Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστερεκτομή κατα προτίμηση στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλησπερίζω το forum από το οποίο έμαθα πολλά και ζητάω βοήθεια.

 

Το 2012 υποβλήθηκα σε μεγάλο χειρουργείο σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης. Η επέμβαση δεν γινόταν εδώ και ο ΕΟΠΠΥ, ενέκρινε τη μεταφορά μου στο εξωτερικό αλλά με δικά μου έξοδα. Το νούμερο ήταν εξαψήφιο και τελικά σε συνεργασία με Ελληνική ομάδα γιατρών, ήρθε στην Ελλάδα ο ειδικός χειρούργος. Όλα πήγαν καλά και επιβίωσα. Φυσικά σαν οικογένεια, μείναμε ταπί και από τότε (και λόγω κρίσης) τα οικονομικά μας πάνε από το κακό στο χειρότερο.

 

Δυστυχώς έχω προϋπάρχων πρόβλημα με ινομυώματα που επιδεινώθηκε και απαιτεί αφαίρεση της μήτρας. Αυτή τη στιγμή είναι 25 εκ και πιέζει στομάχι, έντερα, νεφρά κλπ και μου δημιουργεί πόνους και ουρολοιμώξεις.

 

Είμαι σε αντιπηκτική αγωγή εφ όρου ζωής, έχω ασφάλιση ΕΟΠΠΥ αλλά δεν μπορώ να πληρώσω κανένα ποσό ως αμοιβή γιατρών για την επέμβαση.

 

Αναζητώ γιατρό που θα αναλάβει να με χειρουργήσει σε δημόσιο νοσοκομείο χωρίς να ζητήσει έξτρα.

 

Οποιαδήποτε πρόταση είναι δεκτή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...