυγει ενα πολυ μεγαλο βαρος οσον αφορα την ασφαλεια των χεριων του αναισθησιολογου.

 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...