Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΤΥ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ (4 ΧΡΟΝΩΝ)ΜΕ ΘΕΜΑ ΓΟΡΓΟΝΕΣ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ;ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΟΧΥΛΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Είμαι νέα στο φόρουμ και ήθελα τη βοήθεια σας. Ετοιμάζω το πάρτυ της κόρης μου (6) με θέμα νεράιδες και ξωτικά και θέλω να αποφύγω τα κλασσικά ποτήρια/πιατάκια κτλ με τις γνωστές φιγούρες. Θέλω να αγοράσω μονόχρωμα και να τα στολίσω μόνη μου σα νούφαρα, ή να φτιάξω φυλλαράκια κτλ για να μετατρέψω όλο το σκηνικό σε πραγματική νεραϊδοχώρα. Εχετε καμία ιδέα πώς μπορώ να το κάνω αυτό? any tips?

Επίσης, ψάχνοντας πολύ στο ιντερνετ τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα ένα υλικό που ονομάζεται craft foam με το οποίο μπορώ να φτιάξω τα αυτάκια των ξωτικών. Δεν ξέρω όμως πού θα μπορούσα να το βρω αυτό και πώς ακριβώς το χρησιμοποιούμε. Εχω βρει σχετικό πατρόν πάντως για τα αυτιά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια:)

Είναι πολλά τα παιδιά τελικά...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σε λίγες μέρες έχω τα γενέθλια των δυδίμων Βαγγέλη- Ελένη κλείνουν τα 7.Αν μπορείτε να μου δώσετε καμιά ιδέα για διακόσμηση στο σπίτι θα σας ήμουν ευγνώμων..Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ψάχνοντας πολύ στο ιντερνετ τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα ένα υλικό που ονομάζεται craft foam με το οποίο μπορώ να φτιάξω τα αυτάκια των ξωτικών. Δεν ξέρω όμως πού θα μπορούσα να το βρω αυτό και πώς ακριβώς το χρησιμοποιούμε. Εχω βρει σχετικό πατρόν πάντως για τα αυτιά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια:)

 

τι υλικο ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

μια χαρα ειναι τα φαγητα. Μην παιδευσαι αλλο , απλα χαλαρωσε για να το ευχαριστηθεις και εσυ. Μπορεις αν θελεις να παρεις και μια πινιατα που αρεσει στα παιδια και να την γεμισεις λιχουδιες.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
κι εγώ εκεί παρήγγειλα σήμερα το συντριβάνι για το πάρτυ του μικρού μου.

ήθελα να σε ρωτήσω: με το συντριβάνι σου έφεραν και τον δίσκο που φαίνεται στις φωτογραφίες?

Τωρα βέβαια ειναι λίγο αργά που στο λέω...την πατησες...Πανακριβα το πηρες!! Δεν έβλεπες το τόπικ με τις βαφτισεις πρώτα?Εχει ανοιχτει ολοκληρο θεμα.Τα περισσοτερα κορίτσια το πηραν 20? που το χε προσφορα το supershop και τωρα το χει βάλει 30 πάλι.70 ειναι παρα πολλά και εχουν και το ίδιο μεγεθος!!!Κριμα δεν σε πρόλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο "τσιμπησες";Τα πιο πανω, που εχουμε πήξει δεν ταδες;Αααααα σας θελω ανοιχτοματες...και εσυ εισαι τσακάλι!!!!!

Το τικεράκι μου αγαπημενη μου glitter εχει κολλήσει στα γενέθλια που ηταν προ 3μηνιας.ΣΔευχαριστω πολύ γλυκο μου κοριτσάκι που το ειδες ομως και μου εστειλες ευχες...Νασαι καλά.Σευχαριστω...

 

3 μήνες κολλημένο???? Να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω!! Πρώτη φορά δίνω ευχές με τόσο μεγάλη καθυστέρηση! Όχι τίποτα άλλο, θυμάμαι και την τελευταία βάφτιση και μου άρεσε πολύ, σιέλ πουά και ποδήλατο δεν είχες για θέμα? Η' κάνω λάθος?

Eπίσης θυμάμαι που είχες κάτι φανταστικές νερόμπαλες και μαρτυρικά παιδικά παντελονάκια! Και τις σοκολάτες με το πουά χαρτί θυμάμαι! Δε θυμάμαι όμως το προσκλητήριό σου.. Ελπίζω να μη λέω αλλουνού βάφτιση!

 

Τις είχα δει και τις παραπάνω διαφημισούλες, αλλά με πρόλαβαν οι συμφορουμίτισες, είπα να μην το παρακάνω. Αν και θα έπρεπε.΄Οσο για το συγκεκριμένο συντριβάνι, πολύ αξία του δώσαμε. Ούτε της Ομόνοιας να ήταν! Και μας ειρωνεύονται κι από πάνω...:mad::mad: Αυτό είναι χειρότερο κι από τη διαφήμιση..

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλησπέρα βκπρ ...τι εννοείς ικανοποιητική? έκανα πέρυσι γενέθλια της κόρης μου εκεί. Είναι αρκετά μεγάλη και είναι αποκλειστικά για το πάρτυ. Τώρα όσον αφορά καθαριότητα και service δεν είναι και ότι καλλύτερο (βέβαια εμένα ήταν πολλά τα άτομα). Πάντως βασικό πλεονέκτημα είναι ότι παραγγέλνεις εκείνη τη στιγμή με βάση αυτούς που έχουν έρθει -γιατί μην περιμένεις να σε ειδοποιήσουν όλοι για το αν θα έρθουν (ιδιαίτερα αν είναι από το σχολείο). Τα παιδιά είχαν περάσει ωραία πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια καλημερα για να μην ανοιξω καινουριο θεμα θα παμε σ ενα παρτι γενεθλιων κ θελω να γραψω μια καρτα στο κοριτσακι που εχει γενεθλια για να την ευχηθω μ ενα ποιηματακι τ ονομα της ειναι ΣΟΝΙΑ μηπως εχετε καμια ιδέα?

Evvoω ενα ποιηματακι με τ αρχικα της

 

Σ

Ο

Ν

Ι

Α

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα για να μην ανοιξω καινουριο θεμα θα παμε σ ενα παρτι γενεθλιων κ θελω να γραψω μια καρτα στο κοριτσακι που εχει γενεθλια για να την ευχηθω μ ενα ποιηματακι τ ονομα της ειναι ΣΟΝΙΑ μηπως εχετε καμια ιδέα?

Evvoω ενα ποιηματακι με τ αρχικα της

 

Σ

Ο

Ν

Ι

Α

Ευχαριστω

 

Καμιά ιδεα κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα για να μην ανοιξω καινουριο θεμα θα παμε σ ενα παρτι γενεθλιων κ θελω να γραψω μια καρτα στο κοριτσακι που εχει γενεθλια για να την ευχηθω μ ενα ποιηματακι τ ονομα της ειναι ΣΟΝΙΑ μηπως εχετε καμια ιδέα?

Evvoω ενα ποιηματακι με τ αρχικα της

 

Σου ευχομαι

Οταν μεγαλωσεις

Να θυμασαι ποσο

Ικανη και

Αξιαγαπητη ησουν μικρη

και να συνεχισεις να εισαι!

Ευχαριστω

και μετα να συνεχισεις με τις υπολοιπες ευχες σου.δεν ξερω αν σε βοηθησα.το ικανη δεν ειναι και τελειο αλλα δεν μου ερχοταν κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Κοριτσια τα φώτα σας! Διαβασα λιγα πραγματα απ'οσα γράφετε αλλα δεν μπορεσα και ολα οποτε αν μπορειτε να με βοηθησετε....

 

Σε λιγες μερες ειναι τα γενεθλια του γιου μου...τα πρωτα μας γενεθλια! Επειδη ειναι αρκετος ο κοσμος (δηλ γυρω στα 30 ατομα μεγαλοι και 8-10 παιδια) αποφασισα να τα κανω σε παιδοτοπο.Στην αρχη θα εκλεινα με δικα τους φαγητα,αλλα οταν της ειπα οτι υπαρχει πιθανοτητα να ερθουν και παραπανω μου ειπε μπορει μονο 2-3 παραπανω να ετοιμασει πιατα,οποτε και αποφασισα να κανω μονη μου τα φαγητα....Ετσι μου ειπε πρεπει να παρω και εγω πιατακια κλπ αν και της ειπα οτι θελω μπουφε.

 

Λοιπον επειδη εχω ψιλοαγχωθει ομως να σας πω τι σκεφτηκα να φτιαξω:ετοιμα τυροπιτακια,λουκανικοπιτακια,πιτσακια και μπιφτεκια για burgers.Τα burgers θα τα κανω σαν φατσουλες ομως στο ψωμι. Θα φτιαξω κεικ αλμυρο και κεικ κανονικο(oreoκεκακια) και σουβλακια απο κεφτεδακια και πατατουλες φατσουλες αν βρω.Αυτα...καλα δεν ειναι? ερωτηση ομως: τι απο αυτα μπορω να κανω απο την προηγουμενη μερα ομως για να μην τα εχω ολα τελευταια στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα σουβλάκια κ τις πατατούλες πρέπει να τα κάνεις την ίδια μέρα.Τώρα τυροπιτάκια,λουκανικοπιτάκια κ κεφτεδάκια μπορείς να τα ετοιμάσεις την προηγούμενη μέρα κ απλά την ίδια μέρα να τα ψήσεις.Αλλιώς τα τυροπιτάκια κ λουκανικοπιτάκια κάντα την προηγούμενη κ απλά κλείστα αεροστεγώς για να μη μαλακώσουν.Τα κέικ γνώμη μου είναι να τα κάνεις την προηγούμενη μέρα γιατί συνήθως την πρώτη μέρα μέχρι να κρυώσουν κ να δέσουν είναι κάπως.Εγώ τα προτιμώ της δεύτερης μέρας.

Καλη επιτυχία στο πάρτυ σας κ να σου ζήσει ο γιόκας σου!!!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ....για τα σουβλακια που λεω εννοω να βαλω σε ενα ξυλακι μια πατατουλα(φατσουλα αν βρω,αλλιως δεν βαζω),ενα ντοματινι και ενα κεφτεδακι...ευχαριστω παντως!

Χθες πηγα και τζαμπο και πηρα ουουουου ποσα πραγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα. υπαρχει στον ευοσμο θεσσαλονικης μια σχολη χορου που διοργανωνει φοβερα παιδικα παρτυ σε πολυ χαμηλες τιμες. οποια θελει ας μου στειλει στο inbox να της πω λεπτομεριες.εμεις παντως εχουμε τις καλυτερες εντυπωσεις.!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

θέλω να κάνω πάρτυ στον γιο μου που κλείνει τα 8. ψάχνω ανοικτό χώρο στον πειραιά!!! προσανατολίζομαι στο λουνα παρκ του ρέντη, αλλά δεν έχω άποψη από κάποιο άλλο πάρτυ...η χρώση είναι περίπου 500 ευρώ για 15 παιδάκια και 15 μεγάλους.. καμιά καλύτερη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα τα κάνω σπίτι γιατί εχω κ ένα βρέφος που δεν μπορώ να το σερνω πουθενά. Θα φτιάξω σάντουιτς, πίτσα, κεφτεδάκια, λουκανικοπιτάκια, τυροπιτάκια, κρέπες, cupcakes, κεικ, την τούρτα κ extra πατατάκια , αναψυκτικά κτλ.

 

Επίσης θα φέρω κ μια φανταστική κοπέλα για να απασχολήσει τα 15 παιδάκια κ να ειναι πιο χαλαροί κ οι μεγάλοι. Πέρσι τα έκανα σε μια φοβερή καφετέρια που ειχε κ κουνιες κ ηταν τέλεια. 250 ευρώ έδωσα κ ηταν μεσα οι καφέδες, αναψυκτικά, πίτσες, πατατάκια, club sandwich . Μια χαρά ηταν κ του χρόνου εκεί θα ξαναπάω!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι 500 ευρώ τη σήμερον ημέρα είναι πολλά λεφτά για ένα παιδικό πάρτυ.

Πολύ καλή σαν ιδέα για τον λούνα πάρκ αλλά πιστεύω οτι είναι πολύ ακριβά. Γιατί δεν το κάνεις σε κάποια παιδική χαρά; Φέρνεις από το σπίτι σου διάφορα πράγματα που θα έχεις μαγειρέψει ή παραγγέλνεις pizza ή σουβλάκια εκείνη τη στιγμή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο πάρτυ μιάς φίλης που πήγαμε, είχε παραγγείλει πίτσες από pizza fan και της έστειλαν κλόουν μόνο με 30? για μία ώρα και απ' ό,τι μου 'πε θα ήταν 54? για δύο ώρες αν ήθελε. Και όπως κατάλαβα συνεργάζεται με πολύ καλά γραφεία ανιματέρ η pizza fan γιατί ο κλόουν ήταν απίστευτος πραγματικά και το πάρτυ απογειώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...