Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοψιμο πιπιλας-την εκοψα τη θελει


Recommended Posts

Καλησπερα.. εχω ενα μικρο 2,5 χρονων ο οποιοδ χρησιμοποιει τη πιπιλα μονο στον υπνο.. Κανουμε τωρα μια προσπαθεια να τη κοψουμε και του ειπαμε οτι η νεραιδουλα μας την εφερε χαλασμενη.. τη παιρνει τη βαζει στο στομα τη ψευτοπιπιλαει και δεν διαμαρτυρεται .. τωρα καλο ειναι αυτο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Vicky1985 είπε:

Καλησπερα.. εχω ενα μικρο 2,5 χρονων ο οποιοδ χρησιμοποιει τη πιπιλα μονο στον υπνο.. Κανουμε τωρα μια προσπαθεια να τη κοψουμε και του ειπαμε οτι η νεραιδουλα μας την εφερε χαλασμενη.. τη παιρνει τη βαζει στο στομα τη ψευτοπιπιλαει και δεν διαμαρτυρεται .. τωρα καλο ειναι αυτο;;

Οταν η κόρη μου είχε πιπίλα για τον ύπνο και ήθελα να την σταματήσουμε, η παιδίατρος μας είχε πει ότι το κόψιμο της πιπίλας μπορεί να προκαλέσει πνιγμό γιατί από την κομμένη άκρη μπορεί να μαδήσει. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μου είχε φανεί λογικό , οπότε απλά την είχαμε μαζέψει,  αφού το συζητήσαμε μαζί της. Είχε μεν στεναχωρεθεί, αλλά δε θυμάμαι κάτι δραματικό, απλά άργησε πολύ να την πάρει ο ύπνος τις πρώτες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...